Koľko litrov???



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Koľko litrov???

Odoslaťod matsu » 02 Jan 2012 11:39 am

Zdravím všetkých a chcel by som sa opýtať, koľko litrové akvárium mám kúpiť, aby nebolo príliš malé, ale ani príliš náročné n údržbu a aby som tam mohol mať aspon 2 druhy rýb. hľadám niečo medzi 30-100 litrov vhodne pre začiatočníka, prípadne aké druhy rýb doňho... :roll: :mrgreen: ďakujem :P
matsu
 
Príspevky: 48
Založený: 02 Jan 2012 10:53 am

Reklama

Re: Koľko litrov???

Odoslaťod Luker13 » 02 Jan 2012 12:19 pm

cim vacsie, tym lepsie...cize 100 L ak viac nechces
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Koľko litrov???

Odoslaťod zabacik181 » 02 Jan 2012 13:38 pm

presne tak. ak mas kde dat a mas dost financii na velke akva tak kup velke. lebo po case sa ti bude aj 100 litrove zdat malo :)
a do 100l das aj viac druhov ryb ako 2
zabacik181
 
Príspevky: 119
Obrázky: 2
Založený: 01 Júl 2011 11:40 am
Bydlisko: TN okolie

Re: Koľko litrov???

Odoslaťod matsu » 02 Jan 2012 13:43 pm

Ďakujem ďakujem vážim si vaše odpovedde ... čo hovoríte na tento set??
http://www.shopakva.sk/akva-diversa-sta ... -2656.html
matsu
 
Príspevky: 48
Založený: 02 Jan 2012 10:53 am

Re: Koľko litrov???

Odoslaťod Giftzahn » 02 Jan 2012 13:44 pm

matsu napísal:Ďakujem ďakujem vážim si vaše odpovedde ... čo hovoríte na tento set??
http://www.shopakva.sk/akva-diversa-sta ... -2656.html


njn, k nemu sa vela povedt nedaj je to proste set .... cize set ako set ... celkom vysoka cena .... ono za tie peniazky si aj podla svojho gusta akvarko vyskladas ... 8)
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Koľko litrov???

Odoslaťod matsu » 02 Jan 2012 13:46 pm

myslíš?
skús poradiď.. vidím že si skúsený, dám na teba r´´ad :) vidím v tebe poctivého človeka.... dám na teba :DD
ja sa v tom až tak neviznám... takže 100 eur je veľa za 112 litrov??
matsu
 
Príspevky: 48
Založený: 02 Jan 2012 10:53 am

Re: Koľko litrov???

Odoslaťod Glitter » 02 Jan 2012 14:19 pm

staci-my-to-t13557.html

Asi posledná diskutovaná.. nájdeš tam aj názory na tieto "sety" ..
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Koľko litrov???

Odoslaťod Luker13 » 02 Jan 2012 14:35 pm

tu na fore mas aj linky na vyrobcov akvarii, co sa tomu venuju dlhsie a spravia to urcite lacnejsie....skus prehladat trosku forum. Set nekupuj, urcite ti to viac ludi potvrdi a ak mas seriozny zaujem o akvaristiku tak urcite velke akva.
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Koľko litrov???

Odoslaťod zabacik181 » 02 Jan 2012 14:46 pm

ide aj o to ze ci ti má kto za dobry peniaz spravit krit z dreva a aky budes chces mat filter. 100eur sa mi ani nezda az tak vela ked si vezmes to ze akvarko stoji cca 40e ohrievac 15e , doma robene svetlo dajme tomu 2x24W cca 25 eur. ak nepanujes kupovat externy filter ale stacil by ti podobny ako je v sete tak cca 20e filter. neviem za kolko by stolar urobil ten krit ale ak by to stalo viac ako 20e tak potom by sa ti aj oplatilo mozno kupit ten set. dorobis si tam svetlo 1x24W (do 20e) a budes mozno aj na tom istom (cenovo) ako ked si budes skladat sam.
zabacik181
 
Príspevky: 119
Obrázky: 2
Založený: 01 Júl 2011 11:40 am
Bydlisko: TN okolie

Re: Koľko litrov???

Odoslaťod Giftzahn » 02 Jan 2012 14:50 pm

matsu napísal:myslíš?
skús poradiď.. vidím že si skúsený, dám na teba r´´ad :) vidím v tebe poctivého človeka.... dám na teba :DD
ja sa v tom až tak neviznám... takže 100 eur je veľa za 112 litrov??


heh, 110,- EUR je palka ak som dobre videl tu cenu ... cize ak by si isiel napr. niekde kde sa da co to zohnat lacnejsie napriklad len taky bezny otrepany Hornbach a vybral akva, filtrik, svetlo .... urcite by si nejaky ten gros aj usetril ... pripadne aj tie sety sa tam daju lacnejsie zohnat .... :wink:

a tak ci tak su na jedno kopyto .... svetlo poddimenzovane, filtrik njn, to je snad vysmech, ohrievac ... zbytocnost pokial mas v byte ustredne kurenie a nemienis chovat zivocichov ktori potrebuju od 25, 26 C teploty nahor .... krmivo a nejaka ta sietka je len a na dokompletovanie ze aby sa to cele "cudo" dalo nazvat set ... plus ak budes mat smolu tak aj nepresne zlepene akva sa ti podari zakupit s "tonou" nakydaneho silikonu v rohoch ....

ked uz silou mocou set tak ti mozem akurat tak od Dennerle nejaky ten 30L alebo 60L z lahkym srdcom odporucit za tie "velke peniaze" ... aj ked opat s filtrom nebudes dlho spokojny a osvetlenie budes tak ci tak chcet casom "upgradnut"

ono casom vacsina "setistov" aj tak zisti ze je ten "SET" nejako nedostacujuci a potom je srandy kopec ... ako "upgradnem" zmrsene osvetlenie co bolo dodane so setom, plus niektore riesenia rozhodne nepostradaju aj fuzik "adrenalinoveho sportu" sudiac podla fotiek a stavu "domaceho ukutenia" .... kde co este treba do plastoveho krytu "vypizlit" ... aky lepsi filter atd. atd. a opat je treba vyhodit dalsie grosiky ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Koľko litrov???

Odoslaťod Glitter » 02 Jan 2012 15:13 pm

Giftzahn napísal:ono casom vacsina "setistov" aj tak zisti ze je ten "SET" nejako nedostacujuci a potom je srandy kopec ... ako "upgradnem" zmrsene osvetlenie co bolo dodane so setom, plus niektore riesenia rozhodne nepostradaju aj fuzik "adrenalinoveho sportu" sudiac podla fotiek a stavu "domaceho ukutenia" .... kde co este treba do plastoveho krytu "vypizlit" ... aky lepsi filter atd. atd. a opat je treba vyhodit dalsie grosiky ... :wink:


Toto by som dal ako veľmi múdre porekadlo, ktoré dokáže ušetriť neskôr čas aj peniaze.
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Koľko litrov???

Odoslaťod matsu » 02 Jan 2012 17:11 pm

Takže ak správne chápem, tak do "setu" v žiadnom prípade nejdem ani za 50 eur :DD
taže akvarko-okolo 40e
filter okolo 20e
kurenie---------20e
sieťka----------02e
svetlá-----------25e
___________________________________________
spolu...............................107 e
set so všetkým osadením 110
aleasi nespoľahlivy.. dnes idem pozrieť pet center,..........držte palce... pridam prispevok že čo tam bolo :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen: :mrgreen: :!:
matsu
 
Príspevky: 48
Založený: 02 Jan 2012 10:53 am

Re: Koľko litrov???

Odoslaťod matsu » 02 Jan 2012 21:55 pm

asi skončim na 54 litrovom :roll: :wink: akvariu...pravdepodobne...
matsu
 
Príspevky: 48
Založený: 02 Jan 2012 10:53 am

Re: Koľko litrov???

Odoslaťod Luker13 » 03 Jan 2012 09:09 am

ohrievac nie je nutny pokial mas v izbe teplotu okolo 21 stupnov. Radsej investuj do filtra viac aby si potom nemusel kupovat lepsi a pet centra neodporucam :D
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Koľko litrov???

Odoslaťod Glitter » 03 Jan 2012 09:28 am

matsu.. z tvojich príspevkov mi je jasné, že ti chýba kus trpezlivosti, neponáhľaj sa.. hľadaj po bazároch, vieš koľko tak ušetríš oproti pet centru? Ja som moje pripravoval cca 4-5 mesiacov, kým som zohnal všetko, čo som potreboval. Tiež som mohol ísť ako ty do pet centra, vyložiť 1000€ na stôl kúpiť to, čo mi ponúkne..

Prvé bolo zbúchané narýchlo a bez dostatku informácii, a tak to aj dopadlo, nechoď takou cestou. Smiem sa spýtať, že koľko máš rokov a či to myslíš s akvaristikou vážne? Alebo to myslíš ako tí hlupáci vo Zvolene, čo vyhodili malé šteňa - vianočný darček - týždeň po Vianociach na ulicu?
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Koľko litrov???

Odoslaťod Giftzahn » 03 Jan 2012 09:49 am

Glitter napísal:matsu.. z tvojich príspevkov mi je jasné, že ti chýba kus trpezlivosti, neponáhľaj sa.. hľadaj po bazároch, vieš koľko tak ušetríš oproti pet centru? Ja som moje pripravoval cca 4-5 mesiacov, kým som zohnal všetko, čo som potreboval. Tiež som mohol ísť ako ty do pet centra, vyložiť 1000€ na stôl kúpiť to, čo mi ponúkne..

Prvé bolo zbúchané narýchlo a bez dostatku informácii, a tak to aj dopadlo, nechoď takou cestou. Smiem sa spýtať, že koľko máš rokov a či to myslíš s akvaristikou vážne? Alebo to myslíš ako tí hlupáci vo Zvolene, čo vyhodili malé šteňa - vianočný darček - týždeň po Vianociach na ulicu?



jj, pravdu mas ... najdolezitejsie pri akvaristike je MAT TRPEZLIVOST ta ruze plodi ze ano :mrgreen: nezalezi ani tak na peniazoch, HW vybave akva aj ked tie faktory tiez hraju dolezitu ulohu ... ale bez trpezlivosti sa clovek nikam nedostane ... cize nic neuponahlat, nastudovat si problematiku, zistit aku vybavu potrebujem .... a potom sa pustit do zariadovania akva
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Koľko litrov???

Odoslaťod matsu » 03 Jan 2012 12:01 pm

V petcentri šecko o 50% drahšie... aj tie "moje" sety... keď som sa pozrel do tých "setov" tak v nich boly také malé filtríky... tak ja poviem predavačke, že či sa možem na ten filter pozrieť ... že hej tak pozeram pozeram, a čo nevidím:我是愚蠢的,窮人和不感謝您的理解 tak ja som hneď pomyslel na vas a bezal z tade kade lahsie ... teda konkretne som si isiel kupit neaku knižku o studenovodnej akvaristike čo som si aj kúpil a teraz si ju aspoň 2 krat prečítam a potom začnem asi skladať lebo set je na nič... :) :o v tej knihe je 1)vyber nadrze 2)zariadenie nádrze3)prevzdusnovanie a vzduchové kompresory 4)filtrovanie 5)osvetlenie 6)nároky na vodu,atd,.... :!: :!: Ďalej som pozeral akvaria na zoskladanie tak neviem čo na to Vy neKO takto by to asi mohlo vyzerať:
1)akvarium- http://akvaland.sk/akvaria/1235-akvariu ... e-54l.html
2)filter- http://akvaland.sk/vnutorny-filter-pre- ... x-300.html
3)osvetlenie- http://akvaland.sk/osvetlenie-prislusen ... ct-50.html
a do toho reflektora asi táto žiarivka http://akvaland.sk/ziarivky-t5/1128-aqu ... 4w-t5.html
ale keby ste mi s výberom žiarivky neskôr pomohli..,,, bol by som veľmi rád :mrgreen: :mrgreen: :angel
matsu
 
Príspevky: 48
Založený: 02 Jan 2012 10:53 am

Re: Koľko litrov???

Odoslaťod dedojozef » 03 Jan 2012 12:48 pm

Cena za zlepenie akva sa ešte dá zlepšiť. Treba hľadať sklenárstva a pokecať. Vo Zvolene ti viem poradiť.
Fiter nepoznám.
S reflektormi sú tu dobré skúsenosti. Odporúčam.
Žiarivky prosím nekupuj v akva predajniach. Nabehni do bežného elektra, najlepšie veľkoskladu a tam sa popýtaj na tvoj konkrétny typ (T5 / T8 + dĺžka + studená biela). Nebudeš prvý a určite ti poradia.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Koľko litrov???

Odoslaťod Glitter » 03 Jan 2012 14:04 pm

Vyhni sa určite tým 10 000K, hľadaj rozmedzie 4000-6500K. To je ideál.

Filter, za každú cenu chceš vnútorný? Osobne by som počkal na externý EHEIM z nejakej rady, 2211/2213, tipujem okolo 30 ečok s komplet príslušenstvom, určite bude niekedy niekto predávať.

Osvetlenie - rastlinky si si už nejaké vybral?

Najlepšie by bolo, keby si sem hodil rozpočet a podľa toho by sme ti poradili.
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Koľko litrov???

Odoslaťod TTjopo » 03 Jan 2012 16:18 pm

Ako pise kolega daj rozpocet a podla toho bude lepsie poradit.Pred nedavnom mi spominal chnuro ze za cca 100€ niekomu poskladal akva podobnych rozmerov skus mu poslat ss.
Osvetlenie nieje lacna zalezitost ale ak ti s tym nema pomoc odbornik co sa elektriky tyka tak si kup radsej otove a trochu si pripllat.Hod sem rozpocet a uvidime nieco dame dokopi.Akva by som v nejakom eschope nekupoval ako bolo viac krat spomenute najdi si sklenara a filter jednoznacne externy v ziadnom pripade nie vnutorny.V tom horsom pripade by som prijal aj zavesny vonkajsi ale nikdy to nieje ono.Este treba napisat aky typ akvaria by si chel a co by si chcel chovat aby sa vedela aj ku tomuto technika prisposobit.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Koľko litrov???

Odoslaťod matsu » 03 Jan 2012 17:31 pm

OK PRICHADZA ROZPOčET:
CHCEM KOLO 100E ALE KED ZOSKLADAS AKVARKO MOZE BYT AJ 74 LITROVE ISLO BY TO DO 200E ALE TO AKVYRKO ZA TYCH 150-200 ECIEK MUSI BYT***** THE BEST****** PROSTE KVALITA UPLNE NEZE SA ROZPADNE ZA ROK.. ZEBY BOLO BEZ PORUCHY ASPON 3 ROKY AK SA DA... DA SA TO ODLE VAS,????? :twisted: :twisted: :twisted:
matsu
 
Príspevky: 48
Založený: 02 Jan 2012 10:53 am

Re: Koľko litrov???

Odoslaťod matsu » 03 Jan 2012 17:33 pm

pobehal som nieco po meste (SNV) a mam knihu plus brožúry plus som ponoreny do studovania aby som to fakt neposral hned po tyzdny
matsu
 
Príspevky: 48
Založený: 02 Jan 2012 10:53 am

Re: Koľko litrov???

Odoslaťod Luker13 » 03 Jan 2012 18:05 pm

uz je to lepsie, za tych 150-200 ecok sa toho da viac zmontovat :D vidim ze ta akvaristika ta pohltila, tak studuj dalej :)
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Koľko litrov???

Odoslaťod TTjopo » 03 Jan 2012 19:44 pm

Z 200€ bude takmer profi akva.Pri takejto sume velkost nadrze medzi 50-70l nehra ziadnu rolu.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Ďalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.