Vymena filtra Hailea BT400 za nieco ine



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Vymena filtra Hailea BT400 za nieco ine

Odoslaťod michal.chvostac » 19 Okt 2011 23:02 pm

prasan: ked som videl tie fotky tak uvazujem ze by to mozno aj slo, no ked som to skusal tak som do toho dost tlacil vselijako a neslo to, nechcel som to prehanat lebo som s abal aby som to nezlomil. teraz to vsak nemozem skusit lebo ten filtr mam v akvarku ktore mam doma, teraz som v podnajme (student), ale ked budem najblizsie doma tak to urcite skusim. ak to pojde, tak ti velmi pekne dakujem za pomoc, pomoze to dost s cistenim. dufam ze mas pravdu a bude sa to dat aj u toho mojho..
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Vymena filtra Hailea BT400 za nieco ine

Odoslaťod Milan666 » 20 Okt 2011 15:17 pm

prasan,
Je to tento, ten vršok nerozoberieš, nedá sa a tam sa usádza najviac sajrajtu
Obrázok
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Vymena filtra Hailea BT400 za nieco ine

Odoslaťod tomas1 » 20 Okt 2011 15:28 pm

ak mislis ten sedi vrch tak ten davam dole kliestami a potom sa to da pohodlne vicistit a zase zlozit aj ja som si mislel ze to je tam napevno ale skusal som jeden stari nepotrebni fan 3 plus rozoberat a tak som na to dosiel ide to aj rukou ale kliestami je to pohodlnejsie :D
tomas1
 
Príspevky: 312
Obrázky: 17
Založený: 21 Feb 2010 08:18 am
Bydlisko: bratislava

Re: Vymena filtra Hailea BT400 za nieco ine

Odoslaťod Milan666 » 20 Okt 2011 15:37 pm

Ježiš, tá tvoja gramatika, vôbec nerozumiem, čo s kliešťami?!
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Vymena filtra Hailea BT400 za nieco ine

Odoslaťod prasan » 20 Okt 2011 17:55 pm

Ide to tahšie,ale normálne to podpáč napr.nožíkom a ťahom smerom kolmo nahor to vyberieš.Potom sa to dá opäť normálne zložiť.Dá sa to aj pomaličky nechtom(rukou),ale pár krát som si skoro načal prst tak nôž je bezpečnejší.Pri nasadzovaní treba dodržať zhodu,má to tam širšie a užšie zapustenie. :wink: :pivo: Len pomaličky a opatrne nech si pri páčení nepolámeš priesvitnú časť.Je to presne ten čo som dal fotky,posledné 4.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Vymena filtra Hailea BT400 za nieco ine

Odoslaťod Milan666 » 20 Okt 2011 18:51 pm

Ja som videl kolegu ako to otváral a následne dojebabral, ďakujem, neprosím. Našiel som spôsob ako to čistiť, ale poďme radšej k tej hailei
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Vymena filtra Hailea BT400 za nieco ine

Odoslaťod prasan » 20 Okt 2011 20:28 pm

Celkom to ide.Nechcem uraziť kolegu,ale bol asi dosť nešikovný.Od výroby je to skonštruované na rozobratie.Preto je to na tesno aby to tam nelietalo.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Vymena filtra Hailea BT400 za nieco ine

Odoslaťod michal.chvostac » 20 Okt 2011 21:44 pm

myslim ze na tej starsek verzii to bolo ovela lepsie poriesene. dalo sa to lahucko otvorit a nic tam nelietalo.
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vymena filtra Hailea BT400 za nieco ine

Odoslaťod prasan » 21 Okt 2011 06:59 am

Áno dalo sa to ľahko otvoriť.Po dlhšom čase sa však stávalo ,že sa priesvitná časť pri častom natáčaní(rozoberaní) vychodila a výtok sa ti samostatne začal natáčať.Bolo potrebné to potom dodatočne niečim zaisťovať.Ja som používal polovičku hmoždinky.Na novej verzii je to prerábané práve preto.Druhá nevýhoda bola tá,že staršie filtre poriadne netesnili a i pri menšom povybratí z vody(nad hladinu) sa zavzdušňovali a nedokázali potom tlačiť vodu.Novšie je možné zdvihnúť až po farebný pásik nad vodu a filtrujú bez akýchkoľvek komplikácii ďalej.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Vymena filtra Hailea BT400 za nieco ine

Odoslaťod prasan » 21 Okt 2011 14:22 pm

No tak som pre vás nahral video ako na to. :wink:
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Vymena filtra Hailea BT400 za nieco ine

Odoslaťod Milan666 » 21 Okt 2011 15:01 pm

Díky za návod, myslím, že pomôže nielen mne
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Vymena filtra Hailea BT400 za nieco ine

Odoslaťod Barbora_ZA » 19 Nov 2011 10:07 am

Ahojte,

rada by som ozivila tuto temu. Mam 2-rocny filter Hailea BT400 v 54 l akva (set). Pred par dnami zacal hrozne hucat (co robieva, ked je zaneseny), tak som ho vypla, vycistila (vyzmykala spongiu, zlahka vodou preplachla aktivne uhlie . nemenila som ho, bolo zanesene, ale nie extremne). Ked som dala filter spat do akva, vobec nesiel. Nesiel skoro 24 hod a potom sa svojvolne opat pustil, ale stale strasne huci a na dotyk citim ako vibruje akva (neskace po stole, ale chveje sa). :) Hoci bol vycisteny radsej som ho hned vypla, aby mi "nezamoril" akva.

Som zmatena, mam skusit vycistit aktivne uhlie? Moze to byt tym? (aj ked sa mi toto este nestalo). Alebo uz proste dosluzil a mam kupit novy?

Dakujem za vase nazory!
Barbora_ZA
 
Príspevky: 73
Obrázky: 5
Založený: 08 Okt 2009 21:26 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Vymena filtra Hailea BT400 za nieco ine

Odoslaťod prasan » 19 Nov 2011 12:51 pm

Ak sa rozbehol až po určitej dobe skontroluj či je dobre zložený a nebol zaseknutý rotor.Prípadne či sa rotor niekde neodiera.(vrčanie).
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Vymena filtra Hailea BT400 za nieco ine

Odoslaťod Milan666 » 19 Nov 2011 12:55 pm

Pretože si nehľadala informácie, čo si sa ani nesnažila, tak si nemohla vedieť, že aktívne uhlie sa používa len po chemickom znečistení akva. Takže nájdi si tému"aktívne uhlie" a doštuduj.
K veci: to uhlie vyhoď už je k ničomu, do tej mrižkovanej kocky doplň molitán, alebo daj kocku preč a vyplň to celé molitanom.
Keď bol zapnutý v sieti a nešiel, tak došlo k nahriatiu až prehriatiu komôrky v ktorej sa krúti tá vrtulka. Následne sa komôrka a možno aj vrtulka deformovala pri svojvolnom spustení. Máš šťastie, že vrtulka sa točí na oske, (pozri), vytiahni tú osku a musí mať na koncoch gumičky, gumičky v podobe akejsi mini čiapočky. K jednej sa nedostaneš tá je vo vnútri a druhá trčí vonku. Není tam? Mám pravdu? preto vybruje. Daj vedieť, nevyhadzuj poradíme :wink:
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Vymena filtra Hailea BT400 za nieco ine

Odoslaťod Barbora_ZA » 19 Nov 2011 13:01 pm

Milan666 napísal:Pretože si nehľadala informácie, čo si sa ani nesnažila, tak si nemohla vedieť, že aktívne uhlie sa používa len po chemickom znečistení akva. Takže nájdi si tému"aktívne uhlie" a doštuduj.
K veci: to uhlie vyhoď už je k ničomu, do tej mrižkovanej kocky doplň molitán, alebo daj kocku preč a vyplň to celé molitanom.
Keď bol zapnutý v sieti a nešiel, tak došlo k nahriatiu až prehriatiu komôrky v ktorej sa krúti tá vrtulka. Následne sa komôrka a možno aj vrtulka deformovala pri svojvolnom spustení. Máš šťastie, že vrtulka sa točí na oske, (pozri), vytiahni tú osku a musí mať na koncoch gumičky, gumičky v podobe akejsi mini čiapočky. K jednej sa nedostaneš tá je vo vnútri a druhá trčí vonku. Není tam? Mám pravdu? preto vybruje. Daj vedieť, nevyhadzuj poradíme :wink:

No moment, ja na tomto fore novacikom nie som a aktivne uhlie som si kupovala prave po referenciach nan, este asi pred rokom. Tak teraz neviem, ci som nieco nepochopila alebo kde sa stala chyba. :shock: Dam ho teda precc (nechcete niekto uhlie? mam ho viac nez dost :mrgreen: ).

A dakujem vam obom za radu, skusim to rozobrat a dam vediet, co som zistila. :)
Barbora_ZA
 
Príspevky: 73
Obrázky: 5
Založený: 08 Okt 2009 21:26 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Vymena filtra Hailea BT400 za nieco ine

Odoslaťod prasan » 19 Nov 2011 13:07 pm

Milanom spomenutá čiapočka má len malú dierku na osku a celá je vsadená do polojamky.Mohlo sa stať,že ti pri čistení vypadla,alebo si to len zle poskladala.Ak je to zle poskladané,niekedy si to sadne samo a filter prestane vrčať.Môže byť,že je toto osadenie už vychodené.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Vymena filtra Hailea BT400 za nieco ine

Odoslaťod Milan666 » 19 Nov 2011 13:23 pm

@ Barbora, no neurážaj sa hneď, veď práve, že nie si nováčikom.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Akt%C3%ADvne_uhlie
Prečítaj hlavne "použitie" a "použitie v akváriu", Ak si to čítala, tak sa vopred ospravedlňujem
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Vymena filtra Hailea BT400 za nieco ine

Odoslaťod Barbora_ZA » 19 Nov 2011 13:48 pm

Milan666 napísal:@ Barbora, no neurážaj sa hneď, veď práve, že nie si nováčikom.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Akt%C3%ADvne_uhlie
Prečítaj hlavne "použitie" a "použitie v akváriu", Ak si to čítala, tak sa vopred ospravedlňujem


Nenie, ja som sa vobec neurazila. Praveze mi to len neslo (a nejde) do hlavy, lebo ja som menila cielene molitan za uhlie, tak nechapem, kde som mohla tak skratnut, ze som urobila taku blbost... kvoli comu. :|

Idem to hned napravit... ked si predstavim tie moje chudinky v tom akva.. :(
Barbora_ZA
 
Príspevky: 73
Obrázky: 5
Založený: 08 Okt 2009 21:26 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Vymena filtra Hailea BT400 za nieco ine

Odoslaťod Mariok » 19 Nov 2011 15:14 pm

Ľudia prečo sa točíme stále v kruhu? Aktívne uhlie sa bez výmeny akurát stane chemicky neaktívnym - nasýtením prestane pôsobiť adsorbčne, ale mechanicky, ako podklad pre nitrifikačné baktérie pôsobí v pohode ďalej. Samozrejme, že je dobre občas prepláchnuť od mechanických nečistôt, rovnako ako filtračné peny. clanky/aktivne_uhlie.php - Aj obyčajnú filtračnú hmotu treba občas "preprať" lebo tiež môže "otráviť" akvárium.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Vymena filtra Hailea BT400 za nieco ine

Odoslaťod chrumka20 » 19 Nov 2011 15:18 pm

Asi blba otazka padne odo mna teraz, pri cisteni filtra sa ma odpojit od elektriny,teda vypnut, ale aj pri pravidelnej vymene vody sa ma filter vypnut? pretoze som postrehla ze ked vymienam vodu tyzdenne tak mi potom zacne filter viac "hucat" po nielkolkych hodinach to ustane, cim to moze byt? chcem podotknut ze to vrci prave filter.
chrumka20
 
Príspevky: 39
Obrázky: 3
Založený: 03 Okt 2011 19:14 pm
Bydlisko: Brezno

Re: Vymena filtra Hailea BT400 za nieco ine

Odoslaťod Milan666 » 19 Nov 2011 15:45 pm

@Mariok, ty si to opäť hodil do kruhu, ale dohodneme sa, uhlie je v akva zbytočnosťou, pokiaľ ho naozaj netreba. Radšej filtračnú hmotu väčšiu, čo u spomínaného filtra je skoro žiadna.

@chrumka, no či blba? posúď sama. Pri akomkoľvek manipulovaní s filtrom je nutné ho odpojiť od siete, teda vytiahnúť kábel zo zástrčky a to hlavne kvôli svojej bezpečnosti. To platí o každom el. prístroji, spotrebiči. (Hovoríme dúfam o vnútornom filtri)
Vodu vymieňaš predpokladám 1/3, takže pokiaľ po odčerpaní 1/3 vody z aq ostane filter nad vodou tak je samozrejmosťou ho vypnúť do doby jeho zaliatia. Keď si ho nevypínala, tak to môže byť tiež dôvod jeho hučania.
Ostáva mi veriť, že tvoja otázka bola položená vážne, pretože nad ňou by nie jeden pokrútil hlavou a potom by sa za ňu aj chytil
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Vymena filtra Hailea BT400 za nieco ine

Odoslaťod prasan » 19 Nov 2011 15:55 pm

Ak odsaješ vodu až tak,že filter už nedokáže prečerpávať poškodzuješ si filter ak takto beží bez vody.Samozrejme sa pri čistení zavzdušní a tak pokiaľ tam sú vzduchové bubliny bude hlučnejší.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Vymena filtra Hailea BT400 za nieco ine

Odoslaťod Mariok » 19 Nov 2011 16:14 pm

Milan666 napísal:@Mariok, ty si to opäť hodil do kruhu, ale dohodneme sa, uhlie je v akva zbytočnosťou, pokiaľ ho naozaj netreba. Radšej filtračnú hmotu väčšiu, čo u spomínaného filtra je skoro žiadna.
l


Dohodneme sa, že väčšia filtračná hmota je pre denitrifikáciu výhodnejšia, ale použitie hoci "nasýteného", ale prepratého aktívneho uhlia, nezabíja akvárium, ako sa mylne/neúplne uvádza v mnohých článkoch "uvolňovaním škodlivín".
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Vymena filtra Hailea BT400 za nieco ine

Odoslaťod Milan666 » 19 Nov 2011 16:36 pm

Mňa už nebaví to proti čomu si ty, ja už do kruhu nevložím nič
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.