Filtrovanie cez riasu



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Filtrovanie cez riasu

Odoslaťod boyhell » 25 Máj 2011 15:16 pm

Skusal uz niekto filtrovat cez riasovu gulu (Cladophora aegagropila) alebo nieco podobne? Mam jej v akvariu dost a mam priesvitny zavesny filter kam by som ju mohol nahadzat namiesto filtracneho media. Uz len sama o sebe jak je na dne toho na seba nachyta vela. Ked tak este lampu nad filter by nebol problem.
boyhell
 
Príspevky: 16
Založený: 06 Feb 2011 23:27 pm

Reklama

Re: Filtrovanie cez riasu

Odoslaťod Poly » 25 Máj 2011 16:24 pm

Napr. nieco taketo.
http://www.youtube.com/watch?v=BDsTfEK0jjc&feature=related
Skusaju to hlavne morski akvaristi pre odburavanie nechcenych latok z vody (dusicnany, fosforecnany...) a celkovo k odstraneniu rias z akvaria - tie sa usidlia radsej vo filtri, kedze tam sa im dari lepsie (=lepsie prudenie vody), odoberaju ziviny z vody a aspon nerastu v akvariu, kde by spatili. Raz za cas treba samozrejme mriezku ocistit.
Neviem, ci ma zmysel namiesto filtracnych naplni davat riasovu gulu - podla mna sa rychlo zanesie bordelom a zacne hnit, cize bude to mat presne opacny efekt :)
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Filtrovanie cez riasu

Odoslaťod boyhell » 27 Máj 2011 10:40 am

ja mam v akva len jedneho slimaka mna skorej bavi pestovat rasliny ako chovat nieco lebo vzdy sa dari bud jednemu abo druhemu. Takze by sa moc nezanasala ale ajtak pri akvariu stravim cely den tak s cistenim by problem byt nemal :D
boyhell
 
Príspevky: 16
Založený: 06 Feb 2011 23:27 pm

Re: Filtrovanie cez riasu

Odoslaťod Robo111 » 30 Máj 2011 08:51 am

Otazka znie ako riasu vycistit. Molitan vypucujem bez toho, aby som poskodil strukturu, ale s riasou to predpokladam take neskodne nebude - ja by som to ani neskusal.
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.