Fyrybkova 112L buducnost??



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod mary » 15 Nov 2010 17:41 pm

Cassidy ako Ti to ide?
mary
 
Príspevky: 8
Založený: 12 Nov 2010 20:32 pm
Bydlisko: Humenné

Reklama

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod Cassidy » 21 Nov 2010 22:25 pm

moc to nepokrocilo :(

akurat dnes mi bratova priatelka prevarila koren (v zabijackovom hrnci :D), a tak mam dilemu ako dalej, bo kryt stale nemam :( a bez osvetlenia sa mi rastlinky kupovat neoplati, to je pomali vrazda :( :( :(

takze asi idem preplachnut strk, dam ho do akva spolu s korenom a budem to tam macat.. inak, pokazim nieco tym ked tomu korenu vymenim vodu len dva krat tyzdenne? kazdy den vymenit takych 80 litrov nebude med lízať :( :(
Obrázok používateľa
Cassidy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 2
Založený: 04 Okt 2010 17:29 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod Cassidy » 21 Nov 2010 22:30 pm

tak nie, strk tam nedam, aj tak by som ho potom musela vyberat bo sa bud bude menit doska pod akvom uplne za inu, alebo sa bude oblepovat nejakou fajnou folijou..

a nie, nemam "mensiu" nabobu do ktorej by sa ten koren este zmestil :)

inak, neda sa niekde pozicat osvetlenie?? :D :D :D (vela by som chcela co?)
Obrázok používateľa
Cassidy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 2
Založený: 04 Okt 2010 17:29 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod boss941 » 22 Nov 2010 07:46 am

no len docasne by si tam mohla dat nejaku kancelarsku lampu na pisaci stol
boss941
 
Príspevky: 370
Obrázky: 0
Založený: 01 Aug 2010 20:09 pm

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod Jan Blanar » 22 Nov 2010 09:09 am

lampa do ktorej ak sa dá tresknúť ,,úsporku,, ale svetlo z nej musí do akva nie do pristoru - najlepšie niečo s ,,odrazom lúčov,, - laicky napr. polkruhová lampa kde vo vnútri je nejaká odrazová vrstva a svieti to jedným smerom.
Jan Blanar
 
Príspevky: 363
Obrázky: 0
Založený: 05 Jan 2008 18:18 pm
Bydlisko: Drienovská Nová Ves 95

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod Cassidy » 22 Nov 2010 13:06 pm

nieco take mam, ale usporku tam nenarvem.. no nic, poobzeram sa po okoli, a mozno zbucham daco provizorne :)
dakujem vam krasne!
Obrázok používateľa
Cassidy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 2
Založený: 04 Okt 2010 17:29 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod Cassidy » 22 Dec 2010 15:42 pm

Takže, keďže sa už blíži to krásne obdobie lásky a pokoja - kedy s nadšením budem pod stromčekom hľadať svoju akvaristickú budúcnosť – prišla som vám popriať šťastné a veselé, a keď už tak i šťastný novy rok :)

A aby sa nepovedalo, mam pre vás o5 prichystaných kopec otázok, dnes dokonca i s obrázkami!! No jupiii :D

Začnem s tým čo mam. Akvo už bolo spomínané, teraz vám predstavím môjho Joža Koreňa! Na obrázku je síce strašne bledý, ale ako náhle sme ho vyvarili tak krásne stmavol, a teraz za čvachtá už asi tretí týždeň :) (začnem ho podozrievať že mu rastu plutvy..)
jozo koren.jpg
Jozo Koren

Začala som rozmýšľať nad rastlinkami, avšak ako všetci dobre vieme, rada od skúseného akvaristu je 100x lepšia ako od google.. :D
Mam aj aký taký plán osadenia akva, kľudne sa k nemu vyjadrite. Upozorňujem, je tam stále veľa miesta LEBO neviem sa dopátrať k rastlinkám čo by tam mohli ešte ísť.
akvarium.jpg
navrh

Rotala rotundifolia - ak som názov dobre napísala mala by to byt červená rastlinka (chcem ju do zadného rohu akvária),
Hemianthus callitrichoides – týmto by som chcela osadiť miesto od koreňa smerom dopredu k „divákovi“.
Koreň nebude úplne v strede, bude posunutý viac dozadu a doprava (snaha o zlatý rez? :D) niekde vpredu pri skle chcem nechať aj neosadenú časť, kde bude voľne vidno dno. Mam pocit že by sa to ľúbilo prísavníkom, čo myslite? :D
Eleocharis acicularis – pripomína mi to trochu trávu, ale neviem prečo nedopátrala som sa do akej výšky narastá.. alebo som si to len nezapísala. Na návrhu mi absolútne nesedí, ale povedala som si že počkám na vašu radu ohľadom iných rastlín a uvidím či nezapadne :)
Staurogyne sp – je pichnutý v pravom prednom rohu.. neviem prečo, nepýtajte sa ma :D
a ako posledne, tu je obrázok čo som niekde nasla (za porušenie autorských prav sa ospravedlňujem) ale strašne by som chcela vedieť čo je to za rastlinku na tých konároch, chcela by som to totiž "nasadiť" i na môj koreň :) :) :)
1_Fangorn_Forest.jpg
co to je za rastlinku??


viem ze je to malo ale tolkoto mam zatial.. prosim poradte mi nejake rastlinky.. zvazovala som aj Limnophila sessiliflora, ale neviem si ju v akva predstavit :(

dakujem vam krasne a prajem prijemne sviatky :) :kiss:
Obrázok používateľa
Cassidy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 2
Založený: 04 Okt 2010 17:29 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod jankoo » 10 Jan 2011 02:57 am

tak na tych konároch neviem či neni javsky mach.

a pri zabehávaní akva ide aj o vodu. musis pouzit mestký vodovod. NIEKTORÝ mešťania si myslia že všade na slovensku je vodovod. ale v podstate 30 percent Slovákov je odkázaná na studne.

Ja som robil chybu že som do akva nalial vodu zo studne a NO3 bolo 120 mg/L a tak mi skapali všetky potrebné baktérie :)
a robil som CO2 z kvasiniek a dal som tu vodu zo studne :D tak mi to ani nezacalo kvasit lebo vsetky kvasinky podochli. na to pozor!!!
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod Giftzahn » 11 Jan 2011 11:20 am

@jankoo: njn, podla tej fotky sudiac by to mala byt riccia na mach sa mi to nejako nepodoba .... ono, pre akvaristiku je dost brutalna vyhoda pokial mas k dispozicii tecucu vodu a elektrika je tiez fajn. .... zijeme v 21.storoci a silno dufam ze aj na Slovensku tieto dva vydobytky poznaju vsade :cry:

ono vodu s tej tvojej studne by som ani na umyvanie auta nepouzival ... asi by mi zliezol od "radosti" lak ... ale aj tych 120mg/L NO3 sa da riesit taktiez ako ten vodovod .... :cry:

@Cassidy: vyzera to na ricciu ... vo svojej podstate mozes na koren pripevnit rozne machy, bolbitis, ricciu atd. a tak dosiahnut nieco podobne ako je na obrazku
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod Cassidy » 12 Jan 2011 00:57 am

@jankoo: voda je oka ;)

@Giftzahn: takze teoreticky vsetky? taky nejaky krajsi neporadis? :D

inak novinka, predosle akvo sa rusi, nevedela som si zohnat kryt s (postacujucim) osvetlenim.
takze mam na ceste : http://www.shopakva.sk/juwel-rio-125-p-2693.html - komplet stolik, akva, kryt. filter co tam je pouzivat nebudem, mam externy. osvetlenie je T5 - prave to ma oslovilo natolko ze som to vsetko vzdala a objednala ho :D

takze asi tolko na zaciatok.. :):):)

snaha bola, takto to bude lepsie!

Cassy
Obrázok používateľa
Cassidy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 2
Založený: 04 Okt 2010 17:29 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod martin_s » 12 Jan 2011 01:24 am

Ako napisal Giftzahn - hore na koncoch konarov bude pravdepodobne riccia, dole pri konaroch je mach.

Cassidy co sa tyka vyberu rastlin a predstavy ako mozu v akva vyzerat - najlepsie bude ked si prejdes fotky akvarii a rastlin, napr. aj tu na akva.sk vo fotoalbume. Najdes tam aj rozne rastliny pripevnene na korene. Nezabudni si vsak najst naroky tych rastlin ktore sa ti budu pacit. Pri niektorych rataj s tym ze okrem vyssich narokov na svetlo maju aj vyssie naroky na ziviny (napr. potrebuju viac Fe, CO2 - najmä cerveno sfarbene).
Paci sa mi tvoj pristup, len tak dalej :)
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod Cassidy » 12 Jan 2011 12:31 pm

oprava - akvo je bez stolika.
neviete nahodou ci sa z juwel akvarii da vybrat ten ich filter?? :( :( :( ja si fakt hodim maslu..

fotky vo fotoalbumoch som pozerala, len zvacsa tam rastlinky niesu popisane :)
Obrázok používateľa
Cassidy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 2
Založený: 04 Okt 2010 17:29 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod Giftzahn » 12 Jan 2011 12:40 pm

Cassidy napísal:oprava - akvo je bez stolika.
neviete nahodou ci sa z juwel akvarii da vybrat ten ich filter?? :( :( :( ja si fakt hodim maslu..

fotky vo fotoalbumoch som pozerala, len zvacsa tam rastlinky niesu popisane :)


no do Juwel akvariek ten filter musis naskor nalepit :mrgreen: cize pokial si ho tam nenalepis tak ho ani vyberat nemusis aspon doposial co som mal Juwel akvarka v pazuroch vzdy bol filter len pribaleny :wink: co sa tyka toho filtra mozes ho kluden pouzit ... je celkom k svetu ....

co sa tyka rastliniek na koreni ...menej je niekedy viac ...a samozrejme mozes na koren prichytit, mach + bolbitis + anubias + microsorium ... ale dost sa obavam ze by nevyzeralo potom bohvieako ... max. tak akurat riadne "preplacnute" :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod dr.pepa » 12 Jan 2011 12:58 pm

Teraz uz su v Juweloch filtre prilepene ked ho kupis.
dr.pepa
 
Príspevky: 52
Založený: 23 Mar 2010 20:54 pm
Bydlisko: Závod

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod Giftzahn » 12 Jan 2011 13:01 pm

dr.pepa napísal:Teraz uz su v Juweloch filtre prilepene ked ho kupis.


:D jj, je to uz nejaky ten piatok co osm sa hrajkal s Juwel akvarkami ... njn, pokrok je holt pokrok, prepokladam ze je prilepeny nejakym tym silikonom cize dostat ho dolu za pomoci vhodnej ziletky by nemal byt az taky problem .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod Cassidy » 12 Jan 2011 17:18 pm

no, len.. ziletka sa tam dostane (medzi filter a sklo) ale holt prsty uz nie.. :DD
Obrázok používateľa
Cassidy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 2
Založený: 04 Okt 2010 17:29 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod Aquanaut » 12 Jan 2011 22:25 pm

pomôže ti struna alebo silónové lanko, s ktorým sa vyrezávajú z áut rozbité sklá. ťahom zo strany na stranu by si to mala dať šikovne dole - pozor nepopáliť sa, pri rýchlom pohybe je lanko horúce.
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod Cassidy » 14 Jan 2011 10:15 am

skúšali sme lanko, resp. boli to dva druhy drôtov, ale žial každý praskol :D
ale už to je poriešene, drahý sa nasral a dal to dole nožom.. O.o a sklo vôbec nedorezal!!! (žial, škrabance som nasla niekde úplne inde a neviem si ich vysvetliť..)

foto toho celého pridám neskor, teraz si lámem hlavu nad tým ako to cele riadne vyvážim aby bolo akvo vo vodorovnej polohe.. žial, pri nalievaní sme zistili že mam v byte krivú podlahu! potešilo :(

tak asi tolko zatial.. :)
Obrázok používateľa
Cassidy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 2
Založený: 04 Okt 2010 17:29 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod Giftzahn » 14 Jan 2011 10:18 am

Cassidy napísal:skúšali sme lanko, resp. boli to dva druhy drôtov, ale žial každý praskol :D
ale už to je poriešene, drahý sa nasral a dal to dole nožom.. O.o a sklo vôbec nedorezal!!! (žial, škrabance som nasla niekde úplne inde a neviem si ich vysvetliť..)

foto toho celého pridám neskor, teraz si lámem hlavu nad tým ako to cele riadne vyvážim aby bolo akvo vo vodorovnej polohe.. žial, pri nalievaní sme zistili že mam v byte krivú podlahu! potešilo :(

tak asi tolko zatial.. :)


njn, aspon ze sa to podarilo .. inak ak si na novom akva odhalila skrabance, terba to ihned reklamovat :!: neskor to asi uz neuznaju :oops:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod Cassidy » 18 Jan 2011 15:15 pm

pripominam, ODREZALI sme odtial filter.. jasne ze mi to uz neuznaju :DDD

a tie skrabance su asi 3, tenke ako vlasok (fakt som ich nasla le nahodou ked som utierala z vnutra sklo) a su v predu, presne v strede a uplne hore pri krite.. dojalo ma to, ale celkovy vzhlad akva to rusit nebude :) :) :)
teraz ich uz ani neviem najst :D (mozno halucinacie?? :D)

ale novinkou je - do prace nam prisiel pan a pital sa ci tam mozme vypustit dvoch prisavnikov. pravdaze sme nemohli. kedze pan vyzeral dost zufalo ze sa mu uz nezmestia do akva (prisacnici cca 10cm).. tak sme si s koleginkou kazda vzali po jednom.
a teraz mi tu bujak jeden plave v 17L "karantennej nadrzi" ktora ma tak štrk, a 1 rastlinu.. (neratala som s tym ze do nej nejaky zivocich pride tak skoro, karantenna nardrz mala byt sprovoznena pocas zabiehania velkeho akva)

takze teraz neviem ci som mu pomohla alebo ho tyram.. (tyram, to je jasne)

uvazujem nad tym ze skratim zabehavanie velkeho akva na 1 týžden s tým, ze pouzijem "bakterie z flasky".. nepozdava sa mi to, ale neviem ci mi ten prisavnik vydrzi.. chudatko :(
Obrázok používateľa
Cassidy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 2
Založený: 04 Okt 2010 17:29 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod martin_s » 18 Jan 2011 15:36 pm

Miesto "bakterii z flasky" pouzi radsej vodu zo zabehnuteho akva.
K tomu skrateniu zabiehavania - nefunguje to tak, ze pridam toto a zabeh bude trvat iba tyzden. Rovnako ako sa neda presne povedat ze bez pridania bude zabeh trvat presne 4 tyzdne. Akvarium je zabehnute ked sa v nom ustali biologicka rovnovaha. V niektorom akva to moze trvat 4 tyzdne, v niektorom 5, v niektorom 3... Tie 4 tyzdne sa udavaju iba ako akysi orientacny priemer.
K tomu prisavnikovi: ak by som mal volit medzi nezabehnutym 17 litrovym a nezabehnutym 112 litrovym akva, tak volim to väcsie (ak nemam moznost ho ubytovat docasne u niekoho)... Alebo som to len zle pochopil a to 17l karantenne je zabehnute?
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod mystka » 18 Jan 2011 15:37 pm

Cassidy, neboj sa. Prisavnika netyras, ten mesiac to tam v pohode zvladne. Moj prisavnik, zachraneny zo zavaraninoveho pohara karantenku prezil v pohode (16 l). Teraz si uz spokojne plava vo velkej nadrzi. Len mu men pravidelne cast vody. A daj mu tam nejaky ukryt, moj sa rad skryval v hrade, co tam bol.
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod Cassidy » 18 Jan 2011 20:51 pm

nieje zabehnute pravdaze.. zial, velke akvo musim najprv dacim vyrovnat, mam krivu podlahu. k tomu sa dostanem buduci tyzden (skor asi naozaj nie..) zatial tam totiz nemam absolutne nic. a zostanem pri tom zabahavani na 1 mesiac,

2x do tyzdna 50% vody (odstatej) mu postaci ked ho neprekrmujem ze? :)

a ukryt.. daco vymyslim :) dakujem!!
Obrázok používateľa
Cassidy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 2
Založený: 04 Okt 2010 17:29 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod Cassidy » 21 Jan 2011 15:21 pm

takze.. 5mm sklon vody na predne sklo je asi dostzle ze?
Obrázok používateľa
Cassidy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 2
Založený: 04 Okt 2010 17:29 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.