prerabka filtra resun



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

prerabka filtra resun

Odoslaťod doors010 » 20 Jan 2012 16:03 pm

chalani mam taku otazku dal by sa tento filter resun cy-20 prerobit teda vymenit cerpadielko za silnejsie ????nema s tým niekto nejake skusenosti???? ten vrchny kryt sa da pekne odobrat a pod nim je to cerpadielko v podstate ten kryt tam plni funkciu iba vzhladu vsetko fakci aj bez neho...odskusane :D
Prílohy
resun-cy-20-xl.jpg
resun-cy-20-xl.jpg (47.5 KiB) Zobrazená 11909 krát
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Reklama

Re: prerabka filtra resun

Odoslaťod triscene » 20 Jan 2012 16:39 pm

len aby ta prerabka nestala tolko kolko novy filter a aby si sa nevytopil alebo aby ti to nevycuclo vodu z akva na parkety :)
niekolkorocnu 40 eurovu investiciu by som neriesil nejako radikalne, tento predas a za zvysok si kupis novy a doplatis si.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: prerabka filtra resun

Odoslaťod doors010 » 20 Jan 2012 16:55 pm

ja sa len pytam predavat ho nechcem novy budem kupovat neskor ... videl som jeden obrazok podobny filter ako toto a chlap mal na sacej hadici este pred filtrom pripojene dalsie pomocne cerpadielko skoda ze nemozem najst ten obrazok myslis ze to moze fungovat????
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: prerabka filtra resun

Odoslaťod Giftzahn » 20 Jan 2012 17:01 pm

doors010 napísal:chalani mam taku otazku dal by sa tento filter resun cy-20 prerobit teda vymenit cerpadielko za silnejsie ????nema s tým niekto nejake skusenosti???? ten vrchny kryt sa da pekne odobrat a pod nim je to cerpadielko v podstate ten kryt tam plni funkciu iba vzhladu vsetko fakci aj bez neho...odskusane :D


hmm, a co tak skusit vymenit vrtulku ... ? :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: prerabka filtra resun

Odoslaťod doors010 » 20 Jan 2012 17:31 pm

za aku??? zopar ich mam doma zo starsich cerpadiel
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: prerabka filtra resun

Odoslaťod Giftzahn » 20 Jan 2012 17:36 pm

doors010 napísal:za aku??? zopar ich mam doma zo starsich cerpadiel


njn, predpokladm ze chces vyssi prietok ... cize aj zmena vrtulky ti moze v tom pomoct ... njn, sice to nebude +100% ale nejake to plus priniest moze ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: prerabka filtra resun

Odoslaťod doors010 » 20 Jan 2012 17:38 pm

jasne ide mi o prietok ide tam o velkost lopatiek alebo ich pocet alebo...????
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: prerabka filtra resun

Odoslaťod Giftzahn » 20 Jan 2012 17:48 pm

doors010 napísal:jasne ide mi o prietok ide tam o velkost lopatiek alebo ich pocet alebo...????


no dovolim si tvrdit ...ze ide aj o ich pocet, velkost, tvar .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: prerabka filtra resun

Odoslaťod doors010 » 20 Jan 2012 18:22 pm

no skusim tam nejaku inu dat ak tam vobes nieco ine vlezie,,, a inak nebolo by lepsie na tento filter dat miesto vystrekovacej rampy len rurku a nejaku smerovaciu lopatku????
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: prerabka filtra resun

Odoslaťod dedojozef » 20 Jan 2012 18:44 pm

Bez toho krytu by som to určite nespúšťal (ani z očí). Teraz to možno funguje, ale ak tam dáš silnejšie čerpadlo, nebude voda stíhať dotekať. Preto to musíš uzavrieť, aby ju podtlakom nasávalo. Môže sa stať, že ti odčerpá vodu, čerpadlo pôjde na prázdno a pridre sa. No a potom nastane vyprázdnenie akva samospádom. Ak nebudú hladiny v jednej rovine, jednoznačne uzavrieť. A rozmery sú dosť malé, na to aby sa tam vošlo silnejšie čerpadlo.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: prerabka filtra resun

Odoslaťod Giftzahn » 20 Jan 2012 18:58 pm

Giftzahn napísal:
doors010 napísal:jasne ide mi o prietok ide tam o velkost lopatiek alebo ich pocet alebo...????


no dovolim si tvrdit ...ze ide aj o ich pocet, velkost, tvar .... :wink:



jaj, a este snad jedna malickost ... a vhodne zvolene filtracne media dokazu narobit s prietokom zazraky ... sice nie velke ale predsa :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: prerabka filtra resun

Odoslaťod TTjopo » 20 Jan 2012 19:24 pm

Nechcem tymto nejako protirecit ale pochybujem ze najdes do tohoto filtra vhodnejsiu vrtulku na zvysenie prietoku ako vyrobca filtru.Logiku to ma co aúisal Giftzahn lenze by vyrobca musel byt totalny debil aby daval do vlastneho vyrobku "horsiu" vrtulku ked by stacilo dat lepsiu a na dodrzanie ronakeho prietoku by dal slabsi motorcek aby sa mu to predavalo este lepsie kvoli W motorceka.To je moj nazor.
Inak mam presne tento filter a ak by sa zvysit prietok nejako podarilo tak by som bol som bol tiez rad.Co sa tyka rozstrekovacej rampi nahradit ju len nejakym rozplesknutym kolienkom tak si myslim ze rampa je lepsie z toho dovodu ze prudenie vody je po zelom akva romnomernejsie.Teda nejde ani tak o to aby bolo prudenie vody silne ale po celom akva "rovnake"pokila mozno spravne smerovane.teda aby prud vody stahoval vsetko k nasavaciemu kosu.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: prerabka filtra resun

Odoslaťod doors010 » 20 Jan 2012 20:41 pm

ok nuz asi kaslem na to necham to tak lebo sa fakt nieco stane a ma porazi...co sa tyka tych filtracnych medii co pisal Giftzahn ktore su vhodne????a este jedna otazka pre TTjopo ako casto cistis filter cca diky
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: prerabka filtra resun

Odoslaťod TTjopo » 20 Jan 2012 23:16 pm

mam ho cez rok a clstil so 3x len zo zvedavosti nie z nutnosti
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: prerabka filtra resun

Odoslaťod doors010 » 26 Jan 2012 01:59 am

TTjopo napísal:mam ho cez rok a clstil so 3x len zo zvedavosti nie z nutnosti

inak tu filtracnu penu sa neoplati menit za nejaku kvalitnejsiu ??? niekto pisal ze v týchto filtroch je ta pena dost onicom uz mi ani tak nejde o prietok skor o kvalitu filtrovania...poriesil som to tak ze v akva mam cca 20 litrov z max 27 co tam bolo...je to lepsie...ak mate niekto skusenosti z filtracnymi penami dajte znat diky
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: prerabka filtra resun

Odoslaťod Giftzahn » 26 Jan 2012 10:12 am

doors010 napísal:
TTjopo napísal:mam ho cez rok a clstil so 3x len zo zvedavosti nie z nutnosti

inak tu filtracnu penu sa neoplati menit za nejaku kvalitnejsiu ??? niekto pisal ze v týchto filtroch je ta pena dost onicom uz mi ani tak nejde o prietok skor o kvalitu filtrovania...poriesil som to tak ze v akva mam cca 20 litrov z max 27 co tam bolo...je to lepsie...ak mate niekto skusenosti z filtracnymi penami dajte znat diky



jj, istotne ... vymenit mozes skusit ... ono,sak len experimentovanim dojdes k optimalnemu stavu fungovania tvojho filtra .... cize urcite by som sa pohral s mediami a trochu si "vytunil" filtrik :wink:

inak presne tento isty filtrik si kupil moj kolega co som mu zakladal akva ... zatial je len v supliku .... a pouziva interny ale ob tyzden mu ho ide zapojit a trochu "vytunit" cize neskor ti budem vediet povedat ze co zafungovalo a co nie ohladne filtracnych medii :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: prerabka filtra resun

Odoslaťod doors010 » 26 Jan 2012 14:03 pm

Giftzahn napísal:
doors010 napísal:
TTjopo napísal:mam ho cez rok a clstil so 3x len zo zvedavosti nie z nutnosti

inak tu filtracnu penu sa neoplati menit za nejaku kvalitnejsiu ??? niekto pisal ze v týchto filtroch je ta pena dost onicom uz mi ani tak nejde o prietok skor o kvalitu filtrovania...poriesil som to tak ze v akva mam cca 20 litrov z max 27 co tam bolo...je to lepsie...ak mate niekto skusenosti z filtracnymi penami dajte znat diky



jj, istotne ... vymenit mozes skusit ... ono,sak len experimentovanim dojdes k optimalnemu stavu fungovania tvojho filtra .... cize urcite by som sa pohral s mediami a trochu si "vytunil" filtrik :wink:

inak presne tento isty filtrik si kupil moj kolega co som mu zakladal akva ... zatial je len v supliku .... a pouziva interny ale ob tyzden mu ho ide zapojit a trochu "vytunit" cize neskor ti budem vediet povedat ze co zafungovalo a co nie ohladne filtracnych medii :mrgreen:

ok tak potom ak na nieco prides daj vediet dik
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: prerabka filtra resun

Odoslaťod TTjopo » 26 Jan 2012 17:15 pm

Na moje akva 24bruto filtracne media su celkom v pohode.Ono mas tam keramicke valceky, ktore ti zvysia plochu pre uzitocne bakterie a pre tak male akva to uplne staci.Ak si to porovnas s nejakym internim filtrom pre rovnako velke akva tak keby si to mal napratane len tym molitanom tak je to niekolko krat vecsi filtracny objem/plocha ako pri tom internom.
Ak by tu mal ale niekto odskusane ako zvysit prietok brz velkych uprav a nejakych extra investicii tak by som bol rad aj ked v to mozem len dufat kedze som si uz na tuto otazku odpovedal sam kusok vyssie :)
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: prerabka filtra resun

Odoslaťod Giftzahn » 27 Jan 2012 12:46 pm

TTjopo napísal:Na moje akva 24bruto filtracne media su celkom v pohode.Ono mas tam keramicke valceky, ktore ti zvysia plochu pre uzitocne bakterie a pre tak male akva to uplne staci.Ak si to porovnas s nejakym internim filtrom pre rovnako velke akva tak keby si to mal napratane len tym molitanom tak je to niekolko krat vecsi filtracny objem/plocha ako pri tom internom.
Ak by tu mal ale niekto odskusane ako zvysit prietok brz velkych uprav a nejakych extra investicii tak by som bol rad aj ked v to mozem len dufat kedze som si uz na tuto otazku odpovedal sam kusok vyssie :)


njn, ja prave idem vymenit tu fitracnu penu/molitan alebo ky das tam je ...celkom suspektne mi zavanala ked som ju na test onuchtil ( nieco podobne som mal s EDEN 501 ... ta filtracna penova hmota mi celu osadku vyzabijala) ... cize mrsak jedna modra pojde rovno do kybla a bude nafradena vhodnym biofiltrenom ... keramicke valceky budu darovane a pojdu tam asi tri vrstvicky roznych filtracnych medii a kusku pancuchy s Purigenom .... njn, taky je zatial predbezny plan ... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: prerabka filtra resun

Odoslaťod doors010 » 27 Jan 2012 13:46 pm

njn, ja prave idem vymenit tu fitracnu penu/molitan alebo ky das tam je ...celkom suspektne mi zavanala ked som ju na test onuchtil ( nieco podobne som mal s EDEN 501 ... ta filtracna penova hmota mi celu osadku vyzabijala) ... cize mrsak jedna modra pojde rovno do kybla a bude nafradena vhodnym biofiltrenom ... keramicke valceky budu darovane a pojdu tam asi tri vrstvicky roznych filtracnych medii a kusku pancuchy s Purigenom .... njn, taky je zatial predbezny plan ... :mrgreen:[/quote]


potom by si mohol pofotit co vsetko si tam dal...nech mame inspiraciu :pivo: diky
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: prerabka filtra resun

Odoslaťod Giftzahn » 27 Jan 2012 14:40 pm

doors010 napísal:njn, ja prave idem vymenit tu fitracnu penu/molitan alebo ky das tam je ...celkom suspektne mi zavanala ked som ju na test onuchtil ( nieco podobne som mal s EDEN 501 ... ta filtracna penova hmota mi celu osadku vyzabijala) ... cize mrsak jedna modra pojde rovno do kybla a bude nafradena vhodnym biofiltrenom ... keramicke valceky budu darovane a pojdu tam asi tri vrstvicky roznych filtracnych medii a kusku pancuchy s Purigenom .... njn, taky je zatial predbezny plan ... :mrgreen:



potom by si mohol pofotit co vsetko si tam dal...nech mame inspiraciu :pivo: diky[/quote]

jj, foto bude uz mam konecne po roku funkcny fotak :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: prerabka filtra resun

Odoslaťod doors010 » 27 Jan 2012 14:53 pm

a inak ten purigen je dobra vec ???este som sa s nim nestretol...precital som nieco o tom...kolko by toho trebalo do toho filtra??? co som nasiel 100ml to by bolo dost??? ci az moc???
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: prerabka filtra resun

Odoslaťod TTjopo » 27 Jan 2012 17:15 pm

Netreba tu filtraciu brat az tak vazne pokial ide o dobre zarastene akva.Co sa tyka otravi z origos pouziteho molitanu tomu az tak neverim.Ked ho dobre v teplej vode poumyvas pred tym ako spustis filter tak sa nema co stat.Ja mam v tomto akva len krevetky a tie su na otravu podobneho typu o nieco citlivejsie ako rybky a nemal som ziadny problem.Vyhodil som len uhlie a pridal dalsiu penu.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.