naozaj je vhodné len na krevetky ?



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: naozaj je vhodné len na krevetky ?

Odoslaťod Milan666 » 20 Okt 2011 21:42 pm

Až ten burčiak pretlačí cez hadičku do akva, potom to bude dielo skazy. Nič v zlom,snahu oceňujem, chce to iné rastlinky, niečo mini, listy radšej dubové, alebo šištice z jeľše, ten vyust filtra otoč smerom dole, aby CO2 mala času na rozpustenie. Ten burčiak naozaj uprav ešte jednou fľašou a zarábaj do 2-oj litrovej fľaše
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: naozaj je vhodné len na krevetky ?

Odoslaťod kriloter » 22 Okt 2011 18:05 pm

Zdravim, tak sa ozyvam zas po nejakom case.
Zrekapitulujem ... 16l akvarko, stare dno od rataja, na nom profi soil, rastlinky sa navela podarilo zasadit, nejako burlivo nerastu okrem egerie, ale ani nekapu ocividne okrem echinodorus tenelus, ten to tusim neprezije ... voda je cista, na vrchu mastny povlak ... filter som vyhodil uplne, ziadne co2 ani hnojenie ...
Vyzera to zatial, ze by to mohlo fungovat, pmaly bude mesiac od zalozenia akva, aj ked zhruba pred 2 tyzdnami som menil dno ... akurat ma zacina trapit nejaka riasa alebo mach na vacsich listoch, zeby stetinkova? Nie je to vazne, ale nerad by som bol aby sa to rozsirilo ... hlavne by som potreboval radu, ci s tym zacat nejako bojovat alebo je to pri rozbehu normalne a casom zmizne ... Upravil som trosku svietenie, pred tym som svietil 10:00 - 22:00, teraz svietim 10:00 - 15:00 a 17:00 - 22:00. 11W trubica 840.
Este spomeniem co tam mam vysadene ... egeria densa, anubias barteri var. barteri (omylom, mal byt nana), echinodorus rubromaculatus, cryptocoryne x willisii, micranthemum micranthemoides, hygrophila polysperma, echinodorus tenellus, pogostemon helferi. Je to take, ze by to este chcelo rastlinky, ale cakam, ze by sa tieto mohli rozrast. Zivocichy zatial ziadne, uz by som aj nejake red cherry nasadil, len ich akosi neviem zohnat. Testy vody nemam ziadne, takze neviem ake su tam zivotne podmienky ... odporucate testovat?
Je nejake jasne znamenie, ze akvarko je zabehnute zivotaschopne? Mam uz celkom dost nacitane, ale nikde som tusim necital o nejakych priznakoch zabehnutia, vsade sa pise 3-4 tyzdne ...
Vlastne ani neviem, co sa chcem opytat, hadam vas po precitani napadne nejaka rada, ze ako dalej.
Vdaka :-0
kriloter
 
Príspevky: 51
Založený: 03 Okt 2011 21:26 pm

Re: naozaj je vhodné len na krevetky ?

Odoslaťod playman22 » 23 Okt 2011 09:45 am

kedze pises, ze si vyhodil filter, tak tam mas nieco, co ti hybe vodou? neviem ako iny, ale ja so stojacou vodou nemam dobre skusenosti... radsej by som tam mal aspon nejake male prudenie napr. bublifuk maly alebo ryby, ktore nou hybu... + hnojenie... bez hnojenia sa ti tam budu vytvarat riasi, lebo tym sa dari rozmnozovat hlavne ked sa nedari rastlinam... a ked to nechas tak a budes dufat, ze oni zmiznu same, tak o to tazsie sa budu dodatocne odstranovat... hlavne to chce hnojit a male prudenie, ktore to dopravy ku vsetkym rastlinam... o hnojeni tu mas ine temy, takze odporucam precitat...
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: naozaj je vhodné len na krevetky ?

Odoslaťod Milan666 » 23 Okt 2011 10:44 am

Bez filtra to môže byť v pohode, ale......., potrvá kým sa to stabilizuje
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: naozaj je vhodné len na krevetky ?

Odoslaťod lubosmihula » 23 Okt 2011 10:59 am

Burčiak som upravil tak, že na hadičku som namontoval spätný ventil a rozrábam ho len do 1/4 fľaše. Nechal som ju poriadne natlakovať (aby nepraskla) hlavne v noci, keď co2 vypínam. Pena vo fľaši mi stúpne tak max. do 2/3 fľaše. Dúfam, že nie viac. Poobzrám sa po iných rastlinách, ale sledujem že tie trávy začínajú vypúšťať korene. Hydrophyla tiež aktívne vypustila z boku korene, dúfam že sa jej tam páči. Echinodorus kleine bär je veľká rastlina, no je mi ľúto ju vyhodiť. Dal som ju do koša, ale ráno som si to rozmyslel a dal ju späť. Prubudla mi dekorácia (drevo) a uvažujem niejaké mini rastlinky, ktoré by sa ťahaly aj nadol. Neviem či také sú, lebo povečšine sa ťahajú hore za svetlom. To drevo (dekorácia) by mala vyzerať ako smutná vŕba. Poraďte dačo. Filter čo deň ide tichšie, zrejme sa zabeháva. Ale vyskytol sa mi problém vo forme kotúľky. Na liste echinodora som našiel takú rôsolovytú hmotu, asi vajíčka a na skle také dva malé slimáky, najprv som si myslel, že sú to zrnká profisoilu, no nebolo to tak. Všetko som odstránil no v šiútri ich bude možno celá hŕba.
Prílohy
potvrdenie z NÚP.jpg
verzia 2.0
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Re: naozaj je vhodné len na krevetky ?

Odoslaťod kriloter » 23 Okt 2011 11:08 am

Nemam tam nic co by hybalo hladinou, mozno poriesim nejaky mensi filter, ked je to nevyhnutne ... filter som vyhodil hlavne preto, ze je velky, vypust je nad hladinou ceril hladinu a tym odburaval aj to malo co2 co vo vode bolo ...
O hnojeni som cital aj poskulujem po pmmd, ale to uz potom chce asi aj co2.
Mohlo by pomoct nasadit tam nejakych 20-30 krevetiek?
Akurat som malickeho slimacika objavil, zda sa, ze mu tie riasy chutia, ale asi si s nimi sam neporadi chudacik :-)
kriloter
 
Príspevky: 51
Založený: 03 Okt 2011 21:26 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.