Malawi 300l (varování: hodně fotek)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Malawi 300l (varování: hodně fotek)

Odoslaťod Cerdik » 07 Apr 2012 22:42 pm

Ahoj kolegové akvaristi.
Dovoluji si vám se hodit také svůj výtvor, který jsem po dlouhém plánování a dřině nedávno dokončil.
K aktivní akvaristice jsem se tímto projektem vrátil po cca 10 letech. Dlouho jsem se rozhodoval kam akva umístím, jak velké bude (neustálé dohadování s manželkou) a ani jsem pořádně nevěděl, jak přesně chci, aby to vypadalo. Nakonec jsem se zamiloval do Afriky (jednoduché akva bez, nebo s minimem rostlin, kde hlavní prym hrají ryby).
Rohodl jsem se, že začnu výrobou 3d pozadí a vzhledem k tomu, že jsem měl přesně daný a omezený rozpočet (schválený rodiným ministrem financí - manželkou), musel jsem si ho vyrobit. Nákup kvůli cenám nepřipadal v uvahu. Dále pak přišel na řadu písek, pár kamenů ze zahrady a technika (150w topení + filtrace eheim 2075). Nakonec jsem se nechal ještě překecat na rostliny (Anubias var. nana), ikdyž jsem původně nechtěl.
Akva už mám napuštěné cce 2 měsíce. Tlamky v něm plavou necelý měsíc. Chvilku jsem se potácel s kvalitou vody (filtrace nebyla dostatečně zaběhlá) a bojoval jsem s krupičkou. Vše jsem ale ustál beze strát, a nyní už je vše v pořádku a jsem zaběhnutý v rutině údržby, což obnáší každých 8dnů výměna 1/2 vody.

Aktuální osádka je 21ks Ps. Demasoni a 10ks Labidochromis yellow

výroba pozadí:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Lepení do akva:
Obrázok

Komora kde je schovaná technika (topení, nasávaní a vývod filtrace. Vodu do vnějšího filtru nasávám přes velký bioakvacit (slouží jako předfiltr)

Obrázok

Obrázok


Aktuální stav s osádkou po cca 2měsíc. :

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Akva už se začíná vybarvovat, rozjela se řasa (zatím převládá hnědá), kterou si ryby přilepšují.
poslední foto je z dnešního dne
Obrázok
Cerdik
 
Príspevky: 7
Obrázky: 1
Založený: 07 Apr 2012 21:40 pm

Reklama

Re: Malawi 300l (varování: hodně fotek)

Odoslaťod Vlado21 » 07 Apr 2012 22:54 pm

pekne malawi s peknou osadkou, len aby mala dost miesta, ked podrastie, drzim palce, nech sa dari! :pivo:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Malawi 300l (varování: hodně fotek)

Odoslaťod playman22 » 07 Apr 2012 23:03 pm

velmi pekne ;) no to pozadie muselo ubrat aspon 50-60L objemu...
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: Malawi 300l (varování: hodně fotek)

Odoslaťod Cerdik » 07 Apr 2012 23:11 pm

Počítal jsem to a ubralo to cca 40l :roll: . Těch 30 ryb by mělo být ok.
Jak je známo, Demasoni sice moc nevyrostou, zato si to vynahrazují agresivitou, takže přerybnění je na místě. Zatím to funguje, samci si to vyříkali na začátku, uvidíme, jak to půjde dál :D
Cerdik
 
Príspevky: 7
Obrázky: 1
Založený: 07 Apr 2012 21:40 pm

Re: Malawi 300l (varování: hodně fotek)

Odoslaťod padre » 07 Apr 2012 23:17 pm

Veľmi pekné a šikovne prevedené, gratulujem. Tiež by som chcel niečo podobné, akurát biotop Amazonka, to vieš páči sa mi akva osadené rastlinkami (chlapec spod hôr, dedko bol lazník - highlander). Ale chcel by som to aj s podobným podstavcom a externým filtrom. No zatial mám presne tie isté problémy ako ty. Prísny minister financií - priateľka s ktorou žijem (jej srdce bije so mnou za akvarko, ale rozum stráži kassu), príliš tvrdá a zásaditá voda z vodovodu (žijem na geologickom podloží tvorenom vyvreninami) a krupička v mojom relatívne novom 60 litrovom Startupe, hotová pohroma. Rastlinky blednú od tmy a vzduchovania a rybky chradnú od choroby a diety. Dnes mám 3 deň liečby Costapurom. Proste začiatočník - amatér. Len keď vidím tie vaše akvárka, túžim mať doma niečo také isté. 8)
Obrázok používateľa
padre
 
Príspevky: 94
Založený: 10 Feb 2012 17:54 pm
Bydlisko: Zvolen - Podborová

Re: Malawi 300l (varování: hodně fotek)

Odoslaťod Dusky » 08 Apr 2012 13:01 pm

to pozadie je uplne super, vyzera to prirodzene akokeby su to kamene. podarilo sa ti to. co tak nejake anubiasy medzi tie strbiny?
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: Malawi 300l (varování: hodně fotek)

Odoslaťod Cerdik » 08 Apr 2012 23:08 pm

Diky :D , jinak tady je živý náhled i s krmením.

Cerdik
 
Príspevky: 7
Obrázky: 1
Založený: 07 Apr 2012 21:40 pm

Re: Malawi 300l (varování: hodně fotek)

Odoslaťod Vlado21 » 08 Apr 2012 23:36 pm

apetit maju teda skvely! :mrgreen: znak toho, ze su zdrave a v tej tvojej fajnovej 300ke sa uz zabyvali.
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Malawi 300l (varování: hodně fotek)

Odoslaťod Vlado21 » 09 Apr 2012 00:00 am

btw, cim vlastne krmis?
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Malawi 300l (varování: hodně fotek)

Odoslaťod Cerdik » 09 Apr 2012 07:49 am

Jojo, jsou to rakety :lol: . Drzim je na takove zdrave diete, a vypada to, ze jim to prospiva. Krmim na stridacku OSI Spirulinou a Sera Florou. Jednou denne. Nekdy jim tam hodim okurek, pripadne salat. V akva se slusne rozjela řasa, tu zacali taky spásat.
Cerdik
 
Príspevky: 7
Obrázky: 1
Založený: 07 Apr 2012 21:40 pm

Re: Malawi 300l (varování: hodně fotek)

Odoslaťod Dusky » 09 Apr 2012 11:01 am

kokos, super video, riadne strielaju :D nedavas im aj dake zive krmivo? aj ked su rastlinozrave istotne zozeru aj komarie larvy ci?
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: Malawi 300l (varování: hodně fotek)

Odoslaťod Cerdik » 09 Apr 2012 18:51 pm

Urcite by sezrali. Ale labidochromky yellow jsou bilozravci, tak musim stravu uzpusobit jim.
Cerdik
 
Príspevky: 7
Obrázky: 1
Založený: 07 Apr 2012 21:40 pm

Re: Malawi 300l (varování: hodně fotek)

Odoslaťod Cerdik » 25 Apr 2012 00:08 am

Ahoj,
tak sem hážu aktuální foto. Přibyla kryptokoryna, jedna dospělá Yellowka (samec) a 5x Aulonocara

Obrázok
Cerdik
 
Príspevky: 7
Obrázky: 1
Založený: 07 Apr 2012 21:40 pm

Re: Malawi 300l (varování: hodně fotek)

Odoslaťod j » 25 Apr 2012 07:23 am

Neviem či tomu tie kryptokoryny velmi pomohli. Skôr by som kade tade radšej popchal ešte neiekolko anubiasov. Vyzeralo by to prirodzenejšie. Si si istý že to velké žlté je yellowka? Ja som s nimi nejaký ten rok žil a táto sa mi nejako nezdá. Ale môžem sa samozrejme mýliť. Aké aulonokary máš?
Začínam mať pocit že je to už trochu prerybnené. Aulonokary aj yellowky nie sú práve najmenšie ryby a až dospejú môžeš tam mať tesno. Ja som mal v 200l do 12 malawiek a nakoniec som to zrušil, lebo im to bolo primalé.
Inak je to fantasticky zvládnuté akvárko. Klobúk dole.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Malawi 300l (varování: hodně fotek)

Odoslaťod Cerdik » 25 Apr 2012 10:59 am

Ahoj,
Anubisky tam mám (ver. Nana), ale jsou malé a rostou pomalu. Nové listy většinou ryby ožerou.

Co se týče přerybněnosti. No uvidíme jak ryby vyrostou, filtrace zatím zvládá v pohodě a ta přerybněnost v tomto případě pomáhá odbourávat agrasivitu (hlavně demasonů).

Když toho bude moc, tak něco půjde z domu.

AD ten velkej samec. Kupoval jsem ho od jednoho chovatele, který rušil hlavní akva s malawi mixem (resp. měnil osádku). Měl asi 10 akva s malawi, tak předpokládám, že věděl co mi dává...Ten jeden žluták mu zbyl, tak mi ho bylo líto ho tam nechat (původně jsem si k němu jel jen pro ty Aulonocara stuartgranti)

Jiak díky za koment.
Cerdik
 
Príspevky: 7
Obrázky: 1
Založený: 07 Apr 2012 21:40 pm


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.