Filtre Fluval x04 MSF



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod Stuka » 22 Máj 2004 11:00 am

mne jedine co sa mi podarilo zohnat s drobnou struktorou su molitany do sharku take tie valcoviteho tvaru uz spravenou dierou. Asi to spravim tak ked nezozeniem nic lepsie ze ich rozstrihnem pozdlzne a naukladam viacej kusov na seba len snad sa potom neznici ucinok :(
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Reklama

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod salik » 23 Máj 2004 07:57 am

Stuka napísal:Nuz ale bude takato struktura vhodna aj na biologicku filtraciu? Nebudu prilis velke pory branit bakteriam aby sa usidlili?
len sa ty o ne neboj, usidlia sa na akejkolvek strukture

Stuka napísal:mne jedine co sa mi podarilo zohnat s drobnou struktorou su molitany do sharku take tie valcoviteho tvaru uz spravenou dierou. Asi to spravim tak ked nezozeniem nic lepsie ze ich rozstrihnem pozdlzne a naukladam viacej kusov na seba len snad sa potom neznici ucinok :(
komplikusej to, v kazdej vacsej akvaristike ti narezu molitan na aku velkost chces a so strukturou aku potrebujes a budu 10x lacnejsie ako "original"
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod Astrid » 23 Máj 2004 11:41 am

Co sa tyka toho umiestnenia filtracnych naplni:
Neviem, ako vo Fluvaloch prudi voda, ale pri nasom Eheime 2213 je to zospodu hore. Znie uplne logicky, ze voda sa bude zbavovat najskor najvacsich necistot, nakoniec najmensich.
Preto mam na spodku keramicke valceky na prvotne zachytenie najvacsieho bordelu, potom idu asi 4 molitany s roznou zrnitostou (ale nevadilo by, keby bola zrnitost rovnaka)- to hlavne na biologicku filtraciu. A uplne hore je filtracna vata- na zachytenie najmensich necistot. Potom je tam este v pancuche raselina (co nemusi byt) a takto precistena voda sa vracia spat do akva.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod Stuka » 23 Máj 2004 12:28 pm

Salik -> akurat ze mi tu taku akvaristiku nemame kde by mi narezali molitan podla potreby :oops: teda ja som zatial taku nenasiel. Jedine v BA a ked pripocitam naklady na cestu...ale pondelok predsa pojdem este raz preskumat obchody v okoli.

Astrid -> no voda tam preteka tak ze prichadza z hora smerom dole cez prvy molitan kde by sa mali zachytit hrube necistoty a potom zase z dola nahor kde by mala prebiehat uz akoze biologicka pripadne chemicka filtracia. Proste vnutri su oddelene take dve casti filtra prava komora a lava v tvare U takym smerom prudi voda. No a este k tej raseline v malom akvariu sa mi celkom osvedcila najskorej som ju mal volne zavesenu v akvariu v pancuche ale nejak neucinkovala aspon teda UT bolo stale na rovnakych hodnotach. Tak som ju strcil do filtru na spodok prekryl molitanom a konecne zacala ucinkovat. Ale zase som mal v celom filtre kusky raseliny. Vrtulka bola cela obalena od nej proste cely fiter zaspineny. Keby som ju tam strcil do pancuchy asi by sa to nestalo takto sa cez ten molitan aj ked velmi jemny mohli vyplavovat drobne kusky. Chcel som ju dat aj do toho Fluvalu ale po tejto skusenosti som od toho upustil bojim sa totiz ze mi zanesie filter. Zrejme ju len volne zavesim do tej pancuchy, alebo ju tam vobec nedam este neviem...
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod Peter » 23 Máj 2004 13:34 pm

Astrid napísal: Znie uplne logicky, ze voda sa bude zbavovat najskor najvacsich necistot, nakoniec najmensich.
Preto mam na spodku keramicke valceky na prvotne zachytenie najvacsieho bordelu, potom idu asi 4 molitany s roznou zrnitostou (ale nevadilo by, keby bola zrnitost rovnaka)- to hlavne na biologicku filtraciu. A uplne hore je filtracna vata- na zachytenie najmensich necistot.


No podla tohto by znamenalo, ze molitan s najvecsou zrnitostou ma byt dole a s jemnejsou hore? :?: Zeby som to mal predsa len zle...hmm. Vzdy som si myslel ze filtracna vata zachytava necistoty zvrchu, ja ju mam po troch dnoch taku zegebrenu, ze ju musim vymienat kazdy treti den. Neviem ako sa meria pohyb vody... U mna je motor nad molitanom, znamena to teda, ze taha vodu zdola nahor? Aj ked necistoty su nacucnute na spodnej casti zadnej komory..takze som z toho jelen. :?
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod salik » 23 Máj 2004 18:42 pm

Fluval MSF
Obrázok
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod Stuka » 23 Máj 2004 19:23 pm

no to je presne ono...u mna to vyzera rovnako az na to ze tam kde je volny priestor a aktivne uhlie je molitan.
Este jedna otazka na majitelov tohto filtru...vytokovu rampu mate nejak upravenu/vylepsenu alebo tam mate tu co je dodavanu k filtru? Ja tam mam tu ale fuci to dost teda. Tam kam to fuci tak tam nemoze ani niaka rastlina vyrast nakolko by ju to odfuklo. Toto budem muset nejak vyriesit...
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod Stuka » 24 Máj 2004 00:18 am

tak som dlho uvazovat a rozhodol som sa ze si zajtra kupim este jeden maly FAN mini filter do toho napcham raselinu a zvrchu strcim hadicku s CO2 a bude to aj dobry rozprasovac na uz spominane CO2 a tu vyustovaciu rampu som uz naplanoval. Zajtra to zhotovim
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod jacik » 24 Máj 2004 08:23 am

Stuka napísal:Nuz ale bude takato struktura vhodna aj na biologicku filtraciu? Nebudu prilis velke pory branit bakteriam aby sa usidlili? Alebo sa dokazu usidlit aj tam?


beries to prilis exaktne. skus sa riadit zdravym sedliackym rozumom.

na zaciatku filtracie by mal byt material - napr. molitan ktory zachyti tie najvacsie necistoty ale sucasne sa ti rychlo (behom 2-3mesiacov) nezanesie - tzn. velke dierky. na konci filtracneho retazca by mal byt material - napr. najjemnejsi molitan ktory zachyti aj tie najmensie necistoty aby ti neplavali stale po akva. to je asi take zakladne pravidlo.

pokial si pouzil najhrubsi molitan a aj tak sa rychlo zanasa tak potom bude filtracna plocha mala. potrebujes vacsi filter a castejsie odkalovat aby si odlahcil zataz filtra.

a este k fluvalu 104, je to tak ako vravis. voda do neho vteka vrchom cez stvoricu podlhovastych molitanov a vracia sa zospodu cez jednotlive kosiky az hore k vrtulke a naspat do akva. takze cim vyssi kosik tym jemnejsi molitan je dobre pouzit.

a co sa tyka bakterii, cim je molitan jemnejsi tym viac bakterii sa ti tam usidli, ale aj sa skor upcha. takze je to o kompromise a vhodnom vyskladani. ale netreba si s tym extra lamat hlavu, nitrifikacne bakterie sa ti tam usadia ci chces, alebo nie ;)
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod Stuka » 24 Máj 2004 11:36 am

super :)
Jacik, najhrubsim molitanom mas na mysli ten najjemnesi alebo ten s najvecsimy dierkami?
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod jacik » 24 Máj 2004 11:49 am

Stuka napísal:Jacik, najhrubsim molitanom mas na mysli ten najjemnesi alebo ten s najvecsimy dierkami?

najhrubsi je ten s najvacsimi dierkami, tzn. na zachytavanie najhrubsich necistot.
Prílohy
molitan.jpg
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod Stuka » 25 Máj 2004 21:20 pm

vcera sa mi podarilo zohnat molitan s onieco mensou struktorou (narezali mi ho v obchode za 1/3 cenu ako povodny - Salik mal pravdu) ako ma ten ktory som tam dal na zaciatku (3 dni dozadu) pri prilezitosti otvorenia filtra som este upravil zvysny molitan tak aby doliehal uplne presne a nikde neostala ani najmensia medzierka kadial by mohla voda bez toho aby presla molitanom pretekat. Takze vyzera to teraz takto a dufam ze to tak skoro nebudem muset znova otvarat...

Obrázok

hura konecne sa mi to podarilo spravit link priamo z obrazku
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod Stuka » 27 Máj 2004 16:12 pm

tak dneska sa mi konecne podarilo spravit uz finalnu verizu vyustovacej rampy kedze filter fukal hrozne silno s default koncovkou co som nemohol tak nechat a to ani nehovorim o tom vire ktory bol v akvariu. Cize som najskorej zakupil potrebne komponenty : jedna PVC trubka + koncovka na nu. Do ktorej som vyvrtal mnozsto dierok po celej dlzke. Pripevnil na hadicu a prisavkou upevnil. Povodne som to tak chcel nechat, ale kedze bola upevnena vertikalne tak to sposoboval sice jemne ale aj tak virenie pri dne. Tak som spravil este rozne upravy, ale nic mi nevihovovalo. Nakoniec som skoncil u takejto konstrukcie s ktorou som skutocne spokojny...
gallery/image_page.php?&image_id=1979
Jej vyhodi vidim v :
+ voda uz neprudi takou silou ako na zaciatku, teraz v podstate vobec neprudi. Teda prudi ale vdaka Fan mini filtru a to prudenie ktore spravi sa mi zda dostatocne (da sa regulovat) cize si prudenie nastavim ake chcem
+ tym ze voda preteka cez dalsi molitan tak dufam ze aj tam sa usidlia naike bakterie a objem filtracnej hmoty sa este zvecsi
- ako jedine minus vidim to ze ak sa skutocne stane ta vec s vypadkom el. prudu a filter nedaj boze nenaskoci (zatial som ho vypinal pri pokusoch asi tak 20x a vzdy sa zapol) tak sa o tom ani nedozviem nakolko prudenie neni vobec videt. Ale co uz na to mal myslet vyrobca a nevyrabat filtre ktore sa "zasekavaju"...
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod nino_q » 27 Máj 2004 16:46 pm

hmmm... to mas nasavanie hned vedla tej 'rampy' ??? no neviem, ale ako k tomu pride spina z druhej strany akvaria? ;)
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod Stuka » 27 Máj 2004 17:32 pm

mal som to povodne otocene na druhom konci tej steny no v podstate tom tam mozem aj natocit to nebude problem. No a spina z druhej strany no neviem prudenie ju tam donesie na to ten maly filter staci ked teda nasavanie dam do rohu a smer prudu ju tam bude nosit. Asi to tak spravim :roll: Alebo este tak ze nasavanie dam do praveho rohu z pohladu fotky a na vyvod nasmerujem malu hlavu filtra nech to odfukava opacnym smerom.
Nino ty to mas ako spraveny ten vyvod?
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod nino_q » 27 Máj 2004 18:24 pm

vyvod mame vodorovne pri hladine, na opacnej strane akvaria ako nasavanie, najlepsie to vidno na niektorych z prvych fotiek, ked tam este nebola dzungla

napr. tu :
http://www.astrid.akva.sk/img/history/05akva2008.jpg

nevravim ze tak ako to mas je to zle, len sa mi zda, ze takto to ide akoby do 'skratu'
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod Stuka » 28 Máj 2004 03:06 am

ano uz rozumiem o co ide...chcel som to aj ja teraz nejak vyspekulovat aby som to mal na opacnej strane vyvod a nasavanie ale jedine riesenie vidim v tom ze by hadica na vyvod musela mat 2 m dlzku :? Ulozenie filtra mi ine riesenie nedovoluje :oops: Viedol by som ju pozdlz akvaria az na druhy konec akvaria a tam zase uzemnil a vyviedol do akva. Vyzadovalo by to nadpojenie hadic a ak by nahodou niekedy tuto zlyhal spoj tak by sa precerpala vsetka voda niekde mimo akvaria z coho by som nemal moc vleku radost :? :? Ale to sa moze stat aj teraz kedze som si neni 100 % isty ci som zapojil vyvodovu a nasavaciu hadicu spravne do filtra su tam take zavity...s ktorymi sa akoze konec hadice upevnuje. No ale aby som moc neodbocil od temy. Takze to budem muset nechat asi tak jak to je. Rozhodne sa ale pokusim dat vytok a nasavanie co najdalej od seba. Obavam sa ze viac nebude uz v mojich silach. Idem spat uz nevladzem. Uz skoro tyzden si lamem hlavu nad tym ako zabranit vyreniu vody a ked sa mi to konecne podari zase sa najde nieco ine :oops: . Ale ked som to spravil tak taku hodinku dneska som s toho mal hroznu radost. Sakra sakra sakra keby som sem nedaval tu fotku tej rampy tak by som o tom ani nevedel a bol by som kludny a s pocitom jak dobre som to spravil :| Fakticka haluz vyriesim jeden problem ktory ma zerie tyzden a potom mam zas dalsie a dalsie :roll: A ze vraj akvaristika je relax :roll: :roll: :roll:
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod Ig » 28 Máj 2004 11:02 am

to Stuka

Hele kamos sklidni tempo lebo naozaj dostanes infarkt a este nam koli Tebe zrusia aj toto skvele forum. (Prosim neber to v zlom ani osobne - hovorim to do pohody)

Priznam sa, ze tiez patrim k perfekcionalistom, ale netreba to prehanat. Nikdy nebude nic na 100%. Tiez som mal casy ked som rozmyslal ako najlepsie vyriesit prudenie z filtru a este kopec inych veci. Ked som si myslel, ze mam skvele pozadie a technicky prepracovanu filtraciu s ohrevom vody, tak zrazu som sistil, ze mi je to na prt, pretoze tolko rias som mal v akvarku ako niektory maju valisnerie.
Postupom casu sam zistis co je najlepsie pre Tvoje akvarko - kadial je dobre prudenie, ake osvetlenie vyhovuje rastlinkam, ako upravovat vodu, ktore rybky sa maju rady a ktore sa budu hlusit, atd. ... . Je dolezite na sebe (lepsie povedane na akvarku) pracovat a mozno aj 300 krat prerobit, ako snazit sa na zaciatok hned vsetko zvladnut.

PS: K tomu prudeniu. Ak uz to chces mat tak, ze obmedzit vyrenie a vyriesit problem s vupustom a nasavanim vedla seba ->> skus napriklad nieco medzi tieto dve hadice vlozit. Napriklad bridlicu po vyske alebo kamen, koren hocico co sa hodi k Tvojmu designu akvarka. To ma iba teraz tak napadlo koli inspiracii.
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod Stuka » 28 Máj 2004 11:47 am

Ig rad by som dal na tvoju radu, ale ci chcem alebo nechcem nedokazem to. Je to silnejsie ako ja. Nemozem si pomoct :| Ja tym trpim od malicka uz :roll: A obcas ma to teda dost ubija...teda stale :)
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod salik » 28 Máj 2004 19:16 pm

Stuka napísal:...jedine riesenie vidim v tom ze by hadica na vyvod musela mat 2 m dlzku :?

aka je dlzka original hadic dodavanych k filtrom fluval :?:
je mozne pouzit iba original ci to ma standartny priemer a je moznost pouzit "zahradne"
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod Atilla » 28 Máj 2004 20:14 pm

do eheimu 2213 ide bezna zahradna "1/2"
do fluvalu 304 ide bezna zahradna "1"

mozno to sedi pre vsetky filtre danej znacky ale nemam to overene
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod salik » 28 Máj 2004 22:34 pm

...ak pasuju bezne hadice, tak potom v com je Stuka problem?

Sprinkler, zavlahovac
www.akva.sk/viewtopic.php?p=14892#14892
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod Stuka » 29 Máj 2004 01:44 am

No uz v nicom a ja len tak ziarim ako slniecko od radosti :D Dneska som mal cestu okolo Baumaxu v a pri tej prilezitosti som nakupil vsetky potrebne komponenty. A vecer som zahajil vyrobu. Takze konecne je vyvod na jednej a nasavanie na druhej strane + vytok nesposobuje ani len minimalne prudenie cez ten molitan je to fakt ucinne (opet pripominam ze na prudenie tam mam inu vec)...obrazky kto by mal zaujem videt moj "vytvor" nech sa pozre v mojej galeri :pivo:
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod Stuka » 29 Máj 2004 02:36 am

Skoro som zabudol este nieco. Ked naklonim filter do polohy 2h tak v tom mieste kde sa dava ta tesniaca guma zacne pretekat voda. Neviem teda ci som ju zle upevnil alebo je to normalne ze pri takom nakloneni voda vyteka (mne vyteka v tom mieste kde sa spaja horna cast kde je umiesneny motor so spodnou presne jak je ta guma. Normalne ked je filter polozeny tak nic z neho netecie iba ked ho naklonim do uz spominanej polohy. A este stale z neho stale idu vzduchove bublinky v dost velkom mnozstve. Moje podozrenie ze som to nejak zle zlozil a dostava sa do toho vzduch sa stale stupnuju. Jedine miesto ktore by to mohlo byt co som mohol zle zlozit je ta okruhla guma (tesnenie) tu som ale natiahol na tu cast s motorom kde je taky zliabok po obvode. Pravdepodobne na nu, krasne tam zapadla...ine sa zlozit zle ani nedalo snad. Ale ako uz Nino tu pisal ze keby sa do nho dostaval vzduch tak by niekde presakoval co znie celkom logicky. Hmmm a vidite mam zas dalsi problem :wink:
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.