Kalná voda



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Kalná voda

Odoslaťod Lumika » 17 Aug 2011 20:50 pm

Pekný deň,
kúpila som si akvu a robila som všetko podľa toho, ako som mala. Umyla som, položila na vodorovnú plochu dala štrk (čo je pravda, že som ho nepremyla, ale predavač povedal, že to j taký že sa nemusí premývať), dala substrát a na to ďalšiu vrstvu štrku. Nasadila 3 druhy rastliniek každej veľkosti a zapojila prístroje. Lenže keď som začala nalievať vodu začala sa voda neskutočne kaliť a aj keď som moje 63l akvárium zaplnila po okraj, voda sa nerozčírila. Filter som nemala zapnutý, lebo som si myslela, že sa to samo upokojí. Lenže nestalo sa, takže som nasadila filter a ten síce maká ale nič nepomáha. Koľko môžem očakávať, že sa to nepohne? a pohne sa to vôbec? A ak tam dám rybky, nezakalí sa mi to znova po tom? Mám potom znovu nasypať štrk aby tam ten kal zostal pod ním? Bojím sa, že to ani keby som vyčistila vodu, znova sa to zvíri. Prosím o radu. :|
Lumika
 
Príspevky: 2
Založený: 17 Aug 2011 20:39 pm

Reklama

Re: Kalná voda

Odoslaťod marlo » 17 Aug 2011 21:26 pm

Nie je mi z otazky jasne ako dlho vlastne je to akvarium zaolzene .
Nechaj filter bezat a cakaj.

A napis este aky mas filter a co je to za strk a substrat.

Takto mozeme len teoretizovat.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kalná voda

Odoslaťod d.gemza » 18 Aug 2011 15:27 pm

No problemom je ze si nepremyla strk. Prach zo strku ti zakalil vodu. Ale nic sa nedeje. Len vymienaj vodu a ono to prejde.
d.gemza
 
Príspevky: 87
Založený: 27 Jan 2009 20:16 pm

Re: Kalná voda

Odoslaťod Lumika » 19 Aug 2011 14:57 pm

No, premyla som štrk a už je všetko ok :) Už sme dali aj rybičky a žijú len sú ešte stresované a tie tetry modré stále len na ednom mieste sú ale to sa asi zmení a budú plávať všade :)
Lumika
 
Príspevky: 2
Založený: 17 Aug 2011 20:39 pm


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.