Lubove miničko 30L



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Lubove miničko 30L

Odoslaťod Giftzahn » 26 Apr 2012 08:57 am

TTjopo napísal:
Giftzahn napísal:@Lubosmihula: njn, ked uz vidim tie "testovacie pasiky" ... mam pre teba zlepsovak .... zober noznicky a z jedneho sprav dve a mas dva krat tolko "testovacich pasikov" ... inak presnot merania ... njn, ber tie vysledky ako len informativne "by ocko" .... :wink:

Len dodam ze ich treba strihat po dlzke :angel: :lol:


:lol: :mrgreen: :lol: heh, tak to si teda "zaklincoval" ..... ze po dlzke :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Lubove miničko 30L

Odoslaťod lubosmihula » 26 Apr 2012 16:57 pm

spider30 napísal:Co to tam mas za koren? Kupa ci vlastny zber? Pekny kusok :wink:

poctivo kúpený, niejaké tvrdé drevo z dažďových pralesov (údajne)
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Lubove miničko 30L

Odoslaťod lubosmihula » 26 Apr 2012 17:07 pm

Pridávam aktuálny stav aq - na anubiase a repense sa tvorí zelená riasa (green friend) - žeby som veľa hnojil? NO3 je do 5 :|
Prílohy
potvrdenie z NÚP 012.jpg
blixa japonica sa rozrastá
potvrdenie z NÚP 010.jpg
zelená riasa na listoch
potvrdenie z NÚP 009.jpg
Celkový lajout
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Lubove miničko 30L

Odoslaťod trinitysk » 26 Apr 2012 18:35 pm

V prvom rade mas na rastlinkach kal, minimalne na tom anubiase..perfektny zaklad pre akukolvek riasu...zkontroluj si filtracne media ci su ciste a ak ano tak mas zle prudenie vody...Kal z listov odsat co najskor...Na blyxe ti zacina jemna zelena stetinka..vela svetla, malo zivin (hlavne CO2) a zly pohyb vody...
Pridal by som K co sa mi osvedcilo proti GDA a taktiez PO4, ktore mas podla lakmusovych papierikov na 0...Stale nerozumiem hodnote NO3 = 0-3,uz som sa na to pytal... podla mna mas aj NO3 nizke...
Doporucujem lakmusaky nepouzivat a zaobstarat si radsej klasicky "kvapkovy test" aby si vedel ake tam mas hodnoty...Kym nezacnes cielene hnojit (na co treba vediet hodnoty vody z testov, pretoze nikto nevie co ti tecie z kohuta a co treba pridat a naopak kde treba ubrat v hnojeni...), tak by som ten pripek zhora stlmil o 50% a posilnil CO2...Vymenou vody a precistenim listov rastliniek a precistenim filtra nic nepokazis, skor naopak... :wink:
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Lubove miničko 30L

Odoslaťod lubosmihula » 26 Apr 2012 21:08 pm

trinitysk vďaka za rady, zajtra vymením vodu, odkalím a očistím anubias aj repens. Ten kal mi vyšiel dnes z filtra ako som ho čistil a po čistení zapol. Nechcem pridávať veľa hnojív, lebo krevetky sú na to háklivé. Jedno svietidlo vypínam a uvidí sa. S testami to je katastrofa, lebo na každý prvok by mi bolo treba jeden test. A zasa skúšať pokusom - omylom? Ten údaj NO3 0 - 3 to je test necitlivý. Keď je jemne do ružova tak je hodnota 10. A on je fakt len slabulinko do ružova. Musím veľmi dobre pozrerať.
CO2 - tibi beží non stop aj cez noc.
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Lubove miničko 30L

Odoslaťod trinitysk » 26 Apr 2012 21:26 pm

S testami mas pravdu, kazda sranda nieco stoji ale viem, ze u testov sa to vyplati...nie je to potom hnojenie od buka do buka...:-)
Takze ziaden pokus omyl nehrozi, hnojis cielene na stanovene hodnoty podla toho co s akva zamyslas a ako chces/nechces aby vyzerali a rastli rastlinky...aj ked ale samozrejme mas pravdu, akvaristika nie je prave vzdy exaktna veda...
CO2 tibi ci kvasnice vsetko jedno...vychodisko z nudze...ale nechcem ta demotivovat, urcite robis co mozes...setri si ale na flasku (flasku CO2..:-) )
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Lubove miničko 30L

Odoslaťod Milan666 » 27 Apr 2012 08:04 am

No mňa by zaujímalo ako sa CO2 rozpúšťa, v miničku TIBI postačia určite, ale musí byť zabezpečená efektivita rozpúšťania, takže test CO2? je?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Lubove miničko 30L

Odoslaťod trinitysk » 27 Apr 2012 08:11 am

Tibi mozno postacia v urcitej faze, ale urcite nezabezpecia trvaly a rovnaky prisun CO2 tak ako je to u flasky...V dosledku toho hladina CO2 v akva "skace" a ked tam mas viacej svetla a hnojis, tak to ma vsetky negativne nasledky a to aj napriek tomu, ze prudenie ako aj ostatne faktory budu v poriadku...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Lubove miničko 30L

Odoslaťod Milan666 » 27 Apr 2012 08:40 am

Samozrejme oponovať nebudem, u mňa TIBI systém mám vymakaný do detailov, takže viem , že v pohode vystačia. Samozrejme používam aj CO2 sety z fľašami, ale do minička je to zbytočne vysoká investícia, no ale voči gustu.....
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Lubove miničko 30L

Odoslaťod trinitysk » 27 Apr 2012 09:54 am

Ako si vymakal tibi aby ti permanentne bublal konstantne?
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Lubove miničko 30L

Odoslaťod Giftzahn » 27 Apr 2012 12:18 pm

@lubosmihula: jj, pekne pekne ... sice nejaka ta drobnost na risenie v tvojom akva stale este je ...ale inak pekne akva .. :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Lubove miničko 30L

Odoslaťod Milan666 » 27 Apr 2012 14:55 pm

trinitysk napísal:Ako si vymakal tibi aby ti permanentne bublal konstantne?


Niejako takto, a idem zlepšovať ďalej. Ten pogo sa ide sadiť, je tam zatiaľ a riasu si tiež nemusíte všímať už jej pravdaže niet,

http://www.youtube.com/watch?v=ShVSBvar ... e=youtu.be
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Lubove miničko 30L

Odoslaťod Milan666 » 27 Apr 2012 15:57 pm

Tu je ešte jeden spôsob, povyberal som von zo skrinky a rozložil, aby to bolo zrozumiteľnejšie vidieť a točené je to foťakom, takže kvalita je na tejto úrovni
http://www.youtube.com/watch?v=vuyGlGUc ... e=youtu.be
Ľubo a prepáč, že ti to hádžem do témy, dík
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Lubove miničko 30L

Odoslaťod TTjopo » 27 Apr 2012 16:34 pm

Milan666 napísal:Momentálne testujem TIBI so zasobníkom, kde sa CO2 nahromadí a tak pretláča plynulo

Je to komentar z tvojho videa
Ako regulujes ten nahromadeny tlak nejako tomu nerozumiem.V com sa ti ten tlak nahromaduje?
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Lubove miničko 30L

Odoslaťod Milan666 » 27 Apr 2012 17:34 pm

Nahromadzuje sa v tej strednej fľaške, odtiaľ už nechávam tlak do difúzora prechádzať volne, ešte chcem pridať tretiu fľašu a potom hľadať optimálnu veľkosť-priemer difúzora
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Lubove miničko 30L

Odoslaťod trinitysk » 27 Apr 2012 18:46 pm

Jasne mi to je a rozumiem...problem vidim len v tom, ze sa nenajde vela ludi ktori si to:
a) takto ako ty vypiplu cez "tlakovu" nadobku
b) ktori budu ochotny mat pri akva dalsiu mini tibi farmu cez rozne hadicky, flasticky a cely ten kolotoc okolo toho...

Vacsina ludi si da flasku tibi ci kvasnic a ide...a ako sa tibi ci kvasnickam akurat dari, tak sa aj buble, cize nestabilne CO2...Pokial budu u ludi platit body a) a b) tak to moze mat zmysel...ale ako pisem, takych vela podla mna nebude...

Mat proste pekne mini niekde v obyvke ci spalni bude potrebovat flasku, aj ked suhlasim, ze vzhladom na velkost akva a naklad v podobe CO2 flasky ktory je viacmenej fixny (ak abstrahujem od velkosti flasky, ale to je marginalny naklad k celkovym nakladom CO2 setu) sa moze zdat, ze CO2 set pre mini je luxus, alebo ze je to zbytocne...Podla mna nie, je to akva ako kazde ine...:-)

btw. milan ty si mal svojho casy zaujimavu diskusiu na rybickach ako skalny tibista, ze?..:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Lubove miničko 30L

Odoslaťod Milan666 » 27 Apr 2012 20:12 pm

Tak ja to mám pochopiteľne pekne poukladané v skrinke s praktickou výmenou potrebných ingrediencií. Vybraté je to len kvoli sfoteniu a pre to mini videjko.
Mám jeden set s distribučným centrom a tam je hadičiek, ajáájááj, počitačky bublín, spätných ventilov, tiež to chce svoje.
Keby som už neexperimentoval, tak viem to zložiť z jednej väčšej fľaše, bez "zbytočnín" a pohoda, no mňa to baví.
Mám aj set s 500g fľašami a tá váha?, no je to rozdiel.
Kto chce ako mať, tak si to zariadi, no chcel som vyjsť v ústrety ľuďom v "núdzi" a internátistom, akvaristom s prechodným pobytom atď., atď. Mne sa to vyplatí už len preto, že mám akvária na troch rozličných miestách, čo by som asi neuniesol a tak sa TIBI stali mojimi naozaj pomocníkmi a šetričmi, iste chápeš a nepovedal by som, že záujem není, naopak.
Na rybickách?, áno viedol som tam debaty, čo už, začiatky sú ťažké. Nie skalný tibista, ale autor metódy, proste som na to prišiel po úvahách
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Lubove miničko 30L

Odoslaťod trinitysk » 28 Apr 2012 08:44 am

S tymi ludmi v nudzi rozumiem a podporujem...myslim, ze po trosku detailnejsej diskusii ohladom CO2 co sme tu viedli, si kazdy bude moct vybrat co mu vyhovuje a pozna uz silne aj slabe stranky oboch pristupov...;-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Lubove miničko 30L

Odoslaťod lubosmihula » 05 Máj 2012 21:47 pm

Milan666 s Tibi si ma inšpiroval a to tak, že difúzor máš umiestnený v substráte. Tam ti CO2 pekne filter (závesný - podobný mám aj ja) rozfúkava po celom aq. Ja mám hadičku v rohu a rozpúšťanie plynu je len cestou bublín nahor, čiže vodný stĺpec.
Toto sa mi páči viac a aj vzhľadovo je to pekné.
Rastlinky máš pekné bez rias a tak sa spýtam, okrem CO2 aj prihnojuješ niečim? Ak tak napíš v akých dávkach, lebo ja si to prihnojovanie nejako neviem zladiť.
NO3 mám nízke, buď sú zlé testy, alebo mi to rastliny tak rýchlo spracujú. Skrátka mám nestabilný prísun všetkého (od CO2 až po NO3)
p.s. denne pridávam do aq 1mg/l KNO3, rovnaké množstvo K, a 0,05 mg KH2PO4.
výmena vody 1 x týždenne 30%
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Lubove miničko 30L

Odoslaťod lubosmihula » 05 Máj 2012 21:56 pm

Giftzahn napísal:@lubosmihula: jj, pekne pekne ... sice nejaka ta drobnost na risenie v tvojom akva stale este je ...ale inak pekne akva .. :wink:

vďaka za povzbudenie, teraz sa trápim so správnym nastavením prísunu živín (PMDD) pre rastlinky.

Inak, už som objednal väčšie akvo 81 x 33 x 35 cm (cca 68 litrov čistého objemu) a zvažujem kúpiť filter eheim biopower 200, no cena je trochu vysoká. Čítal som o ňom tu na fóre, celkom si ho pochvaľujú. Variant "B" by bol kúpiť bioakvacit a nastoknúť to na čerpaciu hlavicu, ktorú mám v šuplíku. To by bolo lacnejšie riešenie.
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Lubove miničko 30L

Odoslaťod Milan666 » 06 Máj 2012 10:19 am

Fúúú, zložitá otázka na mňa, testy momentálne nepoužívam vôbec, sem-tam cvrknem PMDD bez tenso cocteilu, je zrejmé, že akváriu osožia rastlinky čnejúce nad hladinou pretože ony vedia najlepšie zabezpečiť rovnováhu vody, hold príroda a takto som to zistil nie raz
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Lubove miničko 30L

Odoslaťod lubosmihula » 06 Máj 2012 20:37 pm

Milan666, ktoré z druhov rastlín prečnievajú nad hladinu? Vem, že niektoré echinodory a anubiasy. Poraď niečo, aspoň nebudem musieť dávať vyrezávať krycie sklo :lol:
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Lubove miničko 30L

Odoslaťod Milan666 » 06 Máj 2012 21:24 pm

Všetky, ktoré majú pevnú stonku, ale hygrophyly asi všetky, aj corymbosa, z ostatných určite ludwigia, echinodory pestované emerzne a mohol by som pokračovať. Nájdi si tu medzi členmi Jirku Sčobáka a pokukaj jeho akvária, sú veľmi zaujímavé
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Lubove miničko 30L

Odoslaťod Vlado21 » 07 Máj 2012 08:10 am

lubosmihula napísal:Milan666, ktoré z druhov rastlín prečnievajú nad hladinu? Vem, že niektoré echinodory a anubiasy. Poraď niečo, aspoň nebudem musieť dávať vyrezávať krycie sklo :lol:

Lubo, u mna sa tlaci nad hladinu Echinodorus subalatus a Cryptocoryne ciliata (ta rastie asi najpomalsie z rastlin co mam). Kedysi to bola aj Bacopa monnieri.
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.