kalná voda



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: kalná voda

Odoslaťod gunda.filip » 01 Mar 2011 22:20 pm

Aj ja mam biely zakal a take omrvinky plavaju dnu..............
gunda.filip
 
Príspevky: 104
Obrázky: 4
Založený: 31 Jan 2011 09:47 am
Bydlisko: Senec

Reklama

Re: kalná voda

Odoslaťod masi » 02 Aug 2011 14:05 pm

Ahoj, ja som tiež nedavno zakladal akvarium a strk som sice preplachol ale aj tak je zasvineny a vodu mi zakalil tak ze som nechapal. Teraz ho uz mam tyzden v klude a akva je uplne ciste (teda ta voda). No, ale mam problem ze cast toho kalu mi stiahol filter, ale trufam si povedat ze vacsia cast sa usadila na dne. Potreboval by som to vycistit (tusim sa to vola odkalovanie a su na to dake nastroje), ale akva mam polozene na doske a ta je na zemi. Cize podtlakom v hadici to proste odkalit neviem. Viete mi poradit co s tym mozem/mam urobit? je daka ina moznost odkalenia ako cez tie podtlakove systemy odkalovacie? Dakujeeeeem
masi
 
Príspevky: 13
Založený: 26 Júl 2011 13:00 pm

Re: kalná voda

Odoslaťod triscene » 02 Aug 2011 14:24 pm

preco mas akva na zemi? aku ulohu ci uz esteticku alebo inu tam plni?
mozes niecim zvirit ten kal na dne aby ti to pochytal filter, ina moznost ma nenapada, klasicke odkalovace funguju na tom pricipe ako si popisal. mozno tie co su na baterky tak nepotrebuju podtlak.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: kalná voda

Odoslaťod Richard Tokušev » 02 Aug 2011 14:45 pm

masi napísal:Ahoj, ja som tiež nedavno zakladal akvarium a strk som sice preplachol ale aj tak je zasvineny a vodu mi zakalil tak ze som nechapal. Teraz ho uz mam tyzden v klude a akva je uplne ciste (teda ta voda). No, ale mam problem ze cast toho kalu mi stiahol filter, ale trufam si povedat ze vacsia cast sa usadila na dne. Potreboval by som to vycistit (tusim sa to vola odkalovanie a su na to dake nastroje), ale akva mam polozene na doske a ta je na zemi. Cize podtlakom v hadici to proste odkalit neviem. Viete mi poradit co s tym mozem/mam urobit? je daka ina moznost odkalenia ako cez tie podtlakove systemy odkalovacie? Dakujeeeeem


Nuž. Tu bude treba si zaobstarať čerpadlo s možnosťou funkcie mimo vody (nemusí byť ponorené) napr.http://www.akvaprodukt.sk/akva/index.php?main_page=index&cPath=114_115_116_119, napojiť hadice a odkalovací zvon. Ak nefunguje samospád, je potrebné využiť silu čerpadla. Druhý koniec hadice môže ísť rovno do kanalizácie. (WC, umývadlo a pod.)
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: kalná voda

Odoslaťod masi » 02 Aug 2011 14:52 pm

Aaaha, no dufal som ze nieco take bude, len to asi vyjde viac penazi :-/. Co sa da robit. Akvarko mam na zemi lebo pre neho nemam lepsie miesto (byvam v garzonke a uz je celkom slusne zapratana). Ked sa bude dat, urcite ho niekam premiestnim. Idem skusit pohladat tie "elektricke" riesenia. Dakujem.
masi
 
Príspevky: 13
Založený: 26 Júl 2011 13:00 pm

Re: kalná voda

Odoslaťod masi » 02 Aug 2011 15:04 pm

Hmm jak na to tak teraz pozeram, neoplatilo by sa mi za tie peniaze viacej kupit nejaky poriadny externy filter? Na ten by som teoreticky mohol napojit ten odkalovaci vysavac a zeby som to tak prefiltril? Co myslis? Lebo cerpadlo je dost drahe a na to aby som ho pouzil len na odkalovanie sa mi to vidi ako zbytocny luxus. Co myslis?
masi
 
Príspevky: 13
Založený: 26 Júl 2011 13:00 pm

Re: kalná voda

Odoslaťod triscene » 02 Aug 2011 15:31 pm

ak mas nejake nenarocne typy ako su gubky atd alebo ak este nemas ryby v akva tak ho zaloz uplne nanovo. vodu odsaj poharikmi alebo nejak aby ti nevirilo dno, vyber strk..poriadne ho premy alebo aj oblej vriacou vodou, preplachni a zaloz dno nanovo. ja som prerabal cez vikend komplet akva..112l... cca 40 litrov starej vody som zachoval, komplet som ho prerobil vratane vybrania strku (chcel som jemnejsi) a potom som vsetko vypustil spat do vody. ziadne straty na rybkach hoci som sa chvilu bal o Pango Kuhlii ktori su citilivi na vykyvy kvality vody ale v pohodicke. voda bola kalna cca 2 dni od nalevnikov (biely zakal) ale uz sa vycistuje a tipujem ze do stvrtka je uplne priehladna..
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: kalná voda

Odoslaťod masi » 02 Aug 2011 15:35 pm

No rybky su .. nenarocne a neni ich vela, mozno aj toto by bolo riesenie, kazdopadne by som ale aj neskor natrafil na ten odkalovaci problem. Cize to musim aj tak riesit. Uz len vymysliet najvyhodnejsie a najlacnejsie riesenie :) Ozaj, a ako casto by som mal cistit dno? Teda ako strk?
masi
 
Príspevky: 13
Založený: 26 Júl 2011 13:00 pm

Re: kalná voda

Odoslaťod triscene » 02 Aug 2011 15:43 pm

podla potreby, zivorodky robia viac bordelu takze u nich castejsie...menit 1/4 - 1/3 vody kazdy tyzden,dva...odkalovat mozno raz za tri tyzdne, zalezi aj od toho ci nemas akva prerybnene atd.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: kalná voda

Odoslaťod Richard Tokušev » 02 Aug 2011 15:49 pm

ako rozmýšľaš tak rozmýšľaš, o čerpadlo využiješ, pokiaľ je akvárko na zemi, bez čerpadla sa nezaobídeš. Bude treba vymeniť aj vodu. Vonkajší filtrík by musel byť tak či tak pod úrovňou hladiny, aby bol vytvorený samospád. Pokial má do nejakých 130 litrov tak eheim ecco pro 130ka by bola v podobnej cene.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: kalná voda

Odoslaťod masi » 02 Aug 2011 23:38 pm

Hmmm ale teraz si ma trocha zmiatol :) Ten EHEIM by fakt musel byt pod urovnou? Lebo ak hej tak to je fail a nemusim nad touto variantou ani uvazovat. A budem hladat cherpadlo. Pripadne ten baterkac na odkalovanie (ale tomu nejak moc nechcem verit, nemate s nim niekto skusenosti?). Dakujem dakujem dakujem
masi
 
Príspevky: 13
Založený: 26 Júl 2011 13:00 pm

Re: kalná voda

Odoslaťod dedojozef » 02 Aug 2011 23:46 pm

Pod úrovňou hladiny. Vonkajší filter (či už eheim alebo niečo iné) môže byť vedľa akva.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: kalná voda

Odoslaťod masi » 03 Aug 2011 14:26 pm

Jasne, diky, nakoniec som nasiel taky odkalovac na vzduch, kompresory mam 2 takze to problem nie je a cena tiez nebola vysoka :) Vyskusam ho a uvidim, snad bude dobry. Napisem vam.
masi
 
Príspevky: 13
Založený: 26 Júl 2011 13:00 pm

Re: kalná voda

Odoslaťod Richard Tokušev » 03 Aug 2011 14:46 pm

hmmm. No neviem, neviem, či to bude fungovať.
Mám taký pocit, že za málo peňazí bude málo muziky.
Veď uvidíš a daj vedieť.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: kalná voda

Odoslaťod triscene » 03 Aug 2011 14:53 pm

alebo sa skus urobit poriadok v garzonke a isto sa tam najde miesto pre take akva a mas lacne riesenie co ta bude stat len hadicu na odkalovanie :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: kalná voda

Odoslaťod masi » 05 Aug 2011 08:44 am

noooo to by vyzadovalo uzku spolupracu s mojou priatelkou a to moze byt narocne :) Na akvarko si este zvyka a nechcem drazdit leva v klietke :) Kazdopadne to uz nejak vymyslim, dakujem vam.
masi
 
Príspevky: 13
Založený: 26 Júl 2011 13:00 pm

Re: kalná voda

Odoslaťod masi » 15 Aug 2011 10:30 am

Ahojte, tak som si kupil ten Odkalovac na vzduch - výsledok je naozaj mizivý. Filter, ktorý je v odkalovači toho moc neodchytá a voda navyše vyteká späť do akvária. To by bolo fajn, bohužial tam vteká všetká kalná voda zospodu akvária (špinavá od kalu v štrku - čo nezachytí vata v odkalovači). Dal by som tam nejaký lepší filtračný materiál ale nie je tam na to nejak extra veľa priestoru. Je to tento produkt: http://www.exo-eko.cz/Akvarijni-odkalov ... -odkalovac . Vyskúšam ešte kúpiť iný filtračný materiál a keď to ani tak nebude dobré, kúpim čerpadlo čo mi poslal Richard Tokušev (prípadne slabsie?).
masi
 
Príspevky: 13
Založený: 26 Júl 2011 13:00 pm

Re: kalná voda

Odoslaťod lucianka222 » 06 Jan 2016 18:27 pm

Ahojte. Prosím o radu. Kúpili sme 37l akvárium Diversa. Založili sme ho a použili prípravok na úpravu vody od Tetry. Po 24h sme dali rybky ale ako tak pozeráme sa nám zdá tá voda nejaká kalná, taká jemne mliečna. Filter je zapnutý. A teraz neviem, čo sme urobili zle. Poradíte?
lucianka222
 
Príspevky: 2
Založený: 06 Jan 2016 18:19 pm

Re: kalná voda

Odoslaťod Loki12 » 06 Jan 2016 18:39 pm

Keby som bol uplne hnusny tak poviem, ze to zle co ste urobili, bolo to v tretej vete - prve a stvrte slovo.

Prosim ak to myslis vazne tak rychlo studovat o tom ako zalozit akvarium - co sa tam odohrava, ako to ma fungovat, co sa ma robit, co sa nesmie robit,... Akvarium nie je doplnok do izby, tak ako pes alebo macka nie je pohybujuca sa hracka pre deti.

Ale kedze nie som uplny debil, tak podme na to:
kalna voda? - co to je? ako to vyzera? moze to byt zo substratu - prach z kamienkov. Moze to byt z dreva. Mozu to byt bublinky z cerstvej vody....
Ozaj tu nie sme vestci. Ak chces radu, tak musis napisat ovela viac a poslat fotky. Takto je to vestenie z gule, kavy, ruky, dymu.

Na zaver. Uprimne, ak si nieco nenastudujes o zakladani akvaria, ako to ma byt, tak o chvilku budes riesit dalsie a dalsie preblemy. Poviem, len drobnosti - pripravky na upravu vody su zbytocne vyhodene peniaze a ryby sa do akvaria davaju po tyzdnoch (3-6tyzdnoch) a nie po hodinach.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: kalná voda

Odoslaťod martin_s » 06 Jan 2016 18:55 pm

lucianka222 napísal:... A teraz neviem, čo sme urobili zle. Poradíte?

Co ste urobili zle? Nenastudovali ste si zakladne informacie o akvariu a o tom ako to v nom vlastne funguje. Stacili by naozaj uplne zaklady... Akvarium nie je instantna polievka...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: kalná voda

Odoslaťod lucianka222 » 06 Jan 2016 19:22 pm

No fajn. Takže ma odsudzujte... Som tyranka rybiek. Chcela som len radu...
lucianka222
 
Príspevky: 2
Založený: 06 Jan 2016 18:19 pm

Re: kalná voda

Odoslaťod Loki12 » 06 Jan 2016 19:44 pm

Nie si tyranka.
Ale priznanie si chyby je prvý krok k náprave. Ruku na srdce, koľko si/ste toho studovala/li ohľadom akvaristiky?
Stavím si na povianočný vypredaj v hobby markete.

Ale nic. Poďme k rieseniu. Ak je teda este záujem.
Staci napísať viac ako som už uviedol a niekam sa hádam pohneme.
A nas admin - martin_s sa pojde pohrať so svojim "vracačom novoskotskym" a ja tu s tebou vytvorim opat zopár duplicit ohľadom zacinania s akváriom.

Dohoda?
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: kalná voda

Odoslaťod martin_s » 06 Jan 2016 21:35 pm

Loki12:
  • Nie som admin ale moderator
  • Nemam vracaca (snad ani nebudem mat vracajuceho psa.
  • Planujem prinasaca (retrievra), ale este ho nemam.
  • Duplicity budu zamykane a ich zamerne vytvaranie budeme riesit po dohode s adminmi BAN-om ;)
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: kalná voda

Odoslaťod Loki12 » 06 Jan 2016 22:08 pm

martin_s napísal:Loki12:
  • Nie som admin ale moderator
  • Nemam vracaca (snad ani nebudem mat vracajuceho psa.
  • Planujem prinasaca (retrievra), ale este ho nemam.
  • Duplicity budu zamykane a ich zamerne vytvaranie budeme riesit po dohode s adminmi BAN-om ;)

jak povies, ty si sef. chcel som len pomoct dusi nestastnej. a par duplicit by sa zrejme vytvorilo, preto som to tak napisal. ale zrejme sa nas zlakla. alebo... zacala vsetko studovat a tak nema teraz cas pisat. Nech sa jej s akvarkom dari. A tebe s tym planovanym prinasacom.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.