Prosiiim kto ma filter Eheim profi3 s elektronikou



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Prosiiim kto ma filter Eheim profi3 s elektronikou

Odoslaťod eRmail » 06 Feb 2012 12:45 pm

Zdravim


potrebujem zohnat jednu vec na tieto filtre s elektronikou. Mam doma eheim 2078 3E a nejako som stratil jeden kablik ktory sa zapaja do dosky s elekronikou a do tohto sa potom zapoji Usb interface na pripojenie filtra s PC. Kupit sa totiz nikde neda. Je to konektor s troma kablikami ktory sa zapoji potom na dosku elektroniky vid obrazok. Prosim pomozte mi alebo ak viete aspom schemu ako to zapojit alebo prepojit . Ďakujem
Prílohy
190120121141.JPG
eRmail
 
Príspevky: 24
Obrázky: 0
Založený: 03 Feb 2012 16:08 pm

Reklama

Re: Prosiiim kto ma filter Eheim profi3 s elektronikou

Odoslaťod Giftzahn » 06 Feb 2012 16:38 pm

eRmail napísal:Zdravim


potrebujem zohnat jednu vec na tieto filtre s elektronikou. Mam doma eheim 2078 3E a nejako som stratil jeden kablik ktory sa zapaja do dosky s elekronikou a do tohto sa potom zapoji Usb interface na pripojenie filtra s PC. Kupit sa totiz nikde neda. Je to konektor s troma kablikami ktory sa zapoji potom na dosku elektroniky vid obrazok. Prosim pomozte mi alebo ak viete aspom schemu ako to zapojit alebo prepojit . Ďakujem


hmm, a preco nenapises rovnod do EHEIMu na zakaznicky support ? http://www.eheim.de/eheim/inhalte/index.jsp?id=24868 .... si myslim ze nieco pre teba budu vediet spravit ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prosiiim kto ma filter Eheim profi3 s elektronikou

Odoslaťod eRmail » 06 Feb 2012 16:56 pm

praveze uz som pisal neda sa to objednat a blizsie info mi nevedia povedat. Jedina moznost u nych je kupit novu hlavu co je podla mna hlube kvoli par korunam
eRmail
 
Príspevky: 24
Obrázky: 0
Založený: 03 Feb 2012 16:08 pm

Re: Prosiiim kto ma filter Eheim profi3 s elektronikou

Odoslaťod Giftzahn » 06 Feb 2012 17:45 pm

eRmail napísal:praveze uz som pisal neda sa to objednat a blizsie info mi nevedia povedat. Jedina moznost u nych je kupit novu hlavu co je podla mna hlube kvoli par korunam


hmm ... tak skus este napr. e-bay ... pripadne sa skus pozriet ci niekto neponuka "pokazeny" podobny filtrik niekde cez inzeraty ....
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prosiiim kto ma filter Eheim profi3 s elektronikou

Odoslaťod eRmail » 07 Feb 2012 09:59 am

Dakujem za rady ale na webe ani slova o tom pocut. Aspom keby vedel ako tie kabliky prepojit tak to by uz nebol problem si urobit nechcem to robit tak ze budem skusat tie kabliky medzi sebou vymienat aby sa to nahodou nepokazilo a neurobilo to skrat. Menel som tesnenia uplne vsetky a nvm kde som ho mohol stratit :(
eRmail
 
Príspevky: 24
Obrázky: 0
Založený: 03 Feb 2012 16:08 pm

Re: Prosiiim kto ma filter Eheim profi3 s elektronikou

Odoslaťod Giftzahn » 07 Feb 2012 10:06 am

eRmail napísal:Dakujem za rady ale na webe ani slova o tom pocut. Aspom keby vedel ako tie kabliky prepojit tak to by uz nebol problem si urobit nechcem to robit tak ze budem skusat tie kabliky medzi sebou vymienat aby sa to nahodou nepokazilo a neurobilo to skrat. Menel som tesnenia uplne vsetky a nvm kde som ho mohol stratit :(


njn, odporucam pozriet tu http://pinouts.ru/Slots/USB_pinout.shtml .... pokazit by si to nemal ... teda sanca pri USB je dost mala :mrgreen:

Obrázok
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prosiiim kto ma filter Eheim profi3 s elektronikou

Odoslaťod eRmail » 07 Feb 2012 11:02 am

len tam su iba tri kable takze by to zapojil ako plus, minus a jeden data no len nesmiem spojit plus s minus lebo to odpalim uz sa mi to stalo ked som chcel predlzit kabel usb a omylom som ho zoskratoval a odisla cela web kamera. No najlepsie by bolo keby to mal uz ktosi preskumane. No alebo to skusit poprepajat medzi sebou ved moznosti tam je malo Ale aj tak ti moc dakujem
eRmail
 
Príspevky: 24
Obrázky: 0
Založený: 03 Feb 2012 16:08 pm

Re: Prosiiim kto ma filter Eheim profi3 s elektronikou

Odoslaťod Ajven » 07 Feb 2012 11:02 am

A ako je to vlastne pripojene, nie je to tak, ze z filtra ide iba akasi seriova linka do konvertovacej krabicky ktora robi prevod do USB ? Lebo potom zapojenie USB nijako nepomoze. snad by stacilo identifikovat zem - minus a ostatne potom pokus-omyl. Ak je konektor na filtri JACK tak zem bude to najvacsie a zem na doske bude spojene s minusmy na elektrolytickych kondenzatoroch.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prosiiim kto ma filter Eheim profi3 s elektronikou

Odoslaťod eRmail » 07 Feb 2012 11:25 am

ano na filtri je jack koncovka a do tej sa zapaja krabicka s prevodnikom tzv. interface a ta sa potom prepoji do pc. Ja potrebujem zapoenie tohto jacku s doskou elektroniky po vymene tesneni som tento kablik stratil a nikde ho nemozem najst a neviem ako by som to zapojil konektory som take uz zohnal len ako ich prepojit aby som nic neodpalil. su tam sice len tri kabliky bud minus je asi klasicky a ci sa uz zapaja uz iba plus a dva kabliky ktore by mali byt ako datove na prenos info nvm isto
eRmail
 
Príspevky: 24
Obrázky: 0
Založený: 03 Feb 2012 16:08 pm

Re: Prosiiim kto ma filter Eheim profi3 s elektronikou

Odoslaťod očinta » 07 Feb 2012 14:10 pm

Ak si elektrikár a zdatnejší, skús najskôr pomerať napätia teda dve, medzi mínusom. Sú tam elyty na nich vieš nájsť mínus pól hravo, alebo by sa mínus pól mal na plošnom spoji vyznačovať súvislými plochami medi. Obdobne ti radí Ajven. Skús ešte dobre prezrieť aj v hlave i keď si povieš "tam som už bol".Buď trpezlivý, počkaj možno sa ozvú predajcovia tejto techniky na Slovensku alebo niekto kto tento model vlastní.Poprípade nafoť detail konektoru na plošnom spoji. Inak veľa úspechov.
očinta
 
Príspevky: 139
Obrázky: 22
Založený: 14 Feb 2009 12:10 pm
Bydlisko: PD

Re: Prosiiim kto ma filter Eheim profi3 s elektronikou

Odoslaťod eRmail » 07 Feb 2012 14:57 pm

V tom si viem poradit tak skusim zmerat kde je plus a potom uz dako odhadnem tie dva co by mali byt ako datove kable a uvidim ci sa spoji pc s filtrom
eRmail
 
Príspevky: 24
Obrázky: 0
Založený: 03 Feb 2012 16:08 pm

Re: Prosiiim kto ma filter Eheim profi3 s elektronikou

Odoslaťod eRmail » 07 Feb 2012 15:47 pm

neviem co je to za babu v tom eheim centre. 1000 krat jej vysvetlujem co potrebujem a ona stale nechape co po ne chcem stale mi odpise nieco uplne ine. Nevie pochopit totiz kde sa zapaja interface tak co tam potom maju za personal nevyskoleni :(
eRmail
 
Príspevky: 24
Obrázky: 0
Založený: 03 Feb 2012 16:08 pm

Re: Prosiiim kto ma filter Eheim profi3 s elektronikou

Odoslaťod eRmail » 08 Feb 2012 13:52 pm

tak zistil som ze na lavom konektore ide napetie 2,5V ale na strednom a pravom konektore nejde nic :(
Prílohy
070220121177.jpg
eRmail
 
Príspevky: 24
Obrázky: 0
Založený: 03 Feb 2012 16:08 pm

Re: Prosiiim kto ma filter Eheim profi3 s elektronikou

Odoslaťod Giftzahn » 08 Feb 2012 16:31 pm

eRmail napísal:tak zistil som ze na lavom konektore ide napetie 2,5V ale na strednom a pravom konektore nejde nic :(


inak vykasli sa na slecnu skus napr. nieco taketo ....

volal si priamo do DE resp. pisal si tam mail ? ... zatial co som vzdy mal s nimi kontakt boli typci velmi ochotni a technicky zdatni ... cize svoje produkty si vedeli supportovat .... inak tu som vyhrabal nejaky kontakt:

EHEIM GmbH & Co. KG
Plochinger Str.54
73779 Deizisau
GERMANY

Phone: 0049 (0)7153 7002-183
Fax: 0049 (0)7153 7002-111
Internet: http://www.eheim.de
E-Mail: Robert.Penz@eheim.de

skus mozno ze aj ta povestna "motyka" vystreli :pivo:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.