Hnedé riasy v tvare štetín a slizu



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Svetlo a hnede riasy

Odoslaťod pha » 11 Sep 2012 17:38 pm

ahoj, nebude to tvrdou vodou, musis este doplnit info o ziarivkach a rozmery akva su ake? najlepsie by bolo aj foto... hnojis niecim?
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Reklama

Re: Svetlo a hnede riasy

Odoslaťod Stallvester » 11 Sep 2012 19:18 pm

pha napísal:ahoj, nebude to tvrdou vodou, musis este doplnit info o ziarivkach a rozmery akva su ake? najlepsie by bolo aj foto... hnojis niecim?


200l Juwel Aquarium (100x40x50), 2x Juwel day 45W, na hnojenie som pouzival Bivoj od Rataj, ale uz nie koli pripravkom proti riasam, fotku by som poslal ale asi teraz na nic pretoze som vcera akurat cistil akvarko. Ano mam dost tvrdu vodu ale nepoznam sposob ako ju zmakcit okrem, RO, a pridanim korenov
Stallvester
 
Príspevky: 10
Založený: 10 Sep 2012 17:23 pm

Re: Svetlo a hnede riasy

Odoslaťod martin_s » 11 Sep 2012 19:21 pm

Pouzitim search.php najdes sposoby ako znizit tvrdost vody... Vlado21 ti dal v uz uzamknutej teme link na temu o hnedej riase... Cital si ju?
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Svetlo a hnede riasy

Odoslaťod pha » 11 Sep 2012 20:29 pm

Stallvester napísal:
200l Juwel Aquarium (100x40x50), 2x Juwel day 45W, na hnojenie som pouzival Bivoj od Rataj, ale uz nie koli pripravkom proti riasam, fotku by som poslal ale asi teraz na nic pretoze som vcera akurat cistil akvarko. Ano mam dost tvrdu vodu ale nepoznam sposob ako ju zmakcit okrem, RO, a pridanim korenov


ako si prisiel na to, ze mas hnede riasy koli tomu, ze mas gh14? fotku asi treba, lebo si mozeme mysliet, ze nemenis vodu - mas ju spinavu a tym padom - mas malo svetla, alebo si mozeme mysliet este vselico ine....,, alebo niekoho popros nech ti to pride pozriet a poradi ti...
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Svetlo a hnede riasy

Odoslaťod Stallvester » 11 Sep 2012 21:29 pm

pha napísal:
Stallvester napísal:
200l Juwel Aquarium (100x40x50), 2x Juwel day 45W, na hnojenie som pouzival Bivoj od Rataj, ale uz nie koli pripravkom proti riasam, fotku by som poslal ale asi teraz na nic pretoze som vcera akurat cistil akvarko. Ano mam dost tvrdu vodu ale nepoznam sposob ako ju zmakcit okrem, RO, a pridanim korenov


ako si prisiel na to, ze mas hnede riasy koli tomu, ze mas gh14? fotku asi treba, lebo si mozeme mysliet, ze nemenis vodu - mas ju spinavu a tym padom - mas malo svetla, alebo si mozeme mysliet este vselico ine....,, alebo niekoho popros nech ti to pride pozriet a poradi ti...


Nemyslel som, ze to je koli tvrdej vode ja len konstatujem, vodu menim kazdy tyzden 1/3 a filter cistim v odpustenej vode koli zachovaniu mikroflory, fotku mozem poslat zajtra, uz som pochodil kopu obchodov predajni, akvaristik a vsade len nukaju prostriedky proti riasam akurat ze tie absolutne nepomahaju no nič, poslem fotku zajtra a uvidis sam.
Stallvester
 
Príspevky: 10
Založený: 10 Sep 2012 17:23 pm

Re: Svetlo a hnede riasy

Odoslaťod Stallvester » 15 Sep 2012 16:26 pm

pha napísal:
Stallvester napísal:
200l Juwel Aquarium (100x40x50), 2x Juwel day 45W, na hnojenie som pouzival Bivoj od Rataj, ale uz nie koli pripravkom proti riasam, fotku by som poslal ale asi teraz na nic pretoze som vcera akurat cistil akvarko. Ano mam dost tvrdu vodu ale nepoznam sposob ako ju zmakcit okrem, RO, a pridanim korenov


ako si prisiel na to, ze mas hnede riasy koli tomu, ze mas gh14? fotku asi treba, lebo si mozeme mysliet, ze nemenis vodu - mas ju spinavu a tym padom - mas malo svetla, alebo si mozeme mysliet este vselico ine....,, alebo niekoho popros nech ti to pride pozriet a poradi ti...


Sory, ze az tak neskoro ale dufam, ze mi niekto pomoze
Prílohy
riasa1.jpg
tu je vidiet cele akvarium, rastiny postupne blednu, a odumieraju a nemaju viac ako 2 tyzdne
Stallvester
 
Príspevky: 10
Založený: 10 Sep 2012 17:23 pm

Re: Hnedé riasy v tvare štetín a slizu

Odoslaťod Stallvester » 15 Sep 2012 20:26 pm

Dobry den, chcel by som sa vas spytat co mam robit pretoze uz vyse pol roka bojujem s hnedou riasou. Kazdy tyzden musim cistit komplet zadnu stenu, filter, odpustat vodu no proste hrozne, rastlinam sa nedari ... Niekto mi poradil aby som zacal viac svietit, tak svietim 10hod denne 2x 45W ziarivkami + reflektormi no nezda sa mi, ze by to nejako pomahalo.

Moje akvarium: 200l, prevazne chovam skalare, pH: 6.8, KH: 6-10, GH: 14, moze to byt mozno aj koli tvrdej vode no neviem si uz fakt pomoct,

Poradte, dakujem
Stallvester
 
Príspevky: 10
Založený: 10 Sep 2012 17:23 pm

Re: Svetlo a hnede riasy

Odoslaťod pha » 16 Sep 2012 08:04 am

ahoj, uber svetlo na 7 hodin denne s prestavkou okolo obeda na dve hodiny. zacni vymienat polovicu akvaria kazdy treti den, aspon dva tyzdne po sebe, riasu pri kazdej vymene - riadne odstranuj! neviem este aky mas filter? no dufam, ze vies ze ho mas mat cisty, tie ryby co tam vidim, musia dat zabrat 200l akvarku - co sa hygieny tyka...potom budeme riesit tie rastliny...
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Svetlo a hnede riasy

Odoslaťod Stallvester » 16 Sep 2012 10:31 am

pha napísal:ahoj, uber svetlo na 7 hodin denne s prestavkou okolo obeda na dve hodiny. zacni vymienat polovicu akvaria kazdy treti den, aspon dva tyzdne po sebe, riasu pri kazdej vymene - riadne odstranuj! neviem este aky mas filter? no dufam, ze vies ze ho mas mat cisty, tie ryby co tam vidim, musia dat zabrat 200l akvarku - co sa hygieny tyka...potom budeme riesit tie rastliny...


ahoj no svetlo mam zatial tych 8 hodin dam to na tych 7 aj stou prestavkou, to s tou vodou som skusal davnejsie + riadne cistenie riasy vratane zadnej steny co da zabrat, robil som toto kazdy druhy den a len sa to zhorsovalo nevadi, kazdopadne to vyskusam, filter cistim raz do tyzdna, je to vstavany filter od juwelu je tam zhruba 6 filtracnych zloziek vratane uhlia, ktore som vybral ked som pridaval pripravky proti riase. A este k tym rastlinam neviem ci to je koli tomu ze su nove a odumieraju niektore casti, ktore pravidelne odstranujem 2 dni dozadu som pridal hnojivo tak uvdim co sa bude diat a hned potom vyskusam tvoj typ.

Dakujem
Stallvester
 
Príspevky: 10
Založený: 10 Sep 2012 17:23 pm

Re: Svetlo a hnede riasy

Odoslaťod dedojozef » 16 Sep 2012 10:57 am

Ja som si všimol odumreté listy. U mňa z nich žila hnedá riasa a štetinka. Treba ich odstraňovať.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Hnedé riasy v tvare štetín a slizu

Odoslaťod dedojozef » 16 Sep 2012 11:37 am

Už máš na krku 3 témy s tou istou otázkou! Takýmto spôsobom si u nás vypestuješ povesť otravného a lenivého.
Používaj search.php + hnedá riasa, hnedé riasy ... a študuj.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Hnedé riasy v tvare štetín a slizu

Odoslaťod Stallvester » 16 Sep 2012 17:48 pm

dedojozef napísal:Už máš na krku 3 témy s tou istou otázkou! Takýmto spôsobom si u nás vypestuješ povesť otravného a lenivého.
Používaj search.php + hnedá riasa, hnedé riasy ... a študuj.


Čo už, keď človek hľadá pol roka pomoc a nikde nič lenivý nie som celý net mam prelúskaný o týchto veciach tak hľadam ludi čo by mi pomohli tu :)
Stallvester
 
Príspevky: 10
Založený: 10 Sep 2012 17:23 pm

Re: Hnedé riasy v tvare štetín a slizu

Odoslaťod Milan666 » 16 Sep 2012 22:41 pm

Ako často meníš vodu? ,čistíš filter? Pri tomto svietení už rastliny potrebujú CO2, alebo skrátiť dobu svietenia. Toto akvárium som už niekde videl, hmmm
Prihnojuješ rastlinky niečím?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Hnedé riasy v tvare štetín a slizu

Odoslaťod Stallvester » 16 Sep 2012 23:40 pm

Milan666 napísal:Ako často meníš vodu? ,čistíš filter? Pri tomto svietení už rastliny potrebujú CO2, alebo skrátiť dobu svietenia. Toto akvárium som už niekde videl, hmmm
Prihnojuješ rastlinky niečím?


Menil som vodu raz do tyzdna 1/3 teraz zhruba raz za 2 tyzdne tiez 1/3, nad co rozmylsam akurat sa potrebujem zbavit riasa najprv... akvarium si mohol vidiet toto je druha tema v ktorej som pridal fotku, hnojim prevazne bivojom od rataju + som pridal tekute hnojivo teraz presne neviem nazov
Stallvester
 
Príspevky: 10
Založený: 10 Sep 2012 17:23 pm

Re: Hnedé riasy v tvare štetín a slizu

Odoslaťod Milan666 » 17 Sep 2012 07:34 am

Fúúú, tá slovenčina u teba, neviem, môžeš ešte raz?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Hnedé riasy v tvare štetín a slizu

Odoslaťod zabo85 » 17 Sep 2012 07:36 am

Ja som dlho bojoval bojoval s týmto problémom (3roky, prišiel som o všetky Anubiasi kvôli nej), už som ani neveril, že sa to podarí, vyskúšal som všetko a nič nepomáhalo, a tak som pristúpil k poslednému radikálnemu, finančne a časovo dosť náročnému riešeniu:
-vyhodil štrk
-vyhodil samorast
-vyhodil všetky rastliny
-vyhodil filter
....áno, správne usudzuješ, vyhodil všetky ryby, keď sa teraz tak nad tým zamýšlam, ostala mi len vlastne nádrž, ohrievač, teplomer a osvetlenie.

Potreboval som si byť istý, že neostanú v nádrži (a na všetkom inom, čo bolo v styku s vodou) žiadne zbytky riasy. Nádrž dôkladne zoškrabal žiletkami, potom saponátom, alebo solvinou (nepamätám si už presne) a kefou dokončil, umyl vodou, a znova ešte raz saponátom a kefou. S ohrievačom a teplomerom podobne.

Do nového osadenstva som zaradil Mrenku Siamskú (Crossocheilus siamensis) a odvtedy si dávam veľký pozor, čo do akvária vkladám, lebo bola to len moja chyba, že som si z krachujúceho akvashopu zavliekol túto "exotiku" do akvária.

Stálo to za to??? Áno, keby prišlo na to, zopakoval by som to. A teraz sa len :lol: pri pohľade na moje zdravé akvárium.
zabo85
 
Príspevky: 1
Založený: 19 Jan 2011 21:28 pm

Re: Hnedé riasy v tvare štetín a slizu

Odoslaťod Milan666 » 17 Sep 2012 07:56 am

To snáď nie?! všetko povyhadzovať?,nie
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Hnedé riasy v tvare štetín a slizu

Odoslaťod Vlado21 » 17 Sep 2012 07:58 am

Stallvester, to akva vyzera ako cerstvo zalozene, vobec by som nepovedal, ze ma uz "vyse pol roka". Hneda riasa je typicka prave pre novozalozene nadrze, bez dostatocnej mikroflory/fauny. Obavam sa, ze bojujes s niecim co porazia ini (bakterie+pokles oxidu kremiciteho a cpavku vo vode), len im musis dat cas. Ak to chces urychlit, nastartuj CO2 a zaobstaraj si "biologicke zbrane" ako (este mlade) SAE, krevetky (k tym skalarom skor nejaky vacsi druh, napr. japoniky), otikov, black molly, neritiny a pod.
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hnedé riasy v tvare štetín a slizu

Odoslaťod Stallvester » 17 Sep 2012 14:43 pm

Vlado21 napísal:Stallvester, to akva vyzera ako cerstvo zalozene, vobec by som nepovedal, ze ma uz "vyse pol roka". Hneda riasa je typicka prave pre novozalozene nadrze, bez dostatocnej mikroflory/fauny. Obavam sa, ze bojujes s niecim co porazia ini (bakterie+pokles oxidu kremiciteho a cpavku vo vode), len im musis dat cas. Ak to chces urychlit, nastartuj CO2 a zaobstaraj si "biologicke zbrane" ako (este mlade) SAE, krevetky (k tym skalarom skor nejaky vacsi druh, napr. japoniky), otikov, black molly, neritiny a pod.


Ano, nadrz som zakladal minuly rok v novembry lenze tieto rastliny su ako som spominal celkom nove, nie viac ako 2 tyzdne, dnes som sa rozhodoval ci kupim co2ku ale asi budem musiet, vyskusam, + mam tam 4x mrenka siamska no nič moč, vyskusam kupit tu co2. Ale som si isty ze som musel spravit chybu uz pri zakladani nadrze ... no co uz teraz narobim. Chcem sa len spytat ako pomoze co2 proti riase ?
Stallvester
 
Príspevky: 10
Založený: 10 Sep 2012 17:23 pm

Re: Hnedé riasy v tvare štetín a slizu

Odoslaťod martin_s » 17 Sep 2012 14:49 pm

Stallvester napísal:
dedojozef napísal:Už máš na krku 3 témy s tou istou otázkou! Takýmto spôsobom si u nás vypestuješ povesť otravného a lenivého.
Používaj search.php + hnedá riasa, hnedé riasy ... a študuj.


Čo už, keď človek hľadá pol roka pomoc a nikde nič lenivý nie som celý net mam prelúskaný o týchto veciach tak hľadam ludi čo by mi pomohli tu :)

Otazku staci polozit 1x a nie 3x!
Okrem search.php odporucam aj clanky/pravidla_diskusie.php a zastav sa pri bodoch 9., 10. a 18. :!:
Prispevky z temy kde si dal tu istu otazku som tentoraz presunul sem, na buduce ti ich uz rovno zmazem...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Hnedé riasy v tvare štetín a slizu

Odoslaťod Vlado21 » 17 Sep 2012 15:14 pm

Stallvester napísal:Ale som si isty ze som musel spravit chybu uz pri zakladani nadrze ... no co uz teraz narobim. Chcem sa len spytat ako pomoze co2 proti riase ?

To pozadie mas 3D alebo len tapetu? Ak moznost A) robil (lepil?) si ho ty sam alebo si ho kupil hotove? Ad CO2: napr. co2-proti-riasam-t13299.html
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Svetlo a hnede riasy

Odoslaťod dedojozef » 17 Sep 2012 15:38 pm

pha napísal:ahoj, uber svetlo na 7 hodin denne s prestavkou okolo obeda na dve hodiny. zacni vymienat polovicu akvaria kazdy treti den, aspon dva tyzdne po sebe, riasu pri kazdej vymene - riadne odstranuj! neviem este aky mas filter? no dufam, ze vies ze ho mas mat cisty, tie ryby co tam vidim, musia dat zabrat 200l akvarku - co sa hygieny tyka...potom budeme riesit tie rastliny...

Mne pomohol presný opak. :)
Svetlo na 12 hodín 2 trubice a cez poludnie aj tretia. Vody som tak veľa nemenil, ale často som odkaloval a prepieral filter (vo vode z akvária). Riasu som nečistil, lebo to ani nešlo dole. Raz som všetku dekoráciu vybral a vyčistil savom. Vydržalo to čisté len pár dní. Najprv som si myslel, že pomohlo zníženie prietoku filtra. Nebola to pravda. No a samozrejme rastliny. Tie som musel dokúpiť. Neviem presne, čo z toho bolo na hnedú riasu a štetinku to pravé orechové, ale hygiena v akváriu je základ.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Hnedé riasy v tvare štetín a slizu

Odoslaťod pha » 17 Sep 2012 16:22 pm

ahojte
svetla tam ma dost, vodu s odkalovanim akvaria musi dva -tri tyzdne menit teraz casto, aspon slabu polovicu, musi tam proste poupratovat... - ma tam narvane velke ryby a malo vody...
ale ako tak pozeram - neda si povedat, iba co spamuje forum... a namiesto cinov len debaty - keci... najskor meni poctivo, potom tretinu raz za dva tyzdne, a kto vie - ako to vlastne je? a potom sa cuduje...
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Hnedé riasy v tvare štetín a slizu

Odoslaťod Stallvester » 17 Sep 2012 17:59 pm

Vlado21 napísal:
Stallvester napísal:Ale som si isty ze som musel spravit chybu uz pri zakladani nadrze ... no co uz teraz narobim. Chcem sa len spytat ako pomoze co2 proti riase ?

To pozadie mas 3D alebo len tapetu? Ak moznost A) robil (lepil?) si ho ty sam alebo si ho kupil hotove? Ad CO2: napr. co2-proti-riasam-t13299.html


Ano mam 3D pozadie, nelepil som ho ale kupil hotove je vlastne z 2 kusov.
Stallvester
 
Príspevky: 10
Založený: 10 Sep 2012 17:23 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.