Druh na trenie v jaskynkách



Všetko okolo akvarijných rýb

Druh na trenie v jaskynkách

Odoslaťod Viliam Paľaga » 13 Sep 2012 12:03 pm

Zdravím,
včera som si zrenovoval moje 60l akvárium. (vymenil som štrk, doplnil dekoráciu a pod.). Do zadnej časti akvária som postavil na seba kamene, čím vznikli jaskynky vhodné na trenie rýb.
A tak sa chcem opýtať, že aké nenáročné druhy rýb sa ochotne trú v jaskynkách?
(Prísavníky sa mi už vytreli, ale ja by som bol rád, keby sa mi vytierali aj iné druhy rýb).

Veľká vďaka.
S pozdravom Viliam Paľaga.
Viliam Paľaga
 
Príspevky: 18
Založený: 13 Sep 2012 11:57 am

Reklama

Re: Druh na trenie v jaskynkách

Odoslaťod Walcott » 14 Sep 2012 12:51 pm

Väčšina druhou cichlíd kladie ikry na podklad, čiže aj do jaskyne, no do 60l by som nedal žiadnu, možno párik ramireziek. Tu bude skôr otázka ako si postupoval pri zakladaní, či bol poriadny zábeh, poriadny filter a pod...
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Druh na trenie v jaskynkách

Odoslaťod Milan666 » 14 Sep 2012 13:08 pm

Otázka by mala znieť inak, a to aké rybky do 60 litrového akvária?? Snáď do niejakých čistých 54 litrov nechceš napchať cihlidy?!
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Druh na trenie v jaskynkách

Odoslaťod sinto » 14 Sep 2012 13:18 pm

jeden pár ostriežika purpurového by sa mu mohol zmestiť nie ?
vychádzam z rybyčky.net http://rybicky.net/atlasryb/pestrenec_cerveny aj keď by som ho radšej do 100 strčil
Obrázok používateľa
sinto
 
Príspevky: 134
Obrázky: 1
Založený: 22 Feb 2007 22:26 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Druh na trenie v jaskynkách

Odoslaťod Viliam Paľaga » 14 Sep 2012 14:09 pm

JJ. Prísavník sa vytrel v pohode, ale rád by som niečo nové...

A ešte otázočka. Kúpil som si 4 razbory. Sú to krásne húfové rybky. ako je to z ich vytieraním? Je to náročné?
Vďaka.
Viliam Paľaga
 
Príspevky: 18
Založený: 13 Sep 2012 11:57 am

Re: Druh na trenie v jaskynkách

Odoslaťod Tititos » 14 Sep 2012 14:43 pm

hufove rybky a kupis 4? :D este dokup aspon 6
Obrázok používateľa
Tititos
 
Príspevky: 163
Obrázky: 1
Založený: 04 Máj 2012 11:31 am
Bydlisko: Žilina

Re: Druh na trenie v jaskynkách

Odoslaťod hofi » 14 Sep 2012 15:42 pm

Nadšenie ti teda nechýba.Chýbajú ti však vedomosti,ktoré musíš získať študovaním.Odporúčam ti odbornú literatúru,kde sa dozvieš to ako ryby žijú a ako sa rozmnožujú,ako pripraviť vývojovú vodu a pod.Naivne očakávať recept ako a ktoré rybky sa ti budú rozmnožovať v jaskynke a pod.by som nateraz nechal tak a zameral by som sa viac na vedomosti,ktoré môžeš získať jedine študovaním.Ale to sa už opakujem.

Odoslané z HTC Desire S cez Tapatalk 2
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Druh na trenie v jaskynkách

Odoslaťod Viliam Paľaga » 14 Sep 2012 16:22 pm

Ok, dik...
Veď každý nejako začínal....
Tak poštudujem...
Viliam Paľaga
 
Príspevky: 18
Založený: 13 Sep 2012 11:57 am

Re: Druh na trenie v jaskynkách

Odoslaťod leobeny » 14 Sep 2012 17:22 pm

Myslím si že kludne mozes dat razbory do 54 l akvarka ... Btw moj kamoš má skalára v 10 l akva . žije už 2 roky.
leobeny
 
Príspevky: 59
Založený: 05 Sep 2010 20:01 pm

Re: Druh na trenie v jaskynkách

Odoslaťod martin_s » 14 Sep 2012 17:23 pm

leobeny nemyl si pojmy... Je rozdiel zije a preziva...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Druh na trenie v jaskynkách

Odoslaťod hofi » 14 Sep 2012 17:26 pm

leobeny-neprovokuj a také rady si niekam strč.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Druh na trenie v jaskynkách

Odoslaťod Milan666 » 14 Sep 2012 18:10 pm

:twisted:
leobeny napísal:Myslím si že kludne mozes dat razbory do 54 l akvarka ... Btw moj kamoš má skalára v 10 l akva . žije už 2 roky.
:twisted:
Prvá časť vety je akoby od skúseného akvaristu, druhá časť vety ťa zhodila úplne na spodok rebríčka hodnotenia ľudí, tak to si rýchlo vyhoď z hlavy a už tu takými totálnými chobotinami neprispievaj :!:
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Druh na trenie v jaskynkách

Odoslaťod leobeny » 14 Sep 2012 19:02 pm

Ja som nenapisal ze to je dobré že ho tam má ... ja by som skalára nedal ani do 100 l .... Nechápem čo ste všetci hned podraždený ... A to som si všimol aj na ostatnych témach ze hned všetkych urazate ... české fóra su 100x lepšie ... Takže tu hned prosim neurazajte ludi .

Vďaka 8)
leobeny
 
Príspevky: 59
Založený: 05 Sep 2010 20:01 pm

Re: Druh na trenie v jaskynkách

Odoslaťod sinto » 14 Sep 2012 19:05 pm

ale češi na tom nevidia nič zlého :P
Obrázok používateľa
sinto
 
Príspevky: 134
Obrázky: 1
Založený: 22 Feb 2007 22:26 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Druh na trenie v jaskynkách

Odoslaťod hofi » 14 Sep 2012 19:20 pm

Leobeny-ak by si skalára nedal ani do 100lit.tak si to tak mal napísať.Ale tvoj príspevok vyznel ako odporúčanie.

Odoslané z HTC Desire S cez Tapatalk 2
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Druh na trenie v jaskynkách

Odoslaťod Viliam Paľaga » 14 Sep 2012 20:13 pm

Môj príspevok....
Môj kamarát má tiež v 10l akváriu gubky. Množia sa mu jako sprosté. Myslím, že z toho jasne vyplíva, že im to nejako neprekáža. :D

A navyše, ja som mal v mojom 54l akváriu okolo 20-30 Blackmoll a to bol masaker. Tie sa množili ako bláznivé a nerobil si z toho nikto ťažkú hlavu.
Mám taký pocit, že takmer každý začiatočník má to 50l akvárium a z Vášeho kritického postoja sa zdá, že to akvárium ktoré stojí okolo 150€ je vlastne nanič, lebo sa v ňom nedajú chovať ryby.

Boli ste niekedy v množiarni rýb? Tie ryby sú vyše pol roka v akváriu (do 100l) :shock: a je ich tam viac ako 50. A sú tam len čisto v skle. Žiaden štrk nič. A takto tam sú zhruba rok. Myslím, že je pre ne veľký luxus, keď sa dostanú do akvária so zeleňou, štrkom,...
A navyše, všetky ryby sú odchované v akváriu spolu s ďalšími 1000 kusmi!!!! :evil:

A ďalej. Váš postoj je úplne neprofesionálny! Keď si chcete získať členov, tak ich láskavo neurážajte! Pokiaľ sa nemýlim, tak Fórum má slúžiť, aby sa tím menej skúseným dostali informácie, a nie nato, aby sa do mňa hneď všetci pustili. (Čítal som aj iné príspevky a aj tam ste všetci hneď podráždený) U Čechov poradia, i keď chov neni najsprávnejší. :evil:

Toľko z mojej strany. Aj vy ste určite nezačínali s najprofesionálnejšou výbavou a určite ste kúpili čo sa vám v obchode zapáčilo. Zamyslite sa nad sebou a nekritizujte hneď druhých.

Pekný zvyšok dňa. :angel:
Viliam Paľaga
 
Príspevky: 18
Založený: 13 Sep 2012 11:57 am

Re: Druh na trenie v jaskynkách

Odoslaťod hofi » 14 Sep 2012 20:40 pm

:shock:
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Druh na trenie v jaskynkách

Odoslaťod Milan666 » 14 Sep 2012 20:54 pm

Nikto na teba neútočí, len pravda ťa uráža, cítiš sa hneď dotknutý keď s tebou niekto nesúhlasí. Citlivo reaguješ na to, že tvoj názor či rada, (neviem ako to mám brať) je totožná s týraním zvierat-rybyčiek, čo si chcel za to pochvalu??
No a tvoj posledný príspevok??!!, nemal si radšej už nič písať
Môj kamarát má tiež v 10l akváriu gubky. Množia sa mu jako sprosté. Myslím, že z toho jasne vyplíva, že im to nejako neprekáža.

hlúposť je , že im to neprekáža. Niektoré zvieratá sa množia najviac vtedy keď hojnosť potravy a vládnu vhodné klimatické podmienky, iné zase v ohrození života, je to pud sebazáchovy, pud zachovania rodu. Tak sa nad tým zamysli
A navyše, ja som mal v mojom 54l akváriu okolo 20-30 Blackmoll a to bol masaker. Tie sa množili ako bláznivé a nerobil si z toho nikto ťažkú hlavu.

Prečo asi?, čo myslíš? S týmto sa priznaj na českej stránke a hoď sem potom názory. Máš pravdu, masaker to bol :?
z Vášeho kritického postoja sa zdá, že to akvárium ktoré stojí okolo 150€ je vlastne nanič,

Nie, chceme povedať, že lacnejšie sa dá zrealizovať idealnejšie akvárium s lepšími podmienkemi ako pre rybky, tak pre rastliny. Sety sú zložené z komponentov, ktoré stoja na sklade a nejdú na odbyt, aspoň takým spôsobom sa ich zbavujú a začiatočníci si to kupujú v nevedomí, to sme tým chceli povedať :wink:
Boli ste niekedy v množiarni rýb?

Áno, a vo väčšine prípadov, (česť výnimkám) sú to kšeftári, ktorým nezáleží ako, ale koľko to "trhne" a hlavne čím skôr a s minimálnými vlastnými nákladmi
A ďalej. Váš postoj je úplne neprofesionálny!

Ty si na tom ako? Čo myslíš? Získať si členov, to áno, ale je podľa teba dobrý člen napríklad taký čo chová karasa v guli, aký je jeho prínos vo fóre pre tých menej skúsených? To nechám na tebe čo si o tom myslíš
U Čechov poradia, i keď chov neni najsprávnejší

Možno preto, že si, alebo ste im ľahostajní, mi naopak nie! Záleží nám na každej rybke a na každom začiatočníkovi, pretože chceme čo najmenej sklamaní v začiatkoch a čo najskôr chceme ukázať ako to robiť naozaj pre obojstrannú radosť, čo 10 litrové akvárium so skalárom radosť nemôže byť ani pre jednú ani druhú stranu, no skalár trpí viac.

Neurážaj sa, postav k tomu ako k dobre mienenej rade, potom sa môžme baviť aj o profesionálnom prístupe. Aj Tebe pekný zvyšok dňa.
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Druh na trenie v jaskynkách

Odoslaťod leobeny » 14 Sep 2012 21:01 pm

Ta teda táto téma sa pekne zvrtla :D ..
leobeny
 
Príspevky: 59
Založený: 05 Sep 2010 20:01 pm

Re: Druh na trenie v jaskynkách

Odoslaťod dedojozef » 14 Sep 2012 21:33 pm

Tiež sa pridám k téme "trenie v jaskyniach".
Aj naši niektorí rómsky spoluobčania cigánskej pleti sa množia ako sprostí.
Citujem (aj keď s pavopisnou chybou) :): "Myslím, že z toho jasne vyplíva, že im to nejako neprekáža." Alebo sa mýlim Viliam?
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Druh na trenie v jaskynkách

Odoslaťod Viliam Paľaga » 15 Sep 2012 11:23 am

:D Netvrdím, že je dobré chovať karasa v guli! ja len tvrdím, že ryby sú prispôsobivé. Keď sa mi narodí 20 rýb, tak ich snaď nezabijem, ale nechám ich žiť...

PS: Moje ryby neboli ani zďaleka v ohrození života, práve naopak.

Ja sa neurážam, len ma zaskočili hneď vaše reakcie. (nielen v tejto téme, ale aj v iných).
Ale ok. Môžme začať odznova.
Pekný deň.
Viliam Paľaga
 
Príspevky: 18
Založený: 13 Sep 2012 11:57 am

Re: Druh na trenie v jaskynkách

Odoslaťod astro » 15 Sep 2012 12:02 pm

dedojozef napísal:T
Citujem (aj keď s pavopisnou chybou) :):

Keď chceš upozorňovať na chyby druhých mal by si najprv zvládnuť tie svoje...
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Druh na trenie v jaskynkách

Odoslaťod dedojozef » 15 Sep 2012 15:26 pm

Nechápem na čo narážaš. Zmení to nejak podstatu, alebo význam príspevku? Alebo ťa len niečo zasvrbelo? :)
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Druh na trenie v jaskynkách

Odoslaťod Milan666 » 15 Sep 2012 16:46 pm

Keď sa mi narodí 20 rýb, tak ich snaď nezabijem, ale nechám ich žiť...

Určite áno, no keď poznám a viem všetko o danom druhu rybky, tak mu pred kúpou pripravím také podmienky aké potrebuje pre rozmnožovanie a zdravý vývoj mladých rybiek a ak na to nemám tak si ju nekúpim, resp. kúpim takú, ktorá sa hodí do podmienok, ktoré mám. Je to tak jednoduché a zároveň logické, no 90% začínajúcich to robí presne ako cigáni..., naopak, že?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.