Ochrana pred vytopenim.



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod playman22 » 05 Nov 2011 00:15 am

no ale vsak oto ide... aby nemal strach a mal dobry pocit, ze urobil vsetko preto aby sa nic nestalo...
ale bavime sa uz asi o nicom... hlavne ze sa chapeme :-D
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Reklama

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod Stefanko » 04 Jan 2012 01:42 am

Zdravim. Opravte ma ak napíšem hlupost. Neviem ako to je v bytoch ale v dome máme poistku ktorá kazdých 10ms kontroluje stav prúdu pokial sa nemýlim a ak nastane zmena prúdu tak automaticky vypne prud do domu, bytu. Teoreticky ak by sa externy filter dal do niejakej nádoby alebo ak by sa pobliz filtra dal niejaky spotrebič a filter alebo akvarium by začalo tiect tak by to vyplo prud a snad to zastavi pretekanie ak je to sposobene externym filtrom. Samozrejme dufat ze nenastane samospad. Taky druh poistky je super lebo ak tečie pračka tak to vypne prud a nezabije to nikoho alebo ak ste vo vani a niekto vam hodi fen do vody tiez by vas to nemalo zabit. Ale neskušajte :)
Obrázok používateľa
Stefanko
 
Príspevky: 78
Obrázky: 0
Založený: 02 Nov 2011 19:33 pm
Bydlisko: Košice okolie

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod Stefanko » 04 Jan 2012 03:31 am

To s tym samospadom je blbosť. Ospravedlnujem sa az teraz som si to uvedomil čo som vlastne napisal. Samospad bude tak či tak pri externych filtroch je to samozrejmostou.
Obrázok používateľa
Stefanko
 
Príspevky: 78
Obrázky: 0
Založený: 02 Nov 2011 19:33 pm
Bydlisko: Košice okolie

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod Poly » 04 Jan 2012 14:20 pm

Co si napisal je skrabanie sa lavou rukou v pravom uchu. Ak chces nieco podobne, tak pod filter, alebo pod cele akvarium das nadobu, do ktorej das senzor a napojis to bud na domaci alarm, alebo ak si elektrokutil, alebo nejakeho poznas, jednoducho sa da zapojit obvod, ktory by vydaval zvuk, blikal, alebo co chces, ak zacne tiect filter/akva.
Ochrana proti preteceniu filtra sa da riesit elegantnejsie aj ked je to podla mna dost neprakticke. Medzi filter a akva zaradis elektromagneticke ventily a tie napojis, tak, aby sa zavreli, ak zacne tiect filter. Tam ale neviem, ako je to s ich odporom v otvorenom stave, ci sa v nich nebude chytat spina, kal a ci nebudu klast velky odpor tecucej vode.
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod playman22 » 04 Jan 2012 18:34 pm

za cenu vsetkych tych ventilov a obvodov mas poistku na 30000€ skodu na niekolko rokov... riesenie zadarmo: vsetky trubky/hadice co idu z/do akvaria by mali mat par centimetrov (3-4) pod hladinou malu dierku, ktora zavzdusni hadicu a prestane tiect voda, takze ziadne tecenie vody samospadom sa nekona... vytecie max 20l vody a to hadam ani nepretecie k susedom... pripadne skody hradi poistka... tym netvrdim, ze je to hlupost kupovat el.mag. ventily, ale pride mi to uz trochu paranoidne a zbytocne predrazene... kto sa boji, nech nejde do lesa :-D
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod Stefanko » 04 Jan 2012 20:11 pm

Playman22 velmi dakujem za tvoj prispevok a dam na tvoju radu. Mna to nenapadlo :( A Poly som študent napadlo ma to ako jedno z moznych riešeni ale ked som sa na to pozrel dnes tak mi to pride trocha blbe z viacerych dovodov takze dakujem chalani.
Obrázok používateľa
Stefanko
 
Príspevky: 78
Obrázky: 0
Založený: 02 Nov 2011 19:33 pm
Bydlisko: Košice okolie

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod Veemak » 04 Jan 2012 20:27 pm

Playman22 - cital som vsetky prispevky od zaciatku a dumal, ze ci to nikto ozaj neda take jednoduche riesenie, tak si to zachranil..
Obrázok používateľa
Veemak
 
Príspevky: 203
Obrázky: 252
Založený: 09 Júl 2008 21:26 pm
Bydlisko: Trencin

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod playman22 » 04 Jan 2012 22:38 pm

nieje za co ;-) este by som pre istotu dodal, ze
1) je potrebne to cele odskusat, lebo nieje jedno, ze aka velka je ta dierka
2) pri pravidelnom cisteni zistit, ci ju nieco nezarastlo, alebo neupchalo
3) dolievat pravidelne odpar, aby sa nezavzdusnili trubice/hadice ked klesne hladina (pre tych lenivejsich odporucam urobit dierku nizsie, ale pri pravidelnom doplnani vody v poho staci 2-3cm, tak "od oka")
nieje to najdokonalejsie riesenie, ale len taky maly trik, co sa hodi... nech vam to plave :pivo:
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod Stefanko » 04 Jan 2012 22:56 pm

Aku velkost diery by si odporučal? Tiez mi to vrtalo hlavou :)
Obrázok používateľa
Stefanko
 
Príspevky: 78
Obrázky: 0
Založený: 02 Nov 2011 19:33 pm
Bydlisko: Košice okolie

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod playman22 » 05 Jan 2012 19:33 pm

minimum by som dal 5mm...
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.