Seiryu Iwagumi



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Seiryu Iwagumi

Odoslaťod Jofre » 16 Aug 2012 12:55 pm

Giftzahn napísal: ... skusit mozes napr. tu: http://www.aquascape.cz ... :wink:

Na tej stránke som už pozeral,ale nič som nenašiel...Nevadí,zostanem pri HC alebo EP :)

Menší update - sklo ClearVision
Obrázok

Nakoniec som sa rozhodol pre čiernu tapetu
Obrázok
Obrázok používateľa
Jofre
 
Príspevky: 296
Obrázky: 0
Založený: 19 Máj 2012 15:47 pm

Reklama

Re: Seiryu Iwagumi

Odoslaťod Giftzahn » 16 Aug 2012 13:08 pm

@jofre: jasnacka ze si nic nenasiel ... sak som pisal ze mas hodit maila ... a zistis dostupnost, cenu a moznosti dodania pusilly ... inak je tam aj telefonne cislo ... cize pokial nerad mailujes ( jj, viem je to take neosobne ) tak zoberem telefon a idem ze ano ... nezabudaj ze akvaristika je hlavne o vytrvalosti a trpezlivosti ... ked ta takyto malicky problem odradi ... nikdy sa k pusille nedopracujes ... :wink:

hmm ... nejako vela silikonu ostalo v rohu akva ... odkial ho mas? ...Pavlica alebo iny zdroj ? ...
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Seiryu Iwagumi

Odoslaťod Jofre » 16 Aug 2012 13:31 pm

Jj,Pavlica...Ta troška silikónu mi vôbec neprekáža,aj tak to prekryje substrát...Celkovo som so spracovaním spokojný
Obrázok používateľa
Jofre
 
Príspevky: 296
Obrázky: 0
Založený: 19 Máj 2012 15:47 pm

Re: Seiryu Iwagumi

Odoslaťod Giftzahn » 16 Aug 2012 13:47 pm

njn, to sa cudujem ze mu takto "usla ruka " ... mam od neho celkovo 5 CV akvariek a vsetky spoje su perfektne ... ale jasnacka ked to zmizne pod substratom ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Seiryu Iwagumi

Odoslaťod Jofre » 19 Aug 2012 00:28 am

Giftzahn napísal:njn, to sa cudujem ze mu takto "usla ruka " ... mam od neho celkovo 5 CV akvariek a vsetky spoje su perfektne ... ale jasnacka ked to zmizne pod substratom ... :wink:


Asi má nového učňa :mrgreen:
Pozorne som prezrel celé akvárko a táto "menšia vada" sa vyskytuje len v tomto rohu...

Stále premýšľam nad rastlinkami,aké použijem v akváriu...
- Či to bude kombinácia HC + EP(len v zadných rohoch akvária)
- Len samotný Eleocharis Parvula
- Alebo samotný Eleocharis sp. "Mini"
Na nete som videl pár akvárii s kombináciou HC + EP v "mojom" štýle a boli krásne

Teraz mám fakt dilemu...
Obrázok používateľa
Jofre
 
Príspevky: 296
Obrázky: 0
Založený: 19 Máj 2012 15:47 pm

Re: Seiryu Iwagumi

Odoslaťod doors010 » 19 Aug 2012 11:07 am

EP len v zadnych rohoch akvaria neudrzis casom prerastie aj ked mu spravis nejaku zabranu on si cestu najde...
samotny EP neviem zalezi aky splasis pretoze u mna rastol so vysky 15cm
ta tretia moznost moze byt zaujimava takze aj tak sa musis rozhodnut sam
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Seiryu Iwagumi

Odoslaťod triscene » 19 Aug 2012 14:39 pm

doors...tipujem ze si nemal parvulu ale accularis alebo ako sa vola ta vyssia verzia eleo.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Seiryu Iwagumi

Odoslaťod doors010 » 19 Aug 2012 14:47 pm

mal som aj to aj to preto som pisal ze zalezi co zozenie
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Seiryu Iwagumi

Odoslaťod Giftzahn » 20 Aug 2012 08:20 am

njn, pokial to rastlo do 15cm tak to bol skutocne asi accularis ... ale aj ten je mozne poriadne ostrihat .... az na "travnik" .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Seiryu Iwagumi

Odoslaťod Jofre » 25 Aug 2012 19:41 pm

Páni,bol by som rád,keby ste mi napísali váš názor na otázku :

V ktorej vrstve použiť aditíva ADA? (Bacter 100,Clear Super...)

Na čisté dno a potom zasypať Power Sandom?
Alebo najprv do nádrže nasypať Power Sand a následne naň pridať aditíva?

Videl som obidva postupy pri zakladaní nádrží,ktorý je podľa vás ten "lepší"?
Obrázok používateľa
Jofre
 
Príspevky: 296
Obrázky: 0
Založený: 19 Máj 2012 15:47 pm

Re: Seiryu Iwagumi

Odoslaťod Glitter » 25 Aug 2012 19:48 pm

Ja som videl, priznám sa, len ten, kedy šli aditíva na sklo, potom PS a na to AS. Ja by som volil asi tento postup.
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Seiryu Iwagumi

Odoslaťod Jofre » 25 Aug 2012 20:09 pm

Glitter napísal:Ja som videl, priznám sa, len ten, kedy šli aditíva na sklo, potom PS a na to AS. Ja by som volil asi tento postup.


Pravdupovediac,aj ja sa viac prikláňam k tomuto postupu...

Inak,deň založenia odkladám na 15.9. z dôvodu nového dovozu rastliniek.Ale už tento dátum chcem dodržať a akvárium konečne založiť.
Obrázok používateľa
Jofre
 
Príspevky: 296
Obrázky: 0
Založený: 19 Máj 2012 15:47 pm

Re: Seiryu Iwagumi

Odoslaťod Giftzahn » 27 Aug 2012 07:51 am

Jofre napísal:Páni,bol by som rád,keby ste mi napísali váš názor na otázku :

V ktorej vrstve použiť aditíva ADA? (Bacter 100,Clear Super...)

Na čisté dno a potom zasypať Power Sandom?
Alebo najprv do nádrže nasypať Power Sand a následne naň pridať aditíva?

Videl som obidva postupy pri zakladaní nádrží,ktorý je podľa vás ten "lepší"?


aha, pakno je gurman ... "aditiv" sa nam zachcelo ... :lol: :mrgreen: :lol: ... njn, pokial mas penazi nazvys tak kludne supni "aditiva" ... davaju sa na priamo "sklo" ako uplne prva vrstva ... to je jedna moznost ... druha moznost je "pumice stone" cize vulkanicka pemza ktoru das uplne na spodok alebo rovno PowerSand a potom ju / ho pekne drahymi aditivami "pocukrujes" ... :mrgreen:

njn, podla mna su tie "aditiva" akurat tak drahe placebo ( prinos ich pouzitia je viac menej nemeratelny) ... radsej zainvestuj do chrumkaveho PowerSandu ten aj nejaky ten effekt ma ... cize viem si predstavit pouzit tych nejakych 100,- ... 120,- EUR za "aditiva" uplne niekde inde ... napr. zainvestovat do kvalitneho osvetlenia .... HQI, LED atd. ..... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Seiryu Iwagumi

Odoslaťod Jofre » 28 Sep 2012 16:08 pm

Seruste.Hlásim sa s novým "updateom".Teda,ak sa to tak dá v tejto situácii nazvať :D .Akvárium ešte stále nieje založené(čo ma veľmi mrzí),pretože čakám na rastliny :(
Takže čakaciu dobu som využil na zmenu layoutu a tento sa mi páči viac,ako ten predtým :pivo:

Obrázok
Obrázok používateľa
Jofre
 
Príspevky: 296
Obrázky: 0
Založený: 19 Máj 2012 15:47 pm

Re: Seiryu Iwagumi

Odoslaťod doors010 » 28 Sep 2012 16:47 pm

pekne ale ten valibuk hlavny kamen by som naklonil viac do nejakej strany skor asi do pravej strany
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Seiryu Iwagumi

Odoslaťod Giftzahn » 28 Sep 2012 16:50 pm

jj, ten hlavny kamen by som teda bud naklonil .... alebo pripadne uplne cely odstranil ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Seiryu Iwagumi

Odoslaťod Glitter » 28 Sep 2012 17:11 pm

Nakloniť smerom doprava :) Uhol cca taký ako má ten špicatý kameň úplne napravo.
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Seiryu Iwagumi

Odoslaťod fazyl » 28 Sep 2012 17:35 pm

suhlas s Glitterom, hlavny kamen rovnaky uhol ako spicaty
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Seiryu Iwagumi

Odoslaťod blade163 » 28 Sep 2012 22:13 pm

Pri tvorbe Iwagumi layoutu som sa drzal velmi jednoduchych pravidiel http://www.aquatouch.com/freshwater%20ADA%20stone.html

Ale vynimka niekedy potvrdzuje pravidlo. Iwagumi je krasne natom, ze sa s tym da naozaj super vyhrat. Knott povedal, ze najkrajsi layout je prave ten, ktory sa tebe najviac pozdava.

Ak si sa este nerozhodol pre layout, skus si urcit tri zakladne kamene a z nich vytvorit formaciu, to vacsinou byva ten najtvrdsi oriesok. Napr. na posledom obrazku kebyze ten najvyssi kamen das este doprava by mi to prislo az moc monotonne. Skus sa pohrat so sutrami aj do inych smerov ako doprava a dolava, viem, ze na na fotke je to naozaj tazko pozorovatlne, ale niekedy taketo detaily hraju najvacsiu rolu.
blade163
 
Príspevky: 146
Obrázky: 35
Založený: 10 Máj 2008 00:13 am

Re: Seiryu Iwagumi

Odoslaťod Caiman » 28 Sep 2012 23:21 pm

toto bude fajne akva,tesim sa :)
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Seiryu Iwagumi

Odoslaťod Jofre » 29 Sep 2012 01:01 am

Vďaka páni za komenty,ale predsa to ponechám v tomto rozpoložení :wink: Mne sa to páči...
Z fotografie to nieje veľmi čitateľné,ale naživo to vyzerá super. A keď to bude naaranžované v akváriu,tak pohľad bude zase iný. :)

Chcel som vytvoriť také iwagumi,ktoré by trošku vybočovalo zo svojich zabehnutých koľají a pritom bolo stále atraktívne.Asi preto som do ľavej časti umiestnil ten "balvan". Nachádza sa približne v zlatom reze.
A treba ešte brať do úvahy koberček vysoký cca 5cm,tvorený Eleocharisom "Mini".

Ten kameň úplne vpravo je pomerne úzky,takže nájsť to správne umiestnenie je trošku problematické.
Vytvoriť nádherne iwagumi s "WOW" efektom vyžaduje aj tie správne kamene. Stačí si pozrieť Amanove semináre zakladania akvárii a všimnete si,koľko má pri sebe bedničiek s kameňmi. A niekedy chvíľku trvá,kým vyberie tie správne.

Ja sa musím snažiť len s tým,čo mám... :(

No a je tu ešte jeden "faktor",ktorý ovplyvňuje všetko - 100 ľudí,100 chutí :pivo:
Obrázok používateľa
Jofre
 
Príspevky: 296
Obrázky: 0
Založený: 19 Máj 2012 15:47 pm

Re: Seiryu Iwagumi

Odoslaťod chnuro » 29 Sep 2012 09:17 am

Iwagumi je hra s kameňmi, ktorá má svoje pravdidlá. Znie to zvláštne, že niečo, čo má pôsobiť prirozdene má svoje pravidlá, ale je to tak. Zlatý rez používali umelci už pred naším letopočtom.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Zlat%C3%BD_rez

Chcem tým povedať, že netreba vymýšľať vymyslené. Chýbajúce rozloženie a uhly v hardscapom bude treba doriešiť rastlnami, aby to mohlo byť "wow".
_______________________________________
EDIT:
iwagumi mi príde celkom zauímavý druh scapu, ale oveľa náročnejší, ako čokoľvek iné. Každý kix tam vidieť, ako ožrana na spatrakiáde. Chcel by som to niekedy skúsiť (spartakiádu už asi nestihnem :-) ) aspoň v miníčku, aby investícia do kameňov tak nebolela.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Seiryu Iwagumi

Odoslaťod doors010 » 29 Sep 2012 09:42 am

iwagumi je fajn scape i ked uz som to asi aj pisal a pisal mi to aj trinitysk ze casom omrzi...teda neber to tak ze by som ta odradzal mal som tiez iwagumi a stale sa mi paci tento stýl ...casom mi to uz prislo fadne tak som tam na utechu prihodil nejaku dalsiu rastlinku aby som sa zas mohol vytesovat potom dalsiu a dalsiu :D a zistil som ze uz to nieje iwagumi a prisla prerabka :D
ale drzim palce a budem sa tesit na foto uz hotoveho scapu ....
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Seiryu Iwagumi

Odoslaťod chnuro » 29 Sep 2012 10:37 am

Njn, to sa da kludne spravit, ako glitter. Zalozit akva ako iwagumi a po roku ho prerobit :-)
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.