Gupky - správny chov



Všetko okolo akvarijných rýb

Gupky - správny chov

Odoslaťod The Secret » 01 Nov 2012 14:04 pm

Ahojte,

prosím Vás poradte mi ako mám chovať gupky, bez toho aby som sa nemusel báť príbuzenskej plemenitby ( či ako sa to nazýva ).
Plánujem mať cca 500 gupiek, no chcel by som vedieť v koľkých akváriách by som ich mal mať, a ako by som ich mal triediť, aby sa mi časom nerodili degenerované jedince. Viem že by nemali byť spolu súrodenci, ale bratranci môžu byť?
Viem že by bolo dobré časom pridať nových samcov, ale čo ak presne tú formu už nezoženiem? Jedná sa o moskovské modré ....
Nepáči sa mi že 10 chovateľov chová napríklad moskovské modré, ale keď sa na ne pozriem lepšie, tak každý chovateľ má inú modrú...

Preto by som si ich chcel kúpiť raz...

Prosím Vás poradte mi :(
The Secret
 
Príspevky: 23
Obrázky: 3
Založený: 31 Okt 2012 13:47 pm

Reklama

Re: Gupky - správny chov

Odoslaťod Milan666 » 01 Nov 2012 15:51 pm

Budeš zamknutý, tak pred tým ti poradím Použi vyhľadávanie o gupkách tu je popísané toľko, že by ti bolo treba dovolenku
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Gupky - správny chov

Odoslaťod The Secret » 01 Nov 2012 17:22 pm

Zamknutý ?
The Secret
 
Príspevky: 23
Obrázky: 3
Založený: 31 Okt 2012 13:47 pm

Re: Gupky - správny chov

Odoslaťod vysluzil2 » 01 Nov 2012 18:41 pm

Ja som sa riadil pri chove aq ryb skusenostami z chovu postovych holubov. Tam mozes parit napr otca s dcerou, babku s vnukom, vzdialenych bratrancou, a pod . Potom musis dat na to uplne novu nepribuzensku krv. Holuby zavodili, tam pribuzenska plemenitba bola velmi prepracovana. U aq ryb to nie je take zlozite, tam sa pracuje s tym , co prave mas . Sem tam sa prida cerstva krv. Pri chove musis vychadzat zo svojich skusenosti, gupku rozmnozi aj ziacik. Takze je to na tebe, drzim ti palce, nech sa ti dari
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Gupky - správny chov

Odoslaťod Milan666 » 01 Nov 2012 18:47 pm

To u holubov môžem potvrdiť, tiež som "zholubovaný". U gupiek tento spôsob dosť dlho selektuje
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Gupky - správny chov

Odoslaťod vysluzil2 » 02 Nov 2012 14:30 pm

prosim vymazat
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Gupky - správny chov

Odoslaťod The Secret » 02 Nov 2012 17:38 pm

Prečo vymazať ? Načo tu je potom toto fórum ?
The Secret
 
Príspevky: 23
Obrázky: 3
Založený: 31 Okt 2012 13:47 pm

Re: Gupky - správny chov

Odoslaťod hofi » 02 Nov 2012 18:08 pm

Lebo téma o gupkách tu už je: gupka-duhova-t1457.html?hilit=gupky
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Gupky - správny chov

Odoslaťod jiri sajar » 03 Nov 2012 00:14 am

The Secret napísal:Prečo vymazať ? Načo tu je potom toto fórum ?


lebo - a neber to prosím v zlom - ak kladieš také otázky ako kladieš, tak je viac ako zrejmé, že nemáš ani poňatia o tom ako vôbec chovať akvarijné ryby... o príbuzenskaj plemenitbe už tým tuplom nie ....
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Gupky - správny chov

Odoslaťod vysluzil2 » 03 Nov 2012 00:39 am

prepacte, ja som myslel moj prispevok,kopiroval som priklad pribuzenskej plemenitby, ktoru som nasiel, nejek sa mi nedarilo, skopiroval som aj nieco ine tak som chcel prispevok z 13 30 hod vymazat. The Secret,ides na to dobre, teoria o pribuzenskej plemenitbe sa da prebrat. Ale chovat gupy, nato treba prax,a este raz prax.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Gupky - správny chov

Odoslaťod hofi » 03 Nov 2012 06:57 am

Ja len doplním,že ja som vždy pracoval až s vlastným odchovom.Nie s tým,čo som si zadovážil.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Gupky - správny chov

Odoslaťod The Secret » 03 Nov 2012 11:39 am

jiri sajar napísal:
The Secret napísal:Prečo vymazať ? Načo tu je potom toto fórum ?


lebo - a neber to prosím v zlom - ak kladieš také otázky ako kladieš, tak je viac ako zrejmé, že nemáš ani poňatia o tom ako vôbec chovať akvarijné ryby... o príbuzenskaj plemenitbe už tým tuplom nie ....


Áno, mám nedostatky z príbuzenskou plemenitbou, ja si to priznám... A preto som tu, načo mi hovoríš že to neviem? Veď keby to viem, tak sem asi nepíšem. Namiesto Tvojho komentáru si mohol radšej odpovedať na otázku....
The Secret
 
Príspevky: 23
Obrázky: 3
Založený: 31 Okt 2012 13:47 pm

Re: Gupky - správny chov

Odoslaťod The Secret » 03 Nov 2012 11:45 am

hofi napísal:Ja len doplním,že ja som vždy pracoval až s vlastným odchovom.Nie s tým,čo som si zadovážil.


Ahoj, keď si pracoval so svojím vlastným odchovom, tak si potom páril súrodencov, alebo si čakal na viac "vrhov" ? Môžeš mi to prosím rozpísať ?
The Secret
 
Príspevky: 23
Obrázky: 3
Založený: 31 Okt 2012 13:47 pm

Re: Gupky - správny chov

Odoslaťod The Secret » 03 Nov 2012 11:47 am

A prepáčte mi všetci že som sa vôbec opýtal, som rád že ste tu skoro všetci najmúdrejší, no mohli by ste namiesto povyšovania, normálne odpovedať, a uvedomte si niektorý že asi to človek nevie keď sa pýta...
Tý, ktorý ste sa snažili odpovedať mi, Ďakujem :)
The Secret
 
Príspevky: 23
Obrázky: 3
Založený: 31 Okt 2012 13:47 pm

Re: Gupky - správny chov

Odoslaťod vysluzil2 » 03 Nov 2012 12:18 pm

je tu 9 000 pouzivatelou tohto fora. Pytal si sa 9000 pouzivatelov. vsetci su tu skoro najmudrejsi. Vsetci by ti mali bez povysovania normalne odpovedat? Uz ked sa pytas, predsa sa ponizujes/ v uvodzovkach /.
:-)
Este ze si slusne vychovany, a vies podakovat .
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Gupky - správny chov

Odoslaťod The Secret » 03 Nov 2012 12:33 pm

vysluzil2 napísal:je tu 9 000 pouzivatelou tohto fora. Pytal si sa 9000 pouzivatelov. vsetci su tu skoro najmudrejsi. Vsetci by ti mali bez povysovania normalne odpovedat? Uz ked sa pytas, predsa sa ponizujes/ v uvodzovkach /.
:-)
Este ze si slusne vychovany, a vies podakovat .


Prečo sa vlastne bavíme o blbostiach, dobre, keď chcete tak som somár. Ok, berem to, len mi odpovedzte na otázku, nič iné nechcem. Rád by som tu našiel ochotnú osobu čo mi to rozpíše, a bude mať radosť že pomohol debilovi......
Vopred ďakujem za odpoveď :)
The Secret
 
Príspevky: 23
Obrázky: 3
Založený: 31 Okt 2012 13:47 pm

Re: Gupky - správny chov

Odoslaťod jiri sajar » 03 Nov 2012 13:47 pm

for the secret a vysluzil2 -
vážení, až budete mať za sebou pravidelné odchovy štandartných typov gupiek alebo bojovníc ktoré sú spojené s dennodenným sledovaním plôdiku, čo najskôršie triedenie rybiek podľa pohlavia, zabezpečenie čo najlepšiej vody tak k páreniu rýb, ako aj k tomu aby mladé ryby rýchlo a kvalitne rástli, starať sa aby k chovu boli pripustené len kvalitné a kondične dokonalé ryby a to bez toho aby boli k dispozícii "superkvalitné" vodičky a prípravky na úpravu vody, a kúzlilo sa s vytieracou a potom odchovnou vodou len s pomocou daždovej, prípadne studničkovej vody a vhodne zvolenými rastlinami v trecích a odchovných nádržiach a nebudete váhať cestovať za účelom zloženia kvalitného páru rýb konkrétneho sfarbenia pre samicu napríklad do SNV a pre samca do Prahy pričom vaše bydlisko je Ostrava, potom budete vedieť čo je to príbuzenská plemenitba a nebudete takéto základné znalosti riešiť riadne naivným spôsobom na tomto vlákne......

potom vám veta typu - ... plánujem 500 rýb a poraďte mi ako na to... - vykúzli na tvári útrpný úsmev a donúti napísať takú odpoveď ako som napísal ja ...

bez použitia jedinej pravdivej múdrosti ktorú splodil V.I.Lenin - učiť sa, učiť sa, učiť sa - a bez osvojenia si chovateľské znalosti vlastnou praxou by som si ja netrúfol ani zamyslieť sa nad založením chovu o chovnej skupine 20 párov rýb, nie to 500 rýb

nikdy nikoho nehodnotím ako debila - prirodzene až do okamihu, kedy sa za debila takýto človek označí sám, potom mi nezostáva ako rešpektovať jeho názor - pretože nikdy nikto nemôže byť odborníkom na čokoľvek ... a už vôbec nemám chuť riešiť urazenecké reakcie niekoho, kto sa cíti byť dotknutý kvôli tomu, že mu niekto na rovinu a vo všetkej slušnosti povie svoj názor na konkrétnu vec....
najrozumnejšie je a najmenej nervov stoji skutočnosť, že na takéto naivity, aké sa riešia v takýchto vláknach ako je toto, sa prosto nebude reagovať....
ľudu prácu, svetu mier... :pivo: :angel: :pivo:
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Gupky - správny chov

Odoslaťod Milan666 » 03 Nov 2012 14:18 pm

Klobúk dole! Tento príspevok som zaradil do (mojej) prvej desiatky najlepších tu na fóre, výborne!
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Gupky - správny chov

Odoslaťod The Secret » 03 Nov 2012 14:24 pm

jiri sajar napísal:for the secret a vysluzil2 -
vážení, až budete mať za sebou pravidelné odchovy štandartných typov gupiek alebo bojovníc ktoré sú spojené s dennodenným sledovaním plôdiku, čo najskôršie triedenie rybiek podľa pohlavia, zabezpečenie čo najlepšiej vody tak k páreniu rýb, ako aj k tomu aby mladé ryby rýchlo a kvalitne rástli, starať sa aby k chovu boli pripustené len kvalitné a kondične dokonalé ryby a to bez toho aby boli k dispozícii "superkvalitné" vodičky a prípravky na úpravu vody, a kúzlilo sa s vytieracou a potom odchovnou vodou len s pomocou daždovej, prípadne studničkovej vody a vhodne zvolenými rastlinami v trecích a odchovných nádržiach a nebudete váhať cestovať za účelom zloženia kvalitného páru rýb konkrétneho sfarbenia pre samicu napríklad do SNV a pre samca do Prahy pričom vaše bydlisko je Ostrava, potom budete vedieť čo je to príbuzenská plemenitba a nebudete takéto základné znalosti riešiť riadne naivným spôsobom na tomto vlákne......

potom vám veta typu - ... plánujem 500 rýb a poraďte mi ako na to... - vykúzli na tvári útrpný úsmev a donúti napísať takú odpoveď ako som napísal ja ...

bez použitia jedinej pravdivej múdrosti ktorú splodil V.I.Lenin - učiť sa, učiť sa, učiť sa - a bez osvojenia si chovateľské znalosti vlastnou praxou by som si ja netrúfol ani zamyslieť sa nad založením chovu o chovnej skupine 20 párov rýb, nie to 500 rýb

nikdy nikoho nehodnotím ako debila - prirodzene až do okamihu, kedy sa za debila takýto človek označí sám, potom mi nezostáva ako rešpektovať jeho názor - pretože nikdy nikto nemôže byť odborníkom na čokoľvek ... a už vôbec nemám chuť riešiť urazenecké reakcie niekoho, kto sa cíti byť dotknutý kvôli tomu, že mu niekto na rovinu a vo všetkej slušnosti povie svoj názor na konkrétnu vec....
najrozumnejšie je a najmenej nervov stoji skutočnosť, že na takéto naivity, aké sa riešia v takýchto vláknach ako je toto, sa prosto nebude reagovať....
ľudu prácu, svetu mier... :pivo: :angel: :pivo:


Ďakujem za Tvoj názor, len škoda že to tu nikto nevedel povedať jasne hneď na začiatku :)
The Secret
 
Príspevky: 23
Obrázky: 3
Založený: 31 Okt 2012 13:47 pm

Re: Gupky - správny chov

Odoslaťod vysluzil2 » 03 Nov 2012 16:01 pm

Milan666 napísal:Klobúk dole! Tento príspevok som zaradil do (mojej) prvej desiatky najlepších tu na fóre, výborne!

Aj mne sa paci.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Gupky - správny chov

Odoslaťod vysluzil2 » 03 Nov 2012 16:37 pm

Ja by som prirovnal chov gup k lezeniu na strom. Ked budes citat ako mas lozit, potom zistis ze prax je daleko efektivnejsia.
Ak Secret planujes 500 ryb a pytas sa kolko aq na to potrebujes. Stacia ti na to 3 aq pre chovne skupiny, a odchovne nadrze pre odchovy.
Alebo
http://www.facebook.com/home.php#!/phot ... =1&theater
Alebo, tak ako to robi Sajar ,/aj ja/,cize vzdy doplnovat niecim kvalitnejsim ako mas.
Naposledy upravil vysluzil2 dňa 03 Nov 2012 16:51 pm, celkovo upravené 1 krát.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Gupky - správny chov

Odoslaťod Milan666 » 03 Nov 2012 16:51 pm

Ja by som to povedal takto: Ten kto to myslí seriózne s chovom pre vylepšenie druhu, druhových vlastností, prípadne extérieru, tak ten už musí mať "niečo" za sebou.
Kto ale pre čisté množenie a "odbyt", mal by si zistiť či z toho naozaj odbyt bude, pretože nie vždy sa to vypláca, trh je myslím nasýtený
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Gupky - správny chov

Odoslaťod vysluzil2 » 03 Nov 2012 17:00 pm

Spravne, prax a este raz prax. Tak ako pise Milan. A netreba sa bat, a zbytocne si to nekomplikovat. Napr tu bolo pisane ze Jirko chova vo vaze gupy ktore si odo mna zadovazil pred desatrocim.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Gupky - správny chov

Odoslaťod The Secret » 03 Nov 2012 17:06 pm

vysluzil2 napísal:Ja by som prirovnal chov gup k lezeniu na strom. Ked budes citat ako mas lozit, potom zistis ze prax je daleko efektivnejsia.
Ak Secret planujes 500 ryb a pytas sa kolko aq na to potrebujes. Stacia ti na to 3 aq pre chovne skupiny, a odchovne nadrze pre odchovy.
Alebo
http://www.facebook.com/home.php#!/phot ... =1&theater
Alebo, tak ako to robi Sajar ,/aj ja/,cize vzdy doplnovat niecim kvalitnejsim ako mas.


Ďakujem za odpoveď, :)
The Secret
 
Príspevky: 23
Obrázky: 3
Založený: 31 Okt 2012 13:47 pm

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.