"Zázračné vodičky"



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

"Zázračné vodičky"

Odoslaťod Fatimka » 19 Jan 2012 14:24 pm

prepáčte za otvorenie novej témy, no veľmi ma zaujíma aké máte názory na všetky tie zázračné vodičky ktoré mi stále tak núkajú v akva obchodoch. Naozaj sú také veľmi dobré, a dôležité. Ja osobne nepoužívam, len sera aquatan, a to len pri výmene vody. Som veľmi zvedavá na vaše názory o týchto tekutinách :roll:
Fatimka
 
Príspevky: 427
Obrázky: 13
Založený: 05 Okt 2011 09:24 am
Bydlisko: Dubník okres Nové Zámky

Reklama

Re: "Zázračné vodičky"

Odoslaťod Mariok » 19 Jan 2012 14:41 pm

Môj názor je, že za blbosť alebo pohodlnosť v myslení sa vždy najlepšie platí. V každom prípade aj u "vodičiek" platí, že bez rozmýšľania o ich účinkoch je to nanič. Fungujú určite, len je kopec ľudí, ktorým ani pri nich nedochádza (a nikdy nedôjde) na čo sú vlastne dobré. Pre tých rozmýšľajúcich sú to síce účinné, ale predražené výrobky, ktoré však nikdy nevyriešia všetko, slúžia skôr ako prvá pomoc, nezaručia dlhodobú stabilitu akvária.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: "Zázračné vodičky"

Odoslaťod maxxx01 » 19 Jan 2012 16:35 pm

Ja nepoužívam z vodičiek dlhodobo nič, a akvárka zato fungujú normálne, nemám problém. Nepoužívam prípravky na počiatočnú úpravu vody + na odbúranie chlóru, ani roztoky s nitrifikačnými baktériami (v dobre fungujúcom zabehnutom akváriu je to podľa mňa zbytočné, iné by to bolo keby bola v akvárku nejaká kalamita a NO2 by vyletelo nahor, to by bola asi každá pomoc dobrá), nepoužívam ani prípravky, ktoré vraj odbúravajú dusíkaté látky a ktoré sľubujú dlhšie intervaly medzi jednotlivými výmenami vody. Nič z toho mi netreba, kľudne sa obídem bez toho. A peniažky radšej investujem do kvalitnejšieho kŕmenia, do poriadneho externého filtra alebo na podobné veci.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: "Zázračné vodičky"

Odoslaťod Mariok » 19 Jan 2012 23:22 pm

maxxx01 napísal:.... iné by to bolo keby bola v akvárku nejaká kalamita a NO2 by vyletelo nahor, to by bola asi každá pomoc dobrá) ....

... áno, ale tiež len v prípade, že nemôžeš vymeniť 80% vody, lebo zároveň "vyhorela" vodáreň a z kohútika nič netečie. :wink:
P.S.: Chápem, že pri 1000 a viac l vody to už môže byť problém (výmena vody).
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: "Zázračné vodičky"

Odoslaťod Giftzahn » 20 Jan 2012 10:38 am

Mariok napísal:Môj názor je, že za blbosť alebo pohodlnosť v myslení sa vždy najlepšie platí. V každom prípade aj u "vodičiek" platí, že bez rozmýšľania o ich účinkoch je to nanič. Fungujú určite, len je kopec ľudí, ktorým ani pri nich nedochádza (a nikdy nedôjde) na čo sú vlastne dobré. Pre tých rozmýšľajúcich sú to síce účinné, ale predražené výrobky, ktoré však nikdy nevyriešia všetko, slúžia skôr ako prvá pomoc, nezaručia dlhodobú stabilitu akvária.



njn, istotne .... to ze funguju je iste ... problemom "magickych vodiciek" je ich marketing .... ktory zvadza hlavne zaciatocnikov k "zvratenostiam" typu kupim akva ... sup strk ... sup nejaku rastlinku ... sup vodu ... sup "magicke vodicky" 1,2,3,4 ks a sup osadenstvo .... :cry: sak "magicke vodicky" ..... pripdne vodu nemenim, neodklaujem sak naco .... na "magickej vodicke" je napisane ze mi staci ju tam liat a o akva je postarane a celu "akva akciu" uz "magicka vodicka "nejako zachrani :evil:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: "Zázračné vodičky"

Odoslaťod Fatimka » 20 Jan 2012 10:49 am

Takže asi tak ako som si to aj myslela, niektoré sú fajn, no niektoré iba reklamný ťah. Osobne neverím tým vôbec ktoré "robia vodovodnú vodu akvárijovou" a potom sa do akva môžu hneď šupnúť aj ryby. Aj mne to núkali pri kúpe akva, no radšej som si zabehla akva prirodzeným spôsobom.
Fatimka
 
Príspevky: 427
Obrázky: 13
Založený: 05 Okt 2011 09:24 am
Bydlisko: Dubník okres Nové Zámky

Re: "Zázračné vodičky"

Odoslaťod Giftzahn » 20 Jan 2012 10:59 am

Fatimka napísal:Takže asi tak ako som si to aj myslela, niektoré sú fajn, no niektoré iba reklamný ťah. Osobne neverím tým vôbec ktoré "robia vodovodnú vodu akvárijovou" a potom sa do akva môžu hneď šupnúť aj ryby. Aj mne to núkali pri kúpe akva, no radšej som si zabehla akva prirodzeným spôsobom.



jj, presne tak ... "najlepsia prisada do akva" je akvaristova trpezlivost ... :wink: to je ta "najmagickejsia vodicka" a funguje na 100% a zarucene :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: "Zázračné vodičky"

Odoslaťod Fatimka » 20 Jan 2012 11:12 am

Giftzahn napísal:
Fatimka napísal:Takže asi tak ako som si to aj myslela, niektoré sú fajn, no niektoré iba reklamný ťah. Osobne neverím tým vôbec ktoré "robia vodovodnú vodu akvárijovou" a potom sa do akva môžu hneď šupnúť aj ryby. Aj mne to núkali pri kúpe akva, no radšej som si zabehla akva prirodzeným spôsobom.



jj, presne tak ... "najlepsia prisada do akva" je akvaristova trpezlivost ... :wink: to je ta "najmagickejsia vodicka" a funguje na 100% a zarucene :mrgreen:



A hlavne radosť z akvária :-)
Fatimka
 
Príspevky: 427
Obrázky: 13
Založený: 05 Okt 2011 09:24 am
Bydlisko: Dubník okres Nové Zámky

Re: "Zázračné vodičky"

Odoslaťod paloi » 20 Jan 2012 18:40 pm

Ja som napr. používal Sera pH minus. Mám vodu z vodovodu pH 7,5. Ale doviezol som ryby, ktoré potrebovali pH 6,0 - 7,0. Tých 7,0 bolo naozaj maximum. Spočiatku som sa netrápil, ryby totiž vyzerali spokojné. Objednal som síce magickú vodičku, prišla však cca o týždeň z e-shopu. Potom som začal dávkovať. A ryby evidentne ožili. Okrem toho, že boli spokojné, začali sa predo mnou aj predvádzať :-) Takže nejaký fígeľ v tom asi predsa bude :-)

Sú nejaké procesy, ktoré sa dajú "obabrať" (napr. trpezlivosťou, výmenou vody, filtráciou.... atď.). Ale ako obabrať pH bez chemikálie, to si celkom dobre neviem predstaviť. Ale je fakt, že som to použil naozaj iba kvôli jednému druhu rýb. Iné zázračné vodičky nepoužívam, s výnimkou liečiv.
Obrázok používateľa
paloi
 
Príspevky: 197
Založený: 18 Aug 2010 06:58 am

Re: "Zázračné vodičky"

Odoslaťod Giftzahn » 20 Jan 2012 18:57 pm

paloi napísal:Ja som napr. používal Sera pH minus. Mám vodu z vodovodu pH 7,5. Ale doviezol som ryby, ktoré potrebovali pH 6,0 - 7,0. Tých 7,0 bolo naozaj maximum. Spočiatku som sa netrápil, ryby totiž vyzerali spokojné. Objednal som síce magickú vodičku, prišla však cca o týždeň z e-shopu. Potom som začal dávkovať. A ryby evidentne ožili. Okrem toho, že boli spokojné, začali sa predo mnou aj predvádzať :-) Takže nejaký fígeľ v tom asi predsa bude :-)

Sú nejaké procesy, ktoré sa dajú "obabrať" (napr. trpezlivosťou, výmenou vody, filtráciou.... atď.). Ale ako obabrať pH bez chemikálie, to si celkom dobre neviem predstaviť. Ale je fakt, že som to použil naozaj iba kvôli jednému druhu rýb. Iné zázračné vodičky nepoužívam, s výnimkou liečiv.



njn, na obabranie PH je celkom fajn Reverzna osmoza atd. .. a pokial sa ti to zda prils "perfidne" skus napr. ADA Amazoniu .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: "Zázračné vodičky"

Odoslaťod vysluzil2 » 21 Jan 2012 01:04 am

Ja zazracne vodicky pouzivam,nejake som si zacal aj sam vyrabat.Aj ked som ich nepouzil vela,tie co som pouzil,zabrali plne k mojej spokojnosti. Aq , ryby, nimi len ziskali. Skusenejsi chovatel si dokaze pomoct aj bez nich, ale s nimi je to jednoduchsie,tu plati,komu sa nechce robit, vymysla.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.