Slabý prietok ext.filtra EHEIM ECCO 2034 po vyčistení



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Slabý prietok ext.filtra EHEIM ECCO 2034 po vyčistení

Odoslaťod Dusky » 07 Okt 2012 17:59 pm

mam eheim eco 300 davam vatu do najspodnejsej casti kosa, na to raselinu, potom do stredneho davam take keramicke, a do prveho davam tiez take keramicke gulky a na to dam este tu vatu,
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Reklama

Re: Slabý prietok ext.filtra EHEIM ECCO 2034 po vyčistení

Odoslaťod jankoo » 08 Okt 2012 10:44 am

Dusky. na stránke http://www.happypets.ro/eheim-ecco-pro- ... p-702.html možno aj inde ale nechcelo sa mi hľadať.

na spodku je eheim plastové valčeky na tom eheim keramické kocky a na tom eheim keramické guličky a na tom je tá biela vata.a úplne na vrchu je ten modrý molitan ASI predpokladám to je predfilter a tá vata má ísť podla mňa na vrch keramických filtračných médií ako už KONEČNÉ jemné filtrovanie.

eheim.jpg
eheim1.jpg
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Slabý prietok ext.filtra EHEIM ECCO 2034 po vyčistení

Odoslaťod M.i.s.o » 08 Okt 2012 12:21 pm

jankoo: predpokladam za Dusky to ma naskladane tak ako pise aby mohol pouzit raselinu, aj ked ja by som to oddelil skor molitanom ako vatou ;)
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Slabý prietok ext.filtra EHEIM ECCO 2034 po vyčistení

Odoslaťod Dusky » 08 Okt 2012 20:10 pm

sak v tom najspodnejsom mam namiesto valcekov plastovych raselinu v puncoche, pod tym mam vatu aby nepustala raselina sajrajt, a na uplnom vrchu na tych keramickych gulockach mam este vatu pre posledne filtrovanie
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: Slabý prietok ext.filtra EHEIM ECCO 2034 po vyčistení

Odoslaťod jankoo » 08 Okt 2012 20:35 pm

ja mám eheim 2078 a tam je tak filtrácia že voda prúdi od spodku do hora takže voda ti ide asi do rašeliny a potom do keramických médií a potom ide ďalej do hora do toho posledného filtrovania. takže ten sajrajt by aj tak išiel medzi keramiku a podla mňa to nevadí. Ale ak máš rašelinu v punčoche tak pochybujem že hocijaký sajrajt cez ňu prejde.

a podla mňa tie plastové valčeky sú na hrubú filtráciu potom keramika je na jemnú filtráciu a potom je tam ten molitan. Takže ja by som nedával rašelinu na začiatok filtračného procesu ale na koniec filtračného procesu, poprípade ešte ju dal pred posledné filtrovanie (pred posledný molitan (biely) )
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Slabý prietok ext.filtra EHEIM ECCO 2034 po vyčistení

Odoslaťod Dusky » 08 Okt 2012 20:37 pm

jj vidis, to ma nenapadlo, neva, aj tak mam kopu listia a jelsovych sistiek v akvarku, ale zmenim to veru, veru prejde by si sa cudoval,
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.