Bojovnica



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: Bojovnica

Odoslaťod Aquanaut » 28 Dec 2010 10:53 am

tie jelšové šištice alebo listy mandľovníka sa pridávajú kôli predchádzanu chorôb a ničeniu škodlivín, môžeš použiť aj spomínané prípravky ale ak budeš dodržiavať aj naďalej pravidelnú výmenu vody, tak to nepovažujem za súrne.
Ak nechce žrať skúsil by som kombinované granulované kvalitné krmivo značky SERA - Granulate Menu, nechcem robiť reklamu, sorry no v ňom sa nachádzajú granule z rôznou konzistenciou ktoré plavajú, sú potápavé a pod. dlho vydržia, nekalia vodu, sú atraktívne farebne a chuťovo, takže rybka neodolá. cena cca 5,80 za nádobku,ktorá sa pretáča a tak im rybkám, môžeš každý deň nasypať iné papanie, ale pozor, neprekrmovať, radšej menej - je viac :wink: jedeň deň odporúčam aj keď to je skôr pre nás "kruté" vynechať krmenie, ja mám napr. aj s rybičkami stredu hladovku :mrgreen: prospieva to

ps: ak stále nebude žrať, môže niečo vadiť, svetelné podmienky, ruch okolo akvária, buchot, iný stres, blikanie tv a pod..nekŕm a nechaj trošku pohladovať..keď budeš vidieť, že hľadá tak skúsiš
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Reklama

Re: Bojovnica

Odoslaťod petrusha » 28 Dec 2010 19:26 pm

taak osvetlenie som nemala dnes som to ale vyskusala spojazdnit a uz asi viem co bol problem..... ako nahle som mu zasvietila zacal sa normalne kludne pohybovat aj sa najedol ...... takze dufam ze tie dierky zmiznu ties a bude po probleme :) dakujem za rady
petrusha
 
Príspevky: 10
Obrázky: 0
Založený: 26 Dec 2010 23:43 pm
Bydlisko: dubnica nad vahom

Re: Bojovnica

Odoslaťod Mariok » 28 Dec 2010 19:37 pm

Aquanaut ti to vysvetlil pekne, len doplním: Ak ryba nechce žrať a voda je v poriadku, treba ju sledovať a nič jej nedať aj dva tri dni, dospelá ryba to prežije úplne v pohode. Ak nebude žrať ani potom, má nejaké vnútorné vnútorné parazity, alebo
nejaký zapalový problém, ktorý doma bohužiaľ neporiešiš (napr. vďaka dlhodobo nízkej teplote vody). Zvýšenie teploty vody o dva-tri stupne je v takom prípade len na osoh, aj keď nie je všeliekom. Prajem ti, aby to bolo len prejedenie a trojdňová
hladovka to porieši.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Bojovnica

Odoslaťod melbymbo » 31 Jan 2011 14:59 pm

ahojte vsimol som si u samceka betty nezvykle vyboulene bricho. prosim viete mi poradit ??? bojim sa ze by to mohla byt ta nejaka vodnatelnost o ktere sem si tu nekdy cet. vcera to urcite este nemal
rovnez velke brucho ma jedna samicka(ta co ma pruhy)

barbus schuberti vezeraju ze su v pohode, veselo plavaju, niesu nafuknute.
slimaci tiez OK lozia po akva.

jinak je celkom čulí, dokonca aj samicny prehana po akvarku, moze to byt tym ze okusoval nahnite rastliny? alebo ze dlho nejedol? krmim tak 3x za den vlockovim zatial. len tak medzi prsty.i tak to schubertky hned pozeru tak neviem ci by mohl byt prejedeny.prave teraz som ho sledoval je u dna nadrze a dost rychlo dycha. samicky su naopak hore a v pohode sa naychnu nad hladinou a kludne plavaju.

aaaaa.jpg
Obrázok používateľa
melbymbo
 
Príspevky: 211
Obrázky: 7
Založený: 09 Jan 2011 11:26 am
Bydlisko: Čachtice

Re: Bojovnica

Odoslaťod opicanaskejte23 » 11 Mar 2011 22:32 pm

zomrela mi rybka pobil sa mi so samicov samec boli dotrhani a neprezily to teraz som si kupila dalsieho samca aj dve samicky a jednu malu rybku druh neviem predavacka nam ho omilom dala zadara...ten samec co ho teraz mam je nudni nic nerobi ani ked mu prilozim ku sklu zrkadielko co mam robit pomozte mi prosim asi o chvilu skapka :dead: :([color=#BF80BF][color=#000000][/color][/color]
opicanaskejte23
 
Príspevky: 22
Obrázky: 5
Založený: 06 Jan 2011 13:32 pm

Re: Bojovnica

Odoslaťod opicanaskejte23 » 17 Apr 2011 09:34 am

tak po prve nasip mu tam trocha stareho zradla a trocha noveho tak dajak to zamiesaj tak mu to davaj asi tyzden az kym nebude nove zradlo zrat samo o sebe (ale pozor rob tak aby ti stare zradlo to vtedy vydrzalo)
opicanaskejte23
 
Príspevky: 22
Obrázky: 5
Založený: 06 Jan 2011 13:32 pm

Re: Bojovnica

Odoslaťod softouch » 25 Júl 2011 12:18 pm

Aj ked uz ma Natalka problem asi vyrieseny...
K tomuto setu je prilozeny aj navod, ktory hovori o vymene vody raz za tyzden. Vodu je potrebne osetrit tym prilozenym pripravkom Nutrafin Betta plus. Ja dokonca menim vodu raz za 3 tyzdne a rybky ziju. Tuto temu som nasiel vdaka tomu, ze hladam prave dany pripravok, kde by sa da objednat. Nie je do nich potrebne pridavat rastliny, nakolko bojovnice rastliny nepotrebuju a na rastlinach sa moze do toho maleho objemu vody dostat skodca.
Je vsak smutne vidiet, ako tu akvaristicky guruovia "pomahaju" zaciatocnikom. Vid prispevky od tigrika. Namiesto pomoci si jej dokazal len vynadat, ale nedokazal si jej poradit ani prd.
Podla vsetkeho totiz problem vobec nebol v akvariu, ale v samotnej rybke, ktora musela byt chora uz v obchode. Aj to sa stava a stava sa to aj v kvalitnych akvaristikach. Ano, kupovat rybky v hornbachu nie je ta najlepsia cesta, no zvacsa clovek kupi rybky, ktore mu v pohode vydrzia velmi dlho. Ak ma smolu, kupi choru rybku a v najhorsom pripade to skonci vymretim vsetkych rybiek v akvariu. Aj ja odporucam kupovat rybky v specializovanych predajniach. No napriklad v BA poznam len dve dobre predajne, jednu prijatelnu siet predajni (maju v BA tusim 3) a potom hornbach.
podla mojho nazoru si kazdy musi zvolit akvarium podla svojich potrieb a pripadne zvazit aj alternativu, ze akvarium mat nebude. kupit si takyto set s malou nadrzou, alebo tie rozne nano sety, je pre niekoho tiez volba. ja sam mam standardne akvarium a dve Marine nadrzky s bojovnicami.
no a co sa tyka stravy, vlocky uplne stacia. nie kazdy ma chut sa babrat s nitovkami a podobnou malou havedou. no a v takomto mlom objeme vody, ako je v tychto marine setoch, je podla mna ziva strava neziaducou.
softouch
 
Príspevky: 1
Založený: 22 Okt 2005 02:32 am

Re: Bojovnica

Odoslaťod MartaBrandy » 25 Júl 2011 20:33 pm

ahojte....tatko dnes dostal v robote ten Marina Betta Kit. Chceli sme ist kupit hned bettu, ale nanestastie (podla toho co tu citam nastastie) ma najoblubenejsia akvaristika v TT teraz zatvorene kvoli dovolenke. Takze hovorite, ze radsej ani kupovat do toho tu rybu nemam? Bolo by to az take zle? Teda, radsej by som pocula argumenty, co je na tom take zle, ked v akvaristikach ich maju v 8x8x8 cm nadrziach priblizne. Fakt jedna potrebuje tych 12l? S bettami ja nemam ziadne skusenosti tak si rada necham poradit. ;)
MartaBrandy
 
Príspevky: 33
Obrázky: 0
Založený: 13 Júl 2011 14:38 pm

Bojovnica

Odoslaťod Martin1254 » 10 Sep 2011 14:54 pm

DObry den dnes som uvidel moju rybu ako keby ležela na hladine (nieje mrtva) chcel by som vediet či to je važne. Ďakujem
Martin1254
 
Príspevky: 2
Založený: 10 Sep 2011 14:51 pm

Bojovnica

Odoslaťod Martin1254 » 12 Sep 2011 14:21 pm

Dobry den dnes som si vsimol ze mi moja bojovnica zdechla a ma niečo biele ne bruchu neviete aka to je choroba? Ďakujem
Martin1254
 
Príspevky: 2
Založený: 10 Sep 2011 14:51 pm

Re: Bojovnica

Odoslaťod martin_s » 12 Sep 2011 15:58 pm

Z tohoto bohateho a vycerpavajuceho opisu to zial nepojde ani za pomoci vesteckej gule...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Bojovnica

Odoslaťod hofi » 12 Sep 2011 16:17 pm

Vnútorná infekcia.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Bojovnica

Odoslaťod janoch » 12 Sep 2011 17:21 pm

Martin1254 napísal:Dobry den dnes som si vsimol ze mi moja bojovnica zdechla a ma niečo biele ne bruchu neviete aka to je choroba? Ďakujem

Skús trochu opísať v čom žila a údržba vody. Lebo bojovnice väčšinou sú v malých nádobách, ktorým sa málo mení voda, čo spôsobuje rôzne infekcie. Ak ju máš napr. v 3l tak treba meniť aj dva krát za týždeň (a všetko odsať z dna, odpad).
janoch
 
Príspevky: 172
Obrázky: 3
Založený: 30 Apr 2007 19:48 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Bojovnica

Odoslaťod lopox11 » 15 Sep 2011 22:41 pm

No ludia, mozno trochu offtopic, ale ked sa tu uz bavi o vseliakych podmienkach chovu bojovnice tak nebudem zakladat novu temu.
Minuly tyzden som bol v hornbachu v ba a co som vydel ma uplne rozosmutnilo. Oni tam predavaju bojovnice v takych
malych plastovych teglikoch. Vysoky max 3 cm a s priemerom tak 5cm!!!!! Neveril som vlastnym ociam, mali to tam na stole
pri predavacovi. Polovica z nich samozrejme uz polomrtva. Nechapem ako toto moze niekto robit. Ved to je ozaj tyranie zvierat.
Chcel som si tam kupit nejake veci do akva, ale na pate som sa otocil. Ked robia toto, tak si u nich uz v zivote nic do akva nekupim.
lopox11
 
Príspevky: 18
Založený: 14 Aug 2011 20:42 pm

Re: Bojovnica

Odoslaťod paulo11 » 15 Sep 2011 22:57 pm

Ubezpečujem ťa že hornbach nieje jediný obchod kde sa to takto robí....
paulo11
 
Príspevky: 113
Obrázky: 4
Založený: 03 Okt 2010 19:50 pm

Re: Bojovnica

Odoslaťod lopox11 » 15 Sep 2011 23:07 pm

paulo11 napísal:Ubezpečujem ťa že hornbach nieje jediný obchod kde sa to takto robí....


No ja som to videl po prvy krat a to som videl uz celkom dost obchodov, ale asi nie uplne dost.
Ako chapem, ze ich nemozu mat vsetky v jednom akvarku, ale toto uz prekracuje podla mna urcitu hranicu...
A to este nehovorim o tom, ze tegliky boli zatvorene, cize tie ryby sa musia po chvilu udusit.
lopox11
 
Príspevky: 18
Založený: 14 Aug 2011 20:42 pm

Re: Bojovnica

Odoslaťod rené » 19 Sep 2011 13:20 pm

Ja tam chodievam tiež a dobre viem že tie nádobky sú otvorené z jednej strany čiže niesu zatvorené ako píšeš. Ak sa nájde nejaká zatvorená tak to nejaká dobrá duša/zákazník alebo dieťa/ zavrie.To nielen v Hornbachu ale aj v iných obchodoch to tak je.
rené
 
Príspevky: 3
Založený: 15 Mar 2011 22:36 pm

Re: Bojovnica

Odoslaťod veronika-v » 16 Jan 2012 19:39 pm

mne sa tiez teraz stalo to co tu uz niekto pisal.. mala som samčeka..mala som ho pôvodne v guli 7L a mal tam iba piesok a rastliny ale robil sa mu stale nejaky bordel tak som mu pred tyzdnom kupila nove akvarko 9L aj filter a strk a tak vsetko a doteraz bol v pohode a vcera vecer uz nechcel zrat..ani dnes a dnes uz iba vytahoval "usta" nad hladinu a dosta sa mu zvacsili ziabra a potom uz len lezal na boku na strku a kym som sa nejak zorientovala uz aj zomrel...a teda neviem ci chcem dalsieho lebo neviem co sa stalo tomuto.. a mam tam filter ten do 30L ale aj ked bol nastaveny na minime tak sa mi zdalo ze strasne silny je ten prud co vypustal zo seba.. a este by osm chcela vediet ci, ak si este nejaku kupim, mu mam aj pustat "bublinkovac" alebo staci filter..a nema zakryte cele akvarko..je tam asi 5cm medzera..a voda ma 22°C tak mi poradte ak viete..diki
Prílohy
IMG_0002.JPG
veronika-v
 
Príspevky: 3
Založený: 16 Jan 2012 19:30 pm

Re: Bojovnica

Odoslaťod 12majka12 » 18 Jan 2012 15:15 pm

Zdravim, moju bojovnicu mam asi 2 a pol mesiaca, najprva sa jej spravila hrca na hlave medzi ovami zo dna na den. A dnes som si vsimla ze opuch jej neustupil ale napuchlo jej este aj oko, ma ho pomali vacsie nez hlavu :( a ja neviem co mam robit. Co to moze byt? nejaky nador alebo co? Toto je moja druha bojovnica, prva mi umrela, zacala stracat supiny a opadavali jej plutvy a tato ma zas nejaku chorobu a pritom ju mam kratko. Poradte mi prosim niekto. Dakujem
12majka12
 
Príspevky: 4
Založený: 18 Jan 2012 15:04 pm

Re: Bojovnica

Odoslaťod triscene » 18 Jan 2012 15:20 pm

daj viac info o svojom akvariu, tipujem ze ju mas v 2 litrovej plastovej veci s umelou rastlinkou a ultra prirodnym dnom.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Bojovnica

Odoslaťod 12majka12 » 18 Jan 2012 15:29 pm

Mam ju v 10 litrovom sklenenom akvariu, ano mam tam umelu rastinu a dekoraciu v podobe rozbiteho voza do ktorej sa moze skovat a normalny nezafarbeny strk. Zivu rastlinu tam nemam, lebo nemam ani filter a vodu jej menim raz za 2 tyzdne. Filter som tam uz raz mala ale zdal sa mi moc silny, chuda rybka nahanala jedlo po hladine. Mam este jedno male akvarko, kde mam 2 gupky a tiez tam maju umelu rastlinu + strk a zatial vyzeraju v pohode.
12majka12
 
Príspevky: 4
Založený: 18 Jan 2012 15:04 pm

Re: Bojovnica

Odoslaťod triscene » 18 Jan 2012 15:42 pm

tak sa potom necuduj ze ryby takto reaguju ked PVC hluposti co nepatria do akvaria uvolnuju latky ktore negativne posobia na rybku. pri tom rozmere by som menil 30% kazdy tyzden kedze tam nemas filter a vsetok bordel ostava v akva a nechyta sa do filtra. takisto pochybujem ze 'rozbity voz' sa ti paci. taketo gyce nepatria do akvaria. a rastlinky nepotrebuju filter aby rastli v akvariu. postaci im svetlo a ziviny vo vode (CO2, mikro a makro prvky) niektorym staci len svetlo a substrat
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Bojovnica

Odoslaťod 12majka12 » 18 Jan 2012 15:54 pm

ten gyc som si kupila v akvarijnom obchode, kde som sa poradila aj s jednym co tam nie je predavacom ale len sa tam chodi starat o tie ryby. Neviem uz od koho by som si mala nechat poradit, kazdy tvrdi cosi ine. Ja som ryby nikdy nechovala, neviem teda ako, preto som aj potrebovala poradit. Mala som len koritnacku, ktoru som mala este od mladatka a vyrastla mi do extremnych rozmerov, bola krasna a velka, musela som ju dat prec lebo na tak obrovske akvarko som nemala peniaze. Viem, ze staranie sa o rybky je trosku narocnejsie ale zrejme som dostala zle rady od cloveka, o ktorom som si myslela, ze my dobre radi nakolko sa o ryby stara
12majka12
 
Príspevky: 4
Založený: 18 Jan 2012 15:04 pm

Re: Bojovnica

Odoslaťod triscene » 18 Jan 2012 16:10 pm

staci si prehladat forum pripadne pouzit funkciu Search..tu ti nikto neporadi zle kedze ludia tu maju skusenosti a isto moj nazor na tieto gyce nie je ojedinely. akvarium ma byt kuskom prirody v domacich podmienkach a mas priblizit priestor kde ryba zije jej prirodzenym podmienkam aby si videl jej prirodzene spravanie. a jasne je ze ked to predavaju tak dufaju ze sa novacikovia na to chytia a potom po case to vyhodia lebo sa dostanu na forum a zistia ze co za bordeli to moze urobit.
proste do akvaria nepatria plastove veci...kamene (bez obsahu vapenca - vies otestovat octom, ak sici tak je tam vapenec), korene su prirodzene dobre vyzeraju a nic tym nepokazis a niet nad uspech ked si kupis rastlinu co sa ti paci a dari sa jej u teba.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.