OBNOVA AKVARIA



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

OBNOVA AKVARIA

Odoslaťod silme1 » 09 Feb 2012 13:09 pm

Ahojte, mám 84 litrové akvarko a jednu závojnatku. V akváriu sa mi objavili nejaké parazity.. neviem čo to je.. nepomohlo ani sera baktopur ani FMC-dezinfekčný prostriedok. Jedna závojnatka mi odišla a aj prísavníky. neviem ako sa zbaviť tých parazitov (sú to také biele bodky pricapené na skle, ktoré po rozpučení sú zelené - nie sú to riasy lebo sa pohybujú!) Chcem vyprázdniť akvarko, kamene prevariť, rastliny opláchnuť, poriadne ho umyť a znova zabehnúť. Filter mám iba taký molitanový dvojramenný a vymením asi aj molitan (ak by parazity boli aj tam). Ako ho zabiehať znova? Dať kamene, rastliny a pustiť filter stačí? Samozrejme aspoň tri týždne by som tam rybu nedala.. neviem či aj dačo iné treba urobiť a nemám čas to hľadať na nete kedže teraz odchádzam z domu a vrátim sa až o mesiac. Závojnatku by som zatiaľ dala do 17 litrového akvarka (s tou vodou z pôvodného aj s filtrom) len sa bojím či prežije ten mesiac kým sa bude zabiehať to veľké akvarko.. nemala by tam ani štrk ani rastlinky kedže tie by som dala na zabiehanie do veľkého. Mama by ju krmila len či by si zvykla na také malé akvarko.. pls poradte čo mám robiť... DAKUJEM!
Obrázok používateľa
silme1
 
Príspevky: 8
Obrázky: 0
Založený: 30 Okt 2011 12:39 pm

Reklama

Re: OBNOVA AKVARIA

Odoslaťod LaXo » 09 Feb 2012 17:59 pm

hmmm, a nebude to slimacik podobny tomuto? http://rybicky.net/atlasostatnich/cluni ... #dalsifoto
S tou zavojnatkou v 17tich litroch by som si to rozmyslel a vlastne aj s tou "obnovou akvaria" Comu, alebo komu ti tvorovia vadia???
Su aj na rybkach? Potom by to slimaky samozrejme neboli, nejake to foto by asi pomohlo viac.
LaXo
 
Príspevky: 353
Obrázky: 13
Založený: 23 Jún 2011 23:10 pm
Bydlisko: Ruzomberok


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.