Holubnik c.2 (480 L)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod M.i.s.o » 01 Dec 2011 16:34 pm

ties by som bol zvedavy kolko mna to stalo, ale nemam odvahu to zratat ;)
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod Luker13 » 01 Dec 2011 16:53 pm

zalezi aj od znamosti a od toho co si clovek dokaze doma vyrobit :) napriklad skrinka pod 300l akva z masivu za 50€ od znameho, kryt domaca vyroba....na tychto dvoch polozkach som usetril velmi vela :) ostatne radsej ratat nebudem :D
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod Dusky » 01 Dec 2011 17:19 pm

@Luker13 veru mas pravdu :D tatko mi zabezpecil kryt, stojan (zelezne jokli som si sam zohnal ), svetlo, elektricku skrinku, digitalne spinacie hodiny, poistky, redukcny ventil, ihlovy, elektromagneticky aj s trafacikom :D
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod Michal1987 » 01 Dec 2011 19:32 pm

Niekedy: čas = peniaze... Sem by sa hodil ten slogan z reklamy : Bojovník proti kríze. :) Teším sa na rozbeh akvária :)
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod sirPavol » 01 Dec 2011 22:54 pm

Ale aj tak. Tá suma je strašne vysoká... Aspoň mne sa tak vidí...
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod M.i.s.o » 02 Dec 2011 00:11 am

Michal1987 napísal:Niekedy: čas = peniaze...

pod toto sa trikrat podpisem, a vela homemakerov to nechce uznat, ide o to ci za cas ktory stravis vyrobou, zhananim, atd. dokazes zarobit tolko ze si to mozes kupit hotove. To si musi kazdy zvazit sam.
Inak dost tu asi OTeckujem Holubarovu temu :(
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod playman22 » 02 Dec 2011 08:06 am

na druhej strane niektory radi spekuluju, navrhuju a majstruju a vtedy je to ako druhe hobby :) a ten dobry pocit ked sa vsetko podari ako ma, sa neda vycislit cas/€
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod chnuro » 02 Dec 2011 08:53 am

Neviem, co sa vsetci cudujete. Tak si Holubar splnil sen a kupil do akvaria vsetko, aby to spravne fungovalo a pacilo sa mu to. Tych 2400€ zasa nie je vela na taku velku nadrz. Moje mini stalo tiez poriadny balik na to, ake je male. Ale mam, co som chcel.

@Holubar - daj radsej foto akva so zasadenymi rastlinami, nech sa tu nebavime stale o financiach. Tvoje predchadzajuce akva bolo pekne, tak som zvedavý, čím sa ukážeš teraz - so skúsenosťami ;-).
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod Holubar » 02 Dec 2011 13:54 pm

Tak aby sme to uzavreli. Uvedomujem si, ze to nie je malo penazi a z beznej slovenskej vyplaty si clovek 2x rozmysli, ci investuje vobec tretinu z takej sumy. Urcite by sa dala napr. skrinka s krytom a osvetlenim, ci dokonca filter zmajstrovat doma za zlomok ceny komercnych rieseni. Nespochybnujem ani nazor, ze pre niekoho je to prijatelnejsie aj z inej ako financnej stranky...

Ja ale popri klasickom zamestnani riadim obchodne aktivity vlastnej firmy a popri tom rozbieham dalsie dva projekty a tak som rad, ked si najdem cas na priatelku, nie to este obetovat na vlastne hobby viac casu ako potrebne minimum. Pri prvom akvarku som sa tym nechal tak pohltit, ze som na dva mesiace uplne vypadol z pracovneho zivota, co ma v konecnom dosledku stalo niekolkonasobne viac, ako par stoviek, co som usetril zhananim pouziteho zariadenia a to ani nehovorim o stresoch, ktore mi to dodatocne sposobilo...

Mam za sebou narocny a viac menej uspesny rok a toto akvarko je pre mna adekvatnou odmenou. Nakup a instalacia prebehli hladko a pocas celej doby prevladala len pozitivna nalada, co osobne od zriadovania a behu akvarka ocakavam.

Tak dufam, ze sa nikoho nedotklo, ze som si "dovolil vyhodit" take peniaze, ale pre mna to bola jedna z investicii, ktore viem, ze neolutujem. A ako som uz napisal, cena je primerana urovni nakupovaneho zariadenia a kvalite sluzieb, ktore su s nakupom spojene...

A spat k akavarku: potiahol som vcera v noci do druhej, rastlinky su vysadene, bezi to zatial s jednym filtrom, druhy by mal pribudnut do dvoch tyzdnov. CO2 som pustil zatial na blind, dnes nastavim regulaciu cez pH. Treba este nastavit spinacie hodiny s osvetlenim.

Mensi problem zatial iba s reaktorom SERA. Nemam pocitadlo bublin tak sa budem musiet pohrat s vystupom na CO2, aby islo len tolko, co sa stihne rozpustit a nehromadil sa tam plyn.

Fotky pridam vecer, ked budem doma.
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod Giftzahn » 02 Dec 2011 15:04 pm

Holubar napísal:Tak aby sme to uzavreli. Uvedomujem si, ze to nie je malo penazi a z beznej slovenskej vyplaty si clovek 2x rozmysli, ci investuje vobec tretinu z takej sumy. Urcite by sa dala napr. skrinka s krytom a osvetlenim, ci dokonca filter zmajstrovat doma za zlomok ceny komercnych rieseni. Nespochybnujem ani nazor, ze pre niekoho je to prijatelnejsie aj z inej ako financnej stranky...

Ja ale popri klasickom zamestnani riadim obchodne aktivity vlastnej firmy a popri tom rozbieham dalsie dva projekty a tak som rad, ked si najdem cas na priatelku, nie to este obetovat na vlastne hobby viac casu ako potrebne minimum. Pri prvom akvarku som sa tym nechal tak pohltit, ze som na dva mesiace uplne vypadol z pracovneho zivota, co ma v konecnom dosledku stalo niekolkonasobne viac, ako par stoviek, co som usetril zhananim pouziteho zariadenia a to ani nehovorim o stresoch, ktore mi to dodatocne sposobilo...

Mam za sebou narocny a viac menej uspesny rok a toto akvarko je pre mna adekvatnou odmenou. Nakup a instalacia prebehli hladko a pocas celej doby prevladala len pozitivna nalada, co osobne od zriadovania a behu akvarka ocakavam.

Tak dufam, ze sa nikoho nedotklo, ze som si "dovolil vyhodit" take peniaze, ale pre mna to bola jedna z investicii, ktore viem, ze neolutujem. A ako som uz napisal, cena je primerana urovni nakupovaneho zariadenia a kvalite sluzieb, ktore su s nakupom spojene...

A spat k akavarku: potiahol som vcera v noci do druhej, rastlinky su vysadene, bezi to zatial s jednym filtrom, druhy by mal pribudnut do dvoch tyzdnov. CO2 som pustil zatial na blind, dnes nastavim regulaciu cez pH. Treba este nastavit spinacie hodiny s osvetlenim.

Mensi problem zatial iba s reaktorom SERA. Nemam pocitadlo bublin tak sa budem musiet pohrat s vystupom na CO2, aby islo len tolko, co sa stihne rozpustit a nehromadil sa tam plyn.

Fotky pridam vecer, ked budem doma.


@holubar: ale kdeze pohodka ... sak hobby nie je o peniazoch ze ano ... a myslim si si este dost lacno obisiel :wink: daju sa podstatne vacsie peniaze vyhodit a vyska ceny smerom na hor je vzdy otvorena ze ano ... jj, inak plne suhlasim s tvojim nazorom ohladne zhanania pouzitej techniky a si asi jeden s mala ktory si uvedomuje nakladovost svojho neproduktivne straveneho casu ... jj, kiez by bolo viacej takych .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod MAUceu » 02 Dec 2011 16:07 pm

Holubar napísal:Tak dufam, ze sa nikoho nedotklo, ze som si "dovolil vyhodit" take peniaze, ...

Mna osobne sa to nedotklo a ani nie som pohorseny. Je to naozaj len tvoja vec ako si cenis cas a peniaze. Ja som sa len pozastavil nad sumou a zaujimalo ma co bolo take drahe. Moje 5. akvarko chcem podobnych rozmerov.
Chapem ze ked tam das vybojkove osvetlenie, PH controler, super filter, ... Ale aj tak sa mi to zdalo byt vela.
Tym nechcem povedat ze sa to neda aj drahsie. :)
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod -yogi- » 02 Dec 2011 17:24 pm

ja ako poznam holubara (iba s prispevkov, snad niekedy aj osobne), si myslim, ze vsetko dokladne popozeral a urcite nevyhadzoval peniaze na to, co mu nie je treba .....samozrejme da sa aj CO2 z burciaka, ale vsetko je na ukor niecoho (urcite, keby mal viacej casu, tak si aj stolik sam spravi aj osvetlenie)..myslim, ze je jeden z tych, ktori akva beru vazne, a radsej si nieco priplatit za odskusane a overene ako kupovat nieco co sa po case vyhodi....myslim, ze ja pojdem podobnou cestou, aj ked sa snazim akvarko zalozit uz rok, ale vsetko chce cas, studovat a premysliet si co a ako, aby clovek nebol neskor sklamany....ja mu prajem nech sa mu dari a clovek sa pri hobby nepozera na cenu co ho kolko stoji (ja som aj vcelar a tiez nelutujem peniaze, ktore do toho investujem, a urcite nie som na tom ziskovy)....
ja sa len tesim, kedy sem hodis nove fotky, aby som si mohol aspon na tvojom akvarku oci pohladit a nechat sa tebou inspirovat....ja len dufam, ze mne sa podari akvarko zalozit do marca (pomaly si kupujem techniku, aby ma to naraz nestalo vela :) )...este raz pozdravujem a vela uspechov prajem...(mi to pride uz ako vinsovacka do noveho roku :D )
-yogi-
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 22 Nov 2010 13:09 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod Kubo » 02 Dec 2011 21:33 pm

Vyzera to celkom fajnovo. Drzim palce aby sa vydaril start akvarka. ;)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod Holubar » 02 Dec 2011 22:47 pm

Fotka po vcerajsom sadeni a dnesnej prvej vymene vody
Prílohy
bez vody.jpg
uhol.jpg
1.jpg
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod Dusky » 02 Dec 2011 22:56 pm

uvidime co z toho bude, celkom fajn na zaciatok, sak sa to rozrastie :)
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod noiseless » 02 Dec 2011 23:53 pm

mne to príde že tam máš málo rastlín, ale asi to chce aby sa to len trochu rozrástlo ... držím palce, hlavne nech sa ti riasa vyhýba, to je asi najdôležitejšie ...
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod M.i.s.o » 02 Dec 2011 23:54 pm

tu filtraciu by som chcel riesit ako ty, co rastliny (stonky)? nevytrhava ti ich zo dna?
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod Luker13 » 03 Dec 2011 00:10 am

noiseless: taketo velke akva kym zaraste to potrva :D a tie rastliny sa ti zdaju asi male kedze to akva ma svoje litre
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod Holubar » 03 Dec 2011 00:11 am

noiseless: aj ja mam ten pocit. Skusim cez vikend pozriet v hornbachu , doplnil by som este sesilifloru, mozno aj ludwigiu, pripadne nieco dopredu. S rotalou som povodne pocital so submerzom, ta vsak nebola dostupna, tak je tam 5 ci 6 kosikov emerzu. Len dufat, ze sa to chyti skor ako riasy.

Miso: pri sirke 65 ten prud tak zoslabne, ze na rastlinach badat uplne minimalny pohyb. Pri 50ke som zo zaciatku mal problemy so silnym prudenim, tu by kludne mohlo byt aj silnejsie.
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod M.i.s.o » 03 Dec 2011 00:35 am

Zaujmava info, a ake filtre si nakoniec pouzil?
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod Holubar » 03 Dec 2011 00:56 am

Oba su Prof III 2075. Jeden mam este z povodneho akvarka, ten je teraz odstaveny a caka na novu hlavu. Ten co bezi je novy, pred spustenim som do naplni vyzmykal molitan z aquaball, co mi bezi v krevetarku.
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod LaXo » 03 Dec 2011 09:43 am

Holubar napísal:Oba su Prof III 2075. Jeden mam este z povodneho akvarka, ten je teraz odstaveny a caka na novu hlavu. Ten co bezi je novy, pred spustenim som do naplni vyzmykal molitan z aquaball, co mi bezi v krevetarku.


ahoj, tie rampy su nejake origos ci ...? Take priesvitne by som prijal aj ja :)
LaXo
 
Príspevky: 353
Obrázky: 13
Založený: 23 Jún 2011 23:10 pm
Bydlisko: Ruzomberok

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod Glitter » 03 Dec 2011 09:45 am

Výborné! Určite pridaj rastlinky ako ti riadia aj iní. Pravá strana určite.

Škoda, že si nevolil iné korene, osobne sa mi tam veľmi páčili tenšie, väčšie a hlavne rozvetvené a.k.a. Amano wood.

Čo to tam je vpredu posadené? Repens? Ideš voliť nejaký "koberec" alebo tomu necháš voľný priebeh nech si rastie?

Neviem či vidím dobre, ale ako radili aj mne, ak by si spravil celkom dobrý spád od zadu smerom dopredu zo substrátu, vytvoríš celkom peknú hĺbku v akva. Ale ani mne sa to nepodarilo.

Klobúk dole, prvý dojem výborný. Hlavne obdivujem, čo sa týka financií, to by si veľa ľúdí v našom štáte dovoliť nemohlo bez zadĺženia :)
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Holubnik c.2 (480 L)

Odoslaťod Holubar » 03 Dec 2011 12:44 pm

LaXo - rampy su skladacie sety Eheim. V prvom akvarku som pouzil iba vytlacnu rampu kvoli flexibilnej dlzke, teraz som chel mat komplet. Origo davaju k filtrom tie zelene a tie na ciernom pozadi prilis svietia. Tieto su vyborne z hladiska flexibility. Dlzku si naskladas na vsetkom aku chces, na vytlaku mozes jedntlivedieliky lubovolne otacat a smerovat prud vody a diel, ktory sa pripaja na hadicu ma vrchnak, cez ktory mozes hadicu vycistit.
Vyhoda je aj tmavoseda farba. Po zhasnuti zadnej rampy to takmer splyva s cienym pozadim a ma to minimalny rusivy efekt. Nevyhoda je vyssia cena - 2 x vytlak + 2 x sanie + 3 x predlzovaci dielik cca 70 EUR.

Glitter - najvyssie je strk v lavom zadnom rohu, najnizsie v pravom prednom. Zo sedacky je to pozorovane prave z prednej pravej strany, tak pozorovacim miestom bude prave ten pravy predny roh a chcel som aby sa to clee zvazovalo k nemu. Celkovy layout ale nie je nejak extra premysleny, nemam skusensoti so vsetkymi rastlinami a aj na tomto sa budem len ucit.

Od staurogyne by som tentokrat naivne chcel husty porast, v prvom akvarku to ale bol presny opak a netusim, v com bola chyba. Necham sa teda prekvapit. Tentokrat ma pod sebou substrat a doplnkovo aj starter tabs.

Po okrajoch dreva pojde neskor pogo helferi a niekde by som rad dal aj lilaeopsis mauritania, len este neviem kde.

Dreva som tentokrat chcel masivnejsie s moznostami ukrytov pre rybky. Predtym som mal fingerwood z hornbachu a po case ma to onudilo. Drevo ma zatial tesi, vo vode chytilo krasnu tmavu farbu, zatial ziadny sliz ako z finger wood a nebolo ho treba ani mocit vo vode, ostalo pekne na mieste po prvom napusteni.

Mozno nakoniec olutujem ten umely koren, pod silnym svetlom je poznat divnu farbu, ak by sa podarilo obrast ho machmi, bude to snad v poriadku
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.