Kde kúpiť akvárium



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod anjelinka » 21 Feb 2012 01:28 am

Ahojte, môj manžel má záľubu v akvaristike. Zo tri roky má 54l akvárium, ktoré kúpil ako set v Hornbachu. Avšak jeho záľuba sa zväčšuje a chcel by väčšie. Nie sme v týchto veciach však zbehlí, preto by som mala pár otázok na vášnivých, skúsených akvaristov. Bude mať narodky a chcem mu zabezpečiť väčšie akvárium, no neviem, ako sa orientovať:

Mám záujem o minimálne 25Ol - 350l akvárium so skrinkou. Neviem, kde ho však výhodnejšie kúpiť. Oplatí sa kúpiť hotové sety so skrinkami, alebo to dať na mieru vyrobiť? Potom inde dať vyrobiť skrinku? Veľmi sa mi páčia produkty firmy Juwel, avšak tie sety spolu so skrinkami, vypuklými sklami sú veľmi drahé. Dá sa vôbec kúpiť aj lacnejšie? Juwel vychádza pomaly aj na 1000 € so skrinkou, to si nemôžem dovoliť. Viete mi poradiť, kde ho kúpiť, prípadne či kupiť set alebo ho dať objedať? Alebo mi poradiť konkrétnych predajcov, firmy? /Som z Košíc - ale nie je podmienka, ak by trebalo ísť inam pre neho, nie je to problém/. Potom však, ak vyrobiť, tak je potrebné kúpiť asi filter, ohrievač - aj v tomto budem potrebovať poradiť, má to byť prekvapko.
Ešte taký detail, prvotne by som mala záujem o úplne nové akvarko, nechcem veľmi od ruky.
Ďakujem veľmi pekne, verím, že mi pomôžete.
anjelinka
 
Príspevky: 11
Založený: 21 Feb 2012 01:16 am

Reklama

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod Tomisan » 21 Feb 2012 02:22 am

Cauko...Ja som teraz riesil nove vacsie akvarium, vsetko som osobitne nakupoval, vyjde to lacnejsie a da sa vybrat kvalitnejsie zariadenie (filter atd). Podstavec som si vybral znacky Juwel, akvarko som si dal spravit u priamo u sklenara na mieru a ostatne som povyberal na nete vsetko osobitne (externy filter, svetlo). Myslim, ze vacsina ludi tu nie su zastancami akychkolvek setov jak som cital:) Ten stolik som objednal cez net, podstatne lacnejsie to bolo ako v obchodoch, dorucenie za 5-7 dni (zalezi podla toho ci je skladom ale vacsinou Juwel je na objednavku ked iba podstavec) a postovne ma vyslo na 7 eur. Akvarium u sklenara priamo, ked mi povedal cenu som myslel, ze som mu zle rozumel :D
Tomisan
 
Príspevky: 131
Obrázky: 0
Založený: 14 Feb 2012 19:42 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod michal.chvostac » 21 Feb 2012 03:37 am

vsetko sa da kupit cez net. akvarium by mozno bolo dobr riesit aj cez sklenara, ak poznas nejakeho spolahliveho. inak na akva strankach to maju vacsinou poriesene tak, ze ked akva dostanes, tak ho napustis a zistis ci netecie a ci je vsetko ok. ak nie, tak by reklamacia nemala byt problem. filter, svetlo a ohrievac takisto najlepsie z nejakej stranky. musis si vsak najst, co presn chces a kde to vyjde najlacnejsie. cenu za dodanie by som v tomto pripade neriesil, kedze cena za vsetky spominane veci bude pravdepoodbne dst vysoka aby si mala dodavku zdarma. najdrahsia vec bude pravdepodobne osvetlenie (ak ho chces brat z obchodu). set by som velmi nebral, hlavne kvoli svetlu a stacsi kvoli filtru. ak vsak nechces investovat prilis vela, mozes kupit set a manzel si to po case moze zmenit za kvalitnejsie veci, co by vsak asi nebolo vcelku ekonomicky vyhodne.co sa tyka skrinky, myslim ze bude lepsie dat to vyrobit na zakazku. skus zadat do googlu nieco ako stojany pod akvarium atd..
mozes skusit pozriet sem: http://www.pet24.sk/obchod/akvaristika/ ... 200-litrov , teraz tam maju celkom v poho ceny. inak co sa tyka vypuklych skiel, do toho by som velmi nesiel. je to skor taky esteticky prvok co sa tyka vybavenia izby, pre akvaristu to vsak podla mna nie je velmi pekne. zo stranok mozes skusit napriklad: shopakva.sk, akvashop.sk, .akvariumonline.sk atd. ku konkretnym obchodom si nieco mozs najst aj tu na fore. a tie veci by som bral asi najradsej vsteky z ejdnej stranky. ked clovek berie viac veci, predajca vie vyjst v ustrety, pripadne ponuknut aj nejaku tu zlavu. kby si potrebovala este poradit, staci napisat a urcit sa tu najde niekto kto ti odpise. ak nie, tak skus napisat pozadovanui vec do vyhladavania a pravdepodobne tam najdes dost veci..
p.s. sorry za pravopis ale nechce sa mi to spatne prechadzat a kontrolovat
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod hofi » 21 Feb 2012 06:57 am

Ak si z Košíc,tak odporúčam navštíviť predajňu na Námestí Osloboditeľov 20 - Aqua-Canis.Určite ti dobre poradia.Majiteľ má aj internetový obchod,tak si určite budeš mať z žoho vybrať.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod paloi » 21 Feb 2012 08:22 am

Ja nechcem písať ohľadom akvária. Skôr by som do toho vniesol iný pohľad. Možno presne vieš, čo manžel očakáva. Ale pokiaľ nevieš, nerozprávali ste sa o tom, tak sa do toho nepúšťaj sama. Hlavne ak to manžela naozaj baví. Vtedy má zvyčajne človek už dosť konkrétne predstavy. Je to veľmi citlivá vec. Hovorí sa síce, že darovanému koňovi na zuby nepozeraj; akvaristovi to radosť urobí, ale treba si uvedomiť, že s pomerne drahou vecou budete existovať ďalších pár rokov.

Mne sa stalo, že Ježiško mi priniesol kedysi na Vianoce osvetlenie na akvárko. Nuž, ale zistil som, že Ježiško asi nie je akvarista. Ja som šetril na osvetlenie Hagen. To Ježiško nevedel a priniesol mi Hailea. Malo štandardne trubicu s červeným svetlom, ktorú som musel vymeniť, lebo to svietilo horšie ako 10-ročný Atman s kratšou trubicou. Osvetlenie mám dodnes, prežil som to. Ale stále ma trochu mrzí, že keby sa Ježiško prišiel predtým porozprávať, mohol to byť trochu vyšší level.
Obrázok používateľa
paloi
 
Príspevky: 197
Založený: 18 Aug 2010 06:58 am

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod anjelinka » 21 Feb 2012 10:18 am

Pekné ráno, ďakujem vám veľmi za rýchle odpovede. Vôbec som nečakala, že takto rýchlo niekto zareaguje. Ste super. Keď som si urobila aký - taký súhrn z vašich príspevkov, asi by bolo vhodné to akvárium predsalen dať vyrobiť, skrinku tiež objednať a ďalšie komponenty dokúpiť kvalitnejšie - filter, osvetlenie, atď. Viem, že asi ďalšie moje otázky budú smiešne, ale som laik, preto sa radšej opýtam :o). Zatiaľ sa nejdem pýtať na osvetlenia, filtre /či externý alebo interný/, zrejme musím, ak by som teda šla do vyskladania riešiť akvárium a skrinku. Tak, ak by som teda šla do druhej alternatívy, sama si to vyskladať. Ak objednám skrinku, tak zrejme presne podľa jej rozmerov musím dať vyrobiť akvárium, ono to potom aj tie rohy ladia, myslím, či je akvárium úplne rovnomerné so skrinkou tak, ako je to pri setoch? Viem, možno je to detail, ale chcem, aby to v obývačke pekne vyzeralo. Lebo teraz máme ten set, ktorý som spomínala, podstavec sme mali doma, taký malý stolík, na ktorý sme museli dať takú peknú dosku a až na ňu to akvárium - to už takto nechcem, ono to nevyzerá zle, ale keď už zainvestujem, tak nech to ako tak vyzerá. Keď dám vyrobiť akvárium, potom ten kryt? Lebo napríklad tie sety sú pekne kryté.
Nedá mi však, ak sa ešte opýtam na set Juwel napríklad, tak pri tých setoch nie sú dobré filtre a ani osvetlenia a ohrievače? Je to slabé pomerom k objemu akvária?

Michal, ďakujem za tip na stránku. A myslím, že pravopis je v úplnom poriadku :o).

Paloi, áno, v tom, čo si napísal máš úplnú pravdu, avšak problém je trochu aj v tom, že manžel po tom akváriu túži, avšak nemá odvahu si to kúpiť z finančného hľadiska, bohužiaľ, je taký typ, pritom baží pri pohľade na veľké akváriá, preto, keď to nevezmem do rúk ja, tak ďalších desať rokov si bude kŕmiť svoje rybičky v 54l sete :/.
anjelinka
 
Príspevky: 11
Založený: 21 Feb 2012 01:16 am

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod Giftzahn » 21 Feb 2012 10:21 am

njn, pokial by si chcela "kompletku" napr. ten JUWEL treba sa poobzerat po nete napr. akvashop.sk, shopakva.sk, http://www.akvaland.sk, http://www..akvaobchod.sk .... pokial sa ti cena nepaci ... tak kukni po zahranicnych e-shopoch ... vyhodou juwelu by bole ze mas v nom vsetko cize "all-in-one" pri dobrej kvalite ako akvarka, stojanu, osvetlenia (za predpokladu ze vezmes variantu T5 pri Juwele oznacenie "High-Light"), filtru, ohrievaca .... plus mas k dispozicii kopu Juwel prislusenstva .... :wink: cize s Juwelom chybu nespravis ... samozrejme negativom je ta cena ktora sa hybe pri tebou vybranej litrazi okolo 700,- ... 800,- EUR ... :wink: cize kupa Juwel je poholdne a rychle riesenie ...a za pohodlnost sa plati .... alebo ides do "skladacky" kde si presne vyberes co chces ... cize rozmer akva, sklo, skrinku atd. ...samozrejme tu mozes usetrit peniazky ale aj nemusis podla toho co si vyberes :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod astro » 21 Feb 2012 10:28 am

anjelinka pekné akvárko aj so stojanom podľa tvojich predstáv ti vyrobia aj tu: http://www.polit.sk
a takto vyzerá moje akvárko od nich pre inšpiráciu: download/file.php?id=606&mode=view
akvárko muselo spĺňať aj estetické požiadavky keďže je to súčasť obývacej izby a moja drahá mala svoje podmienky :roll:
Naposledy upravil astro dňa 21 Feb 2012 10:31 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod anjelinka » 21 Feb 2012 10:29 am

Giftzahn, vďaka za príspevok. Takže myslíš, žeby to až také hrozné byť s tým Juwelom nemuselo byť?
Mám tu pár, ktoré sa mi páčia, tak skúsení veci, skúste na to kuk:
http://www.juwelonline.sk/juwel-rio/500 ... o-240.html
http://www.juwelonline.sk/juwel-rio/501 ... o-300.html

Tam inak ten skok pri 240 l k 300 l cenovo je dosť veľký. Škoda. Je veľký rozdiel medzi 240l a 300l? Neviem si to predstaviť. A tie komponenty, ktoré k tomu dávajú, sú ok? Myslím filter, ohrievač, svetlo?
anjelinka
 
Príspevky: 11
Založený: 21 Feb 2012 01:16 am

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod anjelinka » 21 Feb 2012 10:31 am

A ako pozerám, tak sa zrejme cez tú stránku Juwel, na ktorú som dala odkliky vyššie, oplatí viac kúpiť komplet, ako cez iné e-shopy akvaristické.
anjelinka
 
Príspevky: 11
Založený: 21 Feb 2012 01:16 am

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod trinitysk » 21 Feb 2012 10:33 am

Anjelinka, ak nebudes mat cas a chut si to poskladat tak ti doporucujem komplety od MP, naozaj velmi kvalitne prevedenie a ferova cena napr. tu -> http://www.juwelakvarium.cz/Akvaria/MP- ... hneda.html
Pripadne -> http://www.svetakvaristiky.cz/akvaristi ... enim-wenge
V cene je uz vlastne max. vybavenia, vratane externeho kvalitne filtra eheim s naplnami, ohrievac, osvetlenie T5 vratane ziariviek, ostava ti dokupitnaozaj len drobnosti....
Sam som taketo akvarium pred 2 tyzdnami objednaval pre kamarata a teraz mu pomaham to dat dokopy a bol som az sokovany kvalitou a nemeckou presnostou, (najma alektrika ale aj skrinka) ..klobuk dole...
Naposledy upravil trinitysk dňa 21 Feb 2012 10:35 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod anjelinka » 21 Feb 2012 10:33 am

Astro, je to krásne, fakt, koľko je litrové tvoje? Hmm? A ak sa môžem spýtať, čo ťa to celé vyšlo? Tú stránku, ktorú si mi dal prelúskam, ale teraz musím ísť preč, takže najskôr poobede.
anjelinka
 
Príspevky: 11
Založený: 21 Feb 2012 01:16 am

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod astro » 21 Feb 2012 10:34 am

odpoviem ti cez ss
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod Giftzahn » 21 Feb 2012 10:37 am

anjelinka napísal:Giftzahn, vďaka za príspevok. Takže myslíš, žeby to až také hrozné byť s tým Juwelom nemuselo byť?
Mám tu pár, ktoré sa mi páčia, tak skúsení veci, skúste na to kuk:
http://www.juwelonline.sk/juwel-rio/500 ... o-240.html
http://www.juwelonline.sk/juwel-rio/501 ... o-300.html

Tam inak ten skok pri 240 l k 300 l cenovo je dosť veľký. Škoda. Je veľký rozdiel medzi 240l a 300l? Neviem si to predstaviť. A tie komponenty, ktoré k tomu dávajú, sú ok? Myslím filter, ohrievač, svetlo?


njn, istotne nie ... juwel je "stara" osvedcena znacka .... ako vravim cena ze "pohodlnost" je ta cena ... ono, ak sa pre juwela rozhodnes mas s nim v dodavke vsetko co potrebujes cize filter,osvetlenie,ohrievac,stojan ...jedine co by si este mohla dokupit je rozhodne Co2 set pokial pojdes do rastlinneho akva a jasne nejaku tu predlzovacku a spinacie hodiny :wink: .... no ak uz tak ta 300vka vyzera celkom fajn ... :wink:

ale rozhodne by som sa neponahlal a vsetko si dobre premyslel ... nakolko akva Hardware je dobre kupit raz a potom roky pouzivat ... v ramci setrenia nakladov ... a nie furt dokupovat veci koli tomu ze nie som s povodnym vyberom spokojny, su nedostacujuce, nevhodne atd. :wink:
Naposledy upravil Giftzahn dňa 21 Feb 2012 10:38 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod anjelinka » 21 Feb 2012 10:37 am

Trinitysk, a to, čo som tu vložila, nie je ok? Myslím tie Juwely, hm?
anjelinka
 
Príspevky: 11
Založený: 21 Feb 2012 01:16 am

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod anjelinka » 21 Feb 2012 10:42 am

Astro, ok :).

Giftzahn, a čo je ten CO2 set /teraz sa červenám/? Jasné, šla by som iba do živých rastlín. A je veľký rozdiel myslím veľkosťou medzi nimi? Ten 240l a 300l? Neviem si to predstaviť, lebo na obrázku mi to pripadá rovnaké. A napríklad, tie spínacie hodiny, to je čo? Isto sa chlapci teraz smejete, že "žena", ale tak, ak by ste chceli poradiť vy odomňa v iných veciach, tak...:o)))
anjelinka
 
Príspevky: 11
Založený: 21 Feb 2012 01:16 am

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod Giftzahn » 21 Feb 2012 10:55 am

anjelinka napísal:Astro, ok :).

Giftzahn, a čo je ten CO2 set /teraz sa červenám/? Jasné, šla by som iba do živých rastlín. A je veľký rozdiel myslím veľkosťou medzi nimi? Ten 240l a 300l? Neviem si to predstaviť, lebo na obrázku mi to pripadá rovnaké. A napríklad, tie spínacie hodiny, to je čo? Isto sa chlapci teraz smejete, že "žena", ale tak, ak by ste chceli poradiť vy odomňa v iných veciach, tak...:o)))


njn, to vobec nevadi ze si zena (neboj telesna vada to istotne nebude :mrgreen:) ... ja mam dievcata uz od detstva rad ... ( jj, aj mojej "zakonitej" gazdinej to vzdy vravim) :lol: ... cize pohodka podme spat k teme ... spinacie hodiny ti v nastaveny cas zapnu osvetlenie a samozrejme ze aj vypnu tak aby si mala konstatntnu dlzku osvetlenia napr. 8hod. cize svetlo nemusis zapinat a vypinat ty ... cena za spinacie hodiny je niekde v Hornbachu,Baumaxe tak cca. 1,50 EUR

eee, ta 300vka je o nejakych tyz 60L v hrubom objeme vacsia a to je sice na prvy pohlad maly ale podstatny rozdiel :wink: plus v tej 240ke su 2x54W T5 trubice a v 300vke 4x54 T5 trubice co je tiez podstatny rozdiel a plus ... cize preto by som isiel skor do tej 300vky .... :mrgreen:

Co2 set je CO2 set ... cize tlakova flasa s redukcny, ihlovym ventilom, manometrami, elektromag.ventilom atd. na davkovanie Co2 pre rastlinky kore sluzi ako zdroj C=uhlika ktroy je potrebny pre ich zdravy rast ...
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod trinitysk » 21 Feb 2012 11:01 am

Anjelinka, Juwel komplety su o.k. a ziadnu osudovu chybu ked si ho kupis neurobis. Su ale ako pisem kvalitativne ale aj vybavou pod kvalitou kompletov MP. Je tam nejaky cenovy rozdiel, ved si to sama porovnaj, MP ma ale v zaklade externy eheim aj s naplnami a kohutmi (potrebne pri cisteni ci regulacii vykonu filtra...), proste komplet filtracia + kvalitneho jagera ohrievac...Ako som spomenul, kvalita MP je o dobry stupienok vyssie...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod anjelinka » 21 Feb 2012 13:45 pm

Čiže v tých Juweloch je filter vo vnútri, vo vode? Dobre rozumiem? Je teda pre také väčšie akvárium vonkajší filter? Taký, ako je ten MP?

Gift 8) , si podarený..vraj telesná vada to nebude...aj keď viem, čo si viacerí myslíte, že aha, ženská...ale ja to beriem s nadhľadom..ďakujem za rady...a teda, napíš mi, ako by si to volil ty na mojom mieste, hm? A tá sada CO2, v akých hodnotách sa asi pohybuje?
anjelinka
 
Príspevky: 11
Založený: 21 Feb 2012 01:16 am

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod Giftzahn » 21 Feb 2012 13:55 pm

anjelinka napísal:Čiže v tých Juweloch je filter vo vnútri, vo vode? Dobre rozumiem? Je teda pre také väčšie akvárium vonkajší filter? Taký, ako je ten MP?

Gift 8) , si podarený..vraj telesná vada to nebude...aj keď viem, čo si viacerí myslíte, že aha, ženská...ale ja to beriem s nadhľadom..ďakujem za rady...a teda, napíš mi, ako by si to volil ty na mojom mieste, hm? A tá sada CO2, v akých hodnotách sa asi pohybuje?


njn, pohodka dievcata akvaristky su tu tiez na fore takze nie je to len "chlapsky" konicek ... njn, co by som volil? ... cize pokial ide po dobrom pomere cena/vykon/kvalita ... tak s juwelom chybu nespravis ... v tomto pripade urcite Juwel ... pokial chces este fuzik vyssiu kvalitu trosku iny a zaujimavy design skrinky tak chod do MP = EHEIM (plus napr. plnohonotny externy filtrik) .... ako pise trinity ... samozrejme ze za este fuzik vyssi peniaz ... :wink:
co sa tyka Co2 setov .... pozri napr.sem http://www.shopakva.sk/co2-set-c-177_3_134.html ... len ako priklad :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod trinitysk » 21 Feb 2012 13:57 pm

@Anjelinka - Ano, dobre rozumies...o vyhodach a nevyhodach roznych druhov filtrov si najdi tu na portaly, je tu toho dost. Pre taketo akva ja osobne doporucujem urcite vonkajsi filter...
Taktiez doporucujem precitat aspon jednu akva knizku nech sa dostanes co najlepsie do obrazu, takto cez net je dost zlozite odpovedat na velmi vseobecne otazky, ak mi rozumies...Nasledne sa rozhodni aky druh/styl akvaria chces mat a potom si budes vediet vybrat aj vhodne akva s vhodnou filtraciou a prislusenstvom resp. dostavat rady na konkretnejsie otazky...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod bohus301 » 20 Nov 2012 11:33 am

http://www.burza.akva.sk/detail.php?id=25947 to je stolik A NA VEBE SI POZRI VYROBCOU AKVA NA MIERU MNE MYNULI TYžDEN PRIšLO 250L ZA 90€ A DOVOZ ZADARMO POCELOM SLOVENSKU TO MAS 160€ AKVA AJ ZO STOLIKOM
bohus301
 
Príspevky: 326
Obrázky: 9
Založený: 23 Okt 2012 17:51 pm

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod bohus301 » 20 Nov 2012 11:35 am

NO A NASIEL SOM AJ AKVA
Kód: Vybrať všetko
http://www..akvaobchod.sk/akvarium-100x50x50-p-1074.html?cPath=76_17
bohus301
 
Príspevky: 326
Obrázky: 9
Založený: 23 Okt 2012 17:51 pm

Re: Kde kúpiť akvárium

Odoslaťod astro » 20 Nov 2012 11:43 am

Dobré ráno bohusu.... :twisted:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.