Zilina - dobra akvaristika



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Zilina - dobra akvaristika

Odoslaťod J4kub » 21 Jan 2011 00:58 am

Dobry den, chcem sa spytat, ci tu je niekto zo ziliny a vie kde sa daju kupit krevety, ktore zeru riasy ( plus SAE a otocinclus affinis ) do spolocenskeho akvaria ( platy, mecune, neonky, prisavniky, labeo - je podozrivo kludne ), lebo nejake krevety som videl v akvaristike vo velkom Testcu, ale netusil som vobec, co mohli byt zac, nemusi to byt hned, zatial zacinam, cize podla financii sa kupuju veci do akva ( rastiliny a atd ), ide mi hlavne o to, ci mate s nejakou akvaristikou dobre skusenosti
J4kub
 
Príspevky: 20
Založený: 10 Jan 2011 01:32 am

Reklama

Re: Zilina - dobra akvaristika

Odoslaťod Jan Hlubik » 21 Jan 2011 01:23 am

Ked chces kupit krevetky tak http://www.burza.akva.sk/detail.php?id=14840. Ak hladas akvaristiku tak v ZA sa nachadzaju: na ulici Vojtecha Spanyola (pri nemocnici), ulica Romualda Zaymusa (pri Auparku), na Narodnej (pri Karoline), ulica Jezuitska (ulicka oproti lekarni), Carrefour, Aupark, Velke Tesco. Dufam ze som udal presne info:)
Obrázok používateľa
Jan Hlubik
 
Príspevky: 42
Obrázky: 25
Založený: 10 Okt 2004 22:45 pm
Bydlisko: HE

Re: Zilina - dobra akvaristika

Odoslaťod J4kub » 21 Jan 2011 01:43 am

dakujem za rychlu odpoved :)
akvaristiky viem kde su, mna zaujima, ci su aj niekde, kde to vedia, lebo vo velcom Tescu to tak nevyzera :)
J4kub
 
Príspevky: 20
Založený: 10 Jan 2011 01:32 am

Re: Zilina - dobra akvaristika

Odoslaťod pha » 21 Jan 2011 08:57 am

Ahoj J4kub.
Vsade maju nieco, no Najlepsie nakupis pri Aupark.
Nech sa dari.
Inak zbytocna tema, mohol si to niekam inam napisat, je tu toho dost.
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Zilina - dobra akvaristika

Odoslaťod J4kub » 21 Jan 2011 15:55 pm

dakujem za odpoved a ospravedlnujem sa, ale pozeral som forum a sekciu akvaristiky a tiez sa tam pytal chalan na akvaristiky v ziline a nedostal ziadnu odpoved
J4kub
 
Príspevky: 20
Založený: 10 Jan 2011 01:32 am

Re: Zilina - dobra akvaristika

Odoslaťod pha » 21 Jan 2011 16:58 pm

Jasnacka. Asi bol neposlusny, ked nik neodpovedal :lol:
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Zilina - dobra akvaristika

Odoslaťod lukas86 » 21 Jan 2011 18:03 pm

skoc sa pozriet na Narodnu - Masarycka, vola sa to myslim Aqua Pet, malicka akvaristika, ale vyber podla mna co sa tyka rybiciek velmi slusny
lukas86
 
Príspevky: 18
Obrázky: 22
Založený: 01 Mar 2010 13:20 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Zilina - dobra akvaristika

Odoslaťod Johny 13 » 21 Jan 2011 19:34 pm

J4kub napísal:dakujem za rychlu odpoved :)
akvaristiky viem kde su, mna zaujima, ci su aj niekde, kde to vedia, lebo vo velcom Tescu to tak nevyzera :)


Vo veľkom tescu to tak vyzerá, aj to tak je. Tam to proste nevedia. Ryby sa tam kupovať neoplatí, lebo majú večne nejakú chorobu a tá neskutočná pani, ktorú jej práca zjavne nebaví, ich nevie ani poriadne zabaliť a o radách či prehľade živého sortimentu ani nehovorím. Už ani krmivo nemajú najlacnejšie, tak tam vôbec nechodím nakupovať. V tescu je jedna z najslabších akvaristík čo poznám.
Ak chceš zohnať krevety dobre a lacno, tak navštív akvaburzu v Dome techniky. 6.2 je najbližšia burza a potom každú prvú nedeľu v mesiaci. Z výberom kreviet budeš spokojný a nájdeš tam určite aj sae a otocinclusi. V akvaristike taký výber kreviet nenájdeš a ešte dostaneš aj rady priamo od chovateľa.
Akvaristiky do ktorých sa oplatí ísť sú Aqua pet pána Meška, vo dvore ako je pizzeria Carolina a Aqua reef pána Bajanu pri Auparku. S týmito dvoma som najviac spokojný.
Obrázok používateľa
Johny 13
 
Príspevky: 110
Založený: 25 Jan 2008 02:44 am
Bydlisko: Žilina-Varín

Re: Zilina - dobra akvaristika

Odoslaťod J4kub » 21 Jan 2011 20:04 pm

diky moc :) presne taktu odpoved som potreboval, viem, ze bola kedysi akvaristika pri poste 1 a kine ( neviem ako sa vola :/ ) a tam som bol spokojny, funguje tam este?
nj v Tescu to stoji za draka ... kupoval som tam neonky a rastlinu a pani, co ju ta robota velmi "bavi" mi to dala do jedneho sacku ... ovca :D
J4kub
 
Príspevky: 20
Založený: 10 Jan 2011 01:32 am

Re: Zilina - dobra akvaristika

Odoslaťod Jan Hlubik » 21 Jan 2011 20:23 pm

Plne suhlasim s Johny 13. Najlepsie je kupit priamo od chovatela. Mozes ich kontaktovat priamo na vlakne Zilinskej burzy. pozvanka-na-burzu-do-ziliny-t10217.html
Obrázok používateľa
Jan Hlubik
 
Príspevky: 42
Obrázky: 25
Založený: 10 Okt 2004 22:45 pm
Bydlisko: HE

Re: Zilina - dobra akvaristika

Odoslaťod Johny 13 » 21 Jan 2011 23:13 pm

J4kub napísal:diky moc :) presne taktu odpoved som potreboval, viem, ze bola kedysi akvaristika pri poste 1 a kine ( neviem ako sa vola :/ ) a tam som bol spokojny, funguje tam este?
nj v Tescu to stoji za draka ... kupoval som tam neonky a rastlinu a pani, co ju ta robota velmi "bavi" mi to dala do jedneho sacku ... ovca :D


Tá od pošty 1 je premiestnená pod nemocnicou oproti automusovej zastávke cez cestu. Taký zelený barák a akvaristika je v pivnici.

Mal som podobnú skúsenosť s tou pani. Navyše mi natankovala do sáčku vodu z vodovodu a do nej dala ryby. Vôbec som si to nevšimol. Povedal mi to až brácho, keď sme boli preč. Nechcelo sa mi vracať a rozčuľovať sa tam. Ryby samozrejme do dvoch dní uhynuli. Našťastie škoda nebola veľká, ale aj tak.
Obrázok používateľa
Johny 13
 
Príspevky: 110
Založený: 25 Jan 2008 02:44 am
Bydlisko: Žilina-Varín

Re: Zilina - dobra akvaristika

Odoslaťod pha » 22 Jan 2011 01:30 am

Johny13: nezachranis rovesnika Meska. Aj ked by to bolo pekneeee!!!!!Je to zastaraly pristup, aj ked tvojmu veku pochopitelny kamos. Daj sancu mladym!!!! Ved ten Mesko nevie co je T5 a reflektor!!! Ide len a len o jeho blaho ako aj ....
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Zilina - dobra akvaristika

Odoslaťod pha » 22 Jan 2011 11:46 am

Ako pozeram, tak som mudroval, haha. Johny13 nemyslel som to zle, dufam ze sa neofucis. To ale nemeni fakt, ze Mesko nema sancu skoro v nicom oproti Bajanovy. Napr. vzdy ked tam pridem tak sa ani nemozem pozerat na tie hnijuce rastliny atd...atd... a o navodoch tohoto pana ani nehovorim...
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Zilina - dobra akvaristika

Odoslaťod Johny 13 » 24 Jan 2011 07:36 am

Nezachránim Meška? Tak toto bolo dosť trápne prehlásenie. Myslím, že pán Meško nepotrebuje zachraňovať.
Rovesník :shock: ? Je oveľa skôr narodený ako ja a skôr sú rovesníci s pánom Bajanom. Už majú určite obaja po 40tke.
Nie som z tých čo sa ofučia na príspevok post pubertálneho akvaristu ako si ty :) .
Daj šancu mladým!!! Toto počúvam zo všetkých strán, ako sa nedá šanca mladým a ako starší utláčajú ich právo nepracovať, chlastať, fetovať, repovať... Každý má šancu. Môžeš ísť. Postav sa za pult (alebo do iného zamestnania)a skús si to. Presaď sa. Asi tý mladý nebudú až taký schopný, keď sa nám udrží taká predajňa ako je v tescu. A osobne si nechám poradiť skôr od staršieho, ktorý si na zákazníkov urobí čas, ako od mladíčka, ktorý pobehuje okolo regálov a snaží sa v panike čo najviac predať.
Hnijúce rastliny? Ruku na srdce, to iba ohováraš.
Mám rád zastaralý prístup. Aspoň sa silou mocou nesnaží predávať gulu s pôdnym filtrom... , ale to už by som ohováral.
O akých návodoch tu hovoríš? Ja som zatiaľ len u pána Meška nemal zlú skúsenosť. Akurát som bol svedkom ako zákazníkom radil ako si založiť akvárium a že si nemajú rybky kupovať hneď, lebo im zdochnú a prečo je dôležité mať v akváriu živé rastlinky... Myslím, že radil dobre. Vlastne zle, lebo poriadny obchodník dnešnej doby sa snaží zákazníka za každú cenu ošmeknúť a obabrať.
Mimochodom čo je T5 a reflektor :lol:?
Obrázok používateľa
Johny 13
 
Príspevky: 110
Založený: 25 Jan 2008 02:44 am
Bydlisko: Žilina-Varín

Re: Zilina - dobra akvaristika

Odoslaťod pha » 24 Jan 2011 09:25 am

:lol: :lol: nepomoze ani keby si Meska vychvalil do neba. Ved on disky natrepe do 5l akva. Rastliny bud zhnite, abo smejdne. Kazdy normalny clovek pozrie a vidi :!: Nie som sam co vie, ze je to smejdna akvaristika. A vobec, nebudem sa tu s tebov natahovat. Koncim tu, nech si kazdy ide pozriet a sam posudi :!:
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Zilina - dobra akvaristika

Odoslaťod Johny 13 » 24 Jan 2011 10:04 am

Nikoho nevychvaľujem do neba. Je to solidná akvaristika a pohodový predajca. Tvoj názor ti neberiem, možno máš zlú skúsenosť. Ja som mal zatiaľ iba dobrú.
Disky v 5 litroch? Chlape, ale toto už preháňaš. Diskusy drží v štandardnej predajnej nádrži. Rozmer prednej steny odhadujem na 40x40 a hĺbka bude asi 60cm. Ak chceš tak ti to pôjdem schválne zmerať. Na tie tri-štyri mladé terčáky to myslím stačí.
Dúfam, že sa ťa nedotkli tie drogy a rep, keď si sa tak naštval.
Obrázok používateľa
Johny 13
 
Príspevky: 110
Založený: 25 Jan 2008 02:44 am
Bydlisko: Žilina-Varín

Re: Zilina - dobra akvaristika

Odoslaťod pha » 24 Jan 2011 11:32 am

Nie, nie. Slaboduche myslienky a nazory ma nevytocia. Beriem to ako zbytocne debaty, keci. Len sa pekne tlapkajte s Meskom dalej.....
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Zilina - dobra akvaristika

Odoslaťod Mariok » 24 Jan 2011 11:33 am

pha: Nepreháňaj a negeneralizuj na základe jednej svojej negatívnej skúsenosti. Keby boli všetky akvaristiky aspoň na úrovni Meška a Bajanu (medzi nami tiež by som mohol vykrikovať, že som raz u neho videl hnijúce rastliny), tak by mohli byť všetci akvaristi spokojní. To, že sa vždy nájde niečo, čo na 100% nesplňuje ideály, má však veľmi ďaleko od posudzovania celkovej úrovne predajne.
A napríklad disky "drží" Meško v predajnej nádrži tuším 120 x 40 x 40 spolu s afrikami z priestorových dôvodov, niekto ich chcel predať - nebude predsa kôli tomu prerábať stojany, aby ryby určené na predaj na mesiac, dva mali ideálne podmienky. Pokiaľ bol disk v malej nádrži (určite to nebolo 5l) bol tam v karanténe. Takže asi tak. Zavádzanie fakt nikomu nepomôže.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Zilina - dobra akvaristika

Odoslaťod Mariok » 24 Jan 2011 11:35 am

Sory, duplicitné zadanie.
Naposledy upravil Mariok dňa 24 Jan 2011 11:37 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Zilina - dobra akvaristika

Odoslaťod pha » 24 Jan 2011 11:36 am

Mariok: neda sa porovnat Mesko s Bajanom! O toto cele tu ide! Mesko sa da porovnavat s tym pri nemocnici.
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Zilina - dobra akvaristika

Odoslaťod Mariok » 24 Jan 2011 11:42 am

To je tvoj názor. Ja si za svojim tiež stojím:
Mariok napísal:Keby boli všetky akvaristiky aspoň na úrovni Meška a Bajanu , tak by mohli byť všetci akvaristi spokojní.


A vôbec ma k tomu nezaujíma sútaž, kto z nich je najlepší. Už len preto, že ich priestorové možnosti nemožno porovnávať.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Zilina - dobra akvaristika

Odoslaťod Johny 13 » 24 Jan 2011 12:51 pm

pha napísal:Nie, nie. Slaboduche myslienky a nazory ma nevytocia. Beriem to ako zbytocne debaty, keci. Len sa pekne tlapkajte s Meskom dalej.....


Čo si na hlavu? Ja sa s nikým netlapkám, len som napísal, ktoré akvaristiky podľa mňa stoja za to. Chalanisko mal dotaz, dostal niekoľko odpovedí a bol spokojný. Tak neviem prečo by si sa mal pretekať o to ktorá akvaristika je lepšia. Nejde to ani porovnať už len z dôvodu, ktorý načrtol Mariok.
Ak máš nejaký osobný problém s Meškom, tak to nerieš so mnou.
Obrázok používateľa
Johny 13
 
Príspevky: 110
Založený: 25 Jan 2008 02:44 am
Bydlisko: Žilina-Varín

Re: Zilina - dobra akvaristika

Odoslaťod pha » 24 Jan 2011 18:23 pm

Mariok: keby boli vsetky akvaristiky ako u Meska tak to sa moze rovno vratit doba komunizmu. Presne take boli vtedy. Mna tiez nezaujima sutaz, a stoj si za nazorom. Pretoze neni o com. Mna tiez takto poslali mudro, ako aj Johny13, raz k Meskovy, jasne ze som nakupil, potom som sa dako dopratal K Bajanovy a ma skoro porazilo. Trabant a Mercedes, tak neviem o com to tu pisete. Priestory tam vobec nehraju rolu, to si akoze myslis ze nevidno v nich rozdiel.
Johny13: Na hlavu mozes, byt tak akurat ty.
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Zilina - dobra akvaristika

Odoslaťod J4kub » 24 Jan 2011 18:54 pm

jaka pekna hadka :D ale dik, aj tak nebudem moct teraz nejaku dobu nieco kupit, krupicka sa vyburila :/
J4kub
 
Príspevky: 20
Založený: 10 Jan 2011 01:32 am

Ďalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.