Piesok na dne a vykaly.



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Piesok na dne a vykaly.

Odoslaťod Bob » 15 Jún 2004 10:27 am

Vcera som bol pozriet kolegove akvarko( 350 l ), kde ma 20 duboisov a asi 8 prisavnikov. Na dne ma hnedy piesok. Co ma prekvapilo bolo to, ze piesok bol cisty, bez vykalov a pritom akvarko odkaloval pred viac ako tyzdnom.( Mozno na bielom by to bolo vidiet viac, ale aj ten hnedy bol cisty.) On mi tvrdi, ze odkedy ma piesok, dno ma ciste, ze vraj mu to vsetko vytahaju filtre. Ma ich tam dva. Jeden Shark3 + neviem znacku, ale taha 400/h. Mne osobne sa piesok paci, ale jediny dovod preco som si ho este nedal je ten, ze nechcem, aby sa mi po dne valal bordel. Pri strkovom dne vykaly klesnu dole a pri odkalovani ich vytiahnem von. S pieskom zatial nemam prakticku skusenost a fotky akvarii s pieskom mali urcite pred fotenim odkalene dna. Rad by som vas poprosil, kto ma piescite dno nech da vediet ako mu to funguje. Dakujem.
Obrázok používateľa
Bob
 
Príspevky: 123
Obrázky: 128
Založený: 06 Apr 2004 10:51 am
Bydlisko: Michalovce

Reklama

Re: Piesok na dne a vykaly.

Odoslaťod sokkyp » 15 Jún 2004 10:33 am

Ja mam piescite dno uz vyse roka a funguje naozaj bez problemov. Odkalujem raz za tyzden. Je to ciste, filtre robia svoju pracu dobre, kedze ryby su pohyblive, tak v pripade, ze sa to zviri, velmi rychlo sa to dostane k filtru. Na piesku sa vsetok ten humus jednoducho nema kam skryt.
Obrázok používateľa
sokkyp
 
Príspevky: 83
Obrázky: 21
Založený: 06 Okt 2003 12:29 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Piesok na dne a vykaly.

Odoslaťod kubrt » 15 Jún 2004 10:59 am

Mal som piesok 3 roky v AQ s afrikou a nikdy som nemal problemy s kalom. Mal som urobeny interny filter, kde som mal cerpadlo PowerHead 402 a roZne hrubky filtrenu. AQ malo 220 litrov. Keby som sa teraZ vracal k afrike, urcite by som pouZil na dno piesok. Este som mal v tom piesku takych malych slimakov (neviem ako volali), ale neustale preryvali ten piesok, nikdy som nemal ani s nimi Ziaden problem. Piesok moZem vrelo doporucit.
Obrázok používateľa
kubrt
 
Príspevky: 147
Obrázky: 29
Založený: 14 Sep 2003 15:34 pm
Bydlisko: TN

Re: Piesok na dne a vykaly.

Odoslaťod skala » 15 Jún 2004 12:13 pm

bob, ja mam fotky akvarii, a casto aj z neodkalenym dnom predtym. ja odkalujem priemerne raz za 1 - 2 mesiace, tazko povedat, lebo je to taka bokovka. ak by nebola, raz raz za 3-6 mesiacov staci. ak je to dobre usporiadane, ze filter to ma moznost tahat ako sa patri.

ku afrikam, cichlidam jedine piesok
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Piesok na dne a vykaly.

Odoslaťod marian » 15 Jún 2004 12:21 pm

O aky piesok sa jedna? Ten z pieskoviska pre deti, co sa podoba na hlinu?
Obrázok používateľa
marian
 
Príspevky: 137
Obrázky: 6
Založený: 26 Jún 2003 12:25 pm
Bydlisko: Margecany

Re: Piesok na dne a vykaly.

Odoslaťod Bob » 15 Jún 2004 12:55 pm

To marian: Ano je to nieco podobne, ale trocha bledsie.

Mam akva 180cm dlhe a nasavanie ex. filtra bude z jednej strany. Dufam ze to nebude problem aby sa vsetko dostalo do filtra.
Obrázok používateľa
Bob
 
Príspevky: 123
Obrázky: 128
Založený: 06 Apr 2004 10:51 am
Bydlisko: Michalovce

Re: Piesok na dne a vykaly.

Odoslaťod skala » 15 Jún 2004 13:51 pm

marian, ja mam obycajne z pieskoviska. je v nom trochu takeho pekneho bieleho. uplne si myslim, ze staci z pieskoviska.

Bob, staci urobit co najviac nazval by som to lahke dno, aby to miesami "prefukovalo". potom to filter stiahne
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Piesok na dne a vykaly.

Odoslaťod Bob » 15 Jún 2004 14:15 pm

skala napísal:marian, ja mam obycajne z pieskoviska. je v nom trochu takeho pekneho bieleho. uplne si myslim, ze staci z pieskoviska.
Bob, staci urobit co najviac nazval by som to lahke dno, aby to miesami "prefukovalo". potom to filter stiahne

Skala, dik. Dam tam este poriadne prevzdusnovanie a to pomoze miesat vodu.

Co sa tyka piesku z pieskoviska tak u nas je dost tmavy. Raz som uz mal tmavohnedy strk. Dno pohlcovalo vsetko svetlo a cele to potom vyzeralo ako polnocna krajina. Takze, ak nezozeniem biely budem si ho nuteny kupit. Zatial nemam ani predstavu kolko ho budem potredovat.
A aby som nezabudol, aku hrubku :?: Ten najjemnejsi :?:
Obrázok používateľa
Bob
 
Príspevky: 123
Obrázky: 128
Založený: 06 Apr 2004 10:51 am
Bydlisko: Michalovce

Re: Piesok na dne a vykaly.

Odoslaťod skala » 15 Jún 2004 19:24 pm

no, to prevzdusnovanie, ale bude mat asi iny ucinok, ako si pisal. prudy ti to dezorientuje, ja mam tiez vzduchovanie, ale je to na fyzikalne meranie. este k tomu to tocia kamene :-(

hrubka ti staci 2-3 cm, si to vyrataj s*d*3cm, cize napr. 10*4/zhruba 3= zhruba s rezervou 15 litrov - asi tak.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Piesok na dne a vykaly.

Odoslaťod Peter » 15 Jún 2004 20:25 pm

Ja mam u leleup strk premiesany s pieskom - ryby ho premiesali. Neviem ako to funguje, ale na dne fakt nic nie je (vobec nemusim pouzivat odkalovac), az si niekedy myslim, ze ryby ani nekadia a teraz aj zo sprclami je ich tam naozaj dost. Necistoty, skor zvysky potravy sa ale viac zachytavaju na skalach. Myslim, ze ked nie su rastliny, tak tie filtre naozaj tahaju lepsie uz aj preto, ze kal sa nikde nezachytava. Jediny dovod preco musim kazdy tyzden cistit filter su hnede stetiny, ktore ho zanasaju.
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.