absolutny zaciatok v dubline



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

absolutny zaciatok v dubline

Odoslaťod ErikDublin » 09 Mar 2011 16:45 pm

ahojte potreboval by som poradit od niekoho kto zil v irsku a skusal akvaristiku tu . V irsku je strasna voda ani z vodovodu ju ludia nepiju bez toho aby ju prefiltrovali . Tak som sa teda do toho pustil akvarium je novucke a vlastne vsetko co je v nom tiez tak zacnem od zaciatku akvarko som kupil set. Je to 54 l s ohrievacom a filtrom vsetko od firmi EHEIM nic blizsie o tom neviem ale ten filter zaroven aj okyslicuje vodu na dne mam hnojivo od JBL a na tom mam poriadne premyty strk.Dalej tam mam drevo nejake kamene a asi 3 vysoke rastliny a v predu mam 4 male ..... samozrejme toto planujem este doplnit no bohuzial tieto pet shopy nie su celkom prosperujuce takze na nejake lepsie rastlinky si musim este pockat.V akvaristike mi poradili pridavat do vody nejake pripravky na upravu vody a pre zdravie ryb nieco proti stresu.Akvarium je v zabehu. Prvi den bolo vsetko ok s priatelkou sme sa tomu tesili no na druhy den sa mi voda zakalila nie je to nejake huste je to len nejake lahke zakalenie a ja si neviem vysvetlit s coho to je, nema to ani zltu a ani zelenu farbu slnko na akvarko priamo nesvieti takze to riasi nie su neviete mi prosim vas poradit?? Je to naozaj lahucke zakalenie a kedze som uplny zaciatocnik kusok ma zaskocilo ze to nie su ani riasi a ani zakalenie od chorych rastlin pretoze vsetky su zdrave zelene tie chore som odstranil. Tak isto by som sa vas chcel opytat ci su do tohoto akvaria vhodne neonky a gupky a ak ano neporadili by ste mi v akom mnozste a kolko samcekou a kolko samiciek?Dakujem vam za pomoc :)
ErikDublin
 
Príspevky: 7
Obrázky: 0
Založený: 09 Mar 2011 15:59 pm
Bydlisko: Dublin Co. Swords Ireland

Reklama

Re: absolutny zaciatok v dubline

Odoslaťod ErikDublin » 09 Mar 2011 16:48 pm

fotky mi tu nechce hodit tak by som pripadne nejake foto poslal keby ste mali zaujem dakujem :)
ErikDublin
 
Príspevky: 7
Obrázky: 0
Založený: 09 Mar 2011 15:59 pm
Bydlisko: Dublin Co. Swords Ireland

Re: absolutny zaciatok v dubline

Odoslaťod camo » 09 Mar 2011 18:43 pm

Použi vyhľadávanie na výraz zákal. To by ti malo pomôcť.
Obrázok používateľa
camo
 
Príspevky: 272
Obrázky: 7
Založený: 02 Jan 2011 22:32 pm

Re: absolutny zaciatok v dubline

Odoslaťod ErikDublin » 09 Mar 2011 18:54 pm

dik pozrel som si to vo väcsine pripadou ak je tove a zabiehajuce sa akva ako to moje radia pockat cize mi neostava nic ine :) a este by som potreboval poradit na tu druhu otazku ci sa tu hodia tie neonky a gupky a ak ano v akom mnozstve dik :pivo:
ErikDublin
 
Príspevky: 7
Obrázky: 0
Založený: 09 Mar 2011 15:59 pm
Bydlisko: Dublin Co. Swords Ireland

Re: absolutny zaciatok v dubline

Odoslaťod camo » 09 Mar 2011 19:26 pm

Existuje na to vzorec, ktory hovorí, že na jeden centimeter ryby, by malo pripadať cca. 33cm2(štvorcových, nie kubických). Teda plochu akvária vydelíš 33 a toto číslo je celková odporúčaná dĺžka rýb v akváriu(dospelých).
Obrázok používateľa
camo
 
Príspevky: 272
Obrázky: 7
Založený: 02 Jan 2011 22:32 pm

Re: absolutny zaciatok v dubline

Odoslaťod chnuro » 09 Mar 2011 19:33 pm

cau Erik, ak je to len lahke zakalenie do zlta/hneda a voda je pri tom priezračná, tak by som mozno hladal pricinu v tom dreve. Aj nove drevo z akvaristiky zvykne farbit, hoci je sterilizovane. Ak sa toho chces zbavit, povar ho v slanej vode 2-8 hodin. Var stačí iba slabý. Kazdy ti poradi nieco ine. Niekto ho moci vo vedre pred založením aj 3 mesiace.

Ak je tento zákal spôsobený naozaj drevom, rybám to nevadí, ba naopak - pre ne je to prirodzené prostredie. Jediné, komu to vadí, sú akvaristi ;-). Ked som riesil drevo do svojho akva, niekde som sa docital, ze moze pustat farbu aj 2 roky.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: absolutny zaciatok v dubline

Odoslaťod camo » 09 Mar 2011 19:42 pm

On zrejme myslel biely zákal teda nálevníka.
Písal, že to nemá ani hnedú ani zelenú farbu...
Obrázok používateľa
camo
 
Príspevky: 272
Obrázky: 7
Založený: 02 Jan 2011 22:32 pm

Re: absolutny zaciatok v dubline

Odoslaťod ErikDublin » 09 Mar 2011 19:56 pm

Dakujem vam za rady na jednej stranke uz si vsak nepametam aka to bola som sa docital ze toto sa bezne stava pri zabiehani novych nadrzi ... ze sa tam prave tvoria tie bakterie co su potrebne a po case sa to vycisti samo uz to tak mam dva dni a mam pocit ze sa voda zacina vyjasnovat cize plany poplach :D .... mozem sa opytat?? strasne sa mi pacia neonky ale zaroven aj samcek bojovnice pestrej asi to je blby napad skusit dat ich do jednej nadrze co? :dead: nebude na neonky bojocnica agresivna? a hodi sa vobec do 54 litroveho akvaria?? Navise ked tu predavaju iba naozaj malicke neonky? dakujem
ErikDublin
 
Príspevky: 7
Obrázky: 0
Založený: 09 Mar 2011 15:59 pm
Bydlisko: Dublin Co. Swords Ireland

Re: absolutny zaciatok v dubline

Odoslaťod chnuro » 09 Mar 2011 20:35 pm

Erik, nechcem ti do toho kecat, ale zamysli sa nad tym takto: neonky ma uz kde-kto a najdes ich v kazdej akvaristike. To nie je nicim vynimocne. Predpokladam, ze si zacinajuci akvarista, tak si dovolim odovzdat svoje zistenia a postrehy.

Ty nemas najvacsie akvarium na neonky, aj ked by tam bohli byt. Je mozne dosiahnut pochybností u pozorovateľa fotografie, ci je akva 60L, alebo 150Litrové len tým, že použiješ správne druhy rým a rastlín. Ja som niekedy prahol po neonkach do 130L akva. Ked som si zalozil svoje vlastne minicko, prisiel som na to, ze existuje vela naozaj krasnych druhov ryb vhodnych do mensich nadrzi a pritom su farebne.

Moj favorit do takehoto akvaria by bola tato nadherna rybicka (na Slovensku ju pravidelne vidavam v jednej akvaristike za cca 2€):
Kód: Vybrať všetko
http://rybicky.net/atlasryb/razborka_galaxy
http://www.fishbase.org/Summary/speciesSummary.php?ID=63298&genusname=Celestichthys&speciesname=margaritatus


vela o mini rybach najdes tu:
Kód: Vybrať všetko
http://klub.akva.sk/akvarium.php

cislo 3 a 9. V deviatke je cely clanok o galaxy.

Dalsie mini rybky:
Kód: Vybrať všetko
http://rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly
http://rybicky.net/atlasryb/kardinalka_vietnamska
http://rybicky.net/atlasryb/razborka_barmska
http://rybicky.net/atlasryb/zivorodka_endlerova
http://rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa
http://rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska
http://rybicky.net/atlasryb/razborka_trpaslici


Mne sa na neonkach pacilo prave to, ze sa drzia krasne spolu. Vacsina tychno trpaslikov to robi tiez. Tento efekt je podporeny, ak nebudes chovat zelany druh sam, ale namiesas podobne velke ryby.

Ak si velmi silno rozhodnuty, ze chces neonky, tak ich budes mat. Ak som v tebe prebudil tuzbu po niecom novom, verim, ze si cesticku k tymto trpaslikom najdes. Ja chdievam do akvaristik v Trnave a Piestanoch a vela z tychto rybiciek som uz videl na predaj.

Aaaa... daj sem fotku, nech vieme, co si zac ;-)
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: absolutny zaciatok v dubline

Odoslaťod hongi » 09 Mar 2011 20:50 pm

pozdravujem do dublinu :pivo:
ako si sa docital zakal v novozalozenych akvarkach je bezna vec a mal by sam zmiznut. vodicky ktore spominas ze ti radili davat do akvaria proti kadecomu a na kadeco ja osobne nepouzivam a nikdy som nepouzival. stoja peniaze a je to nechutna chemia /pre mna/. co sa vody v dubline tyka, neviem kde presne byvas ale ja som ju kedysi pil, nie vela ale dal som si a nic mi nebolo. k neonkam - je to ryba zijuca v hufe cize cim je ich viac tym sa citia lepsie a aj krajsie vyzera poriadny hufik neoniek ako ked ti plava po akvarku sem tam jedna dve. skus zohnat este nejake rastliny, tie su nenahraditelne, aj ked viem ake shopy su v tom dubline...
nech sa dari
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

chnuro

Odoslaťod ErikDublin » 09 Mar 2011 21:33 pm

Dakujem popozeral som si tie rybky a naozaj su pekne no moja situacia sa ma tak ze v tychto obchodoch co tu maju s tazkou biedou pozhanam nejaku schopnu k svetu vyzerajucu neonku a to nehovorim o druhoch na ktore si mi dal odkaz :D ... tieto obchody nestoja za vela pre akvaristiku ale pre psy tu najdes skoro cokolvek dalo mi namahy pozhanat aspon nejake zive rastlinky tu do akvaria skor pchaju jednu zlatu rybku ako to volaju a kopec umelich somarin :) .... a na fotke sa pracuje lenze vsetko co mam foti velke fotky co mi tu nehodi :roll: takze pridam hned ako sa bude dat :mrgreen: ... takze este k tym neonkam a bojovnici da sa to dat do kopy?? a ano predpokladas spravne som zacinajuci akvarista a akekolvek postrehy alebo rady su velmi vytane s priatelkou ti dakujeme :pivo:
ErikDublin
 
Príspevky: 7
Obrázky: 0
Založený: 09 Mar 2011 15:59 pm
Bydlisko: Dublin Co. Swords Ireland

hongi

Odoslaťod ErikDublin » 09 Mar 2011 21:39 pm

Ja byvam v casti dublinu swords ak vies kde to je ... samozrejme ze ta voda je upravovana aby ludom neskodila a clovek sa jej moze napit ale stale by som ju nepil :D ... samozrejme do akvaria planujem este dokupit rastliny len co nejake krajsie objavim ako si pisal obchody tu nie su nic moc cize som odkazany na to co tu mozem zohnat ... neratam s tym ze s mojim akvariom budem vyhravat sutaze :lol: chcel by som mat zdrave a pekne akvarium v ramci moznosti a ano o tych neonkach som si nieco nastudoval aj o tom ze sa odporuca chovat ich v hufoch len neviem ake este ine druhy ryb by sa k nim hodili a kolko aby som neprechal akvarko :) a dakujem za rady :pivo:
ErikDublin
 
Príspevky: 7
Obrázky: 0
Založený: 09 Mar 2011 15:59 pm
Bydlisko: Dublin Co. Swords Ireland

Re: absolutny zaciatok v dubline

Odoslaťod Ajven » 09 Mar 2011 22:00 pm

Erik, ani sa mi nechce verit, ze ked toto vsetko pobehas, ze nekupis aj ziveho certa. Minimalne toto vyzera, ze by mohli mat aj vacsie neonky.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: absolutny zaciatok v dubline

Odoslaťod ErikDublin » 09 Mar 2011 22:22 pm

tak o tomto som ani nevedel co som tu tak som videl len asi dva pet schopy a hocikoho koho som sa na to pytal iba krutili hlavami a nevedeli o nicom hmm musim to najst dik
ErikDublin
 
Príspevky: 7
Obrázky: 0
Založený: 09 Mar 2011 15:59 pm
Bydlisko: Dublin Co. Swords Ireland

Re: absolutny zaciatok v dubline

Odoslaťod chnuro » 09 Mar 2011 23:00 pm

camo napísal:On zrejme myslel biely zákal teda nálevníka.
Písal, že to nemá ani hnedú ani zelenú farbu...

moze byt, ja som mal len tip. Proste ma to napadlo pri prvom precitani a nedalo sa to vylucit.

ErikDublin napísal:... v tychto obchodoch co tu maju s tazkou biedou pozhanam nejaku schopnu k svetu vyzerajucu neonku a to nehovorim o druhoch na ktore si mi dal odkaz :D ... tieto obchody nestoja za vela pre akvaristiku ale pre psy tu najdes skoro cokolvek dalo mi namahy pozhanat aspon nejake zive rastlinky...

ani na Slovensku to nie je az taka slava. Mesiac som sa prosikal v predajniach o niektore rastlinky do minička a nič. Rybky podobne. Našťastie tu máme burzy :pivo: .

ErikDublin napísal:... a ano predpokladas spravne som zacinajuci akvarista a akekolvek postrehy alebo rady su velmi vytane s priatelkou ti dakujeme :pivo:

ked si pozries moje akvarium, zistis, ze aj ja som zaciatocnik, tak teda vitaj v klube :pivo: .
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: absolutny zaciatok v dubline

Odoslaťod Mariok » 09 Mar 2011 23:31 pm

ErikDublin: Betty s neonkami môžeš mať kľudne, neonky sú výborní plavci a betty ich nechytia. Viac rastlín však nikdy nie je na závadu.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.