Mladé bojovnice-odchov



Všetko okolo akvarijných rýb

Mladé bojovnice-odchov

Odoslaťod ivanb » 13 Apr 2006 19:10 pm

ma niekto skusenosti s odchovom mladych bojovnic ? mam dve akvaria kde v prvom mam asi 100 maldych bojovnic asi 2 tyzdne stare krmim ich zivou artemiou. v druhom mam asi 50 dvojmesacnych bojovnic ktore su uz velke do 1,5 cm. ako rozpoznam samice od samcov ? niektore su tmavsie a maju vodorovme pruhy. ine su zase bez pruhov.
prosim o radu.
vdaka.
ivanb
 
Príspevky: 2
Obrázky: 3
Založený: 12 Aug 2005 22:33 pm
Bydlisko: Ba

Reklama

Re: Mladé bojovnice-odchov

Odoslaťod Macadlo » 13 Apr 2006 19:54 pm

No to este musis chvilu pockat ale najlebsie to rozpoznas ked sa pozries na brusko, samicky tam maju kusocek pred analnym otvorom taku malu bielu bodku ci skor hrbolcek - kladielko no niesom si isty od akeho veku respektive velkosti je toto viditelne
Obrázok používateľa
Macadlo
 
Príspevky: 405
Obrázky: 84
Založený: 02 Okt 2005 14:01 pm
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: Mladé bojovnice-odchov

Odoslaťod ivanb » 14 Apr 2006 10:33 am

len sa bojim aby ty samci nezacali medzi sebou bojovat a nepozabijali sa.
ivanb
 
Príspevky: 2
Obrázky: 3
Založený: 12 Aug 2005 22:33 pm
Bydlisko: Ba

Re: Mladé bojovnice-odchov

Odoslaťod Macadlo » 14 Apr 2006 11:04 am

Neboj sa ak su spolu vo väčšich mnozstvach tak bojovat nebudu, budu sa len mierne predvadzat a ked si to odsledujes tak vzdy toho najväcsieho vyberies a das do malej nadrze. Potom je to uz v pohode ale skus napisat este Tiborovi Gašparovskému to je expert na bojovnice.
Obrázok používateľa
Macadlo
 
Príspevky: 405
Obrázky: 84
Založený: 02 Okt 2005 14:01 pm
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: Mladé bojovnice-odchov

Odoslaťod michal_ » 14 Apr 2006 23:27 pm

ja mam 2 dospelych spolu...a nezabijaju sa...sem tam sa dobnu a nic..a to ani njesu surodenci... aj ja som si pred par tyzdnami zalozil akva pre bojovnice tak uvidime ;)..len samicka...chyba este...
michal_
 
Príspevky: 125
Obrázky: 1
Založený: 19 Jan 2006 12:49 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Mladé bojovnice-odchov

Odoslaťod Tomaš » 25 Apr 2006 11:34 am

len si dávaj pozor na teplotu aj v izbe kde máš akva lebo sú náchylné na to v čase keď sa im vytvára tzv. labyrint mne tak pošli asi 3 výteri až potom som nato prišiel prečo.príznakom je ak ti prestanú plávať a len tak ti poskakujú po dne akva. Veľa úspechov v chove ja som sa teraz dal na skaláre to je krása.
Obrázok používateľa
Tomaš
 
Príspevky: 6
Obrázky: 4
Založený: 15 Apr 2006 11:25 am
Bydlisko: Mierová27,Stará ?ubov?a

Re: Mladé bojovnice-odchov

Odoslaťod Miga » 29 Sep 2012 10:29 am

mam 5 tyzdnove bojovnice a rozmyslam ze by som ich zacal navykat na umelu stravu, je to prilis skoro? lebo nic nechcu len artemie stale ale kedze su len dve je to take blbe trochu chovat pre ne artemky :D ale co pre milacikov neurobi clovek :D poradte mi ak to teda nie je skoro ako ich naucit na umele krmiva, oni ho teraz zoberu ale aj vypluju...
Obrázok používateľa
Miga
 
Príspevky: 112
Obrázky: 2
Založený: 28 Júl 2012 11:04 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Mladé bojovnice-odchov

Odoslaťod hofi » 29 Sep 2012 10:48 am

A ako je to s mrazeným krmivom?Tiež ho odmietajú?
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Mladé bojovnice-odchov

Odoslaťod Miga » 29 Sep 2012 10:53 am

hofi napísal:A ako je to s mrazeným krmivom?Tiež ho odmietajú?


mam iba patentky mrazene a to je pre ne velke, myslis ze by jedli cyklopy alebo nieco take? alebo im skusit nasekat patentku? minule som aj zhanal v ruzomberku cyklopy mrazene alebo daco drobne ale nemali...
Obrázok používateľa
Miga
 
Príspevky: 112
Obrázky: 2
Založený: 28 Júl 2012 11:04 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Mladé bojovnice-odchov

Odoslaťod hofi » 29 Sep 2012 13:05 pm

Vyskúšal by som Morský vírnik (Brachious plicatilis) a Cyklop obyčajný (Cyclops strenuus).
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Mladé bojovnice-odchov

Odoslaťod Miga » 29 Sep 2012 14:50 pm

hofi napísal:Vyskúšal by som Morský vírnik (Brachious plicatilis) a Cyklop obyčajný (Cyclops strenuus).


no vyskusat mozem zakladny problem bude zohnat to lebo to vyzera tak ze tu poznaju iba patentku a hovadzie srdce, poobzeram sa este mozno aj Mikulasi, dik
Obrázok používateľa
Miga
 
Príspevky: 112
Obrázky: 2
Založený: 28 Júl 2012 11:04 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Choroba bojovnice pestrej

Odoslaťod iamblichos » 12 Apr 2015 20:13 pm

Martin - mozno trochu off topic ale chcel by som sa poradit...na prvy pokus /moj i nasich bojovnic/ sa podaril vyter a ajked samec nepostavil bohvieake hniezdo a vacsinu ikier mal porozsypanych po dne akvarka, predsa len sa nieco narodilo a doposial sa mi nastastie podarilo udrzat pri zivote vacsinu plodikov, ktore som naratal...doposial sa zivili zltkovym vakom a tym co nasli v riccii fluitans, ktoru maju v nadrzi..skusil som prachove krmivo pre poter, ale nebude to asi to prave orechove....artemiu momentalne nemam priestor chovat a asi by sa to nestretlo doma s porozumenim, ale nasiel som JBL Nobil fluid..mal by to byt tekuty extrakt z artemii...mate s tym niekto skusenosti? este spomeniem, ze poter bude mat cca 10-14dni...Vdaka za odpovede :pivo:
Obrázok používateľa
iamblichos
 
Príspevky: 32
Založený: 27 Feb 2012 09:51 am
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.