Mrazena potrava...



Všetko okolo akvarijných rýb

Mrazena potrava...

Odoslaťod bionic » 04 Aug 2004 00:01 am

Niekde na fore som zahliadol nieco v tom zmysle ze niekto nieco pritiahol do akva s mrazenou potravou...je to mozne? Komu sa to stalo a co to bolo? Parazity? Choroba?...co ten mraz vydrzi...?
Obrázok používateľa
bionic
 
Príspevky: 34
Obrázky: 4
Založený: 17 Júl 2004 12:21 pm
Bydlisko: Košice

Reklama

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod skala » 04 Aug 2004 08:40 am

bionic, bakterie niektore preziju aj 150, 200 °C vypary, a teploty -100, mozno - 200 °C. Si uvedom, ze 0 Kelvina je - 271 °C aj drobne, cize absolutna nula je velmi vzdialena od nas.

niektore maju sancu teda prezit aj nejakych ubohych normalnych -18, alebo -30 v mraznicke. ci su to potencialne zarodky chorob, to uz je ina vec. nemusia to byt tie extremne prisposobene druhy, to nechcem povedat. len tolko, ze sa moze stat, ale je to velmi malo zanedbatelne.

Zivot si vzdy cestu najde ;-) SOZO NATUR
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod Peter » 07 Aug 2004 21:08 pm

ja krmim mrazenou roky a nic sa nedeje.... len mrazene nitenky nepouzivam... volakedy skalili vody, odvtedy nekupujem....
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod xDodox » 09 Aug 2004 05:06 am

Peter napísal:ja krmim mrazenou roky a nic sa nedeje.... len mrazene nitenky nepouzivam... volakedy skalili vody, odvtedy nekupujem....


Nitenky su najlepsie zive, alebo susene.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod Phantom » 09 Aug 2004 21:25 pm

Mal som susene nitenky a celkom rybam chutili.
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod Mr.C » 27 Aug 2004 08:23 am

Ja pouzivam mrazene patentky a ryby sa idu po tom roztrhat, najme panciernici trinidadsky su ako sialeny :o .
Pre tie male brasiliensy davam tiez nejaku mrazenu srandu a zeru to bez prob.
Mr.C
 
Príspevky: 16
Obrázky: 1
Založený: 30 Mar 2004 19:38 pm

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod xDodox » 27 Aug 2004 08:38 am

Rybky sa idu taktiez zblaznit na mzarenym cyklopom.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod zzz » 27 Aug 2004 09:43 am

mrazenu potravu najskor rozmrazite, alebo to tam supnete a rybky maju zmrzlinu ?
Obrázok používateľa
zzz
 
Príspevky: 68
Obrázky: 13
Založený: 27 Júl 2004 23:25 pm

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod xDodox » 27 Aug 2004 09:46 am

zzz napísal:mrazenu potravu najskor rozmrazite, alebo to tam supnete a rybky maju zmrzlinu ?


Osobne rozmrazim v malej odmerke a tak dam do akvaria.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod skala » 27 Aug 2004 09:53 am

rozmrazovanie je neprakticke a zbytocne
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod zzz » 27 Aug 2004 09:57 am

skala no ja som to tak tiez robil, len fugu ma "nastrasil", ze rybky mozu dostat nejaku chrobu /prechladnu ??? / alebo co ... tak teraz neviem ...
Obrázok používateľa
zzz
 
Príspevky: 68
Obrázky: 13
Založený: 27 Júl 2004 23:25 pm

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod skala » 27 Aug 2004 10:11 am

vezmi si aka je voda dobry vodic tepla. ak mas fakt drobizg, tak vezmes kocku mrazeneho, zamavas nou vo vode a hned to ma teplotu vody. okrem toho, aj my mame radi zmrzlinu ;-)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod Boris » 27 Aug 2004 10:47 am

Osobne by som oponoval, ze rozmrazovanie je zbytocne. Skus si rozmrazi potravu v nejakej miske. A pozri sa potom aka spinava voda zostane. Ja to dam pekne na sitko, preplachnem vlaznou a je to. Skala skus napisat preco je to zbytocne? Neprakticke to je to je pravda... :o
Obrázok používateľa
Boris
 
Príspevky: 29
Založený: 10 Mar 2004 10:57 am

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod skala » 27 Aug 2004 10:54 am

ta spina - OK. ale filter, a voda to znesie. predstav si boris, zeby si mal 50 nadrzi a chcel by si v kazdej krmit mrazenou. a mal by si rozmrazovat a odstranovat spinu. za den by si zosedivel ;-)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod Boris » 27 Aug 2004 10:58 am

Skale jasne ze s tou spinou je to pritiahnute za vlasy. Napr. v Biotope to najprv rozmrazia, preplachnu a az potom krmia. V podstate si myslim, ze ked sa uz s tymi rybkami tak zabavam tak jedno premytie ma nezabije. ;)
Obrázok používateľa
Boris
 
Príspevky: 29
Založený: 10 Mar 2004 10:57 am

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod skala » 27 Aug 2004 11:17 am

a co konkretne takto premyvas. ono totiz, vezmem do uvahy zatial kupene - cyklop je takmer cisty, dafnie tiez, patentky tiez. ano, su v nich tie drobnosti, ale to z nich, to nie je najskor spina.

cierna larva (komar) a nitenky, ano, to je humus, to je cele spina, najma nitenky.

ale ja casto krmim aj vlastnym namrazenym. ano, je tam viac spiny. prisavnici pojedia, aj ryby, aj rastliny. vselico sa tam dostane, aspon je strava pestrejsia. rybam to chuti aspon 2* viac ako kupovane.

a druhy efekt - rastliny takmer urcite dostanu ziviny, zrejme stopove, ktore by inak nedostali. aspon nie tak casto, a v tej forme. nie raz sa mi stalo, ze rastliny "vyrazili" po tom, co som nakrmil po dlhsom case takouto potravou.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod xDodox » 27 Aug 2004 11:20 am

skala napísal:cierna larva (komar) a nitenky, ano, to je humus, to je cele spina, najma nitenky.


Je tak i pri susenych nitenkach?
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod skala » 27 Aug 2004 11:22 am

nie dodo, mraz nici mechanicky stavbu niteniek a asi aj komarov. susenie co spominas ty, je lyofilizacia, to je susenie mrazom, to je ine. to je v pohode.

zrejme to suvisi s anomaliou vody, kedy objem tuheho skupenstva vody je vacsi ako kvapalneho, a tieto dve "media" to narusa
Naposledy upravil skala dňa 27 Aug 2004 11:25 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod Ceco » 27 Aug 2004 11:55 am

skala napísal:a co konkretne takto premyvas. ono totiz, vezmem do uvahy zatial kupene - cyklop je takmer cisty, dafnie tiez, patentky tiez. ano, su v nich tie drobnosti, ale to z nich, to nie je najskor spina


Skala, ty tusis, ako sa taka mrazena potrava vyraba? Ak to funguje tak ako napriklad v konzervarni, tak dakujem pekne. A to vyrabaju pre LUDI. Ani nemusis tusit, ake svinstvo v tych patentkach moze byt. Ja osobne radsej preplachujem. Mam potom vacsi pocit istoty. A pri jednom akvarku mi to az taky problem nerobi. Keby som ich mal viac, ako pises, nebabral by som sa s tym.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod fugu » 27 Aug 2004 11:56 am

skala napísal:vezmi si aka je voda dobry vodic tepla. ak mas fakt drobizg, tak vezmes kocku mrazeneho, zamavas nou vo vode a hned to ma teplotu vody. okrem toho, aj my mame radi zmrzlinu ;-)


8) pri vsetkej ucte skala, skus zit mesiac na mrazenej potrave a potom si povieme nieco o tej zmrzline ... vodu sa snazis davat vytemperovanu (napriek tomu, aky je voda dobry vodic tepla) a potravu im kludne supnes mrazenu? vo viacerych knihach je zmienka o problemoch, ktore moze rybam sposobit nerozmrazena/studena potrava ... mozno mas len stastie.
Obrázok používateľa
fugu
 
Príspevky: 193
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2004 15:08 pm

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod skala » 27 Aug 2004 13:20 pm

ceco, aj my pojeme kadeco. ale mame tak ako aj ryby nejake obranne mechanizmy. vies ale aj preco je teraz tolko alergii? pretoze mame vsetko pomaly sterilne. vsetko cistime, dezinfikujeme. a prichadza to do takeho extremu, ako je aj v akvaristike tie click, ci ako sa tomu nadava, ze sa nedotknes stravy, ked ju podavas. no zbohom! ano, je to na nieco dobre, ale je to podla mna strasne prehnane. je to skor komercny vystrelok.

fugu, ja som dal zato smailika. a co spominas o tej studenej potrave - nejako si neviem na to poriadne spomenut ci som to cital. mozno ano, ale pri dospelych rybach to povazujem za hlupost. asi tak, ako aktivne uhlie vo vnutornych filtroch pre sladkovodne ryby. ano, ma to vyznam, ale nie je to vobec podstatne.

a to stastie mam uz veru poriadne dlho :-))
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod Ceco » 27 Aug 2004 13:38 pm

skala napísal:ceco, aj my pojeme kadeco. ale mame tak ako aj ryby nejake obranne mechanizmy. vies ale aj preco je teraz tolko alergii? pretoze mame vsetko pomaly sterilne. vsetko cistime, dezinfikujeme. a prichadza to do takeho extremu, ako je aj v akvaristike tie click, ci ako sa tomu nadava, ze sa nedotknes stravy, ked ju podavas. no zbohom! ano, je to na nieco dobre, ale je to podla mna strasne prehnane. je to skor komercny vystrelok


Presne som tusil, ze zacnes argumentovat budovanim si imunity ;-). Tiez ma to napadlo. Ale myslim si, ze na budovanie si imunity maju zivocichy v prostredi akvaria vela vela inych prilezitosti. Jednoduchy priklad: macanie si ruk v akvariu :)
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod Mr.C » 27 Aug 2004 14:20 pm

Ja mam rovnaky nazor ako Skala.Myslim si ze ked davate rybam 1-2x do tyzdna mrazenu potravu tak sa nema co stat ...
Napr. U mna ma voda 25°C a taka mala kocka zmrz.potravy sa v priebehu par sekund roztopi takze nevidim problem
Mr.C
 
Príspevky: 16
Obrázky: 1
Založený: 30 Mar 2004 19:38 pm

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod jacik » 27 Aug 2004 15:35 pm

aj ja krmim nerozmrazenymi patentkami a cyklopmi ryby uz 3 roky takmer kazdy den a v pohode. zmrazena kocka sa rychlo roztapa a navyse ryby ju neprehltaju v celku ale z nej postupne odstipkuju.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.