compatibilita - tercovce a cichlidy



Všetko okolo akvarijných rýb

compatibilita - tercovce a cichlidy

Odoslaťod nazir » 12 Jan 2003 13:23 pm

tak sa chcem spytat ,ak dam spolu tercovce a ciklidy ci nemoze nastat nejaky problem , mate niekto nejake skusenosti z touto kombinaciou :?:
Obrázok používateľa
nazir
 
Príspevky: 80
Založený: 12 Okt 2002 13:12 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Reklama

Re: compatibilita

Odoslaťod andy » 12 Jan 2003 20:22 pm

sevi, tak s touto kombinaciou skusenosti nemam, ale v zasade nic nehovori proti, ak skombinujes diskusov s niektorymi juhoamerickymi cichlidkami, napr. ramirezky apod. treba vsak dbat na to, aby podmienky v akvariu ako tak vyhovovali vsetkym druhom v nadrzi, moze to vyzerat fasa, popri tomu este krdel peknych tetier...
andy
 

Re: compatibilita

Odoslaťod salik » 12 Jan 2003 20:34 pm

tercovce a cichlidy... nemam s ani jednou skupinou ryb ziadne skusenosti ale podla mna to nebude dobra kombinacia, neviem ktorym cichlidam by sa pacila 30C voda... :roll: ale mozno sa take najdu, hlavne menej teritorialne vhodne do spolocenskeho akvaria, pred niekolkymi mesiacmi bola diskusia na pandore/forum-tercovce prave s otazkou co-kto chova spolu s tercovcami v akvariu, skusim to niekde doma v poste vyhrabat a dam sem najcastejsie odporucane druhy :idea:
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: compatibilita

Odoslaťod nazir » 12 Jan 2003 20:35 pm

ale tie tretry su asi male nie? Mam 6 sumcov a tie by im dali na pekac :lol: no a co sa tyka tych podmienok tak tie budu mat tak prisposobene aby dokazali spolu nazivat bez ujmy na zdravi :lol:

takze ak som to dobre pochopil tak oni nemaju radi teplu vodu?ten priemer je asi 28 stupnov nie :?:
Obrázok používateľa
nazir
 
Príspevky: 80
Založený: 12 Okt 2002 13:12 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: compatibilita

Odoslaťod salik » 12 Jan 2003 20:51 pm

"jednoducho" k tecovcom dat kludne-nekonfliktne ryby ktorym nebude vadit vyssia teplota
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: compatibilita

Odoslaťod nazir » 13 Jan 2003 08:48 am

tak dik za radu, uvidime co to spravy heh
Obrázok používateľa
nazir
 
Príspevky: 80
Založený: 12 Okt 2002 13:12 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: compatibilita

Odoslaťod andy » 13 Jan 2003 21:58 pm

ad nazir: :shock: preboha, to co mas za potvory, nie su elektricke? :wink: co sa tyka podmienok pre tercovcov, tak v zasade dokazu bez problemov znasat aj menej optimalne podmienky, viem to od jedneho znameho, ktory mal teplotu tak max. 28. okrem neho aj velky amano v jeho knihe *wasserpflanzenparadiese unter wasser* nacrtol tuto temu, zariadoval podmienky v akvariu hlavne pre rastliny, ktore su menej prisposobive ako tercovce, napriek tomu sa im perfektne darilo, vratane krdla hemigrammus bleheri... tak drzim palce pri volbe vhodnej kombinacie :)
andy
 

Re: compatibilita

Odoslaťod skala » 20 Máj 2003 09:53 am

Trochu si napravte myslienky. Tercovce a ciklidy.

1. ciklidy je kravina, uz ma to zacina silne stvat. Ospravedlnujem sa za to.
To su prosim CICHLIDY.

2. tercovce su cichlidy. Prekvapenie? Co uz. Mimochodom aj skalare su cichlidy!

3. ostatne co tu odznelo snad plati. Kombinacia tercovec a cichlida aj ked je to nezmyselna otazka - vseobecne nedoporucujem. Zistite si, kde zije tercovec a pridete na to sami. Ak skombinujes Discusa trebars so zavojnatkou tak je asi tak ako by slovak mal zit v jednej izbe vedla vietnamca. Ty by si rozpraval iba slovensky a on jednym z tych snad 1000 dialektov, ktore vo Vietname tusim maju.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: compatibilita

Odoslaťod Atilla » 20 Máj 2003 11:20 am

ja by som to povedal asi takto nie slovaka a vietnamca ale eskimaka a africkeho cernocha na slovensku napr.
skala a ako sa to cita po anglicky ? tiez ciCHlida ?? to sa mi nezda
este si mal napisat ktore su americke a ktore africke a zda sa mi ze su aj azijske

aby skala nemusel pisat ktore su ktore tak tu je o nich nieco
http://www.akva.cz/
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: compatibilita

Odoslaťod skala » 20 Máj 2003 11:42 am

Po anglicky sa to cita zrejme sajklid. Ale aby som zmiernil a trochu obohatil trosku z inej oblasti. Circus macrouros je kana alebo mysiak, neviem uz aka/y, a anglani na kazete to vyslovuju ako Sajcrus makrojuros. Zabit ich za to je malo. Keby aspon v tomto pripade vraveli tak ako vidia. Kto ma tomu rozumiet?

Pokial viem, tak cichlidy su len v Juznej Amerike, viacmenej oblast Amazonu:
Cichlassoma, Pterophyllum - skalar, Discus - tercovec a ine, mozno nieco prenika aj do Strednej Ameriky: Honduras, Nikaragua a pod. a v Afrike: Steatocranus, Tropheus, Tilapia, Haplochromis, a pod.

Mozno trosku fantasticky strelim, ale predstavte si spojenu Afriku a Ameriku. Ono to tak bolo, no a je celkom mozne, ze rozsirenie cichlid sa viaze ku jedinej obrovskej rieke. Dnes su z toho dve, pred mnohymi rokmi to zrejme bola jedna. Hovorim o riekach Amazon a Kongo. Len si to predstavte. Vsak sa geograficke rozsirenie viaze k tymto veltokom.

Pokial viem, tak v Azii cichlidy nie su. Mozno su niekde introdukovane, to je mozne, ale autochtonne asi nie. Ak mam medzery, opravte ma.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: compatibilita

Odoslaťod jojko » 20 Máj 2003 22:54 pm

k disksom je vhodnych malo ryb a nepoznam cichlidy ktore sa chovaju snimi. diskus je dost chulostiva ryba a ak ich chces chovat tak je dobre aby boli same.teda par sprievodnych ryb mozes mat. znamy par rokov dozadu kupil 30 diskusov. na velke naliehanie dva predal. z tych 28 sa mu neurobil ani "jeden par" a tie co predal sa vytierali medzi mecunkami :D .
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin

Re: compatibilita

Odoslaťod Vai » 21 Máj 2003 08:23 am

skala napísal:Pokial viem, tak v Azii cichlidy nie su. Mozno su niekde introdukovane, to je mozne, ale autochtonne asi nie. Ak mam medzery, opravte ma.

V Asii jsou cichlidy také, např. rod Etroplus v Indii a na Srí Lance.

http://filaman.uni-kiel.de/Summary/Spec ... =maculatus
Vai
 
Príspevky: 202
Založený: 13 Mar 2003 17:14 pm
Bydlisko: Břeclav

Re: compatibilita

Odoslaťod skala » 21 Máj 2003 08:28 am

Super, tak zas som informovanejsi. Uz som si to nasiel na Fishbase.com
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: compatibilita

Odoslaťod barky » 21 Máj 2003 10:30 am

K terčovcom by som kludne dal par malych juhoamerickych cichlidiek rodu Apistograma.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: compatibilita - tercovce a cichlidy

Odoslaťod Besi801019 » 10 Jan 2010 12:14 pm

no a ďaľšia taká kombinácia ktorá NIEJE doporučovaná sú terčovce a neónky červené- z toho dôvodu že terčovce takisto ako skaláre ich požieraju
Obrázok používateľa
Besi801019
 
Príspevky: 149
Obrázky: 0
Založený: 16 Aug 2008 22:07 pm

Re: compatibilita - tercovce a cichlidy

Odoslaťod johhhny » 14 Jan 2010 17:48 pm

Besi801019 napísal:no a ďaľšia taká kombinácia ktorá NIEJE doporučovaná sú terčovce a neónky červené- z toho dôvodu že terčovce takisto ako skaláre ich požieraju


Tak toto je dost diskutabilne:
ja osobne tiez poznam diskusarov, ktori hovoria, ze im diskusi pozrali neonky, ale medzi mojimi tiez plavaju, a este som nespozoroval, ze by sa nejaka stala koristou diskusa. Jeden sa o to aj niekedy pokusa, ale je asi o 50% pomalsi, takze podla mna nema sancu. Tiez je pravda, ze ja chovam len slachtenych diskusov, mozno ze pri divokych odchytoch a ich odchovoch je to mozne. Mozne moze byt aj to, ze ked nejaka neonka doziva tak ju uz dokaze diskus chytit, a asi to aj tak funguje- zakon prirody.
Obrázok používateľa
johhhny
 
Príspevky: 250
Obrázky: 18
Založený: 07 Nov 2003 00:18 am
Bydlisko: Myjava, prechodne BA

Re: compatibilita - tercovce a cichlidy

Odoslaťod hongi » 14 Jan 2010 18:18 pm

taky maly nepodstatny detail - tercovce su tiez cichlidy...
a k tomu co s nimi chovat sa tu uz pisalo..
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: compatibilita - tercovce a cichlidy

Odoslaťod qwer410 » 03 Jan 2012 23:02 pm

ja mam tiez diskusa medzi cihlidami teraz je to v pohodicke nevsimaju si ho ale Pseudotropheus zebra red-red mi stale napadala diskusa tak som ju vitiahol z akvarka myslite ze po par dnoch keby pomenim dekoraciu to prestane? keby si mysli ze je v cudzom prostredi
qwer410
 
Príspevky: 14
Založený: 02 Jan 2012 23:42 pm

Re: compatibilita - tercovce a cichlidy

Odoslaťod maxxx01 » 03 Jan 2012 23:25 pm

treba sa chopiť rozumu a neskúšať takéto experimenty bez hlavy a bez päty. Diskusy pri afrikách, to som ešte nevidel, a nielen preto, že sú tu úplne iné nároky na chemizmus vody. Píšeš, že diskusovi nič nerobia a potom zas, že ho jedna napáda. Čo si myslíš, že sa zmení? len za to že si ju na pár dní vylovil? Len čo sa zaklimatizuje nanovo, bude to to isté. Myslíš, že ke´d presunieš nejaký koreň, už to bude všetko tip-top, ako vo vatičke? Táto kombinácia je nezmyselná už sama osebe.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: compatibilita - tercovce a cichlidy

Odoslaťod qwer410 » 04 Jan 2012 10:13 am

no ze najprv mi ho ta jedna napadala ked som ju vitiahol tak je tam v pohode nevsimaju si ho ostatne vecer ju tam skusim dat ked zase bude to iste tak ju niekde dam radsej tam budem mat diskusa :)
qwer410
 
Príspevky: 14
Založený: 02 Jan 2012 23:42 pm

Re: compatibilita - tercovce a cichlidy

Odoslaťod martin_s » 04 Jan 2012 13:50 pm

Myslim ze ovela lepsie je vybrat odtial toho diskusa... Mal by si si o nich aj nieco nastudovat a nehadzat do akva ryby bez rozmyslu... Akva nie je polievka...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: compatibilita - tercovce a cichlidy

Odoslaťod qwer410 » 04 Jan 2012 21:53 pm

diskusa tam mat chcem neskor dokupim este jedneho aby nebol sam je este mali tak potrva kim narastie cital som si otom ale nikde som nenasiel ze ho môzu cichlidy hrizt
qwer410
 
Príspevky: 14
Založený: 02 Jan 2012 23:42 pm

Re: compatibilita - tercovce a cichlidy

Odoslaťod maxxx01 » 04 Jan 2012 22:03 pm

jedno z najlepších a najvýstižnejších porekadiel, ktoré kedy ľudia vymysleli, je toto: komu niet rady, tomu niet ani pomoci.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: compatibilita - tercovce a cichlidy

Odoslaťod hofi » 04 Jan 2012 22:25 pm

Takéto experimenty väčšinou dopadnu fatálne.Odporúčam ti naštudovať základné podmienky chovu discusov.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.