tetra cisarska "nematobrycon palmeri"



Všetko okolo akvarijných rýb

tetra cisarska "nematobrycon palmeri"

Odoslaťod petlo » 25 Apr 2004 13:00 pm

neviete mi niekto poradit kde mozem kupi tuto rybku v BA ? objavil som ju v jednom obchode avsak vobec sa nepodoba na rybu v knizke tak som na pochybach :D diky
Obrázok používateľa
petlo
 
Príspevky: 21
Obrázky: 1
Založený: 01 Nov 2003 23:48 pm

Reklama

Re: tetra cisarska "nematobrycon palmeri"

Odoslaťod barky » 26 Apr 2004 10:10 am

V BA ju maju snad v kazdom obchode, to ze sa nepodoba na to co si videl v knizkach je sposobene tym, ze v obchodoch predavaju mlade ryby, ktore este nie su plne vyfarbene a vyrastene a v predajnych podmienkach - prilis vela ryb v nadrzi a stres sa ani nevyfarbia.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: tetra cisarska "nematobrycon palmeri"

Odoslaťod JoLi » 26 Apr 2004 10:38 am

tuto rybu množí doma Denis
JoLi
 
Príspevky: 90
Obrázky: 21
Založený: 07 Aug 2003 17:01 pm
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: tetra cisarska "nematobrycon palmeri"

Odoslaťod barky » 26 Apr 2004 11:35 am

Pokiaľ viem denis mnozi Tetru kralovsku, co je ryba trochu ina ako cisarska, do spolocenskeho akvaria podla mna dokonca vhodnejsia.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: tetra cisarska "nematobrycon palmeri"

Odoslaťod JoLi » 26 Apr 2004 12:09 pm

množí aj aj bol som u neho a videl na vlastné oči
JoLi
 
Príspevky: 90
Obrázky: 21
Založený: 07 Aug 2003 17:01 pm
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: tetra cisarska "nematobrycon palmeri"

Odoslaťod Raviolka » 26 Apr 2004 12:45 pm

barky napísal:V BA ju maju snad v kazdom obchode, to ze sa nepodoba na to co si videl v knizkach je sposobene tym, ze v obchodoch predavaju mlade ryby, ktore este nie su plne vyfarbene a vyrastene a v predajnych podmienkach - prilis vela ryb v nadrzi a stres sa ani nevyfarbia.


V obchodech mají z 90% právě tetru královskou (Inpaichthys kerri), pozor na názvy, často to mají špatně. Ale i mladší ryby se dají poznat, tetra císařská má černý pruh vepředu trochu širší (zasahuje níž), "špinavější" barvy a hlavně odlišné ploutve - barevně i tvarově. Je to prima ryba, ale trochu nervózní :?
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: tetra cisarska "nematobrycon palmeri"

Odoslaťod petlo » 26 Apr 2004 21:16 pm

nemate niekto nahodou aspon 1 foto tejto rybky, dnes som zase navstivil obchody a silou mocou ma presviedcali ze to je ona ale ta ryba vobec nemala vobec charakteristicku tenku ohnutu chrbtovu plutvu a nebola cela cervena s modrym bielkom oka

to je pravda, ale mne ponukane ryby ako t.cisarska boli tak diametralne odlisne tvarom tela i plutiev ze by im skor pomhola plastika a nie vek aby z nich boli t. cisarske :roll:

porad mi please konklretny obchod kde urcite maju tuto rybku

dakujem peto

barky napísal:V BA ju maju snad v kazdom obchode, to ze sa nepodoba na to co si videl v knizkach je sposobene tym, ze v obchodoch predavaju mlade ryby, ktore este nie su plne vyfarbene a vyrastene a v predajnych podmienkach - prilis vela ryb v nadrzi a stres sa ani nevyfarbia.
Obrázok používateľa
petlo
 
Príspevky: 21
Obrázky: 1
Založený: 01 Nov 2003 23:48 pm

Re: tetra cisarska "nematobrycon palmeri"

Odoslaťod azet » 27 Apr 2004 09:33 am

tu som nasiel celkom dobru fotku www.home.zonnet.nl/Ericnaus/Pictures/Sa ... almeri.htm skoda ze som zatial nepofotil svoje, uspesne sa mi mnozia, vzdy prezije zopar kusov v spolocenskej nadrzi a mam uz 3 generaciu :lol: .

tato rybka je niekedy dost agresivna, mal som ich kedysi ca. 10 v jednej nadrzi, dominantny samec odhanal vsetko co sa pohlo, cize na prvy pohlad bola v akvariu iba jedna ryba :? okrem toho, mi obcas aj s rybou thayeria boehlkeri mierne okusuje jemne rastlinky, asi by som ich mal prikrmovat niecim zelenym...

henta na obrazku je podla mna samicka, u mna maju samicky oblejsie telo, nemaju ten typicky predlzeny chvost a chrbtovu plutvu a duhovka oka je taka zelena, samec ma duhovku krasne modru, celkovo taky kovovy lesk je vyraznejsi.

maju ich pravidelne v symbioze, skus tam brnknut, na zaciatok si mozes kupit jedneho pekneho samca a dajme tomu dve samicky, ak mas dobre zarastenu a clenenu nadrz, samec si vytvori akysi revir a nebude otravovat ostatne ryby. to je ale dost individualne, lebo som videl paradne velkych samcov, ktory sa v spolocenskej nadrzi spravali uplne mierumilovne. s trochou stastia sa ti v pohode rozmnozia...
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: tetra cisarska "nematobrycon palmeri"

Odoslaťod Raviolka » 27 Apr 2004 12:23 pm

Já jsem měla původně 2 páry v 300l akváriu, menší sameček po několika měsících umřel, ale nijak extrémně pronásledovaný nebyl - občas ho ten větší prohnal, ale nic víc. Samičky proháněl neustále :wink: Teritorium si dominantní sameček nevytvořil, cítil se být pánem všude :) V tak velkém akváriu, hodně zarostlém a s většími rybami, bych mohla mít mnohem větší skupinu. Je zajímavé je pozorovat, ale jak už jsem psala... jsou trochu nervózní. Zato dost odolné a dlouhověké.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: tetra cisarska "nematobrycon palmeri"

Odoslaťod petlo » 27 Apr 2004 19:14 pm

caute caute dakujem za vela odpovedi aj tu fotku a teraz som z toho uz uplne mimo. ta fotka je uplne ina ako ta v mojej knizke. musim ju scanut a prekonzultovat. ryba v knizke ma presne taky tvar tela aj plutvu ale je cela cervena a ma modre oko co ma uplne fascinuje zeby varieta ? ta rybka na foto z toho linku je biela s ciernym pruhom hmmm. zvlastne ale aj tak nanu mozem zabudnut kedze mam mensie akva 159 l a dost rybiek takze jej moc velke teritorium nemozem poskytnut. poznate este inu do cercena vyfarbenu tetru okrem tetry krvavej ? 8)
Obrázok používateľa
petlo
 
Príspevky: 21
Obrázky: 1
Založený: 01 Nov 2003 23:48 pm

Re: tetra cisarska "nematobrycon palmeri"

Odoslaťod Raviolka » 27 Apr 2004 19:33 pm

Tak tu fotku určitě oskenuj a ukaž nám jí, jsem dost zvědavá :shock: Bude to asi nějaká vyšlechtěná varieta... a hodně bych se divila, jestli se dá u nás sehnat.
S tím teritoriem si nedělej starosti, pokud bys koupil 1 samečka a několik samiček, bylo by to OK. Ale stejně chceš asi spíš něco červeného... kromě tetry krvavé mě napadá už jen tetra červená (Hyphessobrycon flammeus) - ale ta je jen trošku do červena, a nebo tetra červenoskvrnná (Hyphessobrycon rubrostigma) - ale tu nevím jestli seženeš.
Hodně zdaru :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: tetra cisarska "nematobrycon palmeri"

Odoslaťod Raviolka » 27 Apr 2004 19:38 pm

Našla jsem obrázek na webu jedné české firmy (Apistogramma Aquarium), to bude asi to cos hledal:
Nematobrycon palmeri Black
Obrázok

Jinak krásně modré oko mají i ty "obyčejné" tetry císařské, záleží na náladě.
Naposledy upravil Raviolka dňa 29 Apr 2004 10:18 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: tetra cisarska "nematobrycon palmeri"

Odoslaťod petlo » 28 Apr 2004 22:49 pm

Raviolka napísal:Našla jsem obrázek na webu jedné české firmy, to bude asi to cos hledal
Jinak krásně modré oko mají i ty "obyčejné" tetry císařské, záleží na náladě.

dakujem moc velmi aj ja uz mam tu fotku z knizky tak mozeme porovnat tu je link
Obrázok
ale na tom obrazku co uviedol azet nema rybka ani trosku cervenej farby zaujimave , ktovie ake su jeho t. cisarske

peto :roll:
Obrázok používateľa
petlo
 
Príspevky: 21
Obrázky: 1
Založený: 01 Nov 2003 23:48 pm

Re: tetra cisarska "nematobrycon palmeri"

Odoslaťod Raviolka » 29 Apr 2004 10:15 am

petlo: ale na tom obrázku od azeta je úplně typické vybarvení tetry císařské, tam opravdu žádnou červenou nenajdeš. Pravda je to samička a trochu vybledlá, samečci se víc lesknou do různých odstínů, ale nic naplat, jako na té tvojí fotce teda fakt ne... Ta Millsova ryba vypadá trochu jako zmlácená (co ty fleky na břiše?!), to se mi teda obyčejná modrá tetra císařská líbí víc :oops:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: tetra cisarska "nematobrycon palmeri"

Odoslaťod petlo » 29 Apr 2004 16:43 pm

mas pravdu ta je o omc krajsia, ja som len hladal nejaku cervenu rybku do akvaria tak som nasiel tuto v knizke a zaujimalo ma kde je pravda. dakujem za pomoc uz som ohladom t. cis. o moc mudrejsi . peto :roll:

Raviolka napísal:petlo: ale na tom obrázku od azeta je úplně typické vybarvení tetry císařské, tam opravdu žádnou červenou nenajdeš. Pravda je to samička a trochu vybledlá, samečci se víc lesknou do různých odstínů, ale nic naplat, jako na té tvojí fotce teda fakt ne... Ta Millsova ryba vypadá trochu jako zmlácená (co ty fleky na břiše?!), to se mi teda obyčejná modrá tetra císařská líbí víc :oops:
Obrázok používateľa
petlo
 
Príspevky: 21
Obrázky: 1
Založený: 01 Nov 2003 23:48 pm

Re: tetra cisarska "nematobrycon palmeri"

Odoslaťod petlo » 23 Máj 2004 02:33 am

Fuu tak by som rad na koniec oznamil ze uz vlastnim zatial 3 exemplare tetry cisarskej su krasne dakujem za pomoc !!!!!!! :)
Obrázok používateľa
petlo
 
Príspevky: 21
Obrázky: 1
Založený: 01 Nov 2003 23:48 pm

Re: tetra cisarska "nematobrycon palmeri"

Odoslaťod azet » 20 Jún 2004 20:19 pm

tak co petlo dari sa im? prave dnes som nahral do svojej osobnej galerie fotku pariku tetry cisarskej - jedna sa o vlastny odchov.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: tetra cisarska "nematobrycon palmeri"

Odoslaťod kathynka » 16 Okt 2010 21:30 pm

vie mi niekto poradit s chorobou tetier cisarskych? mam uz vyse roka skupinku 8 tetier, behom 2 tyzdnov 4 umreli, z toho 3 behom 2 dni...zvysne styri maju jediny zvlastny priznak ten, ze sa trasu a su apaticke...ostatne ryby v akvarku su v poriadku...
kathynka
 
Príspevky: 131
Obrázky: 4
Založený: 11 Okt 2009 21:05 pm
Bydlisko: BA

Re: tetra cisarska "nematobrycon palmeri"

Odoslaťod Vlado21 » 16 Okt 2010 22:24 pm

Nemenila si pred tym uhynom vodu, nieco si do nej nedolievala alebo nekolisala teplota v akvarku?
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: tetra cisarska "nematobrycon palmeri"

Odoslaťod kathynka » 17 Okt 2010 10:42 am

menila som vodu asi 5 dni pred tym, nez sa to stalo, teplota je tam stale rovnaka...len mne je aj zahadou, preco ostatne ryby su v poriadku a dotklo sa to prave len tychto tetier, ktore patria medzi najdlhsich obyvatelov mojho akva...
kathynka
 
Príspevky: 131
Obrázky: 4
Založený: 11 Okt 2009 21:05 pm
Bydlisko: BA

Re: tetra cisarska "nematobrycon palmeri"

Odoslaťod Vlado21 » 17 Okt 2010 11:58 am

Tato tetra moze byt citlivejsia na zmeny parametrov vody, ktore ostatnym rybickam nevadia. Mohla "prechladnut" ak bola voda prilis studena, alebo sa mohla priotravit chlorom, ktory vodovodna voda obsahuje, niekedy viac, niekedy menej.
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: tetra cisarska "nematobrycon palmeri"

Odoslaťod rastislav9 » 05 Dec 2015 17:56 pm

Ahojte, trosku ozivim temu. Aj Vam tieto tetry obzieraju rastliny? Mam v akvariu 3 tetry cisarske a casto obkusavaju jemnolistove rastliny, ale minule aj mlade listy anubiasov. Uz neviem, co mam s nimi robit...
rastislav9
 
Príspevky: 18
Založený: 20 Sep 2011 16:22 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.