Bojovnica - menší problémik



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Bojovnica - menší problémik

Odoslaťod Sjúú » 25 Júl 2011 00:53 am

Dobrý deň.
V pondelok som si kúpila moju prvú rybku - bojovnicu krásnej červeno - fialovej farby. V guľovom akváriu 3,5 litra mám na dne štrk a jednu rybku. Ako som prišla do akvaristiky, predavač bol veľmi ochotný a chcel mi predať i umelú rastlinu. Umelú rastlinu som nechcela, z dovodu poškodenia plutvičiek a trvala som si na svojom, že chcem do akvária menšiu a živú rastlinku. Tak nakoniec sa mi podarilo zohnať živú rastlinku. Akvarium som celé v piatok vyčistila, vymenila vodu, nasypala štrk a vložila piatkovo kupenu rastlinku, ktorá bola ešte v menšom kelímčekovom košíčku a bola tam ako keby vata. Predavač povedal, že rastliny zapustia do 1-2 týždnov korene a potom sa to može z toho vybrať. Rybka si akvárium poprezerala,, plávala okolo živej rastliny a bolo vidieť že sa jej páčilo. Včera rybka len tak polihovala na dne, sem tam sa pohla. Ale dnes? Dnes je voda špinavá ako po dvoch týždnoch nečistenia. Rybka stratila dnes večer farbu z hornej a dolnej plutvy + chvostovej. Nereágovala na klopkanie na akvárium, ani na vločku, ktoru som jej dala na hladinu, nereágovala na zrkadlo. Pritom cez den tiež len tak polihovala. Bála som sa, čo s nou može byť ? Nakoniec som jej vybrala tú živú rastlinu, prisunula si akvárium k sebe a pozorovala rybu. Rybke sa po hodine začala zvýrazňovať farba. Teraz je na dne a asi zaspáva. Sem tam sa trhne, ako keby sa niečoho bála. Fakt teraz neviem čo mám spraviť. Či dať rastlinu zasa naspať, alebo v akváriu nechať len rybku, štrk a vodu. Najprv som si myslela že to bude z potravy, ale ked som vybrala tu rastlinu, začala sa správať inak. Krmim vločkami s názvom ´Dajana - Colour flakes´. Ked ju krmim, rybka si dá vločku a z vločky kusky vypluje a padá to na dno.

Poradili by ste mi čo dať ešte do akvária, či tam dávať ešte nejaku živu rastlinu alebo nechať len rybku samu vo vode? Aké máte skusennosti s gulovým akváriom ? A naopak,, čo so stravou a tou farbou ? Síce sa mi rybka znova sfarbila, ale nerada by som bola, keby sa jej " odfarbovanie " zasa zopakovalo.
Sjúú
 
Príspevky: 2
Založený: 24 Júl 2011 23:53 pm

Reklama

Re: Bojovnica - menší problémik

Odoslaťod dedojozef » 25 Júl 2011 01:29 am

Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Bojovnica - menší problémik

Odoslaťod martin_s » 25 Júl 2011 10:02 am

search.php

Problem je v tom ze najprv si kupila rybu a az potom si sa zacala zaujimat ako sa o nu starat. Precitaj si temy tykajuce sa zakladania akvaria, kolobehu dusika, je tu aj tema tykajuca sa sadenia rastlin (z tej vaty ju vyber a daj tak do akva), atd. Ak budes mat nejake otazky, adresuj ich priamo v uz existujucich temach (ak nenajdes odpoved). Odporucam ti aj casopis "Akvarium" ( http://klub.akva.sk/akvarium.php ).
Najlepsie by bolo vsak zacat odznovu - bojovnicu zatial niekomu daruj/predaj, zaobstaraj si väcsie akvarium (3,5 litrove je naozaj priliz male, pre ryby absolutne nevhodne), nechaj ho riadne zabehnut a az potom si kup do neho ryby. Hlavne vela citaj.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Bojovnica - menší problémik

Odoslaťod Sjúú » 25 Júl 2011 12:24 pm

Čiže problém je v tom gulatom akváriu s bojovnicou ?
A ďakujem za odpoveď.
Sjúú
 
Príspevky: 2
Založený: 24 Júl 2011 23:53 pm

Re: Bojovnica - menší problémik

Odoslaťod d.gemza » 29 Júl 2011 17:44 pm

Nielen v ňom. Problém je v celom prístupe pri zakladaní akvária a starostlivosti oň. Celéé zle. Tá ryba predpokladám neprežila keď si ju nedala niekde do lepšieho akvária skúsenému a zasvätenému akvaristovi.
d.gemza
 
Príspevky: 87
Založený: 27 Jan 2009 20:16 pm

Re: Bojovnica - menší problémik

Odoslaťod Aria_123 » 15 Aug 2012 22:48 pm

Tiež som mala samčeka bojovnice v cca 4 litrovom akvárku,mal tam len štrk ,mám to isté krmivo a tiež mi to vyplúval,dnes som ho dala do 12l hranatého akva s rastlinkami a je úplne v pohode..
Tú rastlinu by som tam už nedávala,až ked zapustí korene a dať do akva bez tej vaty.
Aria_123
 
Príspevky: 3
Založený: 12 Feb 2012 13:45 pm

Re: Bojovnica - menší problémik

Odoslaťod dedojozef » 15 Aug 2012 23:08 pm

Aria_123 napísal:12l hranatého akva s rastlinkami a je úplne v pohode

"Rozumieme reči zvierat." Kde ja som to len čítal? :?
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.