Green hope



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Green hope

Odoslaťod ASUSKO » 29 Júl 2011 21:36 pm

a to mini v pravo sa ako ma :?: už si ho dlho neaktualizoval
obe akva su pekne.
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Reklama

Re: Green hope

Odoslaťod fazyl » 29 Júl 2011 22:00 pm

@Matka11: Mas na mysli asi HC (Hemianthus callitrichoides), no ono je to dost narocna rastlina, aj na svetlo, na pridavanie co2 a ziviny ako v dne tak aj vo vode. Ano hnojim PMDD (Poor Man's Daily Drop alebo nieco take to znamena) viac o tomto hnojive najdes napr aj tu na akva.sk alebo napr http://pmdd.anminet.sk/ a ja som si to objednaval od jedneho pana z BB, ak chces poslem ti kontakt.
@ASUSKO: no experimentalne akva si stale preziva po starom, nedavno som ho zastrihol vyraznejsie lebo uz tam bola dost dzungla 8)
ak budem nabuduce fotit 16l tak sfotim aj to male a hodim do temy
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope

Odoslaťod Maťka11 » 29 Júl 2011 22:02 pm

vdaka a ak by som ta mohla poprosit bay si mi v ss poslal kontakt na toho pana :) ... a uz som citala na fore o tom ale nikde som nenasla cely nazov vsetco to volaju len PMDD :D
Maťka11
 
Príspevky: 50
Obrázky: 0
Založený: 30 Okt 2010 20:02 pm
Bydlisko: Košice

Re: Green hope

Odoslaťod fazyl » 08 Aug 2011 22:39 pm

no tak som sa dostal k mojmu bookmarku o riasach http://planta.aquariana.cz/rasy_01.htm a zistil, ze mam asi v akva vsetky 3 druhy vlaknitej zelenej riasy teda B-1 az B-3 :? . B-1 je najma na blyxe ale mozno to bude nieco ine kedze niektore vlakna su aj 1-2 cm a nie len par mm. Par chumacov podobajucich sa B-2 som nasiel na kamenoch ale aj v HC, snazil sa odstranit cim skor. B3 mam poprepletane v HC :(. A k tomu vsetkemu sa mi na bokoch akva na vrcholoch HC robi asi sinica, take tmavo zelene cudo, ide lahko dole. Odstranujem to a namotavam ako sa da ale prestava ma to bavit a CJ zjavne nechutia. Odfotit sa mi to moc nepodarilo.
Davku PMDD som vratil na 0,1ml denne, asi zacnem davat jeden den Tenso druhy ostatne prvky a takto nastriedacku, svetlo je 7 hodin, pustil som trosku viac co2 a vymenil 1/3 vody. Akekolvek rady vitane :D
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope

Odoslaťod noiseless » 08 Aug 2011 22:45 pm

no ja by som asi uplne prestal hnojit, o trosicku vyssie dal svetlo a riadne vypeckoval CO2 ... Nemal by to byt problem kedze mas flasu :) ... Drzim palce, velmi pekne akvarium inak, tak snad nepadne :( ... Ale tak riziko malych nadrzi je predsalen ovela vacsie ako pri velkych a je pravda co sa hovori (ked som sa naplno venoval mojmu minicku tak som tomu nemohol a ani nechcel uverit) ze cim mensia nadrz tym viac problemov a vacsie riziko konca akvaristikovania. Ale kazdopadne velice drzim palce :)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Green hope

Odoslaťod fazyl » 08 Aug 2011 23:01 pm

dik noiseless :)
svetlo vyssie dat neviem, je v kryte a ten je polozny na akvarku. co2 som pridal a neviem ci s tym hnojenim uplne prestat alebo ubrat len... no s tym ci vo vacsom akva je menej problemov s riasou, tym si niesom isty az tak. Videl som nadrze s XXX litrami a mali problem, riasi zavisia od viacerych faktorov.

PS: dnes som 3ti krat zastrihaval HC od zalozenia :), v strede v predu je uz HC pekne huste ale tie kraje nejak nejdu, asi pridam na obe strany LEDky.
PS2: zadne rohy akvarka zacinaju byt prazdne, kedze HC tam odchadza asi kvoli nedostatku svetla.Rozmyslam, ze tam dam nejaku inu rastlinu a zatial ma napada Pogo (neviem zohnat a od Tropicy musim objednavat viac kosikov :evil: ). Myslite, ze by tam vobec "prezilo" ? Jedna ruzica co prezila moj savokupel sa spamatala a zacal rast celkom slusne. Alebo nejaky iny typ co by sa tam hodilo? :roll:
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope

Odoslaťod fazyl » 09 Aug 2011 16:29 pm

Ten noiselessov napad so zdvihnutim svetla mi nejak vrta v hlave. Co myslite, ak by som prerobil kryt a dvihol svetlo nejake 3cm oproti sucasnej vyske, presvietila by 11W ziarivka rovnako dobre akva a teoreticky by viac svetla dopadalo aj na boky kde je to so svetlom mmntalne problem. Je moja uvaha opodstatnena? Alebo dvihnutie o 3cm by to velmi nezmenilo? :?:
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope

Odoslaťod fazyl » 13 Aug 2011 18:50 pm

Dnes som troska bastlil a zajtra pribudnu do krytu na oba kraje LED diody po 29ks na kazdu stranu. Snad to pomoze tym krajom a HC sa zacne rozrastat aj tam.
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope

Odoslaťod fazyl » 15 Aug 2011 22:36 pm

Boj s riasou pokracuje, zatial bez vyraznejsich uspechov. Jedine co ma mmntalne tesi je Pogo, ktore rastie pekne a je bez riasy (zatial :o ). S LEDkami nakoniec ziadna slava, jeden spoj nevydrzal cize LED dosviecuju len pravu stranu. Aj s poctom som sa nejak sekol, cize pravu stranu dosviecujem len s 24 LED

Jedna s pasucou sa japonicou, druha zial neprezila vikend a skoncila zaseknuta medzi krytom a akvarkom :?
Obrázok
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope

Odoslaťod noiseless » 15 Aug 2011 22:57 pm

to HC sa Ti pekne rozrástlo, palec hore ;)

držím palce, nech sa podarí riasu zdolať
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Green hope

Odoslaťod fazyl » 15 Aug 2011 23:11 pm

vskutocnosti to nieje az taky husty koberec ako vyzera na fotke, teda okrem stredu. po tych krajoch stale bieda
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope

Odoslaťod fazyl » 22 Aug 2011 22:15 pm

vyzera to tak ze mi dochadza co2 flasa :evil: . vydrzala 2,5 mesiaca, popravde cakal som som ovela dlhsiu vydrz., min 4 mesiace.. no co uz, v stvrtok rano skusim zajst na jazero Pri krasnej z linku plnenie-flias-co2 a dufat, ze mi to tam niekto naplni za pockanim (ak to tam este funguje). Ak nie tak mam velky problem.

Inak ked davate plnit flase davate dolu redukciu a el. ventil? Nemam na byte ani kluc cize snad to nebude problem ked to donesiem do plnicky komplet.
Pozna niekto ine miesto v KE kde plnia za pockanim?
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope

Odoslaťod triscene » 22 Aug 2011 22:38 pm

no aj ja by som tipoval ze 0.5kg flasa ti vydrzi dlhsie, ja mam 1.5kg a uz fici asi polroka a cakam este este vyse polroka vydrzi :)
myslim ze neva ak im to doneses komplet, isto tam maju nastroje na odmontovanie :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Green hope

Odoslaťod fazyl » 23 Aug 2011 00:23 am

nooo aj mna ta vydrz (nemilo) prekvapila, ale mozno ze nebola flasa uplne plna ? uvidim, kolko vydrzi po dalsom naplneni
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope

Odoslaťod chnuro » 23 Aug 2011 09:16 am

fazyl, mne 0,5kg flasa bublinkovala asi 4 mesiace v 16L mini, ale mam podozrenie, ze som mal slabo zatiahnutyy set k flasi. Teraz som to bez milosti zatiahol na fest s "hasákom". Priamou úmerou si potom spocitam, ci mohla ta 0,5kg vydrzat 4 mesiace, lebo ja som ocakaval vydrz 6-9 mesiacov. Ked mi dojde 1,5kg, len vymenim flasu a mam niekolko mesiacov cas na naplnenie ;-). Ta flasa ma stala 10€ (len vdaka chybe tetusky na plnicke, inak stoji 17,5€).
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Green hope

Odoslaťod Holubar » 23 Aug 2011 09:33 am

fazyl v ramci KE plnicka najlepsie naozaj pri Krasnej. Bol som minuly tyzden, vsetko je tam po starom, aj otvaracie hodiny. Naradie tam maju, a vacsinou su tam ochotni, takze tipujem, ze daju dole, co bude treba
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Re: Green hope

Odoslaťod fazyl » 23 Aug 2011 10:59 am

@chnuro: kontroloval som vsetky spoje po kupe a neunikalo to nikde. skor si myslim, ze nebola uplne plna, alebo som pustal fakt vela co2 do akva :D

@holubar: potesil si ma, snad to vo stvrtok zriesim bez problemov :P
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope

Odoslaťod fazyl » 23 Aug 2011 16:12 pm

flasa uplne dosla, provizorne som dal do akva dva difuzne zvony (otocene poldecaky :D ) a naplnil ich zo sifonovej bombicky, neviem na aku uroven takto dostanem co2 ale lepsie ako nic a burciak uz robit nemienim.
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope

Odoslaťod fazyl » 25 Aug 2011 09:12 am

a opat bubleme, poldecaky von! :D
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope

Odoslaťod Holubar » 25 Aug 2011 09:35 am

kolko vypytali za 0.5kg?
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Re: Green hope

Odoslaťod fazyl » 25 Aug 2011 10:15 am

3e som platil, celkom dost si myslim :)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope

Odoslaťod Holubar » 25 Aug 2011 10:18 am

hej, tolko platim za 2kg. Myslim, ze mi niekto aj vravel, ze za tieto dve pytaju rovnako
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Re: Green hope

Odoslaťod fazyl » 25 Aug 2011 11:08 am

mozno si zauctoval ze mi daval dole ventili a potom naspat :), ale sumu neriesim vobec, hlavne ze som to rychlo vybavil a akva prezilo bez vacsej ujmy
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope

Odoslaťod fazyl » 12 Sep 2011 22:37 pm

Do zadnych rohov som pridal dalsie Pogo, chvilu mu bude trvat kym sa spamata z cesty a kupela v save 8)
Blyxu som vytahal, a "okupal" v savovom roztoku kedze bola strasne zariasena, dosypal viac strku a zasadil znova. Blyxe sa vobec nedari, listy odchdzaju, vobec nerastie a ma slabo zelenu farbu, co2 dostava, PMDD tiez, substrat je tiez plny zivin, svetla ma dost a aj tak nerastie... :(
HC po starom, zariasene a myslim ze uz sa tej riasi v nom nezbavim, odchadzam v stredu na tyzden prec tak nechem vediet co ma bude cakat ked sa vratim :lol:
zacinam pomyslat nad prerabkou uz :D

Akva po 3 mesiacoch:
Obrázok
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.