Premiestňovanie akvária



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Premiestňovanie akvária

Odoslaťod delilah.u » 26 Apr 2012 07:38 am

Nenašla som tu podobnú tému tak zakladám novú,ak by tu už niečo takéto bolo tak mi prosím dajte link na to.
Takže,v blízkej budúcnosti ma čaká premiestňovanie nášho 54l akária do druhej miestnosti na nejaký ten týždeň a potom znovu sťahovanie naspäť.Tak sa chcem spýtať na váš názor či mám naplánový dobrý postup ako to urobiť.Lebo je to síce malé akvarko ale aj tak mám strach o obyvateľstvo :( Plán je taký: stiahnem vodu až do výšky štrku.Rybky budú odlovené do 35l nádoby,kde im pustím aj filter aby som neprišla o užitočné baktérie v ňom.Zvyšná voda pôjde do kýblov.Všetku vodu použijem opätovne naspäť.Len ide o to že akvarko musíme potom zobrať niekde položiť,premiestniť komodu na ktorej to je a potom znovu akvárium položiť na ňu.A teraz k otázkam:
1:Ak to bude trvať dajme tomu do hromady ale hodinku,nestane sa niečo baktériám v štrku?Stačí ak bude v akvarku voda len po štrk?
2:V akváriuu zostane aj štrk aj rastlinstvo a mám obavy že či to udrží to sklo akvária keď to budeme prenášať,je potrebné zohnať nejakú dosku na ktorej by sme to akvarko premiestnili aby nepovolilo sklo pod tou váhou štrku?Sklo je len 4mm a štrku je tam skoro 10l plus ešte trocha vody čo tam bude.
Bohužiaľ akvárium sa sťahovať musí,lebo v tej izbe kde je, bude počas prerábania izby veľa prachu a bordelu a pri šťastí môjho muža by mu niečo naň padlo a rozbil by ho.
Obrázok používateľa
delilah.u
 
Príspevky: 41
Obrázky: 12
Založený: 12 Nov 2011 20:41 pm
Bydlisko: Okres Nové Zámky

Reklama

Re: Premiestňovanie akvária

Odoslaťod astro » 26 Apr 2012 08:02 am

Naposledy upravil astro dňa 26 Apr 2012 08:14 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Premiestňovanie akvária

Odoslaťod sirPavol » 26 Apr 2012 08:09 am

1. Baktériám nič nebude, len treba dávať pozor, aby sa neotrieskali o sklo :mrgreen:
2. Daj to kľudne na dosku, bude to istejšie a oveľa praktickejšie
Presťahovať akva z izby do izby nie je problém.
Kdesi je tu téma o sťahovaní akvárií. Tak ako píšeš som sťahoval miníčko (25l) aj veľké akva (360l) a šli sme s nim nejakých 120km. Ale bez použitia dosák (360tka je z 10tky skla). Je pravda, že váha bola minimálne zaujímavá :)
Takže pohoda. A len opatrne :)
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Premiestňovanie akvária

Odoslaťod trinitysk » 26 Apr 2012 08:27 am

Pokial si to vsetko vopred naplanujes tak komplet prestahovanie takto maleho akvaria nebude trvat dlhsie ako hodinu a nebude potrebne ani rybky odlovit..staci nechat nejakych cca 10cm vody nad strkom (pri vypusatni vody mozes akva pekne precistit a spojit stahovanie s cistenim...), nasledne akva opatrne presunut na nejaku dosku na prenos a dvaja dospeli chlapi to maju prenesene za par minut...nasledne dopustit normalnou vodou idealne +/- rovnakej teploty (nie povodnou vodou, bakterie mas hlavne v strku a filtry, ale hlavne v samotnom akva...), zapojit filter a hotovo...
Prvy a druhy den po stahovani by som trochu stiahol svetlo a nehnojil, rybky nekrmil...Nasledne, ked bude vsetko vyzerat v poriadku, by som presiel na standardny rezim...;-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Premiestňovanie akvária

Odoslaťod delilah.u » 26 Apr 2012 09:44 am

Ďakujem za ten link.
Aj môj muž je toho názoru že tam nechať časť vody aj s rybkami,ale keď som mu povedala že by bolo dobré to najskôr preložiť na nejakú dosku,tak mi tvrdí že to bude dobré že to akva vydrží.Už som ho do predu varovala,že jestli akva praskne tak idem kúpiť druhé a väčšie :DDD
Ďakujem ešte raz za rady
Obrázok používateľa
delilah.u
 
Príspevky: 41
Obrázky: 12
Založený: 12 Nov 2011 20:41 pm
Bydlisko: Okres Nové Zámky

Re: Premiestňovanie akvária

Odoslaťod trinitysk » 26 Apr 2012 09:47 am

Isiel by som na to naozaj radsej cez tu dosku na prenos, nestoji to za to riziko ze povoli dno...Inak s nim suhlasim..:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Premiestňovanie akvária

Odoslaťod delilah.u » 26 Apr 2012 12:12 pm

Ja ho na tú dosku určite nahovorím,nechcem teraz riskovať katastrofu :( Hoci väčšie akva by my potešilo,ale nie za takýchto podmienok.Dám potom vedieť ako to dopadlo.
Obrázok používateľa
delilah.u
 
Príspevky: 41
Obrázky: 12
Založený: 12 Nov 2011 20:41 pm
Bydlisko: Okres Nové Zámky

Re: Premiestňovanie akvária

Odoslaťod dedojozef » 26 Apr 2012 20:53 pm

sirPavol napísal:1. Baktériám nič nebude, len treba dávať pozor, aby sa neotrieskali o sklo :mrgreen:

:) :D :lol:
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Premiestňovanie akvária

Odoslaťod delilah.u » 27 Apr 2012 07:49 am

Há há vééélice vtipné,si tu robíte z toho srandu.Pre vás sú to možno hlúpe otázky čo som tu položila,ale tak radšej som sa spýtala ako by som potom urobila neakú kravinu,ktorú by som potom lutovala.
Obrázok používateľa
delilah.u
 
Príspevky: 41
Obrázky: 12
Založený: 12 Nov 2011 20:41 pm
Bydlisko: Okres Nové Zámky

Re: Premiestňovanie akvária

Odoslaťod trinitysk » 27 Apr 2012 08:02 am

Ber to skor tak, ze si tu obcas zaspasujeme, kedze niekedy sa tu riesia dost morbidne pripady akvarii...ber to prosim teda z nadhladu...podla reakcii, ktore si uz dostala vo svojej teme od viacerych ludi, je viac ako zrejme, ze si nikto z teba srandu nerobi...;-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Premiestňovanie akvária

Odoslaťod Milan666 » 27 Apr 2012 08:24 am

delilah.u napísal:Há há vééélice vtipné,si tu robíte z toho srandu.Pre vás sú to možno hlúpe otázky čo som tu položila,ale tak radšej som sa spýtala ako by som potom urobila neakú kravinu,ktorú by som potom lutovala.

Ja si tiež myslím, že srandu si nik nerobí, skôr si myslím opak, s premiestňovaním 54 litrového akvária by som ja nemal žiaden problém, proste odpustiť vodu, vyhrnúť rukávy a...., pokiaľ by to bolo na inom poschodí, tak rovnako ale už dvaja
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Premiestňovanie akvária

Odoslaťod delilah.u » 27 Apr 2012 12:07 pm

Ja som mala na mysli že ako srandu si tu robíte: tie omlátené baktérie o sklo.Veď ste mi tu poradili ako na to a to si vážim.A určite že takéto jednoduché sťahovanie sa vám nezdá ako veda, ale pre mňa je to nová vec :)
Obrázok používateľa
delilah.u
 
Príspevky: 41
Obrázky: 12
Založený: 12 Nov 2011 20:41 pm
Bydlisko: Okres Nové Zámky

Premiestňovanie akvária

Odoslaťod Snoopy » 27 Apr 2012 13:20 pm

Len smelo do toho, neboj sa ;)
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Premiestňovanie akvária

Odoslaťod michal.murgac » 29 Mar 2014 19:59 pm

Založil som si nové akvárium, v pondelok budú 4 týždne, čo sa zabieha. Sú tam len rastliny, nie rybky....naštudoval som si o sťahovaní, čo tu píšete, len nikde som nenašiel akvárium bez rýb. ......Tak sa chcem opýtať, keď budem prenášať akvárium (ide asi len o 500 m) stačí, keď bude tesne nad štrkom voda, nech je to čo najľahšie? Zvládnu to rastlinky? A koľko vody -pôvodnej- mám naspäť doliať do akvárka?
michal.murgac
 
Príspevky: 15
Založený: 16 Mar 2014 21:18 pm

Re: Premiestňovanie akvária

Odoslaťod ferryno » 30 Mar 2014 00:13 am

si čítal vyssie??????????
ferryno
 
Príspevky: 185
Založený: 30 Sep 2012 18:07 pm
Bydlisko: Stropkov

Re: Premiestňovanie akvária

Odoslaťod michal.murgac » 30 Mar 2014 01:52 am

ach jaj....tak nič teda
michal.murgac
 
Príspevky: 15
Založený: 16 Mar 2014 21:18 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.