biely povlak



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

biely povlak

Odoslaťod Sunkafit » 13 Jan 2012 16:28 pm

No priatelia.......kamarát má akvárko ktoré dlho nepoužíval a na vonkajších stenách má niečo ako koroziu skla alebo neviem ako to nazvať........ked to utrie nedá sa to vidieť ale jak to uschne je to tam.........je to taký biely povlak ako mliečne sklo....tuší niekto ako to odstrániť?
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Reklama

Re: biely povlak

Odoslaťod Giftzahn » 13 Jan 2012 16:52 pm

Sunkafit napísal:No priatelia.......kamarát má akvárko ktoré dlho nepoužíval a na vonkajších stenách má niečo ako koroziu skla alebo neviem ako to nazvať........ked to utrie nedá sa to vidieť ale jak to uschne je to tam.........je to taký biely povlak ako mliečne sklo....tuší niekto ako to odstrániť?


njn, tak ja v skrytku duse dufam ze snad sklo korodovat nebude ... 8) ono nie je to len hnusny "previt vodny kamen" ? .... alebo to sklo pretieral do cista kyselinou fluorovodikovou ? :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: biely povlak

Odoslaťod Sunkafit » 13 Jan 2012 21:23 pm

to som tvrdil aj ja za s neni som na hlavu padnutý ale on tvrdí že to vodný kamen neni........zaujímavé je že to má len z vonkajšej strany akva :roll:
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: biely povlak

Odoslaťod Milan666 » 13 Jan 2012 21:29 pm

Obyčajný ocot ľudkovia, obyčajný ocot, vyčistiť
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.