Kapu mi rybycky.....gupky



Všetko okolo akvarijných rýb

Kapu mi rybycky.....gupky

Odoslaťod ferdis » 21 Apr 2004 14:18 pm

Asi pred dvomi tyzdnami som si vsimol, ze mi jedna samicka gupky plava s trochu dohora dvihnutou zadnou plutvou.Za jeden den mi ju uz zacalo otacat nabok. Snazilo sa to zlatko plavat normalne, ale neslo jej to. No a v priebehu dvoch dni uz plavala uplne naboku a tak som ju utratil. Som si myslel, ze ma porazi. Asi o dalsie dva dni som zistil take iste priznaky aj u druhej samicky gupky a na dalsi den u dalsej. Isiel som potom na tyzden do skoly a som zvedavy ako najdem akvo ked sa vratim domov. Ta choroba mala strasne rychly priebeh. Velmi vás prosim poradte mi co s tym.Dakujem!
Obrázok používateľa
ferdis
 
Príspevky: 14
Založený: 03 Mar 2004 15:16 pm
Bydlisko: Margecany

Reklama

Re: Kapu mi rybycky.....ma porazi.......sa o nich tak staram

Odoslaťod Hanawa » 21 Apr 2004 14:43 pm

Nikde vo svojich prispevkoch nepises ake mas akvarko, aku techniku, aka stara je to nadrz, ake ryby, ake rastliny, aka kvalita vody, cim a ako krmis a pod. Bez tychto informacii ti nebude nikto muoct poradit inac ako veeelmi vseobecne.
Obrázok používateľa
Hanawa
 
Príspevky: 69
Obrázky: 6
Založený: 28 Júl 2003 10:53 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Kapu mi rybycky.....ma porazi.......sa o nich tak staram

Odoslaťod skala » 21 Apr 2004 16:23 pm

tip - vysoka hladina NO2
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Kapu mi rybycky.....ma porazi.......sa o nich tak staram

Odoslaťod Raviolka » 21 Apr 2004 16:38 pm

Tak se mi zdá, že je to u gupek dost časté.
Podívej se na:
http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=1229
Doporučuju vyměnit větší část vody, měnit častěji krmení... Jinak už mě nic nenapadá. :oops: Přidávat léčiva nemá smysl.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Kapu mi rybycky.....ma porazi.......sa o nich tak staram

Odoslaťod Hanawa » 21 Apr 2004 16:54 pm

Muoj tip je: zla strava ... Co si spominam, mal som podobny pripad so samcom gupky. Nafuknute brucho (taka hrca by som povedal), plaval pri dne (ak vuobec) a nakoniec prestal plavat iba sa nekoordinovane krutil. Bolo to v obdobi ked som intenzivne a dost casto krmil iba mrazenymi patentkami. Poucil som sa a teraz, co najvacmi obmienam krmivo a patentkami krmim max 1-2x tyzdenne. Od vtedy som nemal s tymto problemy. Nonotonna a/alebo prilis 'tucna' strava je najcastejsim zdrojom problemov v inak 'zdravom' akvarku.
Obrázok používateľa
Hanawa
 
Príspevky: 69
Obrázky: 6
Založený: 28 Júl 2003 10:53 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Kapu mi rybycky.....ma porazi.......sa o nich tak staram

Odoslaťod skala » 21 Apr 2004 16:58 pm

vacsina chorob prameni z krmenia. inak, hanawa gupkam davaj hmyz, ved mas dost musiek. to je pre nich delikatesa.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Kapu mi rybycky.....ma porazi.......sa o nich tak staram

Odoslaťod Hanawa » 21 Apr 2004 17:05 pm

:-) ... Hmyz naozaj gupkam velmi chuti, ale ja v sucastnej dobe nemam nasadu drozofil, lebo tie mrchy sa velmi velmi premnozuju a cez vianoce ked som bol na dlhsie prec, som nasady musel zrusit. Takze tak. Na dalsie stretko niekoho prehovorim, aby mi prepustil jednu-dve nasady :-)
Dalsia extremne oblubena strava su mikry, male gupky po tom rastu ako z vody :lol:
Obrázok používateľa
Hanawa
 
Príspevky: 69
Obrázky: 6
Založený: 28 Júl 2003 10:53 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Kapu mi rybycky.....ma porazi.......sa o nich tak staram

Odoslaťod skala » 21 Apr 2004 17:24 pm

OK, drozofily mam, je pravda, ze lepsie doma, ako tu v BA, ale nieco splasim. Som ochotny ti ich venovat, inak 40 Sk, mikry detto.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Kapu mi rybycky.....ma porazi.......sa o nich tak staram

Odoslaťod ferdis » 22 Apr 2004 11:40 am

Krmim klasickym suchym krmivom Sera. Ale teraz rozmyslam, ze mi tesne predtym doslo a pouzil som nejake ine......neverim ,ze by to bolo z toho.Inak 10 percent vody menim kazdy tyzden(stahujem detrit z dna a tak).
Obrázok používateľa
ferdis
 
Príspevky: 14
Založený: 03 Mar 2004 15:16 pm
Bydlisko: Margecany


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.