Diskus - asi zomrie



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Diskus - asi zomrie

Odoslaťod pakub » 17 Aug 2011 16:51 pm

Najprv mal niečo ako vred pod plutvou,prestal žrať,teraz má už aj vypúlené oči(extrémne ),neviem čo by to mohlo byť,tak sa s ním pomaly lúčim.Foto je v albume.
Prílohy
P8170082.JPG
P8170080.JPG
pakub
 
Príspevky: 23
Obrázky: 26
Založený: 16 Nov 2008 21:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Diskus - asi zomrie

Odoslaťod Luboo » 17 Aug 2011 17:08 pm

Disky, ani iné cichlidy už nechovám... Ale ešte pamätám, že vypúlené oko u cichlíd býva zvyčajne bakteriálneho pôvodu, rybu sa len málokedy z toho podarí vyliečiť... Čo sa týka diery, vyzerá to na bakterku. Mokvá mu to? tvorí sa chrasta? Zväčšuje sa, robí sa mu okolo biela pleseň? Aké máš parametre vody, kedy si ju posledný krát vymieňal, teplota, nedal si k nemu nové ryby, aká je ostatná osádka? Neodrel sa niekde o kameň/skalu? Ako sa tento disk teraz správa, žerie, neuťahuje sa niekde do rohu? Ako dýcha? Prevzdušňuješ teraz intenzívne nádrž? Čím si to skúšal liečiť? Podľa mňa máš niečo s vodou - rozklad potravy, vysoká teplota a málo vzduchu. UV lampu máš? Aj zapnutú? Skús čím skôr vymeniť vodu, škoda by ho bola veľká, lebo je krásny. Ťažko ti poradiť takto na diaľku, keď môžem len hádať a nepoznám čo je hlavne s vodou v tvojej nádrži?!
Prajem ti, aby si ho zachránil!!!
Obrázok používateľa
Luboo
 
Príspevky: 97
Obrázky: 114
Založený: 04 Jan 2007 22:28 pm

Re: Diskus - asi zomrie

Odoslaťod pakub » 17 Aug 2011 17:33 pm

Tieto ryby už mám už dlho.Krmim ich len granulami a osádka akvárka sa nemenila asi 2 roky.Momenáalne som nasadil Entizol a teplotu držím na 33 stupňov.Viac urobiť neviem.Tú dieru pod plutvou má po nejakom zápale,ale nebola to odrenina,najprv to bol ničo ako vred.Tá diera sa hojí,ale tie oči sú strašné..... :-((
pakub
 
Príspevky: 23
Obrázky: 26
Založený: 16 Nov 2008 21:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Diskus - asi zomrie

Odoslaťod Luboo » 17 Aug 2011 17:52 pm

Ak mal biely vred, tak to by sa musel stať zázrak, aby toto ešte rozchodil...
Nieže sa prosím ťa urazíš, lebo neviem, ani koľko máš rokov, ani ako dlho chováš disky. (Ale to nie je teraz až tak podstatné.) Čo by som urobil ja, pre snahu o záchranu tejto krásnej ryby (bez záruky!)? V prvom rade vymenil vodu, aspoň 1/2 nádrže, intenzívne dal vzduchovať na drobné bubliny, NEKŔMIŤ, zhasiť svetlo a nechať ho v pokoji bez stresov! 33 C je pre neho podľa mňa ďalší šok, ak bol zvyknutý na 28, Je vážne chorý, stresovaný a aspoň dúfam, že v nádrži je/bol dominantný, aby sa teraz do neho nepustili tie, čo boli v hierarchii pod nim. Ešte osvedčená rada z mojej praxe - nekŕmte dospelé ryby v týchto horúčavách!! Zdravá, dospelá ryba v týchto teplotách nepotrebuje žrať, ale potrebuje dostatok kyslíka. Čím vyššia teplota, tým menej kyslíku. Čím vyššia teplota, tým rýchlejší bakteriálny rozklad vo vode. A čo je s tou UV-čkou? Máš? Ak som ti radou aspoň trochu pomohol, som rád...Som zvedavý tak ako ty, ako tvoj chudák z toho výjde.
Ale poviem pravdu, podľa fotiek by som na neho nevsadil viac ako euro...
Obrázok používateľa
Luboo
 
Príspevky: 97
Obrázky: 114
Založený: 04 Jan 2007 22:28 pm

Re: Diskus - asi zomrie

Odoslaťod pakub » 17 Aug 2011 18:38 pm

To,čo vidíš teraz je už asi posledné štádium.Táto choroba alebo čo to je už trvá asi 10 dní.Ten vred sa pomaly hojí,tam nemám obavu.Neviem čo znamenajú tie oči.Už vyzerá ako karas.Inak normálne pláva s ostatnými a keby nemal tie oči,tak je v pohode.Vodu som samozrejme ihneď vymenil ( niekolkokrát) a mením pravidelne jednu tretinu týždenne.To extrémne zvýšenie vody je už posledný pokus,ale zvýšenie teploty nad 33 v kombináciii s Entizolom vždy zabralo.Ten vred sa mu tiež začal hojiť po zvýšení teploty a pridaní soli do vody.Disky už mám niekolko rokov,takže preskákal som už všeličo,ale takéto oči som ešte nevidel ...
pakub
 
Príspevky: 23
Obrázky: 26
Založený: 16 Nov 2008 21:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Diskus - asi zomrie

Odoslaťod pakub » 17 Aug 2011 18:40 pm

ešte niečo - táto ryba už má 3 a pol roka
.
pakub
 
Príspevky: 23
Obrázky: 26
Založený: 16 Nov 2008 21:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Diskus - asi zomrie

Odoslaťod Luboo » 17 Aug 2011 20:33 pm

Spomínam si v súvislosti s tvojim diskom aj na môj posledný pár, mal som ho od 8 mesiacov do veku cca 4 rokov. Potom som odišiel zo Slovenska pracovať do zahraničia - tak som ich musel predať.
Cichlidám sa aj tak asi žiadny iný rybí rod nevyrovná... Moje disky boli ako nejaké psy. Ak prišiel k akvaru niekto, koho nepoznali - spoza skla na neho útočili. Ak sme zabudli zapnúť o 19,00 televízne noviny, rozbesneli sa, dokedy sme im TV nezapli. Vyzeralo to dosť groteskne dve placky s vyvalenými očiskami nalepené na predné sklo čumia na telku. Keď sa niekto postavil pred obrazovku, okamžite plávaním hore-dole naznačovali, aby odtiaľ vypadol. Žrali ako prasiatka, najradšej živé gupky a nitenky cez pinzetu priamo do tlamy. Pred výterom občas mali talianske manželstvo. Bili sa, lebo každý chcel iné miesto na vytieranie. Rastliny lietali aj s koreňami a ja mal som strach, či v tom besnení aj akvaro nerozbijú. Krátko potom prišlo udobrenie, predvádzali sa jeden druhému, natriasali sa, plávali do kruh - čisté divadlo - ako skutoční zaľúbenci. Kúpila si ich jedna politička-akvaristika a milovníčka diskusov. Celkom vzorne sa o ne starala, resp. platila aj profesionála, ktorý im chodil čistiť akvaro. Videl som ich po mojom návrate na Slovensko, už ako cca 8-9 ročné. Boli už starí, vychudnutí, samec mal zmenenú farbu, ale stále boli dosť zúriví a robili poriadky s mladšími diskami aj skalármi. Dnes sú moje disky už v rybom nebi a mne po nich zostal dosť veľký foto-archív a krásne spomienky...Po nich som nikdy žiadne iné disky nemal.
Obrázok používateľa
Luboo
 
Príspevky: 97
Obrázky: 114
Založený: 04 Jan 2007 22:28 pm

Re: Diskus - asi zomrie

Odoslaťod saam73 » 03 Jún 2014 20:18 pm

mam otazku,je pri chove diskusov potrebna UV lampa? dakujeeem
saam73
 
Príspevky: 37
Založený: 29 Jan 2014 17:22 pm

Re: Diskus - asi zomrie

Odoslaťod kvietik » 03 Jún 2014 21:13 pm

pytas sa na to v nie najlepsej teme... ale nemusi byt
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: Diskus - asi zomrie

Odoslaťod saam73 » 03 Jún 2014 21:31 pm

kvietik napísal:pytas sa na to v nie najlepsej teme... ale nemusi byt
prepacte a ospravedlnujem sa ale dakujeeeem za radu:)
saam73
 
Príspevky: 37
Založený: 29 Jan 2014 17:22 pm


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.