Sinice



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Sinice

Odoslaťod johhhny » 30 Dec 2005 16:50 pm

Ja som v boji proti sinici vyskusal vsetko okrem Erythromycinu, zatienene som mal aj 2 tyzdne. Nakoniec som zoskrabal a odkalil vsetko co sa dalo, dolial vodu zo zabehnuteho akva, dal som zabehnuty filter, CO2 - ckom som pH upravil na 6,5 a nasadil co najviac burin (Lymnophila, Hydrophila, Vasicularia, Valisneria, Ceratophylum ...), pustil corydorasov a zivorodky.
Po 1 tyzdni sinica zacala stagnovat a do 2 tyzdnov zmizla uplne.
Akva ma 300 litrov, a svieti tam 2x 40W osram 830, UV svietila asi tyzden nonstop.
Obrázok používateľa
johhhny
 
Príspevky: 250
Obrázky: 18
Založený: 07 Nov 2003 00:18 am
Bydlisko: Myjava, prechodne BA

Reklama

Re: Sinice

Odoslaťod Phantom » 01 Jan 2006 14:04 pm

Takze po pol roku pokusov som sa zbavil sinice.Prve pokusy boli zatemnit cele akvarium na tyzden.Sinica vzdy zmyzla,ale po tyzdni sa vzdy vratila,a tak nasledovalo znovu zatemnenie a znovu...,ale toto nepomohlo.Potom som skusal menit spektrum ziariviek,bohuzial ani to nepomohlo(treba zdoraznit,ze vsetko som robil trpezlivo :wink:).
Nakoniec som sa rozhodol pre Erythromycin,davkoval som podla clanku(tu na akve) a sinica asi po tyzdni zacala blednut az sa rozpadavat,takze nebolo potrebne ju ani odsat(nemal som ju nejako brutalne rozsirenu).
Uhyn som nezaznamenal-jedna sa o Xiphophorus helleri(viedenska forma-lyra,mecik),Caridina Japonica?,Neocaridina sp..
Rastliny sa tiez drzali :roll: :wink:
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Sinice

Odoslaťod kenny » 03 Jan 2006 16:46 pm

ked zatienim akvarko... co s teplotou? mam zvisit alebo znizit alebo je to uplne jedno???
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

Re: Sinice

Odoslaťod Raviolka » 03 Jan 2006 16:50 pm

Určitě jí nezvyšuj, ubylo by tak ještě víc kyslíku. Nech jí beze změny (pokud teplota poklesne kvůli vypnutému osvětlení, tak to nevadí).
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Sinice

Odoslaťod Tono Lackovič » 02 Feb 2006 23:40 pm

Cavte,mam par otazok o siniciach,kedze mi zneprijemnuju zivot,rozhodol som sa ich odfajcit Erytromycinom.
Mam 540L akva kolko baleni si budem musiet kupit?Preziju to ryby?Treba vzduchovat a zakryt akvarko alebo pri Erytromycine to netreba.clanok som cital-chcem pocut vas nazor
Obrázok používateľa
Tono Lackovič
 
Príspevky: 156
Obrázky: 5
Založený: 18 Máj 2005 18:58 pm
Bydlisko: Veľká Lomnica, okes Kežmarok

Re: Sinice

Odoslaťod basi » 03 Feb 2006 09:53 am

Tono Lackovič napísal:Cavte,mam par otazok o siniciach,kedze mi zneprijemnuju zivot,rozhodol som sa ich odfajcit Erytromycinom.
Mam 540L akva kolko baleni si budem musiet kupit?Preziju to ryby?Treba vzduchovat a zakryt akvarko alebo pri Erytromycine to netreba.clanok som cital-chcem pocut vas nazor


ja osobne som bol nutený nasadiť Erythromycin, všetko bežalo tak ako bežne, nevzduchoval som, nezatienoval...normalne som svietil ako keby sa nič nedialo....potom sa nezlakni ked sa ti akva zakalý úplne do mliečna, po pár dnoch postupne bude voda čistejšia až úplne číra...drž sa návodu a zvládneš to bez problemov...
basi
 
Príspevky: 208
Obrázky: 65
Založený: 23 Jan 2004 16:06 pm
Bydlisko: BA

Re: Sinice

Odoslaťod Tono Lackovič » 03 Feb 2006 18:09 pm

Rozmyslal som dat do filtra aktivne uhlia na vytiahnutie lieciva.
Kolko baleni budem potrebovat?
Obrázok používateľa
Tono Lackovič
 
Príspevky: 156
Obrázky: 5
Založený: 18 Máj 2005 18:58 pm
Bydlisko: Veľká Lomnica, okes Kežmarok

Re: Sinice

Odoslaťod Tono Lackovič » 09 Feb 2006 13:51 pm

ZAtemnil som akvarium 540L pozeral som a tie sinice miznu,no uvidim do nedele...
Obrázok používateľa
Tono Lackovič
 
Príspevky: 156
Obrázky: 5
Založený: 18 Máj 2005 18:58 pm
Bydlisko: Veľká Lomnica, okes Kežmarok

Re: Sinice

Odoslaťod emkac » 27 Máj 2006 21:09 pm

Mam dotaz.
Ako s krmenim ryb pocas doby, ked je zatemnene akva?

Mal som trosku sinice, tak spolu so presunom akvaria na ine miesto som urobil kompletne vycistenie akva, vratane vyhadzovu plavajucich burin, na ktorych sa sinica uchytila.
A teraz mam na nom uteraky a planujem to tak este 3 dni nechat. Potom im to dam prec, ale svetlo im nebudem zazinat dalsich 5 dni. (Akva je v obyvacke, budu mat relativne dost svetla z lampy.)

Kedy mam rybky zacat krmit?

emkac
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm

Re: Sinice

Odoslaťod janko » 06 Aug 2006 21:42 pm

Raviolka napísal:
pavelba napísal:Čo sú to neritiny?

Jsou to šneci - doporučuju je každému. Likvidují řasy naprosto spolehlivě a navíc, jsou nádherné :D
http://www.sweb.cz/maniakva



!!! AHOJ raviolka , spolu sme ešte nekecali , no nekecám , fakt!
Ale to som nemal ako podstatu , podstata je v tom , že by som mal akútny záujem o tie tvoje slimáčiky, mám cca 900 litrov v 4 akváriách a potrebovalo by to trochu oškrabať od rias - sklo , kamene aj dekorácia by sa zišla.Navyše sa mi teraz po novom objavila taká pavučinka na Limnophylle aguatice čo vyzerá nie príliš príťažlivo. Pýtam sa preto , či sa dá s teb ou dohodnúť na odkúpení prípadne poradiť , kde sa dajú zohnať.S pozdravom janko
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Sinice

Odoslaťod snake » 13 Aug 2006 00:06 am

Ja som mal sinice dost vazne na vzostupe..Zo dna na den toho pribudalo..Rastliny zadusene strk ani vidno nebolo..Tak isto som sa rozhodol pre chemiu.Ale nakolko po vypocitani ceny erythromycinu bez predpisu a vynasobeni to objemom vody som sa dostal niekde na 1000Sk co sa mi zdalo na boj s nejakym zelenym zmetkom celkom dost..Prestudoval som nejake clanky kde som nasiel aj alternativnu liecbu acylpirinom..Akva som nezatienoval,len som vypol osvetlenie,dal acylpirin a po troch dnoch som mohol odsavat odlupujucu sa sinicu.Samozrejme, ze som sa musel zamysliet aj nad pricinou vzniku..Takze som dosadil nejake rastliny,znizil NO3 na cca 20mg/l a od vtedy mam pokoj..klop klop..
Naposledy upravil snake dňa 02 Sep 2006 17:42 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
snake
 
Príspevky: 220
Obrázky: 29
Založený: 26 Jan 2006 22:50 pm
Bydlisko: PK

Re: Sinice

Odoslaťod janko » 13 Aug 2006 11:15 am

snake napísal:Ja som mal sinice dost vazne na vzostupe..Zo dna na den toho pribudalo..Rastliny zadusene strk ani vidno nebolo..Tak isto som sa rozhodol pre chemiu.Ale nakolko po vypocitani ceny erytromicinu bez predpisu a vynasobeni to objemom vody som sa dostal niekde na 1000Sk co sa mi zdalo na boj s nejakym zelenym zmetkom celkom dost..Prestudoval som nejake clanky kde som nasiel aj alternativnu liecbu acylpirinom..Akva som nezatienoval,len som vypol osvetlenie,dal acylpirin a po troch dnoch som mohol odsavat odlupujucu sa sinicu.Samozrejme, ze som sa musel zamysliet aj nad pricinou vzniku..Takze som dosadil nejake rastliny,znizil NO3 na cca 20mg/l a od vtedy mam pokoj..klop klop..


No dobre snake , ale s erytromicínom som ešte nikdy nepracoval lebo som ho nepotreboval a na druhej strane som zástanca skôr biologických ako chemických postupov.Ale aj to sú skúsenosti , skús popísať nejako konkrétne ako s tým acylpirínom - množstvo , postup pri riedení atď -

Mne sa to zatia darí držať na uzde , problém je však v prísavníkoch , sú ťažkí a limnophylla jemná aby ich udržala.
K rastlinám - to som už niekde vo fóre popisoval , je ich dosť , NO3 si vôbec nemeriam , pretože to rastlinky snáď stíhajú spracovať a ani terčovce sa nejako zle netvária.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Sinice

Odoslaťod snake » 13 Aug 2006 13:29 pm

Ja tiez nie som zastanca teorie "chemia vsetko vyriesi",ale to co sa mi dialo v akva bol proces totalnej destrukcie.Otazne je vsak to,ze ci za to moze ta chemia,lebo som sucastne urobil viac opatreni..Znizil som NO3 dlhodobo,na cas vysadil hnojenie,dokladne som odsaval zvysky sinice,zapojil UV a znizil aj intenzitu osvetlenia tym,ze som zdvihol svetelnu rampu asi o 10-15cm vyssie.Takze tazko povedat co bolo rozhodujuce..snad celkova zmena prostredia..Davkovanie musim pozriet,ale mam to z nejakeho clanku tu vo fore..Neviem ci to nie je v tom clanku o erytro.
Obrázok používateľa
snake
 
Príspevky: 220
Obrázky: 29
Založený: 26 Jan 2006 22:50 pm
Bydlisko: PK

Re: Sinice

Odoslaťod Raviolka » 13 Aug 2006 15:28 pm

snake: poslala jsem ti ss, mohl by sis jí prosím přečíst? dík :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Sinice

Odoslaťod janko » 17 Aug 2006 22:15 pm

Aj mne sa začala akosi na limnophyllách robiť sinica ktorá vyzerala ako pavučinka zo zel. vlákien a tak som sa rozhodol pristúpiť tiež k zatemneniu akva.Už to je druhý deň čo sa nesvieti a vyzerá to zatiaľ rovnako , skúsim ešte aspoň na dva - tri dni nechať tmu a potom uvidím.Trošku je však problém s terčovcami , odvtedy čo sa zhaslo sa mi nechcú nakrmiť , a svetlo , ktoré ich predtým lákalo ku mne na pokrm teraz nesvieti.Nechcem ho zapínať iba na pár minút aby to nepokazilo niekoľkodňovú snahu o zrušenie siníc.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Sinice

Odoslaťod snake » 17 Aug 2006 22:53 pm

Janko si si isty,ze su to sinice?Privlastok pavucinka by som skor prisudil vlaknitym riasam.Diskusy maju problem ako kazda ina cichlida, ked je tma tak spia..Ale doslova..Aspon u mna..Ale aj tak si myslim,ze sa tu vsetci iba snazime hasit ohen,ktory sme sami zalozili..Nikto sa nezaobera zakladnymi otazkami,ako napr. Nemam vela ryb? Neprekrmujem? Neprehnojujem?Menim dost vody? Mam dobru vstupnu vodu?Vsetci si myslime, ze to mame pod kontrolou.Ja som si to myslel tiez,lebo som si povedal, ze ked sa tomu venujem nejakych 20 rokov,ze musim vediet vsetko..Opak je pravdou..Po tych 20r zistujem, ze robim uuuplne zakladne skolacke chyby, ze ryby musia mat brucha na prasknutie, ze hnojiva 5ml/100l je urcite malo a pod.. My vobec nerespektujeme tu prirodu a jej naroky a poziadavky a myslime si, ze chemia to za nas vyriesi..Ale pokial neprideme na naozajstnu pricinu nasho problemu, budeme sa tocit v kruhu a bude to stat zbytocne peniaze a ekosystem bude len trpiet..
Chemia riesi nasledky,ale neriesi pricinu..HOWG..Sa clovek divi,aky je mudry po par strikoch..hi hi..
Obrázok používateľa
snake
 
Príspevky: 220
Obrázky: 29
Založený: 26 Jan 2006 22:50 pm
Bydlisko: PK

Re: Sinice

Odoslaťod jano_i » 17 Aug 2006 23:13 pm

Obrázok používateľa
jano_i
 
Príspevky: 210
Obrázky: 40
Založený: 04 Feb 2006 14:12 pm
Bydlisko: Senne City

Re: Sinice

Odoslaťod janko » 18 Aug 2006 20:17 pm

to snake: nie nie nie je to vláknitá riasa lebo sa mi to drží iba na limnophyllách a cabombe a to tak že to "sedí " na listoch a nie veje vo vode.Dá sda to celkom jednoducho odstrániľ šúchaním medzi prstami a potom je z toho taká zelenkavá voda.
Priznám sa naozaj asi nemením dosť často dostatok vody ale pri mojom zamestnamí sa to dá pochopiť.Ale neprekrmujem , moje ryby síce boli drahé a sú mi vzácne , ale pravidelne majú pôst dvakrát v týždni , buď ráno alebo večer.Neprehnojujem , nemám veľa rýb - 5x terčovec cca 5cm , 7x skalár cca 8cm na 600 l akva.Skôr mám pocit , že to nastalo po tom ako som začal s CO2- kou.Podľa mňa je veľmi dôležité v akom pomere dokaže ten ktorý akvarista udržať kyslík a oxid uhličitý.Ak to preženie s CO2 - KOU tak nastávajú problémy môjho charakteru!Baktérie nemajú dostatočný pomer kyslíka na to aby odbúravali dusitany a dusičnany ,tie sa hromadia vo vode a sinica ale aj riasa je na svetepretože má ideálne podmienky.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Sinice

Odoslaťod Japan » 21 Dec 2010 19:02 pm

Chcel by som sa opytat aky liek na baze Erythromycin si mam dat predpisat u zverolekara? Minule mi vravel, ze v praskovej forme sa uz nevyraba, ale len v mastiach a mastnych roztokoch.
Pre info:
mam 500L akva

Osadenstvo: 1x20cm polypterus senegalus, 5x10cm polypterus senegalus, 1x30cm polypterus ornatipinnis, 1x20cm polypterus ornatipinnis, 5x10cm polypterus delhezii, 1x13cm L sumceka, 2x5cm motylkovec, 1x10cm skalar marmorovy, 20x3-5cm Tetra konžská - Phenacogrammus interruptus, 1x15cm synodontis, 1x10cm Botia modesta, 1x7cm Botia loachata, 1x10cm prisavnik

Rastliny- Anubias gigantea, Anubias barteri nana, Echinodorus argentinensis, Echidonorus uruguayensis, Cryptocorina wendtii, par Valisneria, Lymnophia sessiflora

Akva cistim raz do mesiaca, skusal som uz povyhadzovat plno tych sinic, ale vzdy sa vratili, aj som skusal zatemnit, len za par dni sa znovu vratili. Svietim 2x80W trubicami T5. Filter vnutorny nieco na styl sera internal biofilter(http://www.shopakva.sk/sera-internal-bi ... -2532.html) lenze od inej znacky. A mam tam neuveritelne vela vezoviek, ktore mi obzravaju pravidelne rastliny :( UZ nehnojim a pridavam rasobijec, len nevyzera to, ze by ucinkoval. Rastliny moc nerastu :(

Budem vdacny za kazdu pouzitelnu info :) dakujem
Japan
 
Príspevky: 4
Založený: 21 Dec 2010 18:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Sinice

Odoslaťod salik » 21 Dec 2010 20:49 pm

ERYTHROMYCIN RATIOPHARM sa uz nepredava? google najde stale plno odkazov
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Sinice

Odoslaťod martin_s » 21 Dec 2010 21:35 pm

Podla http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/de ... -6575.html to vyzera ze ma neplatnu registraciu...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Sinice

Odoslaťod Japan » 21 Dec 2010 21:51 pm

Asi sa uz nepredava, aj na tom linku, co dal martin_s vidno, ze nema platnu registraciu :( Ak by sa predaval, tak by nemal veterinar problem najst ten liek v celosvetovej databaze liekov.
A ake mate skusenosti s acylpirinom?
Japan
 
Príspevky: 4
Založený: 21 Dec 2010 18:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Sinice

Odoslaťod pha » 23 Dec 2010 12:05 pm

Ahoj Japan.
Stale sa predava ERYFARM 5,5 % plv.sol.a.u.v 100g
Reg.č. SR 96/0273/97-S
Cena 5 evry.
Veterinar by nemal mat problem zohnat.
Nech sa dari.
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Sinice

Odoslaťod kenny » 23 Dec 2010 12:44 pm

ahojte
robi sa mi v hadiciach externeho filtru nejaky bordel. ma to taku mazlau konzistenciu, hnedu farbu, a za mesiac mi to zanesie cely filter a hadice tak ze tade neprejde ani kvapka. cize to treba pracne vsetko vyumyvat. co sa mi zda pri filtroch Eheim dost blbost aby som ho cistil tak casto.... niekde som sa docital ze to je nejaky druh tmavej sinice. ma niekto podobne skusenosti? neviete poradit nieco co s tym?
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.