Ake je navhodnejsie drevo



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Ake je navhodnejsie drevo

Odoslaťod xDodox » 30 Aug 2004 05:56 am

Chcem si dat do akvaria drevo (koren), ake je najvhodnejsie? Raselinove, savannah, driftwood, mopani, tropical, opuwa? V akvariu budu gupky, prisavnici a panciernickovia. Vdaka
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Ake je navhodnejsie drevo

Odoslaťod canart » 30 Aug 2004 10:32 am

canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: Ake je navhodnejsie drevo

Odoslaťod Phantom » 30 Aug 2004 20:26 pm

Podla mna mangrove mam ich v troch akvariach proste bomba.
Pozri toto:http://www.rataj-spk.cz/monatze/produkty/drevo.htm
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ake je navhodnejsie drevo

Odoslaťod skala » 31 Aug 2004 08:11 am

trochu oponujem tej kravine na tom letaku. Mangrovy je typicka pobrezna vegetacia vodnych tokov subtropickeho pasma. Cize, je sice mozne, ze aziati k nam dodavaju mangrovy, ale tie nie su iba v Malajzii.

Mangrovy druhovo su rozne, pokial viem obycajne vzdyzelene krovy a stromy, ktore su prisposobene na vysoku hladinu podzemnej vody, pripadne na stale zatopenie. Ich drevo je velmi tvrde, tazke, nasiaknute vodou, vo vode len zriedka hnije.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Ake je navhodnejsie drevo

Odoslaťod Ig » 31 Aug 2004 08:11 am

Mam dva mangrove. Ked som ich kupil, tak jeden sa potopil cca za 3 dni a ten druhy plaval a dodnes plava. Preto ho mam uviazany o skalu. Po case som ten plavajuci rozpilil a z vnutra bol uplne zprachniveny a plny dutin. Jediny dovod preco ho este mam je ten, ze prisavnici v nom maju bydlisko a vkuse ho ocucavaju, cize im chuti a ako som cital tu na fore tak to potrebuju.
A este mam jeden kusok v tvare okusaneho bumerangu a ten je v pohode. Potapa sa ako sekera - nema problem.

Preto moja rada. Ked si budes kupovat vacsi az velky kus, tak si ho dobre prehliadni a poklepkaj po nom ci nie je duty a ci sa z nejakych spar z neho nesype sprachnivene vnutro.
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: Ake je navhodnejsie drevo

Odoslaťod xDodox » 31 Aug 2004 08:39 am

Mal som na mysli niektore "drevo" z tychto: raselinove, savannah, driftwood, mopani, tropical alebo opuwa. Sorry, ak daktore z toho je mangrove - ktore?
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake je navhodnejsie drevo

Odoslaťod skala » 31 Aug 2004 08:43 am

trochu sa obavam ze tie nazvy su viacmenej len komercne z hladiska akvaristu
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Ake je navhodnejsie drevo

Odoslaťod Phantom » 31 Aug 2004 18:12 pm

Ig napísal:Mam dva mangrove. Ked som ich kupil, tak jeden sa potopil cca za 3 dni a ten druhy plaval a dodnes plava. Preto ho mam uviazany o skalu. Po case som ten plavajuci rozpilil a z vnutra bol uplne zprachniveny a plny dutin. Jediny dovod preco ho este mam je ten, ze prisavnici v nom maju bydlisko a vkuse ho ocucavaju, cize im chuti a ako som cital tu na fore tak to potrebuju.
A este mam jeden kusok v tvare okusaneho bumerangu a ten je v pohode. Potapa sa ako sekera - nema problem.

Preto moja rada. Ked si budes kupovat vacsi az velky kus, tak si ho dobre prehliadni a poklepkaj po nom ci nie je duty a ci sa z nejakych spar z neho nesype sprachnivene vnutro.
To sa ti nezdal lahky pretoze mangrove drevo je fakt tazke,inac ak sa ti potapa tak var asi 8 hodin vo vode v ktorej bude 7kg soli a pomoze to,potom klesne ku dnu ako nic.
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ake je navhodnejsie drevo

Odoslaťod xDodox » 02 Sep 2004 05:16 am

Vcera (1.9.) som kupil v Hornbachu Mopani za 70,- Sk. Dal som ho do vedra s vodou. Dnes rano voda mala iba taky jemne hnedy (skoro ziadny) nadych. Necham ho tam do nedele a uvidim. Najskor trosku plavalo, ale po 1/2 hodine kleslo.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake je navhodnejsie drevo

Odoslaťod Ig » 02 Sep 2004 11:46 am

xDodox napísal:Vcera (1.9.) som kupil v Hornbachu Mopani za 70,- Sk. Dal som ho do vedra s vodou. Dnes rano voda mala iba taky jemne hnedy (skoro ziadny) nadych. Necham ho tam do nedele a uvidim. Najskor trosku plavalo, ale po 1/2 hodine kleslo.
Iba poznamka: je rozdiel ci drevo farbi pri teplote 15 stupnov (studena voda) alebo 25-30 voda v akvarku 8)


Phantom napísal:
Ig napísal:...
To sa ti nezdal lahky pretoze mangrove drevo je fakt tazke,inac ak sa ti potapa tak var asi 8 hodin vo vode v ktorej bude 7kg soli a pomoze to,potom klesne ku dnu ako nic.
Akoze korenisko bol tazky, ale tych 300g dutin nezistis. Chcel som aj taky dutinkaty, ale to prachnive bolo v hlavnom masive.
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: Ake je navhodnejsie drevo

Odoslaťod xDodox » 02 Sep 2004 11:59 am

Ig napísal:Iba poznamka: je rozdiel ci drevo farbi pri teplote 15 stupnov (studena voda) alebo 25-30 voda v akvarku 8)


Najskor som ho 2x obaril vriacou vodou. Vtedy pustil farbu poriadne. Potom so do vedra napustil horucu vodu (v akvariu ma urcite studensiu) a tam som ho vlozil. Je pravda, ze voda do rana stratila svoju teplotu (sranda by bola keby nie), ale bola naozaj iba slabucko hneda. Necham ho tam urcite do nedele. mozno ho i dnes aspon 1x obarim.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake je navhodnejsie drevo

Odoslaťod Phantom » 02 Sep 2004 13:38 pm

Mopani som mal a ono fakt velmi jemno zafarbuje vodu(nie akomangrove drevo),podla mna je to skorej taka zltkasta farba.
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ake je navhodnejsie drevo

Odoslaťod xDodox » 02 Sep 2004 13:52 pm

Phantom napísal:Mopani som mal a ono fakt velmi jemno zafarbuje vodu(nie akomangrove drevo),podla mna je to skorej taka zltkasta farba.


Moze byt. Ako dlho ti to farbilo (alebo este farbi)?
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake je navhodnejsie drevo

Odoslaťod Phantom » 02 Sep 2004 14:17 pm

Uz som ho dal davno prec,mal som ho asi 2 mesiace a pustalo stale,ale to nech ti nevadi to len dotvara prirodny dojem:)
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ake je navhodnejsie drevo

Odoslaťod andy.betta » 03 Sep 2004 23:18 pm

Tych 300g dutin mas z nejakych zabudnutych akvaristickych tabuliek? :)
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ake je navhodnejsie drevo

Odoslaťod Peter » 05 Sep 2004 09:04 am

300g z 1kg korena? Asi...
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.