Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod plesnivec » 25 Sep 2008 13:31 pm

Má s týmto výrobkom niekto skúsenosti prosím?
Obrázok

Ak áno, rad by som vás poprosil o detailnejšie foto, či popis ako tento konkrétny difúzor na Co2 funguje.
Rad by som si zhotovil niečo podobné po domácky, keďže vzduchovacie kamienky v spojení s Co2 ma veľmi neoslovujú a na drahé difuzory nemam... :)

PS: zohnal som si 1,5Kg flašu na Co2 cca 300,-Sk, redukčný a ihlový ventil s dvoma tlakomermi od zvárača za cca 300,-SK - ostáva dotiahnuť to do konca. 8)
plesnivec
 
Príspevky: 14
Obrázky: 14
Založený: 26 Aug 2008 14:25 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Reklama

Odoslaťod pakozdy » 25 Sep 2008 14:15 pm

nie je jednoduchsie miesto takehoto slona spravit nejaky zvon na rozpustanie co2 ?
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod Giftzahn » 25 Sep 2008 14:38 pm

Tu mas nieco k Dennerle Flipper : http://dennerle.eu/de/index.php?option= ... Itemid=206 8)

jaj a tu su aj navody k Co2 technike od Dennerle: http://dennerle.eu/de/index.php?option= ... Itemid=226 , ono to je vsetko v nemcine ale najdes urcite aj anglictinu 8)
inak podobny "rebrik" ponuka aj HAGEN - vo svojom Nutrafin sete...instalacia je jednoducha pripevnis od spodu hadicku a biblinky Co2 sa splhaju po tom "rebricku" - no mam taketo "rebricky" dva, su celkom velke ak nie mostrozne a dost spatia akva, nakolko ich len tazko skryjes.... ak chces nejaky fajn Co2 difuzor pozri napr. tu : http://eshop.jezirka.info/katalog/boyu-co-100-difuzer , mam taketo dva v 200L a v 60L akvariach...a som nadmieru spokojny - a cena je 99,- CZK za jeden kus + doprava cize jeden ta bude stat tak mozno do 140,- az 150,- SKK :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod fester » 25 Sep 2008 17:14 pm

pozri tému sklenený co2 difusor

http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=8402
fester
 
Príspevky: 26
Obrázky: 0
Založený: 15 Mar 2008 14:37 pm
Bydlisko: poprad

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod raki » 25 Sep 2008 20:50 pm

Ja to mam, kupil som to vo Viedni. Cez tu trubicku zlava hora je privedene CO2 a naspodu sa vytvaraju bublinky, ktore potom cik-cak stupaju hore. Je to vcelku velke - plochou, ale zato uzke - pod 1 cm, takze mam to schovane za valisneriami a nie je to v akvarku vobec vidiet. Pri home-made konstrukci by som si daval pozor, lebo nie je to az taka jednoducha konstrukcia. Cele sa to sklada zo 4 dielov - tycka, predna stena, zadna stena a zhora taka nadobka. Na zadnaj stene su pozdlzne priezory - nie je plna. A tie bublinky stupaju pozdlz tychto priezorov - strbiniek. Ak chces presne foto, alebo nieco blizsie, napis.
raki
 
Príspevky: 53
Obrázky: 1
Založený: 17 Nov 2006 13:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod LaciP » 25 Sep 2008 21:35 pm

Akurát som to dnes držal v ruke v Hornbachu. Prehnane draha zaležitosť, teda aspoň z môjho pohľadu. Maju to tam aj umiestnene v akvariu a vidno ako sa tie bublinky CO2 vo vode rozpustaju, cize uspesne to bude. :D
L.
Obrázok používateľa
LaciP
 
Príspevky: 70
Obrázky: 19
Založený: 28 Apr 2008 17:10 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod plesnivec » 26 Sep 2008 09:32 am

raki napísal:Ja to mam, kupil som to vo Viedni. Cez tu trubicku zlava hora je privedene CO2 a naspodu sa vytvaraju bublinky, ktore potom cik-cak stupaju hore. Je to vcelku velke - plochou, ale zato uzke - pod 1 cm, takze mam to schovane za valisneriami a nie je to v akvarku vobec vidiet. Pri home-made konstrukci by som si daval pozor, lebo nie je to az taka jednoducha konstrukcia. Cele sa to sklada zo 4 dielov - tycka, predna stena, zadna stena a zhora taka nadobka. Na zadnaj stene su pozdlzne priezory - nie je plna. A tie bublinky stupaju pozdlz tychto priezorov - strbiniek. Ak chces presne foto, alebo nieco blizsie, napis.

Super. Konecne niekto,kto to aj vyskusal alebo to ma doma. Samozrejme,potesia ma fotky alebo cokolvel podla coho by som mohol aspon rozmyslat ako to zhotovit.
Viem,ze by bolo jednoduchsie kupit si nieco hotove,ale to by uz nebola taka radost. :)
plesnivec
 
Príspevky: 14
Obrázky: 14
Založený: 26 Aug 2008 14:25 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod Volodus » 29 Dec 2009 00:58 am

Takze zohnal som si od Hagenu Nutrafin Natural System CO2, je to viacmenej to iste (prvotne som chcel flipper ale ten zohnat ... :D)
Zdola lozia bublinky velke cca 6 mm, hore maju tak 2mm, cize ak ratam spravne vstreba sa 99.96 % vyprodukovaneho CO2.
Este by sa dala hore pripevnit nadobka ale osobne nevidim dovod zachranovat tych 0.04% :)
(a kebyze to vezme cert a bublinka ma len 4mm, ajtak by to bolo 87.5% rozpustnost)
Echinodorus 'Leopard' par minut(cca tak 45?) po zapnuti co2 zacal pustat prud bubliniek k hladine (2bub/s) a par minut nato som mal celu hladinu posiatu minibublinkami :) ostatne rastlinky ta brali menej vazne, ale aj unich sa zbierali na spodnej strane bublinky ktore z casu na cas vyleteli k hladine.
Cize efekt bol viacmenej okamzity, po prvom dni som velmi spokojny, uvidime co stym spravi cas.
Akva ma 54l, svieti mu tam 15W aqua glo + 15W flora glo.
Volodus
 
Príspevky: 150
Založený: 25 Aug 2009 12:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod triscene » 29 Mar 2011 17:04 pm

bublinky CO2 na hladine su OK? lebo mam TIBI krystaliky a prisavkou upevnenu hadicku s difusorom ale filter ma dlhu vyvodnu rurku takze pri stupani na hladinu ich nezvlada rozprasovat po akva..je na toto nejaky trik? :) a zaroven aby nespatil akva? :)

rozmyslal som nad tymto Denerle ale vzadu mam 3D pozadie a zasa v pravom rohu mam vstavany cierny filter {Juwel set) a tam je nasavanie necistot.

edit: tusi niekto aky velky je ten Nutrafin?
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod triscene » 30 Mar 2011 10:53 am

pripadne take porovnanie Dennerle vs Hagen vs Ferplast (http://www.najnakup.sk/Porovnaj_co2-sys ... 70304.html)..

musim spravit testy CO2 ci sa dostatocne rozpusta v akva pri sucasnom stave, ak nie tak sa budem rozhodovat medzi tymito moznostami :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod hooopy » 11 Jún 2012 19:50 pm

http://www.dealextreme.com/p/aquarium-c ... 595?item=2

Davam do pozornosti. . z tohoto obchodu objednavam uz asi tri roky... zatial bez jedineho problemu. Nutne mat paypal ucet, ostatne funguje podobne ako ebay. Cena difuzora je v porovnani s dennerle vyrobkom zlomkova..

medzi dalsie zaujimavosti tykajuce sa CO2 problematiky je toto:
http://www.dealextreme.com/p/aquarium-f ... 643?item=4

maju to v roznych velkostiach.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod Glitter » 11 Jún 2012 20:42 pm

Zaujímavý je ten free shipping, ak je to aj k nám, tak sa to určite oplatí.. ale ako som písal už aj inde, ten atomizér je zbytočnosť, dá sa to spraviť aj inak a lacnajšie.
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod hooopy » 11 Jún 2012 22:02 pm

free shiping je pravda.ano. ako pisem, objednavam od nich uz tri roky. vsetko mozne. niekedy to trva 14 dni, niekedy 40..ako kedy... priemerne pocitam mesiac. Ak je moznost za taku cenu nasjt dany tovar aj na ebay, uprednostnim aj ebay. Mam skusenost , ze z ebay to pride rychlejsie, hoci je tiez dodavatel hong kong. skusim sa pozriet a ked tak tu hodim link.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod hooopy » 05 Sep 2012 16:53 pm

hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod Milan666 » 05 Sep 2012 17:49 pm

Nič horšie na rozpúšťanie CO2 nepoznám
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod chnuro » 05 Sep 2012 18:50 pm

http://www.dealextreme.com/p/usb-powere ... 1-5l-56621
nieco pre fazyla :-D

________________
EDIT:
k tomu dealextreme musim dodat, ze pozor na financne obnosy nad 20€. Kolegovi zadrzali balik na colnici za 60€ a musel zaplatit okolo 20% z ceny navse nasmu podarenemu statu. Radsej spravte viac malych objednavok.

Nedavno som sa docital, ze paypal na SR uz nepotrebuje prepojenie s embosovanou platobnou kartou ani kreditkou.

http://www.zive.sk/paypal-oficialne-spu ... fault.aspx
http://www.dsl.sk/article.php?article=12214
https://www.paypal-dobijanie.sk/

Kto paypal pozna a uvedomuje si bezpecnostne rizika, tak sa tejto novinke potesi obzvlast.
Ja som to skual z unicredit a prevod na paypal trval len par sekund. Takze som v zapäti zrusil kartu previazanu s paypalom.

Sorry za OT, ale ked sa tu uz zacalo o dealextreme a paypale, tak by som bol rad, aby o tejto moznosti vedelo co najviac ludi.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod fazyl » 05 Sep 2012 22:09 pm

chnuro napísal:http://www.dealextreme.com/p/usb-powered-desktop-fish-tank-aquarium-with-6-led-white-light-lcd-time-display-1-5l-56621
nieco pre fazyla :-D

:pivo: dalsia vyzva?
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod TTjopo » 05 Sep 2012 22:19 pm

hooopy napísal:http://www.youtube.com/watch?v=83WUs0Jd1yo&feature=youtu.be

Vsimnite si ako ma pusteny ten filter :lol:
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod chnuro » 05 Sep 2012 23:53 pm

...na optimum ;-)
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod hooopy » 06 Sep 2012 20:19 pm

TTjopo napísal:
hooopy napísal:http://www.youtube.com/watch?v=83WUs0Jd1yo&feature=youtu.be

Vsimnite si ako ma pusteny ten filter :lol:


je v tom ironia? tak taky nebud, frajer, ale porad... a nenechavaj si mudrost pre seba, len aby si bol najmudrejsi... tak napis co sa ti nepaci na filtry...
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod hooopy » 06 Sep 2012 20:37 pm

.....na filtri (neskora oprava mojej hrubky )
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod TTjopo » 06 Sep 2012 20:45 pm

Neuvedomil som si ze je to tvoje akva inak by som to hned napisal.Myslel som ze si len nasiel video a chces na nom ukazat rozpustanie Co2.Nemyslel som to ako ironiu.
Myslel som to tak ze ked je filter lepsie povedane okyslicenie cez filter pustene tak ako je tak to Co2 co sa tam rozpusti tak bublinky z filtra ho "vsetko" vytlacia von.Je mozne ze DC ukazuje zelenu no keby nebol pusteny fiter z okyslicovanim tak by si pustal cez pocitadlo bubliniek minimalne o 1/2 menej Co2.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod TTjopo » 06 Sep 2012 20:47 pm

hooopy napísal:.....na filtri (neskora oprava mojej hrubky )

to neries nejde tu o i/y ale o okva :)
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod hooopy » 06 Sep 2012 21:07 pm

no.. dik za odpoved. Ano je to moje akva. vzduchovanie pustam iba na noc a na co najjemnejsie. nie ako to je na videu. som si vedomy uniku CO2, no nie som si isty pojmom "bublinky vytlacia". niekde som cital o "uniku" CO2 cez hladinu, ktora sa zbytocne čerí. Idealne je ju mat pokojnu. Mam len vnutorny filter, a pouzivam ho aj na vzduchovanie cez noc. snazim sa, aby prud vody strhavajuci so sebou vzduch narazal na sklo este pod urovnou sklenenej vystuhy , aby to co najmenej cerilo hladinu a zaroven sa bublinky vzduchu rozbijali o stenu akvarka. Respektive regulujem mnozstvo strhavaneho vzduchu nejakym "bazmekom" na konci hadicky.
TAKZE AKA BY BOLA TVOJA RADA? MAM RADSEJ POUZIVAT VZDUCHOVANIE MOTORCEKOM? ALEBO VYMYSLIET NIECO UPLNE INE? Akva mam pomerne (dost) prerybnene. prisavnicky sa rodia ako cigani, (4 dospele, male uz ani nepocitam a neviem co s nimi) + 15neoniek+3 mrenky siamske. akva 80litrov. Ak vzduchovanie na noc nepustim, rano je polovicka rybyciek pod hladinou a modlia sa aby im narastli pluca:-). CO-čkujem tibi krystalikmi, ide mi to vkuse. "Vypinanie" co2 na noc by bolo pre mna pracne, urcite by som zabudal. investovat do CO2 techniky nechcem, mam aj ine vydaje. Da sa tu najst nejaka rozumna rada? dik.

akva ma uz skoro dva roky. som skor rastlinkar, (vid moje foto), zatial bez vacsej katastrofy.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Ďalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.