Baloghiho akva



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Baloghiho akva

Odoslaťod Baloghi » 09 Nov 2006 10:58 am

Po dlhom čase strávenom vytváraním akvária metódou pokus chyba a samozrejme študovaním stránky akva.sk som sa rozhodol predstaviť vám môj výtvor....

Obrázok

Obrázok

Obrázok


Akvárium:
rozmery: 100x40x50 (cm)
objem: 200l


Technika:
filtracia: aquaclear 200
osvetlenie: 2x Philips TLD 830 30W
2x Philips TLD 865 30W
CO2: burciak


Flora:
Echinodorus quadricostatus
Echinodorus tenellus
Hemianthus micranthemoides
Sagittaria subulata
Anubias congensis
Echinodorus amazonicus
Valisneria spiralis
Vallisneria gigantea
Limnophila sessiliflora


Fauna:
Gurama Zlatá 4x
Gurama Modrá 2x
Gurama perleťová 1x
Tetra Krvavá 9x
Labeo Bicolor 2x
SAE 6x
Ancitrus sp. 5x (albín 1x)
Atyopsis moluccensis 3x

Hnojenie: PMDD, COLOR Fe+, Bivoj, CO2


Substrát: vrstva 2-3cm Čadičová drť zrnitosť 2-4mm


Voda: pH=7,1
Naposledy upravil Baloghi dňa 09 Nov 2006 20:13 pm, celkovo upravené 2 krát.
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Reklama

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod redw » 09 Nov 2006 18:42 pm

Vyzera to pekne, len by si mohol dať vatšie foto aby sme to vedeli lepšie ohodnotit :)
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Radius » 09 Nov 2006 20:11 pm

Nielen vyzera, ono to aj je pekne.
Len tak dalej a daj foto ked to chyti smrnc.
Obrázok používateľa
Radius
 
Príspevky: 141
Obrázky: 18
Založený: 12 Apr 2005 20:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod ivanN » 09 Nov 2006 20:15 pm

celkom pekné, uvidíme ako dlho to tak vydrží :D
Obrázok používateľa
ivanN
 
Príspevky: 88
Obrázky: 4
Založený: 06 Nov 2006 20:56 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Raviolka » 09 Nov 2006 21:58 pm

Čedičové drti bych se bála, obzvlášť ke krevetám... a když už substrát, tak aspoň dvonásobnou vrstvu. Ale ta drť opravdu není do akvária nejvhodnější.

Jinak je to na první pohled celkem pěkné akva - ještě to ale musí všechno povyrůst :wink: Giganteu bych tolik nestříhala, moc se mi to takhle nelíbí (ale tobě asi ano, tak potom ok). Ten Ech. tenellus tam nevidím, ani V. spiralis - to je jiný druh valisnerie :wink:

Proč kombinuješ dvě různá hnojiva? Měříš Fe? A měříš KH, když přidáváš CO2?
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod strbino » 10 Nov 2006 00:06 am

velmi pekne, hlavne tie valisnerie, lubi sa mi aj ta gigantea ostrihana, aj ja som ju tak strihaval. Mam rad valisneriove akvaria :)
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Baloghi » 10 Nov 2006 08:24 am

tie valisnerie musim tak strihat raz za dva tyzdne lebo ju potom mam az na druhom konci akva a zase nechce sa mi ju zastihavat kazdy den..... no na CO2 mam staly test od JBL a aj Fe meriam ale merania doplnim az ked budem mat viac testov.....
tie"spiralisky" skusim este zistit.....

tu drt som nasiel u nas v miestnom odchode celkom sa mi zapacila tak som si objednal par balikov a zatial som nemal ziadne problemy
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Baloghi » 10 Nov 2006 15:58 pm

ivanN napísal:celkom pekné, uvidíme ako dlho to tak vydrží :D



no ono sa to akva drzi uz od zaciatku septembra ale tie fotky su den po pretrhani......
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod ivanN » 10 Nov 2006 16:28 pm

baloghi tak to je super len tak dalej... :wink:
Obrázok používateľa
ivanN
 
Príspevky: 88
Obrázky: 4
Založený: 06 Nov 2006 20:56 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Baloghi » 05 Sep 2011 21:53 pm

Po neuveritelne dlhom case stravenom prestavbou domu rodinna rada zasadla a tesnou vacsinou schalila projekt znovuzrodenia akvaria. Po dlhsej diskusii si otec presadil svoje a to kupenu celeho setu (stara skrina uz bola nevyhovujuca taktiez akva bolo miestami skrabnute atd). Osobne som tym nebol nadseny hlavne kvoli slabemu osvetleniu, no po precitani si par recenzii a samej chvale na sety od Juwelu sme sa zhodli na sete Rio 180. Plny nadsenia z novej hracky som dopredu nic ine nerobil len pripravoval korene, kamene strk atd. Mal som v hlave plno napadov, ktore po blizsom financnom preskumani stroskotali uz na papieri. Pri okruznej jazde po akvaristikach v okoli s mojou polovickou sme narazili na pekny kusok dreva a plany som opat prerabal.

A vysledok planovania je tu....
Akva bude resp. je rastlinkove.

Rozmery: 100x40x50
Filtraciu zabezpecuje externy filter Tetratec EX 700 (bola dost fuska odstranit vstavany filter od Juwelu ale stalo to za to, dakujem Glitterovi za rady :) )
Osvetlenie pozostava z dvoch 45W T5 trubic dodanych vyrobcom Juwel + reflektory
Dno akva pozostava zo substratu Aquaclay od Rataja a prekryte je vrstvou tmaveho strku 2-4mm (po par odporucaniach od znamych som Aquaclay pouzil z dovodu lepsieho rozkladu bordelu v dne)
Hnojenie zabezpecuju gulicky bivoj, pmdd a burciak
Akva bude ucene hlavne pre rozne mensie spolocenske rybky ako tetry, taktiez pocitam s par panciernikmi SAE a hufikom kreviet.
Momentalne su v akvariu rastlinky z roznych prebytkov inych kolegov ale je tu aj par "kosikovych exemplarov", moja zostava je teda:
Vallisneria xyz
Sagittaria subulata
Echinodorus xyz (3druhy ak sa nemylim)
Acorus pusillus (ocitol sa tu omylom, no uvidime ci prezije ci nie)
Hygrophila corymbosa mini
Cladophora aegagropila
Hemianthus callitrichoides (ide skor o pokus ci vydrzi ale sance su male)

http://www.akva.sk/gallery/baloghi-a1007/rio-180-p40668.html

Fotky co mam su dost nanic.... nie som velky fotograf ale na pribliznu predstavu stacia, raslinky sem este pribudnu takze kludne radte co kam dopasovat :D
Voda je trosku zafarbena do hneda pretoze koren z obchodu bol odmoceny len tyzden ale to by malo zmiznut :)
Akva je stare len par dni.
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod fazyl » 05 Sep 2011 22:04 pm

vyzera to slubne, pekny scape.... len to HC asi by bolo lepsie rozstrihat na 4-6 mensich kuskov, lepsie by sa rozrastlo a lepsie sadilo. Neviem ake tam je svetlo ale HC ho potrebuje dost. A rastlin bude asi treba pridat. drzim palec :)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Baloghi » 05 Sep 2011 22:18 pm

no ostvetlenie je tam take ako ho dodava vyrobca cize 1x 45W Juwel Day 1x 45W Juwel Nature obe trubic su T5 a predpokladany cisty objem nadrze je nieco okolo 150l.....
je mi jasne ze HC toho potrebuje dost, rozmyslam ako by sa tam dalo este nieco pridat ale to je zatial len v teoretickej rovine, v najhorsom budem musiet HC nahradit niecim inym, ale kazdopadne ho skusim este roztrihat
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod fazyl » 05 Sep 2011 22:39 pm

mozno pomoze video podla ktoreho som sadil aj ja a spokojnost
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Baloghi » 08 Sep 2011 08:33 am

takze doplnujem zbierku rastlin:
Vesicularia dubyana (mach je priviazany na koreni)
Anubias barteri var nana
Ricia fluitans
Pistia stratiotes

HC som nasekal na mensie trsy
valisnerie aj sagitarie uz veselo hadzu odnoze :)

v akvariu sa mi zacinaju vo vacsom mnozstve objavovat riasy :twisted: tak budem musiet prskrtit hnojenie
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Baloghi » 08 Máj 2012 23:07 pm

po dlhsom case sa opat hlasim s novym dianim v mojom akva.....
na uvod by som chcel povedat ze som student a z intraku som doma raz za 2-3 tyzdne, s mojim pobytom doma sa vzdy spaja pravidelne cistenie akvaria jeho kontrola atd.... asi do obdobia vianoc bola situacia v akvariu vyborna, vzdy ked som prisiel domov pretrhal som vallisnerky upravil nejake drobnosti pripadne zotrel tych zopar rias rastucich na skle (riasy spominane v mojom poslednom prispevku po zabehu zmizli).....

do vianoc bola voda v akviariu zafarbena vyluhom z korena, potom vsak zafarbenie vody prestalo a nastali problemy..... v akvariu sa mi vo velkom objavili riasy na sklach, zelena riasa na rastlinkach a dokonca aj zelena vlaknita riasa na roztrekovacej rampe filtra....
kedze som nemohol byt doma stale a sledovat ako sa vyvija situacia po jednotlivych protiriasovych opatreniach boj s riasov som prehraval.... teraz som vsak uz cca mesiac doma a boj som zacal vyhravat da sa povedat na vsetkych frontoch, rias ubuda, vlaknita riasa sa uz vobec netvori, zelena riasa taktiez ustupuje Obrázok no anubias sa z toho bude spamatavat este dlho Obrázok nakoniec som zistil, ze hlavnym dovodom preco tato situacia vobec nastala bolo nepravidelne davkovanie PMDD (bratovi sa nechcelo) a nestala povaha burciaku, ktory kym som kontroloval kazdy den vsetko islo ako malo ale ked som to nechal na rodinu dopadlo to zle..... dalsou pricinou vzniku rias mohlo byt aj nedostatok Fe vo vode odkedy zmyzlo hnede zafarbenie vody z korena (neviem si to inak vysvetlit len tym korenom) tento problem u mna momentalne riesi komercne hnojivo EasyLife Ferro, s ktorym som nadmieru spokojny

dalsim velkym problemom boli premnozene slimaky (ani netusim odkial som si ich priviezol), premnozili sa az do takej miery ze ked sa vyplo vecer osvetlenie chvilu som pockal a rukou presiel v akvariu po skle tak som ich na jeden zaber nazbieral aj cez 20ks, tento problem mi pomohlo vyriesit 8 pomocnikov druhu Clea Helena, vsetky slimaky sice nezlikvidovali ale je to uz unosne a ich pocet neustale klesa.....

od mojho prichodu domov techniku v akvariu cakalo niekolko zmien.....
po okolnostiach s filtom rozobranych tu: http://www.akva.sk/tetratec-ex-400-t13309.html som pridal uz k existujucemu TetraTec-u veterana Fluval 303, spolupraca tymto filtrom jednoznacne sedi co sa zacalo odrazat aj v cistote vody v akvariu.....
od Glittera som si zaobstaral lily pipes aby roh akvaria z HC vyzeral viac priatelne....
dalsou pre mna velkou zmenou bol prechod od pridavania CO2 z burciaku k CO2 z flase (tu sa chcem podakovat Milanovi666 za spravne smerovanie pri vybere), zatial som si zabezpecil len ojazdeny 500g set ale svokor uz ma pre mna namiesto 500g flase nahradu v podobe starsieho hasicaku (1,5kg alebo 2kg este som ho nevidel tak neviem)....

akvarium bolo pocas obdobia mojho mlcania vyrazne pomenene Obrázok Obrázok
HC sa mi vdaka rade od fazyla pekne rozrastlo a prednedavnom som ho mierne strihol, no bolo to uz asi neskoro pretoze pri strihani v "strede zahonu" sa mi uvolnovali rastlinky aj s korenmi takze bude treba chvilku pockat kym to dorastie, rastlinkam co vyplavali aj s korenmi som pokusne nasadil emerznu kuru.... Obrázok

par snimkov domorodcov...... Obrázok Obrázok Obrázok

momentalne som riesil problem, ze mi zelena riasa zacala stagnovat (nepribuda ale uz ani neubuda) a v niektorej teme tu na akve som nasiel fajn link na tabulku so spravnym pomerom NO3 a PO4..... testy na PO4 mi niekedy v jeseni dosli a nevidel som dovod kupovat nove pretoze som mal vzdy dost ryb a rodiny stale kupovala nove a nove co je aj dovod preco si myslim ze je moja nadrz prerybnena.... a kedze som mal vzdy dost ryb vzdy bolo aj dostatok bordelu a nasledne aj NO3 a samozrejme aj PO4, na akvajari som si vsak preventivne tento test kupil a zistil som ze hodnota PO4 vo vode je 0, takze usudzujem, ze zelena riasa sa v akvariu stale drzi z tohoto dovodu, som zvedavy co to spravi ked zacnem pidavat KH2PO4 (kupene taktiez na akvajari)

aktualne parametre vody v akvariu:
ph 7,7 ( budem znizovat pomocou CO2 len som sa s nou este len ucil robit a nechcel som to prehnat)
KH 9
GH 20
NO2 <0,3mg/l
NO3 25mg/l
Fe 0,25mg/l
PO4 0mg/l

ak vas niekoho napada aky parameter by bolo vhodne este sledovat poprosim doplnte ma a samozrejme kritizujte nadrz, fokty nie su nic moc ale vecer siel hokej a ked fotim pri tv vsade su odlesky, dalsie fotky este doplnim neskor
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Milan666 » 09 Máj 2012 07:20 am

Veľmi pozitívna zmena ochutená vlastnými skúsenosťami, držím palce i naďalej
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Giftzahn » 09 Máj 2012 10:25 am

njn, jasnacka ze pokial mas "vypadky" v jednotlivych prvkoch PO4, Fe a nestabilny burciak je vysledkom riasa ... :wink: sak casom uvidis ze co spravi pridanie nedostatkovych prvkov .... plus istotne by som sa :pozrel" aj na pohyb vody po akva ... aby sa ti ziviny a Co2 skutocne dostali vsade ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Glitter » 09 Máj 2012 10:37 am

Máš dosť zlý pomer medzi PO4(0 ppm) a NO3(25 ppm).. Takisto KH a GH vysoké.. Fe zdvihni na 0,5 ppm. PO4 drž medzi 0,25 - 0,5 ppm a NO3 medzi 10-20 ppm, orientačne, uvidíš čo to urobí s rastlinkami a riasami, potom si to prispôsobíš.

Hodnoty vstupnej vody máš aké?
Ako znížiť prípadne kH a gH ti boradia iní borci určite, nikdy som to nepraktizoval, pretože do našej vody stačí len hnojiť..

Nevidím indikátor CO2, ako ho rozpúštaš? Privádzaj to na inflow filtra tou hadičkou čo som ti tam prihodil, to je priam ideálne :)

pH treba držať niekde od 6,3 do 6,8 max, rastlinkám to len a len pomôže..

Ako píše Gift, toto nestačí, treba docieliť aby tebou zabezpečené hodnoty vo vode mali nejaký kolobeh -> prúdenie vody v akva.
Takteiž ti odporúčam zohnať EasyCarbo, a kľudne tam dávať aj 5-6ml denne, pokým nezbadáš nejaké prebudenie.

Držím ti palce :)
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Giftzahn » 09 Máj 2012 10:50 am

njn, velmi dobre to vystihol Glitter ... ono momentalne mas akva "rozhadzane" ... cize najprv by si sa mal dostat do "tabulkovych" hodnot jednot. prvkov .... ktore su vo vseobenosti / instantnosti "by ocko":

NO3 : 5-30 mg/l
PO4 : 0,1-2,0 mg/l
K: 10-30 mg/l
Fe: 0,1-0,5 mg/l
Ca: 20-30 mg/l
Mg: 5-10 mg/l

plus spravne pomery Ca vs. Mg: 3:1 az 4:1 .... No3 vs. K 1:1 .... EasyCarbo je rozhodne dobra volba v tvojom pripade a istotne ti pomoze v boji s jestvujucou riasou .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Baloghi » 09 Máj 2012 11:09 am

s tym pometom PO4-NO3 mi to je jasne od dnes som zacal pridavat KH2PO4 (konecne som sa dostal k priatelnym flaskam na hnojivo).... NO3 je nieco medzi 15-25ppm ale radsej som napisal vyssiu hodnotu je mozne ze je to 20ppm (nemam tak citlivy test)

Fe zvysujem postupne uz od doby co som doma, jeho koncentracia vo vode rastie pomaly, nechcem tam toho naliat naraz vela aby mi zase nevznikli nejake problemy.....

s tvrdostou vody u nas v okoli bojujeme vsetci (pracky kavovary atd odchadzaju ako na beziacom pase), sused mnozi diskusy a taktiez uz rezignoval a makku vodu (po spracovani v reverznej osmoze) dava do nadrzi uz len poteru pretoze inak sa mu to velmi nevyplaca, osobne nemam velmi zaujem kupovat osmozu pre toto relativne male akva, vstupne parametre vody su uz upravovane oproti vode vodovodnej (v pivnici mame namontovane rozne filtre pre zmakcenie vody)... takze z kohutika mi tecie GH 22, KH 12 a ph 7
rozmyslal som aj o pridavani vody zo studne (vsetky parametre vyhovuju, avsak Mnozstvo Fe je v nej niekolkonasobne prekrocene oproti povolenym limitom), pri testovani tejto vody som nameral GH cez 30 (uz sa presne nepamatam) a z tohoto dovodu ju ani nepouzivam

indikator CO2 ja v pravom spodnom rohu nadrze (je ho vidno aj na fotkach) ako napln pouzivam roztok KH 4 a indikator od JBL, na fotke je cely modry pretoze tesne pred fotenim som v nom menil napln, CO2 som sa nakoniec rozhodol aplikovat do vody pomocou difuzora http://www.shopakva.sk/co2-difuzer-turbo-motoricky-p-1957.html kedze sa mi ho podarilo kupit k CO2 setu prakticky zadarmo, tento difuzor je umiestneny za vallisnerkami pod nasavanim FLUVALU pricom nenasane bublinky CO2 pokracuju k hladine kde ich dalej rozptyli prud z roztrekovacej rampy TetraTec-u

prudenenie vody zabezpecuju uz spominane 2 filtre pricom hodinovy vykon maju 700l/h (Tetra) 840l (FLUVAL) pricom su zapojene do kriza.... v pravo su lily pipes pricom nasavanie je napojene na Tetru a vytok je napojeny na Fluval.... dalsie in a outflow su zasite v druhom rohu akvaria za vallisnerkami
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Giftzahn » 09 Máj 2012 11:29 am

@Baloghi: jj, voda tvrda ako kamen ... njn, mozno by som zacal uvazovat na tvojom mieste na nejakou to RO .. ceny za RO su celkom prijatelne .... a pri malom "akva" by ta vyroba RO vody nemusela ist az tak do penazi ... a ked mas este v dome nahodou "podruzny" merak na vodu na zavlahu zahradky .... usetris aj na stocnom .... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Baloghi » 09 Máj 2012 12:07 pm

Urcite skusim niekde v okoli zohnat EasyCarbo len u nas v okoli je to v tomto smere s akvaristikami dost biedne.... pokial nebudem mat moznost vystartovat niekam do vacsich miest v okoli tak budem asi pridavat len PMDD a EasyLife Ferro.... zabudol som napisat ze pri davkovani PMDD som zacal postupovat podla hnojivovej kalkulacky od chnura a podla zakladnych informacii ziskanych zo stranky http://pmdd.mrp-cz.com/?stranky=pmdd....
pripajam foto zarobeneho PMDD Obrázok do vrchnakov flias este planujem narobit diery a silikonom tam vlepit hadicky podla vzoru Glittera
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Glitter » 09 Máj 2012 12:12 pm

Chválim fľaše! Kde si zohnal?
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Baloghi » 09 Máj 2012 12:13 pm

v jednej miestnej lekarni do toho zarabaju rozne roztoky, najprv mi to nechceli predat lebo to maju len pre vlastnu spotrebu ale nejako som ich presvecil :lol:
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.