Nezabehnute akvarium, kapu ryby - co robit?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Nezabehnute akvarium, kapu ryby - co robit?

Odoslaťod sirPavol » 25 Dec 2010 19:10 pm

Dobry den. Potreboval by som poradit. Mam nove 70 litrove akvarko. Dal som tam premyvany bratislavsky strk, koren, nejake um ele rastliny. Filter Aquael Fan1 plus a ohrev vody 100w. Po dvoch dnoch filtracie som tam dal zavojnatku, 4 neonky, 1 sumček sklovity, 2 nejaki ini sumčekovia :), 2 prisavnici a jedneho skalara. Po troch dnoch mi odisiel jeden sumček, potom druhy a tak 2 neonky. Tak som dokupil dalsie štyri neonky, skalara. dvoch cichavcov zakrslych (par) a 6 gupiek. Vodu mam studnovu, velmi tvrdu tak som ju zriedil s demineralizovanou. Dnes som opat vybral 3 neonky ktore odisli. Kde sa stala chyba? Krmim ich vipagranom od sery. Prosim o radu. Dakujem
Naposledy upravil martin_s dňa 27 Dec 2010 11:10 am, celkovo upravené 1 krát.
Dôvod: 7. Názov témy musí jasne hovoriť o obsahu témy (nepíšem "Pomoc", "Nejde to", atd.).
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Reklama

Re: Prosim o rady

Odoslaťod MaceKx » 25 Dec 2010 19:12 pm

nechal si akvarium zabehnúť ? keď nie už vieš kde je chyba
MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

Re: Prosim o rady

Odoslaťod dodofix » 25 Dec 2010 19:24 pm

nenechal akva zabehnut, po dvoch dnoch sli prve rybky ... cele zle ... neonky nevhodne, malo by byt ich viacej, skalar tiez tam nema co robit ... co je velmi tvrda voda ? meral si a vyslo kolko ? k umelym rastlinam su lepsie umele rybky ...

ked chces radu, prejdi si par clankov o zalozeni nadrze, inak budes lovit mrtve rybky znova a znova
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prosim o rady

Odoslaťod astro » 25 Dec 2010 19:39 pm

myslím, že tu si dostal pekne polopate informácie, ktoré si potreboval http://rybicky.net/forum/16214-potrebujem-pomoc
jednoducho všetko zle, najprv ryby a voda a akvárium a až potom "ako to mám urobiť?"
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Prosim o rady

Odoslaťod sirPavol » 25 Dec 2010 19:39 pm

Tak mi to poradili v akvaristike... Co teraz?
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Prosim o rady

Odoslaťod mystka » 25 Dec 2010 19:43 pm

Menit aj kazdy druhy den cast vody.
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prosim o rady

Odoslaťod astro » 25 Dec 2010 19:44 pm

ďalší obchodník čo by si zaslúžil minimálne po prstoch ak nie po čumáku
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Prosim o rady

Odoslaťod sirPavol » 25 Dec 2010 19:47 pm

No myslel som ze to boli odborne rady... Ale asi išlo len o kšeft... A teraz som z toho nešťastny... Da sa to do poriadku????
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Prosim o rady

Odoslaťod MaceKx » 25 Dec 2010 20:13 pm

ja by som navrhoval asi následovný postup .... keďže už máš ryby je to ťažké ale asi najľahšie riešenie by bolo si zohnať aspoň vodu zo zabehnutého akva ta by veľmi pomohla .... určite vyhoď umele rastliny čo sa týka rýb skús im zatiaľ nájsť iný domov a čakať kým sa parametre vody upravia ..... nezabudni sa poďakovať predajcovi
MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

Re: Prosim o rady

Odoslaťod sirPavol » 25 Dec 2010 20:27 pm

Možem este par otazok? mam tam dat nove (zive) rastliny? A co znamena ten "iny domov"? problem je ze ich nemam kde dat... Uz som z toho fakt nešťastny... a tak som chcel dobre
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Prosim o rady

Odoslaťod mystka » 25 Dec 2010 20:47 pm

Proste urcitu dobu men vodu 1/3 - 1/2 kazdy druhy den, postupne intervaly vymeny zvacsuj...a nakoniec budes menit cca 1/3 raz za tyzden. Nastuduj su nieco o dusiku v akvariu. Nastuduj si clanok vo vydani Akvaria č. 4 (http://www.klub.akva.sk/akvarium.php)a zistis, co sa v tvojom akvarku teraz deje.
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prosim o rady

Odoslaťod Byk » 26 Dec 2010 12:50 pm

Urcite chod do tej akvaritiky,povec majitelovi,aky je debil a nech ti rybky vezme naspet,pokial sa ti akvarium nezabehne,ze si po ne potom pride.Uz ked ti dal tak blbu radu,mohol by byt aspon troska ochotny takto pomoct.
Akvarium si poriadne zabehnes a das rybky do akva.Tiez mozes v akva nechat nejake 2-3 rybky,napriklad gupky,skor sa ti akvarium zabehne.Tak to robievam a nemam problem
Obrázok používateľa
Byk
 
Príspevky: 292
Obrázky: 7
Založený: 26 Dec 2008 11:41 am
Bydlisko: Michalovce

Re: Prosim o rady

Odoslaťod sirPavol » 26 Dec 2010 20:44 pm

pomoze ak tam vlozim nejake rastliny?
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Prosim o rady

Odoslaťod mystka » 26 Dec 2010 21:15 pm

V podstate ano..tie tam mali byt davno...Ale bez vymeny vody sa nezaobides, to je ako prva pomoc. Rastliny v akva sa spolupodielaju na kolobehu dusika.
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prosim o rady

Odoslaťod sirPavol » 26 Dec 2010 21:28 pm

pre mystka: je prosim ta nejaky mail na teba? dalo by sa poradit viac krat :)
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Prosim o rady

Odoslaťod martin_s » 27 Dec 2010 10:56 am

sirPavol napísal:pomoze ak tam vlozim nejake rastliny?

Ak mas tentoraz na mysli uz zive a nie umele, tak ano. Najlepsie nejake rychlorastuce (Egeria densa, Vallisneria spiralis,Ceratophyllum demersum... - najdes tu vo fore o tom aj temu) a dal by som aj nejake plavajuce (napr. Pistia stratiotes, Salvinia natans, Lemna minor,...), ktore ti pomozu s odcerpavanim dusikatych latok. A samozrejme ako ti bolo uz radene - castejsia vymena casti vody, pripadne zohnat aj vodu z uz zabehnuteho akvaria (od akvaristu v okoli), lepsi filter (FAN-1 ma priliz malu filtracnu napln. Da sa to vsak jednoducho upravit), rybam skus najst iny domov, ak neberiem ohlad na to ze niektore su do tvojho akva nevhodne, minimalne na dobu kym sa ti akva zabehne (hlavne daj dovtedy prec toho karasa - je to "stroj na odpadne latky").

sirPavol napísal:...Po dvoch dnoch filtracie som tam dal zavojnatku, 4 neonky, 1 sumček sklovity, 2 nejaki ini sumčekovia :), 2 prisavnici a jedneho skalara. Po troch dnoch mi odisiel jeden sumček, potom druhy a tak 2 neonky. Tak som dokupil dalsie štyri neonky, skalara. dvoch cichavcov zakrslych (par) a 6 gupiek.
nejaky iny? to je aky druh? Predpokladam ze si tie ryby dal do akva bez toho aby si o nich cokolvek dopredu vedel (v tomto pripade asi ani len ich nazov...)

A aby som nezabudol: popri tomto zachranovani osadky v akvariu si pohladaj informacie o akvaristike (zabiehani akvaria, biologickych procesoch v akvariu, rastlinach, zivocichoch...), ktore su o.i. aj tu vo fore. Odporucam aj uz spominany casopis "Akvarium" a urcite by nebolo na skodu si zaobstarat aj nejaku dobru knizku o akvaristike. Tymito informaciami si mal zacat skor ako si napustil vodu do akva. Zial nie si ani prvy a urcite ani posledny, kto zacal presne naopak v dobrej dovere, ze predajca v akvaristike mu urcite dobre a odborne poradi (stretol som sa uz aj s tym, ze predavac ani nevedel co vlastne predava a to pritom islo o bezne chovane ryby).
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.