Iriatherina werneri



Všetko okolo akvarijných rýb

Iriatherina werneri

Odoslaťod azet » 04 Aug 2009 15:28 pm

Obrázok

mate niekto dlhodobe skusenosti s touto peknou rybkou? zo 6 povodnych kusov mi pocas aklimatizacie odisli 2 slabsie jedince, po aklimatizacii 2 stihli vyskocit a ostali 2 kusy, ktore su fajn stabilizovane - v tej nadrzi patria k najpazravejsim rybam. tam ziju uz 8 mesiacov.

cim krmite?

neviete niekto kde ich zohnat - hlavne by sa mi sikli samicky, kedze mi ostali uz len 2 samce...
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Reklama

Re: Iriatherina werneri

Odoslaťod Mato000 » 04 Aug 2009 15:34 pm

U nas na vychode ich maju, ale je to pre teba dost od ruky :D Co som sa rozpraval z chovatelom, tak vravel, ez su velmi nachilne na kvalitu vody a kolisanie teploty.Vyzaduju drobne krmivo.A je vraj velmi problemove rozkrmit plodik.To asi velmi nepomohlo, ale vela sme sa o nich nebavili :wink:
Mato000
 
Príspevky: 89
Založený: 25 Aug 2008 13:56 pm
Bydlisko: Bunkovce, Michalovce

Odoslaťod Dušan Sivák » 04 Aug 2009 15:38 pm

v Trenčíne v jednej malej akvaristike ich doviezol asi pred 8 mesiacmi a za ten cas nepredal ani tretinu, nevsimol som si ziadne uhyny a ryby su cule, dobre zeru a ma(mal) aj samicky, je to info z pred mesiaca.... inac super foto
Dušan Sivák
 
Príspevky: 236
Obrázky: 29
Založený: 18 Aug 2008 20:29 pm
Bydlisko: dolna suca

Odoslaťod tree » 04 Aug 2009 16:06 pm

ja som kupoval v zoodome, ale maju aj v hornabachu BA, videl som iba samcov (ak som spravne rozoznal) mal som pol roka cca 5 ks, ale uz ostal iba 1 :(
krmil som kadecim suchym, kadecim mrazenym, obcas zive komarie larvy, a tie im boli trosku velke, ale zvladali..evidentni im to nebolo celkom po chuti....asi by im lepsie padla ziva artemia....
Obrázok používateľa
tree
 
Príspevky: 113
Obrázky: 35
Založený: 28 Júl 2007 13:36 pm
Bydlisko: Bernolákovo

Odoslaťod barky » 04 Aug 2009 16:07 pm

Sice uz velmi nechodim do akvaristik, ale viem ze ich mavali v Hornbachu v BA celkom pravidelne, vcera som ich videl v akvaristike ZOO Ulrich vo Viedni.

S krmivom neporadim - nikdy som ich nemal.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Odoslaťod arowana » 04 Aug 2009 17:03 pm

" Wernerka " je relatívne dosť odolná a húževnatá rybka, ktorá mimo problematického odkrmovania mláďat, nemá žiadné veľké nároky.
Dosť často je však napádaná Oodiniozou, ktorá jej chovy veľmi rýchlo a úspešne decimuje.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Iriatherina werneri

Odoslaťod azet » 06 Aug 2009 12:13 pm

vdaka za skusenosti. len pre info - fotka je len informativna z netu a nie moja vlastna.

ale mozem potvrdit, ze pokial je ryba v dobrej kondicii, je skutocne krasna a so zaujimavym predvadzanim sa samcekov, ked napinaju a strihaju plutvami.

ad arowana: mno neviem, mne sa ukazali ako jedny z citlivejsich ryb. hlavne na prejavy roznych (zrejme parazitickych) crevnych problemov. urcite citlivejsie ako vacsina tetrovitych a kaprovitych bezne chovanych. v roznych atlasoch sa pise o jej bezproblemovosti a odolnosti, ale to je podla mna nespravne. u mna som pozoroval aj extremnu citlivost na rychlu zmenu teploty a ine prejavy citlivosti, kym ostatne ryby, ktore som doteraz choval taketo zaobchadzanie zvladalo bez veskerych problemov.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: Iriatherina werneri

Odoslaťod branisko » 02 Dec 2010 17:30 pm

mám samcov 2 a teraz som dokúpil samicu :D sú úžasné a majú radi drobne padajúcu potravu, darí sa im dobre ako ostatným v nano akváriu
...chcem sa opýtať ak samček má hornú plutvu mierne roztrasenú tak je to vekom alebo chorobou nejakou?..vďaka :mrgreen:
branisko
 
Príspevky: 2
Založený: 02 Dec 2010 16:21 pm

Re: Iriatherina werneri

Odoslaťod arowana » 03 Dec 2010 00:40 am

azet napísal:...
ad arowana: mno neviem, mne sa ukazali ako jedny z citlivejsich ryb. hlavne na prejavy roznych (zrejme parazitickych) crevnych problemov. urcite citlivejsie ako vacsina tetrovitych a kaprovitych bezne chovanych. v roznych atlasoch sa pise o jej bezproblemovosti a odolnosti, ale to je podla mna nespravne. u mna som pozoroval aj extremnu citlivost na rychlu zmenu teploty a ine prejavy citlivosti, kym ostatne ryby, ktore som doteraz choval taketo zaobchadzanie zvladalo bez veskerych problemov.

Čiastočne s tvojím názorom môžem súhlasiť, ale tvoje skúsenosti majú jedinú príčinu a tá je, že momentálne ponúkané ryby / s najväčšou pravdepodobnosťou aj tvoje /, sú takmer výlučne pôvodom z ázijských importov.
Moje tvrdenia o ich bezproblémovosti / nemyslím tým odchov plôdika, to je už iná kategória /, sú výlučne z osobných skúseností s rybami, ktoré som choval a odchovával pred cca. 25 rokmi, až donedávna takmer kontinuálne a nepochádzali z Ázie, ale z pôvodne dovezených rýb, ktorých potomkovia dodnes kolujujú medzi niektorými chovateľmi. Tieti ryby boli a sú, skutočne bezproblémovými chovancami.
Jedine ich občas decimovala oodinioza, tá sa však dá preliečiť ľahko, ako letná nádcha. :D
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Iriatherina werneri

Odoslaťod zdendo86 » 14 Máj 2015 16:07 pm

Zdravim, chcel by som sa spýtať, ci niekto nevie kde by som tuto rybku, resp. aspon 4-5 kuskov zohnal v Trnave.
Obrázok používateľa
zdendo86
 
Príspevky: 2
Založený: 14 Máj 2015 13:43 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Iriatherina werneri

Odoslaťod kilo18 » 14 Máj 2015 16:48 pm

v TT neviem ale tu by ju mali mat http://www.akvatera.net/p/958/iriatherina-werneri do BA to nemas daleko
Obrázok používateľa
kilo18
 
Príspevky: 306
Obrázky: 1
Založený: 30 Jan 2010 14:58 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: Iriatherina werneri

Odoslaťod Hryzo » 14 Máj 2015 17:17 pm

najprv by som sa skusit opytat u vas, ci ju nevedia zohnat ... chvylu pockat by nemal byt problem
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Iriatherina werneri

Odoslaťod zdendo86 » 15 Máj 2015 10:31 am

no bol som sa pytal u chlapika co ma sice malu, ale dobru akvaristiku tu v TT a povedal, ze vedel by mi to objednat, ale min. 20 kuskov, a to je pre mna trocha dost. Zevraj ich min. rok mal, ale nikto si ich ani nevsimol a ani jednu nepredal.. Takze ak by niekto mal zaujem tiez, mozme ho poprosit aby to objednal a rybky by sme si rozdelili.. ak sa nikto nenajde, asi skocim do tej Bratislavi. Takze dikes kilo18 :wink:
Obrázok používateľa
zdendo86
 
Príspevky: 2
Založený: 14 Máj 2015 13:43 pm
Bydlisko: Trnava


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.