DAZZLE NATURE AQUA



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 05 Jan 2011 21:14 pm

To je vec zdroja a ja net az tak neuznavam, kazda druha stranka udava nieco ine. Ja som to pozrel v kvalitnej nemeckej literature. Cize tak :-)
HASEMANIA_NANA
 

Reklama

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 05 Jan 2011 22:13 pm

Asi to bude jedna z nich :D

Prosím vás, kedy je podľa vás najlepšie vymieňať vodu: ráno, na obed alebo večer ? alebo poprípade kedy vymieňate vy ? :roll: ďakujem :pivo:
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod noiseless » 05 Jan 2011 22:20 pm

ja vymieňam kedy mám čas, kedy mi to najviac sedí :D ...
podľa mňa je úplne jedno kedy vymienaš vodu ... či ?
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 05 Jan 2011 22:20 pm

ked mam cas :-) to teda bolo uz i rano aj naobed, ci poobede ale i o 23 hodke :-)
nevidel som rozdiel v spravani ryb, vse je stale OK. Aspon u mna.
HASEMANIA_NANA
 

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 05 Jan 2011 22:47 pm

Pýtam sa to preto lebo ak vymením časť, niekedy aj 1/2 tak pri takom malom objeme (najmä v období kedy meníme vodu dosť často kvôli riasam :P ) to môže dosť zamávať s parametrami vody nie ? A keďže nemám reverznú osmózu a z kohútika nám tečie tvrdšia voda s pH 7,5 - 8 tak ak vymením, dajme tomu o 9:00 a CO2 mi záčina o 12:00 (2 hod. pred osvetlením) takže to znamená, že by som mal zvýšiť CO2 kým neprídem s pH na hodnoty bežnej prevádzky nie ? :)
Takto... asi som zle položil otázku: kedy rastlinky a osadenstvo v akváriu alebo vo voľnej prírode najlepšie znášajú zmeny vo vode ?
Možno, že nám pomôžu dobrý akvaristi :angel: ktorý máju testy alebo ich poprípade niekedy zaujímalo, čo sa deje z parametrami vody po výmene :roll:
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod smik » 06 Jan 2011 00:24 am

DAZZLE5 napísal:Samozrejme, že môžeš :) Smik rád ťa spoznávam :pivo: inak ti veľmi ďakujem za super vysvetlenie pojmu Ei :wink:
Trinitysk ťa predbehol v tom zložení :roll: a máš pravdu to percento stopových prvkov v refresher tabs je o niečo väčšie. Môžem to chápať ako, (keďže je to refresh teda obnovenie) že pre oživenie zabehnutých (poprípade stagnujúcich) rastlín je potrebné zvýšiť dávku mikro prvkoch ? :roll:


Jak bude trochu čas tak k EI přibude ještě MCI taky zajímavá metoda.
K těm tabletám. Nevím jakou výdrž mají ty starter tabs jestli se třeba nerozpouští rychleji. Úvahu o složení starter a refreser bych vedl tudy. Starter se dává do čistého dna kde je předpoklad že chybí N a P a Refresher už do starého dna kde se předpokládá že N a P je v něm dost z různých rozkladných procesů organických zbytků proto je v něm ta koncentrace nižší. No a mikro těch je ve dně nedostatek vždycky. Tak bych úvahu směřoval já, ale možná dennerle jde na to jinak :) . Osobně bych byl radši kdyby v Refresh bylo podstatně víc N a P. Původně jsem si chtěl pořídit Tropica TPN+ tablety nebo Ferka Stema a Rosseta. Jenže k nám se nedováží z polska nebo odjinud se mi to zatím řešit nechtělo i když by to nebyl problém.
Tak jsem tam nacpal Dennerle za dobrou cenu z velkoobchodu no a uvidím. Zase takovej můj pokus. Hlavně jsem chtěl podpořit E. tenelus kterej se špatně spamatovává po krizi :)
Obrázok používateľa
smik
 
Príspevky: 367
Založený: 06 Júl 2008 12:00 pm

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 07 Jan 2011 00:40 am

Mám nafotené nejaké fotky, ktoré mi ležia v priečinku, no a rodina je už otrávená z toho, že stále otravujem s akvakrom tak som sa rozhodol, že budem otravovať vás, :D ktorí sú ako ja a radi prečesávajú net a hľadajú vždy nejaké nové fotky :D :roll: . Je ich trochu viac a niektoré sa trocha opakujú ale ak tým technicky nezaťažujem stránku tak dúfam, že tu nebudú zavadzať :angel:
Ak by to niekomu vadilo tak mi to povedzte, lebo už raz sa tu niekto hneval, že tu dávam nič nehovoriace fotky. :roll: Ak by ste mali nejaké typy triky ako to lepšie odfotiť, poprípade ktoré sa vám páčia tak to kľudne napíšte :pivo:
Fotil som pri výmene vody a páčila sa mi tá hĺbka (na to, že to má šírku 22 cm sa zdá celkom nekonečná :) ) keďže vodná hladina bola v polovici aqua, tak nech sa páči :roll:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod Michal1987 » 07 Jan 2011 00:59 am

Veľmi pekné fotografie, najmä tá posledná. 8)
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod astro » 07 Jan 2011 01:01 am

super foto, tá posledná je na titulku
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 07 Jan 2011 01:03 am

Teraz trocha technická dokumentácia :roll:
Pri akejkoľvek manipulácií v akvárku som vďačný :kiss: otočnej stolnej lampe, ktorú len posuniem za aqua.
Obrázok
Takto dolievam vodu :) pripnem lievik a snažím sa liať na misu toho lievika, rastlinky to trocha deformuje ale nie až tak ako keby som to lial priamo. Musím povedať, že mi to o dosť urýchlilo prácu :wink:
Obrázok
Týmto systémom očistím veľmi škaredo vyzerajúci vodný kameň (alebo čo to je :D ) od vyparenej vodnej hladiny.
Obrázok
Na záver dolejem detail :wink:
Obrázok
Tu je záber na poletujúce bublinky CO2, ktoré mi čerpadielko pomáha rozhodiť po celom akváriu. S Lily Pipe Outflow by to bolo nenápadnejšie ale takto, síce menej estetický ale praktický, docielim prísun CO2 rastlinkám, ktoré sú aj tesne pri dne :roll:
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod crypto231 » 07 Jan 2011 01:13 am

cau, dazzle. fajn fotky, mna zaujali posledne dve a tusim 13ka ...dal by som si pozor na odrazy v skle, je tam tusim vidno sklicko blesku alebo co. tiez by som skusil, ak mas cim, pri foteni si do akva niecim silnejsim prisvietit, mal by si vidiet rozdiel. lepsia ostrost, tiez ziskas rychlejsi cas na fotaku, cize sa ti mozu podarit pekne pohybovky. no a tie ,,udrzbarske,, foto su fajn, take raritky, vidno ze ta to bavi :)
Obrázok používateľa
crypto231
 
Príspevky: 244
Obrázky: 1
Založený: 15 Feb 2010 17:11 pm
Bydlisko: pd

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod smik » 07 Jan 2011 11:31 am

Pěkné fotky. Jestli si to fotil s tímhle Nikonem CoolPix S570 (aspoň to mi ukazuje Exif) tak povedené. Nebo mi exif kecá?
Obrázok používateľa
smik
 
Príspevky: 367
Založený: 06 Júl 2008 12:00 pm

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 07 Jan 2011 13:41 pm

Ahojte Michal1987, astro Ďakujeeem som rad, že sa vám páčia :roll: Paradoxne tu poslednú som dal preto poslednú lebo som si myslel, že je najhoršia :D

Ahoj crypto231 máš pravdu je tam odraz sklíčka blesku :( nabudúce ho prelepím a prehodím cez seba nejakú čiernu plachtu (ako batman :D ) a skúsim nabudúce prisvietiť ale to potom mam znížiť expozíciu, nebude to moc prepálené ? :angel:
Rýchlejší čas by som rad, lebo tie potvorky sa stále hýbu :)
No a baví ma to niekedy až priveľmi :D

Ahoj smik ďakujem, áno sú fotené Nikonem CoolPix S570 :roll: ale sú zmenšené, orezané, niekedy doostrené a niekedy zosvetľujem a pridávam kontrast :angel:
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod smik » 07 Jan 2011 15:05 pm

to dazzle5: když přisvítíš tak budeš moct při stejné cloně jakou si použil nastavit kratší čas. Nevím v jakém režimu fotíš a co ten foťáček umí. Když tak si nastav prioritu clony (obvykle AV režim) a čas ti to už dopočítá automaticky.
Obrázok používateľa
smik
 
Príspevky: 367
Založený: 06 Júl 2008 12:00 pm

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod fazyl » 07 Jan 2011 16:39 pm

super akva, super foto, super tema ... radost citat ;)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod noiseless » 07 Jan 2011 19:07 pm

pekné fotky :)
a samozrejme aj akvárium, no najviac zo všetkého sa mi páčia tie borarasky :D ... krásne rybičky ... normálne som na seba nahnevaný že mám kardinálky a nie borarasky :D
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod rybka » 07 Jan 2011 20:04 pm

Zaujimava debata :) Nemate niekto oba druhy spolu (B. uropthalmoides a B. Merah)? Na porovnanie velkosti. Lebo cislam na webe sa (z vlastnej skusenosti) velmi neda verit.
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 08 Jan 2011 14:30 pm

smik napísal:to dazzle5: když přisvítíš tak budeš moct při stejné cloně jakou si použil nastavit kratší čas. Nevím v jakém režimu fotíš a co ten foťáček umí. Když tak si nastav prioritu clony (obvykle AV režim) a čas ti to už dopočítá automaticky.


čau smik. S clonou nepohnem, je to len také cvakatko na srandy ale keď pridám svetlo tak to určite pomôže k ostrejšej snímke no určite budem musieť stiahnuť expozíciu. Je vždy lepšie urobiť tmavšiu fotku ako prepálenú :angel:
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 08 Jan 2011 14:45 pm

_fazyl: ďakujem a inak len nedávno som si všimol to tvoje akvárko a tvoju tému a tiež je to radosť čítať :roll:

_noiseless: Diky, veď tie svoje predaj a kúp si borarasky, v tvojom aqua by sa cítili bezpečnejšie :roll:

_rybka: Ja som ich videl spolu len v akvarisitke ale tiež to nemuseli byť ony lebo z toho webu som už tiež niekedy pomätený :wink:
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 15 Jan 2011 18:51 pm

24 dní od vloženia DENNERLE Start tabs a výsledok je prekvapujúci. Eleocharis acicularis podrástol a má peknú farbu, Rotala rotundifolia sa už pri vrcholkoch začína farbiť do žlta a všetko pekné "kyslikuje" :roll:
Stále svietim od 14:00-24:00 teda 10h pomocou 20W na cca 16l vody a CO2 od 12:00-23:00 + "rozprašovač" v podobe čerpadielka. Do vody nepridávam žiadne tekuté hnojivo a vodu mením každý tretí deň teda pondelok, štvrtok, nedela atď :roll:
Dnes sa chystám pokosiť a poriadne odkaliť, lebo pri dne ešte stále dohnivajú pozostatky starých hnedých stebiel EA.
Rady od trinitysk fungujú na 100% :pivo:
Predtým:
Obrázok
Teraz:
Obrázok
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod trinitysk » 15 Jan 2011 19:39 pm

:pivo: som rad ze sa to chytilo, teraz to uz naozaj vyzera podstatne lepsie... :)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod Culkap » 15 Jan 2011 21:31 pm

tiez musim uznat ze vyssie uvedena fotodokumentacia je fakt uzasna

a akvarium je velmi kludne a prijemne
ja davam 10 z 10 :)
Obrázok používateľa
Culkap
 
Príspevky: 188
Obrázky: 3
Založený: 28 Máj 2010 23:44 pm

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod fazyl » 15 Jan 2011 23:21 pm

wau zlepsenie fakt viditelne ... len tak dalej, pre ma velmi pekne aqua :pivo:
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod fedex » 23 Máj 2011 13:01 pm

servus, ako to vyzera s tvojim akva? krevetky si este neotravil s co-ckom?
fedex
 
Príspevky: 77
Založený: 04 Mar 2011 22:35 pm
Bydlisko: snv

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.