Ponorne Filtre



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Ponorne Filtre

Odoslaťod ASUSKO » 01 Júl 2011 10:19 am

kdore filtre v dnešnej dobe možu byt vitiahnute nad hladinou a kdore by mali byt ponorene cele tak aby prietok filtra rozbijal povvlak na hladine (robia sa v tomto rozdieli či nie ) :?:
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Reklama

Re: Ponorne Filtre

Odoslaťod dedojozef » 01 Júl 2011 10:28 am

Myslím, že dnes má každý filter nejakú tú rampu, ktorú si môžeš nastaviť trebárs na "rozbíjanie povlaku" na hladine. A určite všetky ponorné (vnútorné) filtre sú konštrukčne spravené tak aby boli ponorené pod hladinou lebo majú rôzne uložené otvory na nasávanie. Neprešlo mi rukami moc filtrov ale nevidel som návod na vnútorný filter kde by bola možnosť uloženia nad hladinou. Teda ak sa bavíme o kompletných filtroch a nie o samostatných čerpadlách.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Ponorne Filtre

Odoslaťod Milan666 » 01 Júl 2011 15:57 pm

ASUSKO napísal:kdore filtre v dnešnej dobe možu byt vitiahnute nad hladinou a kdore by mali byt ponorene cele tak aby prietok filtra rozbijal povvlak na hladine (robia sa v tomto rozdieli či nie ) :?:

A aký filter máš? Neišlo by foto? Riešiť by sa to dalo nadstavcom na výpust filtra
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Ponorne Filtre

Odoslaťod ASUSKO » 01 Júl 2011 17:28 pm

dedojozef :arrow: myslel som len ponorne filtre na filtraciu vody a nie cerpadla
Milan666 :arrow: osobne som mal na mysli vsetky znacki > EHEIM,JBL,JUWEL,FLUVAL,AQUAEL,ATMAN,SERA a TETRATEC (preto i tato zalozena tema :arrow: čo sa tyka mojej znački tak tu najdes fotenu v osobnom albume )
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: Ponorne Filtre

Odoslaťod prasan » 01 Júl 2011 18:43 pm

Napr.staré Aquael sú dosť netesné (kryt rotora) a keď ich vytiahneš čo i len trocha z vody začnú nasávať vzduch a neťahajú.U pár novších filtrov toho istého výrobcu je to už trocha poriešené a vrch je tesnejší.Tak môžeš filter vytiahnuť až po nastavovacie kolečko (čiže celú vrchnú hlavu von z vody) a filter funguje v pohode ďalej bez straty výkonu.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.