www.burza.akva.sk - hodnotenie kupcov



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

www.burza.akva.sk - hodnotenie kupcov

Odoslaťod tritrek » 01 Jún 2011 08:27 am

Otváram tému na hodnotenie kupcov na burza.akva.sk, lebo síce je tam možnosť ohodnotiť predajcu, ale chýba možnosť hodnotenia zo strany predajcu, teda hodnotenie kupcov.

Samozrejme, pozitívne hodnotenie by moc nemalo zmysel, lebo ak zaplatí, alebo v prípade výmeny pošle to a v takej kvalite, v takom množstve, ako ste sa dohodli, tak to je OK, to ešte nie je nič extra :D

Začnem skôr svojou negatívnou skúsenosťou :(

Predával som ampulárie s možnosťou výmeny. Veľa sa predalo, niečo sa vymenilo. No a jedna výmena bola bohužial jednostranná :( Ja som poslal svoju časť, ale pán Igrici (marek.igrici @ zoznam.sk) svoju časť dohody nikdy nesplnil. Stále sluboval, že pošle zajtra, pošle budúci týždeň, vyhováral sa, že neni doma, potom bol vraj na služobke, až asi po mesiaci prestal vôbec komunikovať. Mohlo sa stať, že pán Igrici je naozaj strašne zaneprázdnený človek, nemá čas a je to v úplnom poriadku. Ale potom si má aj svoje akvaristické aktivity prispôsobiť tomu a neslubovať niečo, čo zjavne nedokáže splniť.

Nehovorím, že by ma to finančne, alebo inak zruinovalo, ale proste idea fóra a zymsel burzy je taká, že si vlastne predávame, vymieňame svoje nadbytky medzi sebou, nezištne... a nieže sa blamovať kvoli blbým 20 slimákom... hanba!!! :?
Obrázok používateľa
tritrek
 
Príspevky: 177
Založený: 04 Jan 2011 14:37 pm
Bydlisko: Šamorín

Reklama

Re: www.burza.akva.sk - hodnotenie kupcov

Odoslaťod peter7310 » 01 Jún 2011 11:04 am

Tiež mám s týmto pánom podobnú skúsenosť.Niečo mi slúbil (ryby) a najskôr to boli rôzne výhovorky s jeho strany až to skončilo nekomunikovaním .Takže aj takýto sú medzi nami. :evil:
peter7310
 
Príspevky: 1
Založený: 21 Sep 2010 13:36 pm

Re: www.burza.akva.sk - hodnotenie kupcov

Odoslaťod prasan » 09 Júl 2011 21:07 pm

Stáva sa mi,že človek ktorý si niečo u mňa objedná potom nereaguje.Odpovedám každému,či už telefonicky-emailom.Chcem si upresniť a potvrdiť objednávku a jednoducho sa človek už absolutne neozve.Stáva sa to aj vám,že sú ľudia jednoducho nezodpovední?Veď keď niečo chcem tak by nemal byť problém jednoducho odpísať,ok beriem či nie. :evil: Ja bez potvrdenia neposielam.Známemu sa však stalo,že kupujúci poslal adresu a už nereagoval.Kolega aj napriek tomu tovar poslal,vrátil sa mu po pár dňoch v katastrofálnom stave.Touto cestou by som chcel poprosiť k väčšej zodpovednosti ak sa dá.Ak viem,že musím vycestovať a tovar nemá kto prevziať takisto si radšej neobjednám a nechám to na neskôr.Ďakujem
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: www.burza.akva.sk - hodnotenie kupcov

Odoslaťod TTjopo » 19 Júl 2011 20:22 pm

Osobne ho nepoznam pred asi rokom ma oslovil na moj inzerat ked som rastliny na akvaburze daroval.Priznam sa ze niekedy som aj predaval ale kupil som vzdy za to nieco rybkam nejake zradlo ci hnojivo rastlinam takze nezistne.Aby som sa dostal ku korenu veci.Tento asi 15 r. chalan ma oslovil na inzerat v ktorom saom ponukal darom nejake rastliny ale kedze som z TT a on z DK tak to bolo trosku problem kedze to balit a behat s tym na postu mi moc nesedelo lebo chodim dost neskoro z roboty a volno radsej stravim s rodinou.Tolko ma prosil a vyzvedal vseljake rady ohladom akvaristiky a hlavne pestovania rastlin az prisla taka chvyla ze som mu rastlinky poslal po znamich co boli u nas na navsteve ktory byvaju nedaleko od jeho cinziaku.Pred nedavnom som mu pisal na SKYPE ,email,ss na akva.sk s prozbou ci mi nemoze po tych znamich poslat nejaku blyxu ktoru som mu pred tym tiez posielal a moja odysla kvoly sinici a uz sa radsej neozval.To ze robi taketo podvody som ani netusil to nieje pekne

EDIT: reakcia na inzerenta s mailovymi adresami sk8spartan@centrum.sk , sk8spartan@azet.sk . Vid tema: www-burza-akva-sk-zle-skusenosti-s-predavajucimi-t13140.html#p187338
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: www.burza.akva.sk - hodnotenie kupcov

Odoslaťod TTjopo » 19 Júl 2011 21:04 pm

Mam taku otazocku na kompetentnych co spravuju tuto stranku ohladom burzi.Nedalo by sa tam pridat nieco co by mi rozdelilo intźeraty aj podla bydliska predavajuceho/kupujuceho? Ked chcem napr. kupit akva tak by som si navolil len inzeraty predavajucich napr TT okres.Ak by to bolo mozne bolo by to super a myslim si ze by to uvytali viaceri
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: www.burza.akva.sk - hodnotenie kupcov

Odoslaťod dedojozef » 19 Júl 2011 21:18 pm

To by bolo super. :pivo:
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: www.burza.akva.sk - hodnotenie kupcov

Odoslaťod kargen » 29 Júl 2011 12:46 pm

treba tu burzu rozdelit podla okresov tak ako je to napriklad na bazoši,, takto je burza neprehladna, ked neviete z akeho kuta predavajuci je,, :)
kargen
 
Príspevky: 273
Obrázky: 44
Založený: 13 Nov 2009 09:59 am
Bydlisko: Partizanske

Re: www.burza.akva.sk - hodnotenie kupcov

Odoslaťod TTjopo » 29 Júl 2011 14:23 pm

Nejako sa ku tomu nevie nikto vyjadrit
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: www.burza.akva.sk - hodnotenie kupcov

Odoslaťod astro » 02 Aug 2011 23:10 pm

toto ma teda dostalo:
http://www.burza.akva.sk/detail.php?id=18848

P: Vezovky malajske
Popis:
mam cca 5 kuskov tychto slimakov co sa hrabu v dne a vyzieraju detrit, neposkodzuju rastliny

cena 2 Ecka za vsetky
Reklama
Základný popis:
Predávajúci: triscene (0 / # 0) Hodnotenie triscene
Email: Kontaktovať predávajúceho.
Detail inzerátu
Mesto Bratislava
Cena 2
Id inzerátu: 18848
Počet zobrazení: 19
Platnosť do: 12.08 2011 (v 10 Dní)
Pridané: 02.08 2011
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: www.burza.akva.sk - hodnotenie kupcov

Odoslaťod triscene » 03 Aug 2011 08:58 am

astro..mal by si ist radsej spat, lebo ch******* riesis...mam vylovene vezovky a pozeral som inzeraty co som tu videl a boli tu tieto kusky 10ks za 4 ecka, tak som sa prisposobil cene. ale aby si mal dusu na poriadku tak som dal darujem.
nemam s tym vobec problem. uz som daroval za prales rastliniek ale aj predal :)

tak neries ked nevies :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: www.burza.akva.sk - hodnotenie kupcov

Odoslaťod TTjopo » 03 Aug 2011 15:59 pm

triscene napísal:astro..mal by si ist radsej spat, lebo ch******* riesis...mam vylovene vezovky a pozeral som inzeraty co som tu videl a boli tu tieto kusky 10ks za 4 ecka, tak som sa prisposobil cene. ale aby si mal dusu na poriadku tak som dal darujem.
nemam s tym vobec problem. uz som daroval za prales rastliniek ale aj predal :)

tak neries ked nevies :)

Nic v zlom ale to bol tiez asi blazon ked si myslel ze mu da niekto 0,40€ za vezovku.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: www.burza.akva.sk - hodnotenie kupcov

Odoslaťod triscene » 03 Aug 2011 16:17 pm

za clea helena pytaju 1 ecko..takisto slimak asi na jeden ucel a ludia to beru :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: www.burza.akva.sk - hodnotenie kupcov

Odoslaťod martin_s » 03 Aug 2011 16:39 pm

Ja by som to takto neporovnaval, predsa len ide o rozne druhy, ktorych napr. rychlost rozmnozovania je odlisna a tym aj ich dostupnost. Ved napr. ani za klasicku Neocaridina denticulata si nebudes pytat tolko kolko by si si pytal napr. za Caridina multidentata...

Tak ci onak, tato tema je o hodnoteni kupcov (pripadne aj predavajucich, ako tomu tu uz bolo) a ich spravania sa pri predaji, nie o tom kto co a za kolko predava. To je predsa na vzajomnej dohode predavajuceho/kupujuceho aka bude vysledna cena a kolko je kupujuci ochotny za ponukany tovar zaplatit. Podobnych nezmyselnych cien by sa tu dalo z burzy napisat plno...
Drzme sa teda radsej temy.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Zlé skúsenosti s kúpou rastlín

Odoslaťod prasan » 20 Jan 2012 00:23 am

Horvath Róbert
Úrad geodézie,kartografie a katastra
Chlumeckeho 2
Bratislava 212
820 12
Telefón +421903453348
Bydlisko Galanta (posielané do práce)
!!!Neprevzal zásielku!!!
Zásielka sa zásluhou pošty 2 dni oneskorila čo však pre raky a krevetky nemusí znamenať katastrofu.Aj napriek mojim inštrukciám čo a ako ak by náhodou problém nastal,zásielku vedome neprebral.Ak by bol problém, sám som mu navrhol(už pri omeškaní) že vrátim peniaze prípadne zašlem nový tovar.Teraz čakám,ak Pán Boh dá,že sa mi to šťastlivo vráti späť.I keď s predlžujúcou sa prepravou šanca na prežitie rakov klesá.Súbežne s touto som poslal aj inú ktorá tiež meškala no všetko dorazilo do BA v poriadku.Ak sa mi zásielka nevráti späť v poriadku vznikne mi škoda cez 40eur.A to som ja idiot odpustil poštovné,cenu dal len 1euro/ks(pár takmer chovných jedincov).Cena ktorú mal pán Horvath za dobierku zaplatiť činila len 15eur za 15ks.
Nuž čo, za dobrotu na žobrotu. :(
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Zlé skúsenosti s kúpou rastlín od jack11j@azet.sk

Odoslaťod astro » 20 Jan 2012 00:51 am

to nasere :evil:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Zlé skúsenosti s kúpou rastlín od jack11j@azet.sk

Odoslaťod prasan » 20 Jan 2012 01:02 am

To hej :twisted: :twisted: :twisted:
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Zlé skúsenosti s kúpou rastlín od jack11j@azet.sk

Odoslaťod Giftzahn » 20 Jan 2012 06:48 am

@prasan: jj, to poriadne nasere ... za dobrotu na zobrotu ... a chudaci raci .... :cry:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zlé skúsenosti s kúpou rastlín od jack11j@azet.sk

Odoslaťod marlo » 20 Jan 2012 10:19 am

prasan : pri tychto veciach jedine platba vopred.
Ja som sa tolko krat popalil ze bud platba vopred alebo ziadny obchod.

Mna osobne na tom najviac hneva ked sa musim trepat na postu pre neprebratu zasielku a este im za to zaplatit :)
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zlé skúsenosti s kúpou rastlín od jack11j@azet.sk

Odoslaťod Giftzahn » 20 Jan 2012 10:31 am

marlo napísal:prasan : pri tychto veciach jedine platba vopred.
Ja som sa tolko krat popalil ze bud platba vopred alebo ziadny obchod.

Mna osobne na tom najviac hneva ked sa musim trepat na postu pre neprebratu zasielku a este im za to zaplatit :)


njn, to sa ti u mojej malickosti stat nemoze :mrgreen: inak mas este skladom tu Aquael dvojitu lampu co si Astrovi dodaval? ak ma pamat neklame :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zlé skúsenosti s kúpou rastlín od jack11j@azet.sk

Odoslaťod astro » 20 Jan 2012 10:43 am

ja ju nemám od marla, nechal som si ju doviezť z Varšavy, u nás ju vtedy nik nepredával
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Zlé skúsenosti s kúpou rastlín od jack11j@azet.sk

Odoslaťod Giftzahn » 20 Jan 2012 10:56 am

astro napísal:ja ju nemám od marla, nechal som si ju doviezť z Varšavy, u nás ju vtedy nik nepredával


aha, njn sak nie je pre mna ... a daval som zaujemcovi uz feedback ze u teba nejako prilis rychlo sa odporucala do vecnych lovist ... ale sak to poznas komu niet rady .... 8) tomu prestane Aquael lampa svietit :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zlé skúsenosti s kúpou rastlín od jack11j@azet.sk

Odoslaťod prasan » 20 Jan 2012 12:47 pm

Doteraz posielam na dobierku no na takého blbca som natrafil až teraz.Nikdy nebol problém a ak náhodou, vždy som to rýchlo a seriózne vyriešil.Zas tu máme príklad demencie,že o danom druhu nič nevie a nič si nezistí no chcel by chovať.A to si stopro nadáva Ing. na úrade geodézie,kartografie a katastra.Ak v telefóne začujete maďarský prízvuk tak to môže byť on.Blbec alias Horvath Róbert.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: www.burza.akva.sk - hodnotenie kupcov

Odoslaťod Milan666 » 20 Jan 2012 15:09 pm

Chudáci ráčiky!!!!!!!!!
Tie tvoje u mňa sa majúúúúúú, že vraj microssorium ne požierajú a ani valisnériu, musím vyskúšať. Konečne som zohnal pre nich riadné krmivo
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: www.burza.akva.sk - hodnotenie kupcov

Odoslaťod prasan » 20 Jan 2012 17:19 pm

To som rád,že sa ti držia. :pivo:
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.