Akva zo skla s obsahom koloidneho striebra



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Akva zo skla s obsahom koloidneho striebra

Odoslaťod jarque » 23 Nov 2010 00:53 am

Ahojte potrebujem rozsirit obzor,

Jeden chlapik mi pred par dnami pri pive vravel, ze je dost hitom sucasnosti, zariadit si kuchynu s materialov obsahujucich koloidne striebro. Napriklad taka kuchynska doska, vdaka tomu striebru sa vraj pri kontakte s materialom zlikviduju bakterie z potravin.......

Tvrdil mi ze to ozaj funguje a som cital, ze na liecenie chorob v akva, tiez niektori pouzivaju tekute koloidne striebro.
No a potom sme sa dostali ku akvariam, samozrejme... on tvrdil ze by na skle ani nerastli riasy a kopec kolo toho, hotovy telemarketing... aby som ho stopol, jednoznacne a razne som prehlasil, no bratku ale take ti nikde nezlepia. Buchli sme este par piv a zmenili temu. No zvedavost ma skusa, poculi ste uz niekedy o takomto skle ci akvariu ? Vydeli ste to niekde v ponuke ?
Obrázok používateľa
jarque
 
Príspevky: 427
Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm
Bydlisko: Teraz Pezinok

Reklama

Re: Akva zo skla s obsahom koloidneho striebra

Odoslaťod Vlado21 » 23 Nov 2010 08:38 am

nemusi byt v skle:
http://www.csfacts.com/pages/pfish.html

ja som strieborne tycinky pouzival vo zvlhcovaci... :wink: a malo to zjavny pozitivny ucinok. V akvarku by som s nim vsak neexperimentoval, jedine, ze by bol na trhu hotovy pripravok s bezpecne namiesanym pomerom striebra, ktory by bol zaroven ucinny na bakterie, aj to len pre pripad choroby bakterialneho povodu. Co sa tyka skla: ako by zvladlo riasy neviem, ale bakterie by to vynicilo zarucene, len neviem, ako by rozlisilo tie prospesne od skodlivych... :roll:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akva zo skla s obsahom koloidneho striebra

Odoslaťod arowana » 23 Nov 2010 19:40 pm

Koncom 70. - tych rokov minulého storočia, sme z Maďarska kupovali tabletky s obsahom koloidného striebra, primárne určených na dezinfekciu pitnej vody. Postupom času ho vytlačila ozonizácia vody a dnes je to opäť boom, takmer ako s módnými trendami.
Ten americký patent ma dátumovo trochu prekvapil / patentovali by aj dieru v zadku /, avšak kolidné striebro sa užívalo ďaleko predtým, ako dátum ich patentovej registrácie.
O skle s obsahom koloidného striebra som nepočul, ale podľa mňa to bude len dobrý marketingový ťah.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Akva zo skla s obsahom koloidneho striebra

Odoslaťod jarque » 04 Dec 2010 16:04 pm

Ako som nad tym premyslal, to sklo so striebrom by bolo viacej na skodu ako na uzitok, ak by to aj fungovalo, naozaj by to nicilo aj tie dobre bakterie a to by viedlo bud k totolne sterilnemu prostrediu, alebo k nekonecnej nerovnovahe a zakalom vody. No nieco mi napoveda, ze uz onedlho sa to prederie na trh ako tie kuchynske dosky,

Dakujem za Vase nazory.
Obrázok používateľa
jarque
 
Príspevky: 427
Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm
Bydlisko: Teraz Pezinok

Re: Akva zo skla s obsahom koloidneho striebra

Odoslaťod LenkaLenka » 19 Feb 2019 08:03 am

Najnovsie som citala ze uchovavat koloidy ako take nie je dobre v sklenenych nadobach nakolko je skratena dlzka skladovania na 30 az 90 dni. Pricom sa ukazalo ze jediny spravny sposob ako uskladnivat koloidy je uchovavat v plastovych nadobach kde sa mozu skladovat minimalne 10 nasobne dlhsie tj. 300 az 900 dni .A celkom tomu aj verim. Je to vedecky podlozene. A tak len na okraj ved aj tranfuziu uchovavaju v plastovh a aj potravu pre kozmonautov.
LenkaLenka
 
Príspevky: 2
Založený: 19 Feb 2019 07:51 am


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.