Black molly [Poecilia sphenops]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod Galbatorix » 09 Feb 2010 19:27 pm

samci maju gonopodium a su mensi
Obrázok používateľa
Galbatorix
 
Príspevky: 368
Obrázky: 1
Založený: 20 Aug 2008 15:58 pm
Bydlisko: ZA

Reklama

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod jankoo » 09 Feb 2010 20:10 pm

gonopodium :lol: :lol: to je dobré ale keď ja ani niesom laik ale aj tak neviem čo to je.

Ale pokiaľ ja viem samec má na chvoste jeden špic hore a jeden špic dole a samica má pekný okrúhly chvost
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod Mariok » 09 Feb 2010 21:13 pm

Gonopódium je modifikovaná (pretvorená) análna (ritná) plutva u samcov živorodkovitých rýb, slúžiaca na oplodnenie samice. Vivinie sa vždy z klasickej ritnej plutvy do podoby akoby tenkej rúrky zhrubnutím (myslím 3-5 lúča) tejto plutvy a stane sa pohyblivým v predo-zadnom smere, a čiastočne aj bočnom. To samcovi plávajúcom tesne vedľa samice umožňuje vložiť do samice spermie a tým ju oplodniť. Je to s drobnými odlišnosťami rovnaký orgán u gubiek, mečoviek, molynézii, plát... vymenoval som len tie najbežnejšie.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod jankoo » 10 Feb 2010 00:14 am

tak to musím pohľadať na tej molly :D
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod martin_s » 10 Feb 2010 01:13 am

jankoo napísal:gonopodium :lol: :lol: to je dobré ale keď ja ani niesom laik ale aj tak neviem čo to je.

Ale pokiaľ ja viem samec má na chvoste jeden špic hore a jeden špic dole a samica má pekný okrúhly chvost
:lol: :lol: Tak toto je dobra "perlicka" zas :lol: :lol: Ja mam samicu s lyrovym chvostom... Mam jej prezradit ze v skutocnosti je to samec iba uvezneny v samicom tele? :lol:
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod maxxx01 » 10 Feb 2010 13:02 pm

Jankoo, ty si hovoríš, že nie si laik a pritom nevieš, čo je gonopódium a nerozoznáš samca molly od samice??? To fakt??? Je to v každej príručke pre začiatočníkov. Vedel som to už ako 12 ročný chlapec, hneď na druhý deň po tom, čo som začal s akvaristikou, čo je to gonopódium a ako rozlišujeme pohlavia u živorodiek. Veď je to jedna z najelementárnejších vecí, aké vôbec môžu byť. Ale hlavné, že nie si laik. Rehooot, brutálny rehooot. Som tu, ak si dobre pamätám, registrovaný od decembra 2007 a takýto heft som tu ešte nečítal.
P.S.1: akvaristikou sa zaoberám dobre cez 20 rokov (v malom, žiadny profi veľkochovateľ), a tvrdím stále o sebe, že som len laik. Nedovolím si porovnávať sa so skutočnými odborníkmi, z ktorých niektorí sa chvalabohu objavujú aj na tomto fóre.
P.S.2: nejednal by som takto s tebou, ba ani by som sa nebol ozval, keby som nebol zapletený do inej témy, v ktorej si tiež zaexceloval a prejavil si tam extrémne množstvo netolerancie a neschopnosti normálnej diskusie, čím sa tá téma kvôli tebe celkom zvrhla a stratila už akúkoľvek výpovednú hodnotu, aspoň z akvaristického hľadiska určite.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod maxxx01 » 10 Feb 2010 13:14 pm

[/quote] ... Mam jej prezradit ze v skutocnosti je to samec iba uvezneny v samicom tele? :lol:[/quote]

tak vidíš, ani si nevedel, že chováš vlastne transvestitu :o
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod kenny » 10 Feb 2010 13:50 pm

maxxx01 napísal:...Som tu, ak si dobre pamätám, registrovaný od decembra 2007 a takýto heft som tu ešte nečítal. ...


staci si vyhladat jeho prispevky a narehoces sa ovela viac...
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod dankooo » 10 Feb 2010 20:25 pm

dobri chcel by som sa opytat je lepsie mat viac samcekov ako samic?? a ake podmienky im mam dat na rozmnozovanie :D vopred diki moc :)
dankooo
 
Príspevky: 325
Obrázky: 0
Založený: 06 Jan 2010 12:35 pm

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod martin_s » 10 Feb 2010 20:35 pm

dankooo napísal:dobri chcel by som sa opytat je lepsie mat viac samcekov ako samic?? a ake podmienky im mam dat na rozmnozovanie :D vopred diki moc :)
Skus si precitat tuto temu a pripadne aj temu o zivorodkach a ich odchove. Vsetko na co sa pytas tam najdes niekolko krat napisane... Treba sa trosku aj posnazit... A popri citani tych tem sa urcite dozvies aj mnohe uzitocne veci ktore by ta ani nenapadli...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod jankoo » 13 Mar 2010 12:47 pm

asi je lepšie mať viac samíc ako samcov. ja som mal 2 samce a 4 samice. ak je viac samcov asi to neni dobre lebo tie samce stále nahánajú tú samicu a to pre ňu neni dobré.
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod PatriciuS » 15 Mar 2010 20:47 pm

Bože môj mne sa stal taký trapas: mal som kotnú mečovku dal som ju do väčšej pôrodnice a bola tam asi den a nič, ráno prídem a malé ryby plávali hore. divil som sa ako sa dostali von z pôrodnice a teraz časom keď sa začali vyfarbovať som zistil že sú to black molly :D
PatriciuS
 
Príspevky: 77
Založený: 12 Feb 2010 18:28 pm

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod OverGo » 21 Mar 2010 10:40 am

zdravim vsetky skusenejsich mam taky problem rano ked som pozrel do akva tak jedna black mollka lezala na dne ked som sa lepsie pozrel zbadal som ze jej zbledla a z redla chvostova a bocne plutvy a sem ta ma take sede flaky ale nemyslim si ze ide o nejaku plesen mate stym niekto skusenosti ?
OverGo
 
Príspevky: 26
Obrázky: 5
Založený: 07 Mar 2010 21:41 pm

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod jankoo » 16 Máj 2010 22:58 pm

MaximusSk napísal:a kto ti kto povedal ze tam mas pridavat sol??..podla mna je to uplny nezmysel pridavat sol..nevidim v tom ziadny zmysel.


ehm

niekto mi tu napísal čítať čítať čítať

:lol: :lol: :lol:
http://www.akvarium.czechian.net/index. ... ge2221.htm
Poecilia spec.
Hybrid „Black Moly“, čierna molinézia (svk)
Chov : stará voda s prísadou morskej soli, 23-28 °C, všežravce

niekto mi tu napísal čítať čítať čítať

"jankoo máš iba 2 rastliny v akva? to je žalostne málo."

iný napísal

Mariok napísal: Pokiaľ viem, väčšina "afrických" akvárii nemá žiadne rastliny a predsa ich ľudia dokážu udržať vďaka kvalitnej filtrácii bez nálevníka (po zábehu)


Takže ak sa začiatočník chce učiť od skúseného akvaristu tak sa to NEDÁÁÁ
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod martin_s » 17 Máj 2010 10:24 am

Jankoo neporovnavaj akva so zivorodkami a podobnymi rybami a akvarium s africkymi cichlidami. Su to odlisne biotopy s rozdielnymi parametrami.
navyse naco pises tu istu cast prispevku v niekolkych temach? Ci ide zas iba o prispevok typu" len aby som nieco napisal" ?
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod Lolek » 25 Aug 2010 17:36 pm

Nazdar, mam 3 black molly, žili a množili sa v pohode, ale musel som presťahovať akva do iného mesta. Prevoz prežili, už je to vyše mesiaca, mam pocit že sa prestali množiť (je tu mäkšia voda), čo mi až tak nevadi, ale samec ma žlty chvost. nie cely ale len spodok, teraz mu to ide už aj hore.. koniec chvosta ma teraz cely "žlty".
Zdochlo mi niekolko rybičiek, prisudzujem to prevozu, ale predsa len nedá mi, nemá ten samec niečo vážne a nebolo by lepšie ho dako "upratať" :( bolo by mi luto bo je aktivny hehehe ale aby mi to cele nevykapalo :( btw je to 40l akva. diky moc
Lolek
 
Príspevky: 7
Obrázky: 3
Založený: 28 Nov 2009 19:42 pm

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod Mariok » 25 Aug 2010 21:24 pm

A čo takto, foto?
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod ostriezik » 28 Sep 2010 19:29 pm

Aky vek ma ten samec..??..dalo by sa to prisudit starnutiu...mne uz zostarli dvaja samci..a nemnozili sa ...u samiciek je to ine, ked so vimenil samca hned isli na vec..:D
ostriezik
 
Príspevky: 105
Obrázky: 11
Založený: 26 Sep 2010 18:06 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod HECTOR » 10 Mar 2011 15:57 pm

Hmm to je zaujimave s tímy pohlaviamy a zmenami zo samičky na samca , ja som si asi pred mesiacom kupil gold molly dve samček a samička a je pravda že jedna s nich je vačšia a druha menšia ryba , ten menši je teda samček aj dost nahana tu druhu rybku a furt jej chodi pod bruško , občas sa ale mam taky pocit ako keby pobili , častejšie to už sledujem dufam že tam nemam dvoch samcov už :D:D
Obrázok používateľa
HECTOR
 
Príspevky: 63
Obrázky: 3
Založený: 09 Feb 2011 21:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod HECTOR » 16 Mar 2011 22:09 pm

Inak u gold mollach sa tehotna samička neprejavuje tak ako u gupiek že ? že ma taku čiernu škvrnu pri ritnom otvore ... či ?
Obrázok používateľa
HECTOR
 
Príspevky: 63
Obrázky: 3
Založený: 09 Feb 2011 21:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod očinta » 04 Sep 2011 08:14 am

Zdravím.
Roky chovám tento druh. Pravidelne sa vytierajú v cca 300l spoločenskom akváriu.Ich populáciu regulujú ostatné dravce. No stane sa, že z vrhu 1-2 kusy sa zachránia. Na jar asi v máji som 2ks týchto napárených rybyčiek vypustil do záhradného jazierka. Jedna samica sa vytrela zanechala 30-40 mladých no pošla hneď po výtere. Teraz sú mladé asi 4cm dlhé sú k svetu, krásne sa vyhrievajú na slnku karasy im neubližujú.Teraz je september a dni sa skracujú a teplota vody klesá. Karasy v pohode prezimujú no Black Molly asi nie. Neviete poradiť zo skúsenosti do akej teploty vody sa dajú chovať. Obdobne som zasadil do kvetináčov prebytky rastlín Cabomby, Valisnerie.Tieto v jazierku takisto v pohode, dokedy. Kedy je správne túto faunu a flóru presťahovať do teplých krajín.
Ďakujem.
očinta
 
Príspevky: 139
Obrázky: 22
Založený: 14 Feb 2009 12:10 pm
Bydlisko: PD

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod SoRex » 04 Sep 2011 08:59 am

Black Molly jsou poměrně teplomilné. Dlouhodobé teploty pod 18 °C jim nesvědčí.
Je tu na toto téma rozsáhlá diskuse.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod wini118 » 04 Sep 2011 14:24 pm

ferdis napísal:Chcem sa s vami poradiť v jednom probléme.V mojom spolončenskom akva si chovám húfik neoniek mnoho gupiek na dne sa mi povaľujú prísavníčkovia a mám tam 4 čierne molly.A v nich je môj problém.Na začiatku som mal 1 samčeka a 3 samičky.Časom sa mi z dvoch samičiek stali samčekovia a ten pôvodný samček mií uhynul.Teda mám tam teraz 2-1.To sa mi už stalo asi 4x.Neviem čo má s tým robiť.Ďalej sa mi ich nedarí nijakovsky rozmnožiť a keď sa mi aj maličké narodia,vidím ich asi kým nenarastú do dĺžky 1 cm a potom sa vyparia....Pomaly ale isto mám z toho depresiu.Inak aj tá posledná samička vyzerá tak,že it´s over.Poradte čo mám robiť.Inak gupky sa mi množia krásne.
P.S. Strašne obdivujem ľudí,ktorý si dokážu rozmnožiť aj rybyčky,ktoré sa trú.Možno sa to niekedy podarí aj mne.



mam isti problem s male molly sa mi narodil asi uz 3 krat ale po 3 dnoch my akokeby zmiznu
wini118
 
Príspevky: 26
Založený: 28 Aug 2011 18:52 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod Snoopy » 08 Feb 2012 18:06 pm

Ahojte. Kolko black molly by som mohol dať do 65L akva? 1 samec a 3 samice?
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.