ake akvarko - dlzka 60 cm



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod janopalo » 07 Dec 2011 16:20 pm

Zdravim vsetkych, chcem sa opytat na vas nazor na tri akvaria: 1. MP Aquapro 60 xl, 2. Ferplast Cayman 60 professional a 3. Atman Ar-620. Chcem sa opytat, ktore z nich ma podla Vas ake vyhody. Cenu riesit nemusite... Dakujem.
janopalo
 
Príspevky: 13
Založený: 03 Dec 2011 22:39 pm

Reklama

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod j » 08 Dec 2011 09:10 am

Tak to by zaujímalo aj mňa. Ja som zatial rozhodnutý pre to MP - cena, zohnatelnosť (a zrejme aj kvalita?). U toho Caymana sa mi nejak nepozdáva ten filter. Atman som u nás nevidel (preferujem osobný odber). A filtre v kryte vo mne taktiež nevzbudzujú velkú dôveru.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod Giftzahn » 08 Dec 2011 09:14 am

janopalo napísal:Zdravim vsetkych, chcem sa opytat na vas nazor na tri akvaria: 1. MP Aquapro 60 xl, 2. Ferplast Cayman 60 professional a 3. Atman Ar-620. Chcem sa opytat, ktore z nich ma podla Vas ake vyhody. Cenu riesit nemusite... Dakujem.


MP Aquapro 60 je nemecky vyrobok vyrabany v DE teda aspon donedavna bol ... Ferplast Cayman 60 je taliansky vyrobok cize proste taky "italian style" a kde je vyrabany to teda netusim ale je dost mozene ze cina a Atman Ar-620 je poctivy vyrobok od sikovnych priatelov z velkej ciny :mrgreen: .... vo svojej podstate sa jedna o "kompletky" pokial nutne chces nieco taketo tak je na tebe pre ktoru sa rozhodnes ... ale moj nazor je ze lepsie si je vybrat akva, skrinku, svetlo, filter atd. osve a nebrat "kompletky" :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod chnuro » 08 Dec 2011 14:31 pm

suhlasim s giftzahnom - navyše, keď si akvarko vyberáš ako skladačku, nie set, človek je nútený si čo-to prečítať o akvaristike, aby si vedel správne vybrať. Potom prídeš na to, že neexistuje set, ktorý by ti vyhovoval :-): "Keď niečo robím, tak to robím poriadne".
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod j » 08 Dec 2011 15:02 pm

Dovolím si nesúhlasiť s predchádzajúcimi dvoma príspevkami - MP 60xl vyhovuje všetkým mojim (s dôrazom na mojim) požiadavkam (možno by mohol stáť menej - ale to by už mohlo byť na úkor kvality). Zatial ho nemám, ale neviem v čom by ma mal obmedzovať (neplánujem nejaké extra náročné rastliny). A hlavne nemám pocit že keby som kúpil "každého psa z inej dediny", že by to vyšlo o moc lacnejšie. Teda v prípade že človek nieje elektrikár, stolár, lakýrnik a neviem čo všetko ešte v jednej osobe a urobí si kopu vecí doma. Dve "pozliepané" akvária už mám, tak viem o čom rozprávam. Jednoducho po estetickej stránke je problém sa vyrovnať setu. Pokial je ten set s dobrými parametrami, tak neviem prečo by ma (prípadne janopala) mal v niečom obmedzovať. Na druhú stranu uznávam že vela (ak nie väčšina) setov stojí za .....
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod luko36 » 08 Dec 2011 15:05 pm

tiež som spokojný so svojim setom, ved nikde neni zakazane si ten set casom poupravit
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod Giftzahn » 08 Dec 2011 15:49 pm

luko36 napísal:tiež som spokojný so svojim setom, ved nikde neni zakazane si ten set casom poupravit


jj, jasnacka preco nie pokial si spokojny tak nie je co riesit ... ale otazka je naco si potom vyhodil peniaze za set ktory musis/chces casom upravovat a za 1. stracat pri tom cas 2. minat dalsie peniaze ... :wink:

nie je lepsie hned od zaciatku povyberat kvalitne jednotlive komponenty ktore sa ti aj pacia a vyhovuju a tym padom by si si nemusel x-rokov nic menit , teda okrem layoutu, osadenstava akva akvarka a bol spokojny ? plus usetril cas aj zaujimavy peniaz ...

@J: no sak ked ho budes mat a nejaky ten piatok aj v prevazdke mozeme podebatit :mrgreen: cim rozhodne nechcem povedat ze kvalitativne je to zly set .... MP je pohodka sak vo svojej podstate je to EHIEM ze ano ...
ono, presiel som aj setmi a nakoniec som si pozliepal vsetko po vybranych kusoch dokopy aj ked niesom ani elektrikar, ani stolar, ani lakiernik, ani sklar a ani nemusim byt a po estetickej stranke je moja "cela pozliepana kompletka" uplne niekde inde ako bezny "esteticky" set za vysoku cenu ...

aby som bol konkretny tak sa mi napr. nepaci nazelenale float sklo, cierny silikon tiez nemusim, a ked uz ano tak sa mi lubi len taka "tenucko - decentna vrstva", plastovy kryt osvetlenia a plastovy ramik setu no brrr, tiez sa mi nepaci, ohrievac nepotrebujem nakolko sa v byte kuri, cize ze v sete je je sice pekne ale je to zbytocnost, osvetlenie je nedostacujuce a nechcem vyberat rastlinky k danemu osvetleniu setu ale naopak ... a co sa tyka filtra, njn, tak uz radsej nejaky ten externy ... cize opat je pekne ze tam je ale ....

cize ked nejdem do setu uz som nuteny sa informovat, hladat, citat, nastudovat si prip. sa nechat inspirovat, spekulovat, hodnotit, citat recenzie vyrobkou, cerpat so skusenosti inych majitelov/uzivatelov atd. ... samozrejme ze kupou setu mi toto odpada nakolko sa snazil za mna niekto rozmyslat a tiez rozhodovat za mna ze co potrebujem :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod luko36 » 08 Dec 2011 15:55 pm

no neviem, akvarium kde by som nic nemusel roky menit by ma asi nudilo, proste som si vyhliadol set a nelutujem,

ale každý sme iný, každý ma inu predstavu a tak to ma byť :)

proste casom ma napadaju veci ako vymenit vnutorný stavaný filter za externý - ano peniaze možno vyhodene za ten vstavaný filter, ale som s nim spokojný,

proste len uvažujem čo vylepsit a ked zvýšia peniažky tak si doprajem radost, tiež k osvetleniu uvažujem LED pasik prirobit, možno len na nočne osvetlenie - ale to je len zas taka myslienka, ktora ak ma chyti tak to skusim,

pozadie 3D - tiež este nie som rozhodnutý, ventilator na rozptyl odparovanej vody atd ... atd,... co2 set - zatial mam len burciak...

je to tolko co ma casom napada a som rad :) pretože nemam s akvariom sterotyp ale tendenciu stale nieco zlepsovat.


p.s. vobec ma neberte ako zastancu setov :) len moj pohlad som skusil napisat
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod sirPavol » 08 Dec 2011 16:09 pm

Ja osobne som tiež za poskladanie :)
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod janopalo » 08 Dec 2011 22:37 pm

Sa to tu rozbehlo. V podstate som to riesil aj na rybicky.net, dost sa to tam rozdiskutovalo, ale po sklamani v bluewave 03 v caymane (05 by bola v poho), a nekompatibilite atmanu (odchadza z trhu), ostava mp. Lenze ten filter tam tiez nie je ideal, mozno to bude to iste, co v mp aquastar 60. A skladacka ma s mojim vyberom komponentov vyjde na 150 eur. Ostava pozriet bazar, alebo ist do toho mp.
janopalo
 
Príspevky: 13
Založený: 03 Dec 2011 22:39 pm

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod janopalo » 08 Dec 2011 22:46 pm

j napísal:Tak to by zaujímalo aj mňa. Ja som zatial rozhodnutý pre to MP - cena, zohnatelnosť (a zrejme aj kvalita?). U toho Caymana sa mi nejak nepozdáva ten filter. Atman som u nás nevidel (preferujem osobný odber). A filtre v kryte vo mne taktiež nevzbudzujú velkú dôveru.


a este cosi - k tej dostupnosti mp aquapro 60xl, neviem, ci je to take idealne, skus mi dat nejake tipy. V dobrej cene, samo. Vdaka :)
janopalo
 
Príspevky: 13
Založený: 03 Dec 2011 22:39 pm

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod j » 08 Dec 2011 22:57 pm

Giftzahn: takže opačne - ako som písal - mám teraz dve "poskladané" akvárka a nie že by to bol úplný prúser, ale je vidieť že je to samodomo .... . Jednoducho mohlo by to byť aj lepšie (aj po estetickej, aj po funkčnej stránke). Rastlinkár nie som - teda rastliny mám v každom akvárku, ale nijak zvlášť ich neriešim. A čo sa externého filtra týka - vyskúšal som, ale nejak ma toto riešenie neoslovilo. Proste všetko je vec osobných preferencií a finančných možností.
Vyše 30 rokov mám kadejaké zlátaniny, tak teraz by som rád skúsil deckám do izby ten set (MP60xl). Parametrami vyhovuje, značka je overenej kvality, tak to hádam nebude zlé. Ale samozrejme súhlasím s tým, že múdrejší budem po osobnej skúsenosti.

janopalo: pokial viem tak MP by mali mať v Hornbachu - či majú aj tento konkrétny set neviem. A MP robia aj v Aquasymbióze ( http://www.aquasymbioza.sk/ ) . Telefonoval som tam z nejakou pani a vravela že by nemal byť problém objednať od tohoto výrobcu čokolvek. Či majú dobré ceny neviem. Momentálne sa s finančných dôvodov bohužial akvárko odkladá na neskôr, takže to teraz neriešim.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod Ajven » 08 Dec 2011 23:39 pm

Do tychto poziadaviek este spada aj Fluval Roma 90, nie ze by som to poznal, ale ma tych 60cm
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod Giftzahn » 09 Dec 2011 08:11 am

j napísal:Giftzahn: takže opačne - ako som písal - mám teraz dve "poskladané" akvárka a nie že by to bol úplný prúser, ale je vidieť že je to samodomo .... . Jednoducho mohlo by to byť aj lepšie (aj po estetickej, aj po funkčnej stránke). Rastlinkár nie som - teda rastliny mám v každom akvárku, ale nijak zvlášť ich neriešim. A čo sa externého filtra týka - vyskúšal som, ale nejak ma toto riešenie neoslovilo. Proste všetko je vec osobných preferencií a finančných možností.
Vyše 30 rokov mám kadejaké zlátaniny, tak teraz by som rád skúsil deckám do izby ten set (MP60xl). Parametrami vyhovuje, značka je overenej kvality, tak to hádam nebude zlé. Ale samozrejme súhlasím s tým, že múdrejší budem po osobnej skúsenosti.

janopalo: pokial viem tak MP by mali mať v Hornbachu - či majú aj tento konkrétny set neviem. A MP robia aj v Aquasymbióze ( http://www.aquasymbioza.sk/ ) . Telefonoval som tam z nejakou pani a vravela že by nemal byť problém objednať od tohoto výrobcu čokolvek. Či majú dobré ceny neviem. Momentálne sa s finančných dôvodov bohužial akvárko odkladá na neskôr, takže to teraz neriešim.


jj, jasnacka pokial to beres pre deti nie je problem ..ono v tom Hornbachu MP60 budu mat urcite a nie len jednu :mrgreen: maju ich tam pravidelne ... ono pokial chces akva pre deti stalo by za hriech mozno skusit Dennerle Nano Kids Cube .... http://dennerle.eu/de/index.php?option= ... Itemid=328 velmi vdacny to setik jeden som zakladal ... teda pomahal zalozit .... a uspech u deti tento set rozhodne zozal :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod j » 09 Dec 2011 08:45 am

Giftzahn: bavíme sa tu o "normálnom" akvárku o už rozumnom objeme a nie o setíkoch pre detičky :)
Ohladom Hornbachu - MP60 majú v letáku, ale je otázne či tam majú, resp. či vedia objednať aj MP60xl. Tá MP60ka nie je ničím výnimočná. Tomu podobných setov s jednou žiarivkou ( = dosť poddymenzované osvetlenie) sa predávajú tony a za lacnejší peniaz.
Ale to XL je už trochu dospelejšie akvárko - väčší objem, viac watáže na liter (2 žiarivky) pri nie velkom náraste hĺbky (je o 5cm vyššie oproti klasickej MP60) a tak sa mi zdá že v sete je aj normálny sklenený teplomer (bohužial pri väčšine setov som videl pribalený taký ten nalepovací zmrd). Zatial mi to pripadá ako idál pomeru toho čo dostanem za ešte ako tak akceptovatelnú cenu.

Ajven: ten Fluval tu niekde predávajú? Našiel som ho iba v jednom slovensky sa tváriacom internetovom obchode z Brna.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod Giftzahn » 09 Dec 2011 10:14 am

j napísal:Giftzahn: bavíme sa tu o "normálnom" akvárku o už rozumnom objeme a nie o setíkoch pre detičky :)
Ohladom Hornbachu - MP60 majú v letáku, ale je otázne či tam majú, resp. či vedia objednať aj MP60xl. Tá MP60ka nie je ničím výnimočná. Tomu podobných setov s jednou žiarivkou ( = dosť poddymenzované osvetlenie) sa predávajú tony a za lacnejší peniaz.
Ale to XL je už trochu dospelejšie akvárko - väčší objem, viac watáže na liter (2 žiarivky) pri nie velkom náraste hĺbky (je o 5cm vyššie oproti klasickej MP60) a tak sa mi zdá že v sete je aj normálny sklenený teplomer (bohužial pri väčšine setov som videl pribalený taký ten nalepovací zmrd). Zatial mi to pripadá ako idál pomeru toho čo dostanem za ešte ako tak akceptovatelnú cenu.

Ajven: ten Fluval tu niekde predávajú? Našiel som ho iba v jednom slovensky sa tváriacom internetovom obchode z Brna.


njn, sak pises ze chces akva supnut detom ... tie Dennerle kompletky nie su vobec zle ... njn, 15W u 60L je 0,25W/L a 0,35 W/L pri 30W u 84L akva T8 je prast jak uhod ... jedno aj druhe je poddimenzovane ... ale aj k takemuto osvetleniu sa daju vybrat vhodne rastlinky :wink:

inak kto hlada tak najde aj ten FLUVAL na slovenskych e-shopoch :

http://www.shopakva.sk/vonkajsie-filtre ... 82_48.html tu najdes od 105 az po FX Fluval filtre
a tu tiez
http://www.akvashop.sk/eshop/kategoria/ ... ladkovodna od 105 az po G3
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod j » 09 Dec 2011 10:42 am

Giftzahn: súhlasím že to svetlo nie je nič extra. Ale zase pri podobnom objeme (okolo 75l) mám cca 20W a rastliny tam žijú celkom v pohode (trochu problém s hnedou riasou - nič dramatické, skôr ma občas serie sinica).
No a nemal som na mysli Fluval ako taký - myslel som konkrétne ten set Fluval Roma 90 čo sem dal Ajven.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod Giftzahn » 09 Dec 2011 11:09 am

j napísal:Giftzahn: súhlasím že to svetlo nie je nič extra. Ale zase pri podobnom objeme (okolo 75l) mám cca 20W a rastliny tam žijú celkom v pohode (trochu problém s hnedou riasou - nič dramatické, skôr ma občas serie sinica).
No a nemal som na mysli Fluval ako taký - myslel som konkrétne ten set Fluval Roma 90 čo sem dal Ajven.


aha, "dyk Roma 90" :mrgreen: hmm, skusil by som ZooDom v Prievoze ... mam ten dojem ze som tam niekedy uz tu Romu videl ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod astro » 09 Dec 2011 11:12 am

príp. Malacky, Družstevnú ulicu..... :angel:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod j » 09 Dec 2011 11:21 am

Trochu je škoda že niektoré obchody (napríklad spomínaný Zoodom, Aquasymbióza, ale aj Hornbach ) nemajú na internete nejaký detailnejší prehlad ponúkaných výrobkov. Takto ich vyhladávač nenájde a určite takto prichádzajú o mnoho potenciálnych zákazníkov. Je mi jasné že by s tým bola kopa roboty, ale možno by to za to stálo.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod janopalo » 11 Dec 2011 20:49 pm

Tak, iba pre informaciu - Fluval Roma 90 v bezkonkurencnej akcii na http://www.exo-eko.cz/Akvarijni-komplet ... AVA-ZDARMA
a Ferplast Cayman 60 professional tiez v akcii http://www.pet24.sk/ferplast-akvarium-c ... black-3010
celkom fajn ceny. Neviete o niecom takom aj pri mp aquapro 60 xl? zeby sme to doplnili ako moze ist cena nadol :D
janopalo
 
Príspevky: 13
Založený: 03 Dec 2011 22:39 pm

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod j » 11 Sep 2012 08:43 am

Je to už síce pol roka stará téma, ale keby to niekoho zaujímalo tak MP akquapro 60XL vedia v tej Aquasymbióze dodať do dvoch týždňov za necelých 130E. Originál stolík pod neho vychádza nanejakých 70E, ale ten je podla mňa dosť nepraktický (aj keď dizajnovo celkom pekný) a hlavne dosť drahý. Nenapadá vás kde by sa dala zohnať nejaká šikovná skrinka pod to akvárko (šírka 60cm x hrúbka 35cm) za rozumnejší peniaz? Ja som zatial našiel niečo takéto: http://idea-nabytok.sk/scripts/obchod/c ... ideno_dir=
Ale nie je to celkom ideálne - je to o 10cm dlhšie (ide to do malej izby takže každý cm je k dobru) a radšej by som to mal v čiernej (nech to ladí zo spodným rámikom a krytom). A tiež sa trochu bojím čo s tým porobí tých cca 100kg navrch (ale mal som už akvárka na podobných skrinkách a bez problémov, len boli menšie). Ale zatial som nič vhodnejšie nenašiel. Takže ak máte niekto nejaký dobrý tip na nejakú skrinku, poteším sa. Len si dovolím upozorniť že chcem kompletný výrobok, určite nemienim doma nič rezať, vŕtať, natierať ....... (nanajvíš drobné úpravy - napr vyrezanie otvoru na káble a pod.)

PS: Janopalo - ak si ešte tu - ako si to nakoniec poriešil?
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod Giftzahn » 11 Sep 2012 09:41 am

njn, 130EUR je pekna palka ... za kus drevotriesky .... peknu a hlavne idealnu skrinku si spravis aj sam a to celkom rychlo ... pozri sem hej-rup-ada-style-mini-m-skrinka-t14195.html?hilit=Hej%20rup .. heh, mna skrinka vysla na 3,45 za dosky .... cize oproti 130 EUR je to podstatny rozdiel a navyse mam presne take skrinky ake sa mi pacia a v kvalite ktoru si urcujem ja sam .... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ake akvarko - dlzka 60 cm

Odoslaťod j » 11 Sep 2012 10:59 am

Giftzahn: Neviem kde si vzal 130E za drevotriesku. Čítaj pozornejšie :)
Takže ešte raz - za 130E je akva 60x35x40, kryt s 2x15w, vnútorný filter eheim, ohrievač jager, sklenený teplomer. Túto cenu akceptujem - jednotlivo by to nevyšlo lacnejšie. Teda pokial by som nevyrábal svojpomocne kryt - ale to nemienim, a o až tak vela by som na tom kryte neušetril (predradník + ostatný materiál tiež nie sú zadarmo), aj keď nejaká úspora by iste bola.
Za tú "drevotriesku" pýtajú 70E, čo už sa aj mne zdá dosť prehnané, preto uvažujem nad iným riešením. A tá skrinka na ktorú som dal link by takým riešením mohla byť (výhoda odkladacieho priestoru - toho nie je nikdy dosť), len neviem ako je to s jej nosnosťou, či by ju nebolo treba vystužiť.
K tým tvojim skrinkám - klobúk dole. Pekná práca. Ale zase si asi nečítal pozorne - dovolím si odcitovať samého seba: " chcem kompletný výrobok, určite nemienim doma nič rezať, vŕtať, natierať ....... (nanajvíš drobné úpravy - napr vyrezanie otvoru na káble a pod.)". Dovysvetlím - na takéto práce nemám priestor, náradie, zručnosť (ako som už vyššie spomínal už mám 2 poskladané akvária a bohvie čo to nie je), trpezlivosť, čas. Preto si prosím niečo viac-menej hotové.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.