na rastlinach a kamenoch sa objavuje ako keby prach



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

na rastlinach a kamenoch sa objavuje ako keby prach

Odoslaťod martin716 » 02 Feb 2012 01:41 am

Zdravim

Akva mam cca mesiac v plnom prude, objem vody mam okolo 40 litrov a filter mam klasicky interny s molitanom a papierovym prietokom myslim ze 60l za hodinu

V poslednej dobe sa mi na povrchu kamenov a hlavne rastlin zacal usadzovat ako keby prach alebo nejaky sliz .. neviem to presne identifikovat .. skusal som castejsie menit 1/3 vody, odsavat ten bordel priamo z listov rastlin a pod. ale stale sa objavuje a voda je cim dalej tym spinavsia

Skusal som sa hrat s prietokom filtra virit vodu alebo ju zase naopak nechavat viacej stojatu .. nic nezaberalo, ale mam bazne podozrenie ze ten bordel moze produkovat koren ktory mam v akva.

Je to taky "home made" koren .. ziaden africky kusok z akvaristiky ale podstivo vyloveny koren zo strkoviska vahu niekolkokrat prevareny odstaty vo vode a v minulosti pouzivany ako koren v akva pre korytnacku.

Moze byt moj problem sposobeny vylucovanim nejakeho sajrajtu z korena ktory spini cele akvarko ? ... farba vody sa po pridani korena moc nezmenila cize asi moc nefarbi ..


dik za radu

foto pripajam http://imageshack.us/photo/my-images/46/img0630ke.jpg/
martin716
 
Príspevky: 8
Založený: 17 Jan 2012 23:24 pm

Reklama

Re: na rastlinach a kamenoch sa objavuje ako keby prach

Odoslaťod michal.chvostac » 02 Feb 2012 02:17 am

zisiel by sa podrobnejsi popis akvaria. ale myslim ze korenom by to byt nemalo. ake tam mas ryby a kolko? a ten filter ma urcite len taky nizky prietok? to je velmi malo. to je len ten ´bublifuk´?
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: na rastlinach a kamenoch sa objavuje ako keby prach

Odoslaťod scratcher » 02 Feb 2012 08:20 am

ten bordel na listoch je z rozvyrenej vody,cize z dna.koren ked das do akva chiti biely povlak,ten by mal do par dni zmiznut.
podla foto aj tak treba zmenit substrat a ten biely vapenec vyhod.inak budes mat povlaky stale aj na hladine.
Obrázok používateľa
scratcher
 
Príspevky: 175
Obrázky: 4
Založený: 20 Okt 2008 12:52 pm
Bydlisko: Nováky

Re: na rastlinach a kamenoch sa objavuje ako keby prach

Odoslaťod martin716 » 02 Feb 2012 10:47 am

Osadenie je 2x panciernicek, 1x prisavnik, a zatial pokial su male 4x asi 1.5cm velke pseudotropheus elongatus mpanga. Filter mam uz nejaky ten rok ale nebol pouzivany cize krabicu uz nemam tak som si neni isty presnou hodnotou vykonu v litroch .. ale viem ze ma tusim 6W a obdobne vykonne filtre su pre cca 60-100l akva.

A biely povlak na hladine a ani vo vode nebadam .. voda praveze nie je zakalena ..

A na dne je jemny substrat skoro az piesok .. zrnitost cca 1mm a na tom mam sem tam taky jemny posyp tych kamienkov co je vidiet na foto
martin716
 
Príspevky: 8
Založený: 17 Jan 2012 23:24 pm

Re: na rastlinach a kamenoch sa objavuje ako keby prach

Odoslaťod mirinda » 02 Feb 2012 12:51 pm

Ja som to tiež mala
je to z predmetov(štrk,skala....)kktoré obsahujú vápnik.vyber štrk,piesok ak šumí pod octom-nepatrí do AKVA.
Ja teraz idem založiť AKVA po tretí krát : piesok čistý kremičitý,plus dekor.kamienky čierny čadič tak uvidím......
a ešte to môže byť NáLEVNiK
mirinda
 
Príspevky: 8
Obrázky: 0
Založený: 17 Okt 2011 08:55 am

Re: na rastlinach a kamenoch sa objavuje ako keby prach

Odoslaťod martin716 » 02 Feb 2012 14:50 pm

Testoval som piesok a aj strk, ziadne bublinky, kamene co som umiestnil v akva mi boli doporucene pre ryby z rodu cichlid,
vsetko bolo podstivo preplachnute vyumyvane, prve cca 2 tyzdne to bolo bez povlaku .. zda sa mi ze sa to zhorsilo od pridania korena
martin716
 
Príspevky: 8
Založený: 17 Jan 2012 23:24 pm

Re: na rastlinach a kamenoch sa objavuje ako keby prach

Odoslaťod michal.chvostac » 02 Feb 2012 14:53 pm

1,neviem ci sa da povedat, ze cichlidy su rod..
2, tie kamene ti boli doporucene pre cichlidy africke
3, africke cichlidy (a myslim ze ani ziadne ine) nepatria do takeho maleho akva..
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: na rastlinach a kamenoch sa objavuje ako keby prach

Odoslaťod scratcher » 02 Feb 2012 14:57 pm

odporucam ti kupit kvalitny substrat.dekor tiez ako drevo,treba vybrat tak aby nevipustal nejake silice...kamen vapencoveho povodu tam nedavaj...voda ma ake parametre?vstupna co davas do akva a aj ta co je v akva.
Obrázok používateľa
scratcher
 
Príspevky: 175
Obrázky: 4
Založený: 20 Okt 2008 12:52 pm
Bydlisko: Nováky

Re: na rastlinach a kamenoch sa objavuje ako keby prach

Odoslaťod Milan666 » 02 Feb 2012 15:31 pm

martin716 napísal:Testoval som piesok a aj strk, ziadne bublinky, kamene co som umiestnil v akva mi boli doporucene pre ryby z rodu cichlid,
vsetko bolo podstivo preplachnute vyumyvane, prve cca 2 tyzdne to bolo bez povlaku .. zda sa mi ze sa to zhorsilo od pridania korena

Ten kameň keď naleješ na neho ocot, (mimo akvária prírodzene) a nešumí? No nezdá sa mi to. Máš kamene pre cihlidy a rybky máš povedal by som do rastlinného akvária. Podľa mňa je to výsledok vysokého obsahu vápnika vo vode, nastáva odvápnenie a to sa usádza. Nemáš tam aj mušle náhodou?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: na rastlinach a kamenoch sa objavuje ako keby prach

Odoslaťod martin716 » 02 Feb 2012 16:14 pm

Vstupna voda do akva je z mestskeho vodovodu ma tvrdost cca 15-17 .. taka ista je po odmerani aj v akva,
rybky su v takom malom akva iba docasne zakial su este take male, je v plane 100+ akva na 4 ks tychto ryb,
a ten "prach" je skorej takeho mazlaveho charakteru, po blizsom preskumani to asi vyzera ze ten bordel vylucuje ten koren, nakolko predtym toto akva este v kvazi nezabehnutom stave(bez ryb) fungovalo cca 3 tyzdne a na listoch rastlin sa nic podobne neobjavovalo, cize tym asi ten vapencovy povlak mozem vylucit


Este ma napada ze teoreticky by to prach mohol vznikat aj za pomoci burcaku, nakolko nemam druhu filtrovaciu flasu na co2
martin716
 
Príspevky: 8
Založený: 17 Jan 2012 23:24 pm

Re: na rastlinach a kamenoch sa objavuje ako keby prach

Odoslaťod scratcher » 02 Feb 2012 16:59 pm

tak daj prec to drevo!do akva ak chces dat drevo/koren z prirody musi to byt tvrde drevo a poriadne vysusene...mäkké a nevysusene podlahne hnilobnym procesom...akvaristika je o skúšani a skúmani...
Obrázok používateľa
scratcher
 
Príspevky: 175
Obrázky: 4
Založený: 20 Okt 2008 12:52 pm
Bydlisko: Nováky

Re: na rastlinach a kamenoch sa objavuje ako keby prach

Odoslaťod michal.chvostac » 02 Feb 2012 17:58 pm

martin716 napísal:Vstupna voda do akva je z mestskeho vodovodu ma tvrdost cca 15-17 .. taka ista je po odmerani aj v akva,
rybky su v takom malom akva iba docasne zakial su este take male, je v plane 100+ akva na 4 ks tychto ryb,
a ten "prach" je skorej takeho mazlaveho charakteru, po blizsom preskumani to asi vyzera ze ten bordel vylucuje ten koren, nakolko predtym toto akva este v kvazi nezabehnutom stave(bez ryb) fungovalo cca 3 tyzdne a na listoch rastlin sa nic podobne neobjavovalo, cize tym asi ten vapencovy povlak mozem vylucit


Este ma napada ze teoreticky by to prach mohol vznikat aj za pomoci burcaku, nakolko nemam druhu filtrovaciu flasu na co2

co znamena 100+ ? ak das 4 kusy P. elongatus do stovky, moze to dopadnut zle..
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: na rastlinach a kamenoch sa objavuje ako keby prach

Odoslaťod martin716 » 02 Feb 2012 18:30 pm

Este zameravam akvarko, podla rozmerov uvidim kolko to vyda, zatial pocitam ze 100 litrov by malo urcite vydat, plus podla toho by som este popridaval dalsie kusky aby sa nepobili ;)
martin716
 
Príspevky: 8
Založený: 17 Jan 2012 23:24 pm

Re: na rastlinach a kamenoch sa objavuje ako keby prach

Odoslaťod michal.chvostac » 02 Feb 2012 21:01 pm

este dalsie? ved sa ti pozabijaju..
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: na rastlinach a kamenoch sa objavuje ako keby prach

Odoslaťod scratcher » 02 Feb 2012 21:53 pm

ked to moze zle dopadnut naco chces este pridavat ?
Obrázok používateľa
scratcher
 
Príspevky: 175
Obrázky: 4
Založený: 20 Okt 2008 12:52 pm
Bydlisko: Nováky

Re: na rastlinach a kamenoch sa objavuje ako keby prach

Odoslaťod Milan666 » 03 Feb 2012 09:36 am

Kam mieriš? k cihlidám?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: na rastlinach a kamenoch sa objavuje ako keby prach

Odoslaťod martin716 » 05 Feb 2012 13:27 pm

Po odstraneni korena je vsetko v poriadku .. z povrchu rastlin som odsal ten bordel, takisto z dalsich predmetov ... a po cca 2 dnoch uz sa nic nove na ich listoch neobjavuje...

koren po vybrati z akva asi zjreme hnil .. podla pachu .. a takisto je voda hned cistejsia :)

Ponauceny ze nemam davat do akva nic neoverene
martin716
 
Príspevky: 8
Založený: 17 Jan 2012 23:24 pm

Re: na rastlinach a kamenoch sa objavuje ako keby prach

Odoslaťod Milan666 » 05 Feb 2012 14:37 pm

martin716 napísal:Po odstraneni korena je vsetko v poriadku .. z povrchu rastlin som odsal ten bordel, takisto z dalsich predmetov ... a po cca 2 dnoch uz sa nic nove na ich listoch neobjavuje...

koren po vybrati z akva asi zjreme hnil .. podla pachu .. a takisto je voda hned cistejsia :)

Ponauceny ze nemam davat do akva nic neoverene

Tento problém mala väčšina akvaristov a rovnako väčšina potvrdila, že to nieje na závadu a pominie to samo, samozrejme vo vode
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: na rastlinach a kamenoch sa objavuje ako keby prach

Odoslaťod yankee141 » 22 Apr 2012 16:30 pm

Zdravim
Chcel by som vas poziadat o radu
nieco podobne sa vyhodilo aj mne v akvariu po vyse 2 mesiacoch fungovania.Kamene a strk boli testovane s octom a nesumeli.ziaden koren som tam nedaval a skoro po vsetkom v akvariu sa mi robi nieco ako ten prach ale ma skor podobu ako keby chumacov.Dufam ze na fotkach to bude vidno.Akva ma 112L a je tam filter aquael fan-3plus.Osadenstvo je : 2xskalar amaznosky sa mi zda a 2xpangasius sutchi.
Zbadal som to cca pred 2 dnami ze sa to zacalo robit.skusal som rozvyrit vodu a rychlo to zachytit filtrom ale vratilo sa to.Do vody pridavam PMDD.
Prosim o radu
Prílohy
2012-04-22 16.23.57.jpg
2012-04-22 16.23.43.jpg
yankee141
 
Príspevky: 22
Založený: 24 Aug 2011 23:16 pm

Re: na rastlinach a kamenoch sa objavuje ako keby prach

Odoslaťod trinitysk » 22 Apr 2012 16:36 pm

Je to riasa, na prvom obrazku vidim uz naznaky ciernej stetinky a na druhej klasicka vlaknita...nevhdone hnojenie, zla hygiena, vela svetla, malo CO2 atd atd...je tu toho dost popisane v teme riasy..
Nateraz doporucujem akva poriadne odkalit s vymenou aspon 50% vody, znizit osvetlenie, menej krmit alebo nekrmit zatial, vycistit filter a zacat studovat...;-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: na rastlinach a kamenoch sa objavuje ako keby prach

Odoslaťod Milan666 » 22 Apr 2012 17:04 pm

A tie pangasiusy preč z akvária, jednak znečisťujú akva takým tempom, že máš hneď z toho riasu a jednak preto, lebo tieto ryby do akvária nepatria!
Posúď sám
http://www.ketesaruk.hu/elelmiszer-bizt ... -pangasius
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: na rastlinach a kamenoch sa objavuje ako keby prach

Odoslaťod trinitysk » 22 Apr 2012 17:13 pm

Pripadne tu, v trochu nam blizsom jazyku na pochopenie..:-)
http://www.catfish.cz/clanky/pangas/pang_hyp.htm
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: na rastlinach a kamenoch sa objavuje ako keby prach

Odoslaťod Richard Tokušev » 22 Apr 2012 19:06 pm

prach na listoch kameňoch a dekoráciách je častým javom pri novozaložených akváriách. Najčastejšie sa jedná o vykrištalizovaný uhličitan.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: na rastlinach a kamenoch sa objavuje ako keby prach

Odoslaťod trinitysk » 22 Apr 2012 19:10 pm

Richard pozri na foto a uvidis, ze je to riasa..
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Ďalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.