Mrenka Stvorpruha neviem co to je za chorobu



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Mrenka Stvorpruha neviem co to je za chorobu

Odoslaťod lakus9 » 23 Júl 2012 12:04 pm

Prosim o radu .. Mal som dve mrenki stvorpruhe ... jedna znich mi zacala plavat na jednom mieste a naklonena smerom dolu a stale otvarala usta a to robyla aj ked normalne plavala tak stale otvarala usta a potom zomrela a tej druhej nic nieje ... tak som si kupil mesto nej dalsie dve .. takze mam teraz tri a tie dve nove po dvoch tyzdnoch co ich mam zacali robyt to iste ties otvaraju stale usta .. a nemozem prist na to co im je ... neviete niekto preco to zacali robyt ?
lakus9
 
Príspevky: 1
Založený: 23 Júl 2012 11:41 am

Reklama

Re: Mrenka Stvorpruha neviem co to je za chorobu

Odoslaťod martin_s » 23 Júl 2012 12:06 pm

Co tak nejake info o akva, udrzbe, zalozeni...?
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Mrenka Stvorpruha neviem co to je za chorobu

Odoslaťod martin_s » 23 Júl 2012 13:53 pm

Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Mrenka Stvorpruha neviem co to je za chorobu

Odoslaťod robo79 » 25 Feb 2015 20:30 pm

pre lukas9 aj ked je to neaktualne: pravdepodobne ide o otravu NO2 - dusitanmi.

Ale teraz ku mne. Ja mam tiez sumatranky a dlho sa im perfektne darilo. Mal som ich 9 ks. Krasne narastli a aj sa vyfarbili. Nahanaju sa medzi sebou a su zive. Zlata farba az na nich svieti a na samcekoch aj krsne cervane okraje. Cierne pasy maju odtien az do machovo zelena. Len za posledny tyzden mi 3 za sebou postupne uhynuli. Meral som aj NO2, kedze na to su tieto mrenky dost nachylne. Vodu pravidelne menim. Akva mam 290l, tak miesta na nahananie maju dost. Takisto aj zakladne testy robim. A vsetko v norme. Nemali ani ziadne vyditelne priznaky chorob, ci zranenia. Preto sa chcem opytat ci mal niekto takuto negativnu skusenost so sumatrankami? Ze zahynuli bez zjavnej priciny? Som trochu z toho smutny, kedze ich mam dlhsi cas a boli naozaj krasne a urastene.
robo79
 
Príspevky: 152
Obrázky: 24
Založený: 02 Dec 2010 11:34 am
Bydlisko: Kysucke Nove Mesto


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.